Sari la conținut

Carmen Paunescu Nu A Scapat De Puscarie


tro5
 Share

Postări Recomandate

Nenea puscasu marin a cam pus-o de mamaliga, sint vreo 6 capete de acuzare impotriva lui sustinute de procuratura militara americana, care cere bulau, degradarea si scoaterea din Corpul Puscasilor Marini, pierderea tuturor drepturilor la pensie militara - procesul se judeca, dar baiatul e practic terminat.

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa inteleg ca a fost un accident al justitiei sau ce?!?!Ca nu vad rostul topicului asta aici :ok:

 

din pacate,nu e un accident, ci normalitatea in care se "scalda" justitzia romana!!!! sunt nenumarate cazuri de acest gen!!!

 

fiecare popor are conducatorii pe care-i merita, la fel shi justitzia pe care o merita!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine si-a mai facut iluzii ca in Romania exista justitie, acest topic poate fi util. Nu stiu daca o mai fi d'astia mai in varsta de 10 ani, dar restul stiam clar ca asa se va intampla. Asta pentru cei din justitie nu vor fi niciodata in postura familiei exterminate ci numai in postura "doamnei" Paunescu. Cei care cred in Dumnezeu mai au o consolare, adevarata justitie e acolo sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie invocat ca si precedent cum o sa fie si cazul iovan.si daca stau si ma gandesc, iovan e mai criminal decat madam paunescu. ea nu cred ca a vrut sa-i omoare pe aia trei si chiar daca scapa de puscarie constiinta tot o va avea incarcata.da sa pui pusca la cap unui om fie el si spargator de locuinte si sa tragi si dupa aia nici macar o zi cu suspendare sa nu iei mi se pare prea de tot.puneti-va in situatia ei: mergeti cu masina, va sare unu in fata si il omoratai.fara intentie dar il omorati. va pare rau dar asta este.omor din culpa.da sa executi un om cu intentie si apoi sa invoci motive cusute cu ata alba cum e?si sa mai si scapi.

adica omorul fara intentie este pedepsit si crima(asa zisa legitima aparare) nu.cum vi se pare? ce-ar fi sa ne facem singuri dreptate.

una e sa-ti puna unul cutitul la gat si tu sa scoti pistolul si sa-l omori si alta e sa omori un hot care mai si fuge.

nu tin cu hotii si nici cu madam paunescu dar totusi ar trebui facute niste diferente.

si inca un aspect:

tot apar la televizor faze cu descinderi in forta cu mascati care ridica de acasa urmariti general, traficanti de droguri, proxeneti, etc.

pe un mascat il doare-n pix.nu-l cunoaste nimeni, nu-l vede nimeni, sunt 10 l-au saltat pe infractor si l-au dat pe mana judecatorilor.

dar judecatorul e unu singur sau hai 2 -3, procurorul e singur, sunt vazuti, nu sunt niste oameni care sa se poata apara daca vin 5 batausi peste ei, se stie unde locuiesc, au familie, copii...

le e frica sa-i condamne dupa cum ar trebui.

sunt tari doar in sala de judecata.da dupa ce iese afara vine fratele cumnatu tata unchiu prietenul infractorului si il intreaba de sanatate pe el si pe familia lui.

voi ce ati face in situatia asta? v-ati da smecheri in sala de judecata si le-ati da astora pedeapsa maxima? nu prea cred.

cu madam paunescu cu iovan cu patriciu cu basescu(flota) cu tiriac cu etc e treaba mai simpla: da ori e politica ori e vorba de lovele si nu se baga nimeni ca sa-si riste scaunul si functia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie invocat ca si precedent cum o sa fie si cazul iovan.si daca stau si ma gandesc, iovan e mai criminal decat madam paunescu. ea nu cred ca a vrut sa-i omoare pe aia trei si chiar daca scapa de puscarie constiinta tot o va avea incarcata.da sa pui pusca la cap unui om fie el si spargator de locuinte si sa tragi si dupa aia nici macar o zi cu suspendare sa nu iei mi se pare prea de tot.puneti-va in situatia ei: mergeti cu masina, va sare unu in fata si il omoratai.fara intentie dar il omorati. va pare rau dar asta este.omor din culpa.da sa executi un om cu intentie si apoi sa invoci motive cusute cu ata alba cum e?si sa mai si scapi.

adica omorul fara intentie este pedepsit si crima(asa zisa legitima aparare) nu.cum vi se pare? ce-ar fi sa ne facem singuri dreptate.

una e sa-ti puna unul cutitul la gat si tu sa scoti pistolul si sa-l omori si alta e sa omori un hot care mai si fuge.

