Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana si eu am luat 180 la inceputurile luI b6. Poate consumul iti spune si de ce de abia a ajuns la 170 ;) .

 

Ba .. ia gata , daca omul vrea parbriz, sa-si puna , din punctul meu de vedere comoditatea e mai importanta decat modul in care arata. Ca te uiti la ea si arata bine, conteaza, dar conteaza mai mult cum te simti cand esti pe ea, ca mai mult o calaresti decat stai sa te uiti la ea.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta mea(scurta)cu parbriz am constat ca e eficient pana la 80-85 cand stai normal in rest trebuie sa te ascunzi de vant(si atunci nu mai vezi in oglinzi),la look nu ma deranja ca al meu era opac.

 

vit maxime la un b6 in toate mintile(stock)N au fost 207km/hpt motorul din 98,213-215km/h(95)toate motoarele au folosit aceleas set de carburi.

Am mai mers ceva timp cu un b6S care s-a dus in 220km/h si zicea prietenul al cui era ca a tinut-o mai mult in blana(drum liber spre mare) si ca s-a dus ceva mai mult dar turbulentele erau f mari chiar si pe S.

 

B6 actual N se duce 235-240km/h cu ceva modificari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta mea(scurta)cu parbriz am constat ca e eficient pana la 80-85 cand stai normal in rest trebuie sa te ascunzi de vant(si atunci nu mai vezi in oglinzi),la look nu ma deranja ca al meu era opac.

 

vit maxime la un b6 in toate mintile(stock)N au fost 207km/hpt motorul din 98,213-215km/h(95)toate motoarele au folosit aceleas set de carburi.

Am mai mers ceva timp cu un b6S care s-a dus in 220km/h si zicea prietenul al cui era ca a tinut-o mai mult in blana(drum liber spre mare) si ca s-a dus ceva mai mult dar turbulentele erau f mari chiar si pe S.

 

B6 actual N se duce 235-240km/h cu ceva modificari

Eu i-am dat o repriza scurta 200 km/h, poate confirma asta si politistul care mi-a inmanat dovada :))

Nu stiu daca se ducea mai mult, dar presimt ca mai avea ceva de zis..al meu este modelul kult din 2000 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600s-ul meu din 2004 s-a dus la putin peste 200 destul de usor. nush cum era vantu ca nu eram eu pe ea. am un parbriz MRA, nu stiu exact modelul, un albastru/mov fumuriu, imi da turbulente in casca de la 100 in sus(bubuieli joase). umerii imi stau locului, nu e ca pe naked dar tot imi misca capul. am stat pe burta sub el pe A2 venind de la mare si era liniste si pace, atat ca aveam un tank bag pe care am putut sa-mi sprijin pieptul, barbia. problema mai mare era pasagera care s-a intins si ea si la fiecare denivelare imi dadea cu barbia castii direct in spate, ori in coloana ori sub omoplati, si ca dupa 5 minute de mers pe burta ma cam durea spatele si simteam ca-mi amorteste piciorul drept, deci clar nu-i facuta pozitia sa mergi pe burta.

 

sunt owner de bandit de cateva luni, prima mea mobra, primu sezon. initial vroiam un SV dar cum n-am gasit niciunul sa-mi convina, am dat de banditul asta care a fost o ocazie buna, am mers putin cu el prin parcare, mi-a placut, l-am luat. am abia 3000 km cu el si imi cam place din ce in ce mai mult. probabil nu-i departe de adevar expresia aia ca, cine isi ia bandit, isi mai ia doar bandit de 1200 pe urma :))

