Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

Hai ca in ritmul asta nu ajungem nicaieri,obserc ca esti foarte superficiala si orgolioasa, te las sa ai ultimul cuvant, dar sa schimbam placa, poate sunt persoane (incepatori) care au intrebari/nedumeriri reale legate de motociclism...si simt ca-i incurcam cu discutia asta care a atins un nivel penibil. (Stiu ca-ti place termenul si te regasesti in el :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai ca in ritmul asta nu ajungem nicaieri,obserc ca esti foarte superficiala si orgolioasa, te las sa ai ultimul cuvant, dar sa schimbam placa, poate sunt persoane (incepatori) care au intrebari/nedumeriri reale legate de motociclism...si simt ca-i incurcam cu discutia asta care a atins un nivel penibil. (Stiu ca-ti place termenul si te regasesti in el :D )

tu in afara ca esti pilaf/penibil mai esti si nesimtit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat s-ar impotrivi lumea, cineva tot trebuie sa faca "gargara" despre pericolul marit atunci cand se incepe pe SS. Astfel incat acel incepator sa decida daca e dispus sau nu sa isi asume riscul sau macar sa inceapa sa constientizeze ca treaba e foarte serioasa si "mortala". Doar nimeni nu le vrea raul. Pentru ca daca nu le zice nimeni nimic, ei incepatorii, ce vina au? Ca au vazut o carenata frumoase in filme / la bulevard si li s-a nascocit o fantezie in cap? Nu.

 

Ok vrei SS de 600 sau de 1000 uite care sunt riscurile. Ai inteles? Bun. Atunci mult succes si grija maxima!

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, pana aici mi-a fost, ma retrag până ma domină grasul:) :kiss: :kiss: peace.

 

Sa revenim ontopic, cum e cu SS-urile astea,incepatorii,etc?:ok:

 

Motociclismul nu-i de tine...asa ca lasa-te, pardon nici nu te-ai apucat. :what: :kiss:

Cumpara o bicicleta ceva. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse chiar sunt fan Elton John si sunt si gay, e vreo problema?

 

Survolaj: "cand eu ma plimbam cu bicicleta tu te jucai cu puța in nisip" (nu simti nevoia sa duci disputa asta mai departe, nu de alta dar plictism lumea degeaba).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse chiar sunt fan Elton John si sunt si gay, e vreo problema?

 

Survolaj: "cand eu ma plimbam cu bicicleta tu te jucai cu puța in nisip" (nu simti nevoia sa duci disputa asta mai departe, nu de alta dar plictism lumea degeaba).

pai posteaza si tu la "fete motocicliste" si nu ne mai enerva pe noi aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse chiar sunt fan Elton John si sunt si gay, e vreo problema?

 

Survolaj: "cand eu ma plimbam cu bicicleta tu te jucai cu puța in nisip" (nu simti nevoia sa duci disputa asta mai departe, nu de alta dar plictism lumea degeaba).

 

:what: Neah, nu plictisim lumea degeaba, ci doar aratam lumii cat de josnici sunt unii asa-zisi "incepatori" care nici nu au inceput si deja o dau in balarii. Baga capul in pamant, pacat ca dupa josnic nu mai exista alt cuvant de a te caracteriza... :kiss:

 

OnTopic : luati-va taica de care vreti ce tot mai intrebati prin stanga si dreapta. Te simti in stare, cumpara. Nu? sunt alte tipuri de motoare, si chiar o gramada de unde sa alegeti.

 

@Orion : :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca, in timp ce el acu se da cu motocicleta, tu tot cu bicicleta, ori cu putza, tu alegi. :what:

 

Sa-nteleg ca e ceva 'umil' in a 'te da' cu bicicleta, sau cum? Daca atat te duce mintea ta ingusta sa concluzionezi...te compatimesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau chiar sunteti offtopic? Aveti optiunea PM pentru a va injecta unul pe celalalt.

Multumim.

 

De-acord.

Imi cer scuze ca m-am lasat antrenat in cercul asta 'vicios' al certurilor forumiste.

 

Promit sa nu mai fac. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Oryon: Daca ti-as spune ca am intalnit nenumarate persoane care vor sa-si ia motor si incepeau cu texte d-alea "vreau din ala,sport, care sa sune fain", "vreau din ala speed, cu carene", "vreau ceva sport, nu stiu, kawasaki, Honda".

Zi-mi si mie pe ce baza isi aleg indivizii/individele astea motorul? Ce notiuni minime de motociclism au ei in cap?