Unde p*z*a ma-sii mergea madam Paunescu si s-a trezit cu cineva in fata?

Hai sa gandim altfel:Mergi cu mama, tata, si sor'ta in masina.Brusc iti apare o vaca de femeie cu o vaca de masina in fata si iti omoara mama, tatal, sora si pe tine te mutileaza pe viata.O ierti ca nu a vrut, nu???

Acelei vite nu i-a aparut nimic in fata.EA a aparut in fata!

 

Hai sa gandim altfel si in cazul Iovan:Muncesti sa strangi si tu ceva in casa, sa iti iei masina, motocicleta si ce mai vrei tu!Vine hotu si iti fura ce apuca.Il prinzi si ii arati pusca din mana spunandu-i "Vezi ca am pusca da nu trag pentru ca nu vreau sa patesti ceva.Sa nu te mai prind pe aici!".Ala zice "OK, mestere!Maine vin tot la ora asta!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ipocrita asta merita linsata acolo la fatza acidentului, g***tul masiii de grassa spurcata si cu cine ia cumparat permisul si masina.Omoara lumea nevinovata si tot scapa dar traim in Romania unde banii vorbesc.Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mini-Tiriac scapa achitat de acuzatiile de consum si trafic de droguri, desi a fost prin alb la nas, un amarat insa face 11 ani de puscarie pentru niste urme de cocaina in buzunar care prin frauda procurorilor au crescut la patru grame. Justitia e o prostituata perversa nu-i asa?

Asta apropo ca citisem inainte de unul care pentru o fapta similara a executat trei ani de puscarie in timp ce boarfa asta scapa "pentru ca a avut grija de cea care a supravietuit".

Cateodata fierbe zeama'n om cand vede porcarii atat de flagrante. Daca ar fi avut cine s-o bata bine la fata locului probabil ca macar ramanea cu invatatura aia de minte, asa clar ca o sa scape absolut fara urmari. Pentru ca puietul Paunescu chiar daca a fost flegmat in 89, a ajuns sa fie deasupra legii si a fraierilor de rand ca noi. El si tot neamul lui.

@kama3 - Daca tu compari situatia unui om care-si apara la el in casa avutul si familia cu o idioata care incalca flagrant legile de circulatie si extermina o familie si mai si consideri ca Iovan e mai vinovat ca muierea asta, chiar ca esti unul din cei pentru care s-a creat OrdinarTV-ul. Sorry! Sa te fereasca Dumnezeu sa ai de a face cu un asemenea specimen de sofer si sa te fereasca deasemenea si de hotii care sa-ti calce casa, ar fi pacat sa inveti pe pielea ta diferenta dintre cele 2 cazuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comparat cele doua cazuri doar prin prisma faptului ca ambele pot fi invocate ca precedente.

poate ca nu m-am exprimat bine, o sa incerc sa ma fac inteles mai bine.

faptul ca madam a intrat pe contrasens si apoi in masina oamenilor nu inseamna ca a si vrut sa ii omoare.a facut o greseala si trebuie sa plateasca pt ea.dar e omor din culpa.

bineinteles ca daca as fi fost in locul fetei aceleia care a supravietuit as fi cerut condamnarea la moarte, dar daca ar fi fost in locul lui madam si cred ca oricine care ar fi in locul ei nu i-ar conveni sa faca ani grei de puscarie pt ca a gresit fara intentie.ca a fost proasta la volan asta e.nu e singura femeie sofer care habar n-are ce-i cu volanul.sorry pt soferite dar asta e .femeile nu prea au tangente cu condusul.si asta o spun din experienta de sofer de zi cu zi.

cazul iovan.nu ma uit prea mult la otv si nu ii tin partea lu balanel.ea vrea sa obtina foloase materiale de pe urma lu frasu si atat.o doare la 2 m mai in fata ca ala a murit.dar iovan a omorat un om cu intentie si asta inseamna ca e un criminal.omul avea in casa si pistol cu gaze care nu e letal dar nu l-a folosit ci a folosit cu buna stiinta si voit arma de vanatoare.si eu sunt vanator si stau cu arma in sifonier si probabil ca daca ar fi nevoie as folosi-o impotriva hotilor dar nu cu intentia de a omori.chiar in legea armelor si munitiilor se face precizarea ca atunci cand se foloseste o arma sa se incerce ca persoana in care se trage sa nu moara.o arma de vanatoare cu alice si mai ales o arma de tip magnum ce foloseste cartuse cu o mare cantitate de pulbere are un snop f mare de alice si de la 1o m daca tragi e imposibil sa ratezi.putea f bine sa traga in picior si la f armei ii zbura sigur genunchiul aluia.