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am dimensiunile la cauciucuri altele decat cele din CIV, respectiv fata 120/70/17 si spatele 180/55/17 nu ar tb sa imi arate eronat viteza pe kilometraj? Pt ca am fost acum cateva zile cu motorul si cu GPS-ul din dotare si am ramas masca cand am vazut cu cata exactitate indica viteza kilometrajul,pe bord 120 km/h pe GPS 120 km/h, pe cand la masina cu cauciucuri recomandate in bord indica 120km/h si pe GPS 112 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la masina cu cauciucuri recomandate in bord indica 120km/h si pe GPS 112 km/h

la toate autoturismele moderne este acest lucru. viteza indicata este mai mare decat viteza reala de deplasare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am dimensiunile la cauciucuri altele decat cele din CIV, respectiv fata 120/70/17 si spatele 180/55/17 nu ar tb sa imi arate eronat viteza pe kilometraj? Pt ca am fost acum cateva zile cu motorul si cu GPS-ul din dotare si am ramas masca cand am vazut cu cata exactitate indica viteza kilometrajul,pe bord 120 km/h pe GPS 120 km/h, pe cand la masina cu cauciucuri recomandate in bord indica 120km/h si pe GPS 112 km/h

 

mai toate fura...

 

desi daca ma gandesc mai bine cred ca vitezometrul de pe mobra ta e de la mine(si nu fura ca e talhar tigan) :laugh:

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am dimensiunile la cauciucuri altele decat cele din CIV, respectiv fata 120/70/17 si spatele 180/55/17 nu ar tb sa imi arate eronat viteza pe kilometraj? Pt ca am fost acum cateva zile cu motorul si cu GPS-ul din dotare si am ramas masca cand am vazut cu cata exactitate indica viteza kilometrajul,pe bord 120 km/h pe GPS 120 km/h, pe cand la masina cu cauciucuri recomandate in bord indica 120km/h si pe GPS 112 km/h

 

ba da.

 

uite: http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html baga niste dimensiuni diferite in josul paginii (dimensiuni de masina) si apoi vezi viteza reala cu noile cauciucuri. ceva de genul e si la motoare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

170 ?? Calin a luat 200 (pe ceas) spre Bacau, deci ceva era "dereglat" la ea ..

 

intre 215 si 220...nu pot sa spun exact ca-mi cam clatina capatana :grinbandit:

 

Caline, m-ai uitat si pe mine la nakedurile clasice, la un moment dat o sa-mi iau si-un UJM ca-mi plac si alea :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e, nici chiar UJM, cu toate ca m-ar amuza sa am o motocicleta din asta ultra simpla. daca e sa vorbim de stilul asta m-ar atragea un Triumph Boneville dar modelul curent, nu cele vechi. am vazut odata unul in Iasi si e frumos tare dar intr-un mod diferit de Bandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, nu va lipsesc zilele in care mai intreba cate cineva de o intalnire la arc ?

Eu ma gandeam in felul urmator, poate ne intalnim intr-o zi acolo si facem o tura scurta pana la Snagov, sau de ce nu, o Sinaia/Cheia, odata ajunsi acolo, poate halim ceva, o limonada, o vorba si iar spre casa.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, nu va lipsesc zilele in care mai intreba cate cineva de o intalnire la arc ?

ia ghici :crack:

eu as vrea sa mai zica unu' ca si-a luat un B12, ca si-a mai modificat ceva la mobra etc.

 

slabe sperante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu convoc intalniri, si nici nu am mai modificat ceva la mobra. insa, mi-am cumparat un set de genti textile, foarte bine la banuti de la Louis, si peste o luna si un pic ne tiram in concediu. Deocamdata, planul este urmatorul: Bucuresti - Timisoara - Budapesta - Bratislava - Viena - Brno - Praga. Din Praga, ramane sa ne mai hotaram pe unde ne intoarcem. si...cam atat.

 

post-35709-0-07196900-1338567768_thumb.jpg

 

post-35709-0-12150000-1338567818_thumb.jpg

 

Astea sunt bagajele...setul m-a costat numai 400 de lei. 20l x2 plus rollbag de 60l. sistem de prindere mega-simplu si sigur.

 

Apropo de modificari...are cineva niste semnalizatoare spate originale cu care nu mai are ce face??? din cauza gentilor, semnalele mele "tunate" nu se mai vad absolut deloc. am nevoie de niste semna standard pentru care sa construiesc un cadru pana in spatele gentilor unde sa fie montate semnalele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat un set de genti textile, foarte bine la banuti de la Louis, .jpg]

 

Astea sunt bagajele...setul m-a costat numai 400 de lei. 20l x2 plus rollbag de 60l. sistem de prindere mega-simplu si sigur.