Pe baza lipsei totale de experienta si cunoastere a ceea ce inseamna o motociclieta. Ca d-aia sunt incepatori. Nu este caz de aratat cu degetul, toti am fost in situatia aia in care a trebuit sa luam o decizie fara sa avem o experienta personala din care sa ne formam criterii obiective pentru alegere. Nu uita ca si tu iti doreai o bestie obscena de 160cp si un cuplu cat casa ca prima motocicleta. Eu am ales SS intr-un final datorita viciului pentru viteza. N-am stiut ca daca as fi inceput pe altceva as fi acumulat mai repede si mai multa experienta si acum as fi fost mult mai capabil la controlarea unei vitezane.

E o problema de educatie, nu sunt ei de vina. Nu poti invinui un copil mic ca a bagat degetele in priza daca parintii nu l-au protejat si informat corespunzator. Copilul ala mic nu stie ca priza e periculoasa, incapatorii nu stiu ca SS nu e potrivit. De vina sunt autoritatile pentru ca nu impun respectarea legii, pentru ca nu pun la punct scolile moto si examenul, de vina sunt si motociclistii experimentat de la scoli care nu sunt interesati decat sa ia banul, de vina suntem noi ca in loc sa cerem aceste lucruri stam si urlam pe forum sau la marsuri "hua conservarii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baza lipsei totale de experienta si cunoastere a ceea ce inseamna o motociclieta. Ca d-aia sunt incepatori. Nu este caz de aratat cu degetul, toti am fost in situatia aia in care a trebuit sa luam o decizie fara sa avem o experienta personala din care sa ne formam criterii obiective pentru alegere. Nu uita ca si tu iti doreai o bestie obscena de 160cp si un cuplu cat casa ca prima motocicleta. Eu am ales SS intr-un final datorita viciului pentru viteza. N-am stiut ca daca as fi inceput pe altceva as fi acumulat mai repede si mai multa experienta si acum as fi fost mult mai capabil la controlarea unei vitezane.

E o problema de educatie, nu sunt ei de vina. Nu poti invinui un copil mic ca a bagat degetele in priza daca parintii nu l-au protejat si informat corespunzator. Copilul ala mic nu stie ca priza e periculoasa, incapatorii nu stiu ca SS nu e potrivit. De vina sunt autoritatile pentru ca nu impun respectarea legii, pentru ca nu pun la punct scolile moto si examenul, de vina sunt si motociclistii experimentat de la scoli care nu sunt interesati decat sa ia banul, de vina suntem noi ca in loc sa cerem aceste lucruri stam si urlam pe forum sau la marsuri "hua conservarii".

 

 

Silenti si inca ma uit salivand la bestia aia de 163 de cai si cuplu cat casa, si probabil ca daca mi-as permite sa schimb moto precum chilotii ...as lua-o aia ca incepator...

 

Ce m-a facut sa privesc altfel problema e lipsa finantelor (de a-mi permite BMW de 11.000 euro ca prim motor) dar si faptul ca ,incepator fiind, nu ai cum sa te bucuri de una ca aia la inceput,mergi stresat,crispat, risti sa o dai jos si sa plangi langa ea...

 

Asa ca mai bine ceva ieftin si mai calm la inceput..

 

Indivizii de care spuneam eu sunt oarecum de aratat cu degetu' pt ca privesc cam imatur motocicletele si motociclismul, pt unii e doar un mijloc de-a iesi in evidenta,de-a agata pixde etc..

 

nu zic neaparat ca-i ceva in 'neregula' cu aspectul asta sau ca-i judec, pur si simplu ma lasa rece atitudinea asta, atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indivizii de care spuneam eu sunt oarecum de aratat cu degetu' pt ca privesc cam imatur motocicletele si motociclismul, pt unii e doar un mijloc de-a iesi in evidenta,de-a agata pixde etc..

 

Nu vad unde e legatura intre incepator si inconstienta sau bravada. Nu zic ca nu sunt cazuri, dar ca incepator, nu ai experienta, nu inseamna neaparat ca esti un idiot imatur.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oryon nu vad corelatia intre cele 2 quote-uri...

 

A fi incepator si a nu avea experienta la inceput e un fel de...truism, ca nimeni nu se naste cunoscator.

 

Dar diferentierea...eu o faceam la atitudinea care o ai ca incepator...fata de motoare, motociclism si tot ce inseamna fenomenul asta moto..

 

Nu toti idiotii imaturi sunt incepatori si la fel, nu toti incepatorii sunt idioti imaturi,stim cu totii asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...