se putea evita omorul.

tind sa cred ca iovan avea alte socoteli cu hotul.

nu tin partea hotilor dar nici a criminalilor.sau iovan s-a gandit "ma si-asa justitia o sa-i dea drumul hai sa il pedepsesc eu cum merita"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit o clipa ca paunita va face puscarie sau superbasescu sau bombonel sau DIP sa altii si altii, dar Iovan pana la urma prin alegerea pe care a facut-o ramane criminal (cu sange rece).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva intra la mine in casa, ba intra chiar peste mine in dormitor, nu cred ca pot gandi exact ca... oare sa-i dau cu masuta in cap sau sa iau numai un scaunel ca Doamne fereste il ranesc. Eventual sa-l invit la o cafea ca sa negociem? Daca stiu ca am o bata la indemana, ca arma nu pot avea, o iau, intai ii miruiesc una in crestet ca sa stiu ca apuc sa mai fac ceva, abia apoi vad daca il mai pot intreba de sanatate. Nu de altceva dar am vazut prea multe cazuri in care cei gasiti pe neasteptate acasa au murit de mana celor care le-au calcat pragul in miez de noapte.

Sunt un om pasnic, dar parca nu ma pot ghida dupa preceptul biblic cu intorsul obrazului. Asta inseamna crime cu sange rece? Sau instinctul supravietuirii?

Interesant ca se vorbeste atat de drepturile omului in cazul madamei Paunescu pentru ca a fost accident sau in cazul lu' ... Bogdan naibastiecum ca el voia "numai" sa fure.

Totusi dreptul familiei Iovan de a dormi linistiti fara sa vina cineva sa-i jefuiasca, sa-i talhareasca in propria lor casa unde este? Politia nu e in stare sa faca nimic sa te apere in cazuri de astea, ba mai mult pana si cei prinsi sunt urgent eliberati de judecatorie pentru ca "nu prezinta pericol social", dar daca iti aperi cu mainile tale dreptatea esti ucigas cu sange rece.

Da' amaratii aia trei nu aveau si ei drept la viata? Nu au gresit cu nimic si s-au trezit cu un criminal in serie peste ei, cineva care probabil repeta a milioana oara aceeasi manevra ucigasa si sinucigasa fara sa-i pese de nimeni. Vad animale de genul asta toata ziua pe sosea, dar pulitia rutiera nu e niciunde sa-i arda, ne pazeste pe noi sa ne ia banii. Stateam langa un echipaj cu radar care-mi facea proces verbal ca m-a prins cu 65 in localitate si cand a trecut un mahar local cu SUV-ul la 100-110 l-au mai si salutat. De frica cui sa mai stie astia? Eventual de a lui Dumnezeu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comparat cele doua cazuri doar prin prisma faptului ca ambele pot fi invocate ca precedente.
In modelul romanesc al actului de justitie nu exista invocarea precedentului. Asa ceva e valabil in sistemul anglo-saxon din cate retin. La noi fiecare dosar se ia de la zero din punctul asta de vedere. De asta si exista multe decizii care par contradictorii si chiar sunt, desi dosarele sunt similare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca madam a intrat pe contrasens si apoi in masina oamenilor nu inseamna ca a si vrut sa ii omoare.a facut o greseala si trebuie sa plateasca pt ea.dar e omor din culpa.

ca a fost proasta la volan asta e.nu e singura femeie sofer care habar n-are ce-i cu volanul.sorry pt soferite dar asta e .

Faptul că e un Âşofer prost nu scuză cu nimic. EÂşti un Âşofer prost? Stai dracu acasă, ca să nu omori lumea pe stradă. Dacă mergi cu maÂşina (că altfel nu ai cum să înveți) nu intra în depăÂşire, că eÂşti Âşofer prost Âşi nu te pricepi. IeÂşi cu maÂşina pe stradă Âşi faci depăÂşiri, deÂşi Âştii că nu te pricepi? Păi e aproape omor cu premeditare. Accident sau omor din culpă e când un Âşofer bun, cu experiență, evită ceva Âşi intră pe contrasens, nu când o (cuvant urat)ă la volanul unui Jeep intră pe contrasens de parcă ar fi Âşoseaua ei personală Âşi ceilalți trebuie să se ferească.