Apropo de modificari...are cineva niste semnalizatoare spate originale cu care nu mai are ce face??? din cauza gentilor, semnalele mele "tunate" nu se mai vad absolut deloc. am nevoie de niste semna standard pentru care sa construiesc un cadru pana in spatele gentilor unde sa fie montate semnalele.

 

salut,

 

foarte bune gentile!!! folosesc de vreo 4 ani un set asemanator. fooooooooooooooooarte multumit!

 

cateva obsevatii:

-geanta din dr cand o incarci are tendinta sa atinga toba si sa se frece enervant de ea. se rezolva cu o fixare mai ferma ajutandu-te de cataramele de pe laterale si de chingi

 

-ai grija pe ploaie: setul vine cu niste protectii transparente din pvc dar alea protejeaza doar exteriorul. apa aruncata de roata din spate, plina de noroi sare pe interiorul gentilor si ramane intre geanta si protectie imbiband totul. nu prea ai ce face daca trebuie sa mergi pe ploaie. trebuie insa sa bagi in pungi de plastic tot ce pui in genti.

 

-daca mergi si e putin praf gentile ating carena pe codita si au tendinta sa matizeze un pic punctele de contact. eu a rezolvat-o protejand carena in locurile unde fac contact gentile cu banda galbena de hartie (d-aia de vopsit)

 

oricum sa ai parte de drumuri frumoase si distractie!

 

enjoy!!!

 

si uitase de semnale: eu le-am mutat pe suportul de numar, tocmai din aceasta cauza, a gentilor. daca va intereseaza o sa pun niste poze.

 

to eu.

-

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Daca tot povestim ce face fiecare in particular, iata ca eu tocmai ce fusei pe Cheia..timpul a tinut cu mine, a picurat putin in bucuresti, dar a fost ok in rest..

-Am mers pe dn1 pana la intrarea in brasov si de acolo, retur pe cheia..Am comandat un Bulz ciobanesc la un restaurant din sinaia, abia astept sa mai trec pe acolo, foarte buna mancarea..

-De anul trecut nu am mai facut un drum care sa depaseasca 60 km si nu mai sunt obisnuit, asa ca iar ma doare fundu :angryfire:

Si 2 poze de pe drum, sper ca se vede si toba polishata :)

post-56201-0-01295200-1338653738_thumb.jpg

post-56201-0-34353500-1338653768_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lopata nici macar nu foloseste la ceva, de cind am taiat-o n-am remarcat vreo diferenta. uitindu-ma la motorul stock ma intreb cum de-am suportat s-o tin acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lopata nici macar nu foloseste la ceva, de cind am taiat-o n-am remarcat vreo diferenta. uitindu-ma la motorul stock ma intreb cum de-am suportat s-o tin acolo.

-Cata rautate domnule :disappointed: , ce aveti cu ea ? ma gandisem si eu s-o tai, dar mi-e sa nu-mi arunce pe spate noroi(ca sa o parchez, trebuie sa trec peste un petic de 1.5M de pamant si la cum a plouat in ultima vreme, cred ca m-as face dalmatian pe spate)

-Totusi as vrea sa vad niste poze de la voi, cu sistemul de prindere al numarului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu arunca noroi, am mers o gramada pe ploaie. n-o tai de tot, numai partea aia urita din lateral si pastrezi suportul.

 

asa am taiat-o eu.

 

si daca vrei sa schimbi semnalele, astea sint ieftine si se observa FOARTE bine comparativ cu panaramele de bazar.

http://www.louis.de/_20674244d985353a06e9b52207046c7710/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=57&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10033853

 

inca o poza din profil la cerere.

post-24366-0-06349900-1338722324_thumb.jpg

post-24366-0-31789900-1338722329_thumb.jpg

post-24366-0-40791300-1338731308_thumb.jpg

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...