 

Cât despre "nu a vrut să îi omoare": probabil în 99% din accidente nimeni nu voia să omoare pe cineva anume, dar dacă nu s-ar pedepsi sever atunci toată lumea ar merge ca năucii Âşi nu s-ar mai respecta nici o regulă de circulație. Pedepsele severe sunt pentru a te face să devii neglijent. Dacă totuÂşi îți asumi riscul (pentru că oricând te urci la volan Âştii că există riscul să calci pe cineva, chiar neintenționat) atunci când pierzi (mai Âşi pierzi uneori) plăteÂşti. Da, există circumstanțe atenuante, de pildă unul care evită un accident Âşi intră pe contrasens Âşi are alt accident are o circumstanță atenuanță Âşi înțeleg pedeapsa cu suspendarea, dar când intri intenționat în depăÂşire Âşi omori pe cineva nu mai e nimic de suspendat. Nu ai niciodată obligația de a depăÂşi, deci orice depăÂşire e ceva intenționat. Consecințele sunt în responsabilitatea ta, cu tot ce implică, inclusiv stat la răcoare (te păstrează mai tânăr).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja aud cum pocnesc cateva vene umflate pe la tample.

Linistiti'va baieti,e pacat sa dea infarctu' peste voi asa de tineri,zau ...

Pe madama o doare'n 14 si daca de 10 ori repeta figura,tot de 10 ori va scapa,n'are rost sa ne batem capu' cu asa ceva.La noi s'a reinventat teoria selectiei naturale:cel mai smecher traieste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva intra la mine in casa, ba intra chiar peste mine in dormitor, nu cred ca pot gandi exact ca... oare sa-i dau cu masuta in cap sau sa iau numai un scaunel ca Doamne fereste il ranesc. Eventual sa-l invit la o cafea ca sa negociem? Daca stiu ca am o bata la indemana, ca arma nu pot avea, o iau, intai ii miruiesc una in crestet ca sa stiu ca apuc sa mai fac ceva, abia apoi vad daca il mai pot intreba de sanatate. Nu de altceva dar am vazut prea multe cazuri in care cei gasiti pe neasteptate acasa au murit de mana celor care le-au calcat pragul in miez de noapte.

Sunt un om pasnic, dar parca nu ma pot ghida dupa preceptul biblic cu intorsul obrazului. Asta inseamna crime cu sange rece? Sau instinctul supravietuirii?

Interesant ca se vorbeste atat de drepturile omului in cazul madamei Paunescu pentru ca a fost accident sau in cazul lu' ... Bogdan naibastiecum ca el voia "numai" sa fure.

Totusi dreptul familiei Iovan de a dormi linistiti fara sa vina cineva sa-i jefuiasca, sa-i talhareasca in propria lor casa unde este? Politia nu e in stare sa faca nimic sa te apere in cazuri de astea, ba mai mult pana si cei prinsi sunt urgent eliberati de judecatorie pentru ca "nu prezinta pericol social", dar daca iti aperi cu mainile tale dreptatea esti ucigas cu sange rece.

Da' amaratii aia trei nu aveau si ei drept la viata? Nu au gresit cu nimic si s-au trezit cu un criminal in serie peste ei, cineva care probabil repeta a milioana oara aceeasi manevra ucigasa si sinucigasa fara sa-i pese de nimeni. Vad animale de genul asta toata ziua pe sosea, dar pulitia rutiera nu e niciunde sa-i arda, ne pazeste pe noi sa ne ia banii. Stateam langa un echipaj cu radar care-mi facea proces verbal ca m-a prins cu 65 in localitate si cand a trecut un mahar local cu SUV-ul la 100-110 l-au mai si salutat. De frica cui sa mai stie astia? Eventual de a lui Dumnezeu...

 

Omule..las-o-n fasole de treaba

Si peste mine daca intra cineva in dormitor il calc pe gat sau il impusc daca am cu ce

Nu vreau sa intru in detalii pt ca mi-e scarba de spurcatii astia cu koaie care omoara un om,indiferent in ce circumstante,si a doua zi n-au nici cele mai mici remuscari,DAR una e sa-l impusti atunci cand intra peste tine si ai 10000v in cap si cu totul alta e sa-l impusti de aproape cand bou ala a ajuns la gardul curtii(ancheta si nu altcineva a stabilit ca i-a fost zburat capul de aproape,langa gardul curtii)

ASTA SE NUMESTE CRIMA CU SANGE RECE

off topic...scz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule..las-o-n fasole de treaba

Si peste mine daca intra cineva in dormitor il calc pe gat sau il impusc daca am cu ce

Nu vreau sa intru in detalii pt ca mi-e scarba de spurcatii astia cu koaie care omoara un om,indiferent in ce circumstante,si a doua zi n-au nici cele mai mici remuscari,DAR una e sa-l impusti atunci cand intra peste tine si ai 10000v in cap si cu totul alta e sa-l impusti de aproape cand bou ala a ajuns la gardul curtii(ancheta si nu altcineva a stabilit ca i-a fost zburat capul de aproape,langa gardul curtii)

ASTA SE NUMESTE CRIMA CU SANGE RECE

off topic...scz

 

 

eu l'as a;erga pina l'as prinde,nu conteaza unde:pe gard,pe strada,la el in casa,la politie...si acolo i'as trage'o direct in cap.inca 10-15 d'astia si ai sa vezi cum ai sa iti lasi use neincuiata la casa.Bine i'a facut tu'le mortii lor de hoti si banditi!Asta merita!Altul sa se gandeasca de 100 de mii de ori inainte sa mai puna mana pe ce nu e al lui!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l'as a;erga pina l'as prinde,nu conteaza unde:pe gard,pe strada,la el in casa,la politie...si acolo i'as trage'o direct in cap.inca 10-15 d'astia si ai sa vezi cum ai sa iti lasi use neincuiata la casa.Bine i'a facut tu'le mortii lor de hoti si banditi!Asta merita!Altul sa se gandeasca de 100 de mii de ori inainte sa mai puna mana pe ce nu e al lui!!!!

 

OK..

moarte hotilor,traiasca criminalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moarte hotilor. PUNCT.

Si Irasicbilu are dreptate aici, si eu as fi facut la fel. Ce a facut ala nu se cheama crima...

alex123 - no offense dar nu pot decat sa observ:

inca unul care se uita prea mult la zerOTV. Aia a fost auto-aparare. Nu ttrebuie sa sara cineva la mine sa ma omoare, ca sa se cheme asa. Daca a intrat NEINVITAT peste mine, NOAPTEA IN CASA MEA, cand DORMEAM, poa sa zica ce-o vrea!

Il las sa vorbeasca cu munitia din pusca mea, sau lemnul din care e facut parul meu. Si daca o mai putea dup-aia sa vorbeasca si cu mine, mai discutam.

Si - repetand ce s-a mai zis deja (si cu scuzele de rigoare pt off-topic): ia sa se intample asta de cateva ori si sa se zica la TV: "X e nevinovat-aparare a dreptului la propietate" , si sa vezi cum or sa-si zica toti " Buaaaa, hmanca-tz-ashi, hnu te dhu hfah hn h'casa la hala h'cand ie h'acolo hca hte-h'mpusca hn cap, traitz-ar hneamu' si-o lash pa Veta far barbat hsi hti-o hfute alti dup-aia... Hmacar hasteapta shi tu hpana ie hplecat!"...

'r-ar ei sa fie de "tuciurii de campie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un prieten din nigeria si mai imi povestete de la ei de acolo. E exact cum spuneti voi: bande cu kalashnikovul dau uneori razie prin tot cartierul, oamenii tin d enevoie un ban in casa ca daca nu gasesc nimic se infurie. E da si cind ii prind vigilatntes se proedeaza la trecerea unuei cozi de matura prin putza pe canal, sau bagat in cauiciucuri si gatit la foc mic. A scazut criminalitatea? No way... E Nigeria unde e? Sigur. Unde spre sa nu ajunga niciodata Romania.

Cit despre accidente, asta e, in nici o tara din lumea asta nu se da pedeapsa mare pentru accident, cred ca maximul in Ro e vreo 5 ani. Si voi ca si parintii vostri ati putea face unul la fel de grav miine. Oricit de meseriasi soferi ati fi. Shit happens. Asta nu inseamna ca o apar pe Pauneasca, eu i-as fi dat 1 milion $ amenda, era mai folositor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK..

moarte hotilor,traiasca criminalii

 

 

cat de adanc esti ... am ramas mut.Sa intre unu' peste tine in casa si sa te vad ca il rogi frumos sa nu'ti dea in cap ca tu nu vrei sa fii "criminal" si mai vorbim.Sau sa'ti violeze o ruda si tu sa'l rogi frumos sa se dea jos de pe femeie ca e a ta ... La ce ma mai obosesesc,nu'i omoram ca "ie" si ei suflete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar daca ala ajunge in curte, ce faci, te duci repede in casa sa faci inventaru', sau tragi dupa el, ca nu shtii daca a furat deja sau nu?

Eu unu' trag! :welcome:

P.S. Daca apuc sa-l pushc in casa, ghinionu' lui, ca nici de mormant n-o sa aiba parte, ca nu ma duc la garda sa declar :moto: - cazanu' pe foc, fuga la chimicale, 5 chile de soda.... shi la sapun! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...