Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fac un apel posesorilor de Africane 89-90 din Bucuresti sau inprejurimi. Imi trebuie motocicleta pt 2 zile pt a confectiona un suport de bagaje pt un coleg din Timisoara. Atelierul este in sect 6 zona Autogara Militari. In compensatie demontez inpreuna cu proprietarul toate subansamblele care s-au zgariat, ruginit, cum ar fi cricul central si lateral, comenzi, ghidon, crach bars, portbagaj, etc pe care le curat si vopsesc electrostatic negru mat. Pot fi contactat la 0722646373. Multumesc.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand pantaloni KTM ca cei din imagine. I am cumparat si sunt mari pentru mine.

Marimea este 34. Sunt in cutie cu etichetele.

400 lei

http://www.motosport.com/dirtbike/2014-KTM-POWERWEAR-HYDROTEQ-OFFROAD-PANTS

 

Sau la schimb cu ceva ulil gen cric central rd03 :).....ne intelegem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. caut de cumparat acte pt africana rd04. ceva sugestii? ms

 

Cadru cu acte de Germania e bun?

 

Avand in vedere ca au inflorit pomii, m-am apucat si eu sa imi pregatesc motorul pentru noul sezon. Schimbat ulei + filtru, schimbat cablu de ambreiaj, spalat filtrul de aer si cel mai important, schimbat galeriile de evacuare. Anul trecut cumparasem unele "sport/racing/custom" si acum mi-am zis sa le si pun sus.

 

post-30-0-22630000-1394994452_thumb.jpg

 

Si cu toata harablaia montata:

 

post-30-0-62693900-1394994481_thumb.jpg

 

Am dat si o tura sa vad, daca in afara de greutate mai e vreo diferenta. La sunet nu imi dau seama ca s-a schimbat ceva, iar la mers... nu stiu... Poate e vreo diferenta dar cum eu sunt mai nesimtit...

 

Fac un apel posesorilor de Africane 89-90 din Bucuresti sau inprejurimi. Imi trebuie motocicleta pt 2 zile pt a confectiona un suport de bagaje pt un coleg din Timisoara. Atelierul este in sect 6 zona Autogara Militari. In compensatie demontez inpreuna cu proprietarul toate subansamblele care s-au zgariat, ruginit, cum ar fi cricul central si lateral, comenzi, ghidon, crach bars, portbagaj, etc pe care le curat si vopsesc electrostatic negru mat. Pot fi contactat la 0722646373. Multumesc.

 

Ti-am trimis un PM acum ceva vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand pantaloni KTM ca cei din imagine. I am cumparat si sunt mari pentru mine.

Marimea este 34. Sunt in cutie cu etichetele.

400 lei

http://www.motosport.com/dirtbike/2014-KTM-POWERWEAR-HYDROTEQ-OFFROAD-PANTS

 

Sau la schimb cu ceva ulil gen cric central rd03 :).....ne intelegem noi.

cat inseamna in ..romanesti ? eu port 52.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze nu am fost pe faza si nu gasesc mesajul in arhiva. Da-mi un nr de tel si te sun.

Daca vrei te ajut eu o Africa din '94....

 

In alta ordine de idei...de curand am scos motocicleta de la garaj, am facut reparatiile de primavara: schimbat ulei, filtre, lichid de racire etc, schimbat cauciucuri si reparat carenele laterale.

Sambata am facut si o scurta plimbare pe langa Bucuresti. Mai jos cateva poze (calitatea nu e foarte buna pentru ca sunt facute cu telefonul).

Vizionare placuta!

 

post-2987-0-55511600-1395053045_thumb.jpg

post-2987-0-27040400-1395053052_thumb.jpg

post-2987-0-30466600-1395053060_thumb.jpg

post-2987-0-76256800-1395053068_thumb.jpg

post-2987-0-84306500-1395053079_thumb.jpg

post-2987-0-50423500-1395053101_thumb.jpg

post-2987-0-54524400-1395053111_thumb.jpg

post-2987-0-37540200-1395053119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei te ajut eu o Africa din '94....

 

 

In alta ordine de idei...de curand am scos motocicleta de la garaj, am facut reparatiile de primavara: schimbat ulei, filtre, lichid de racire etc, schimbat cauciucuri si reparat carenele laterale.

Sambata am facut si o scurta plimbare pe langa Bucuresti. Mai jos cateva poze (calitatea nu e foarte buna pentru ca sunt facute cu telefonul).

Vizionare placuta!

Multumesc de intentie, dar trebuie modelul 90-91. Am gasit, sper maine s-o primesc in atelier. Daca tot stai atat de aproape viziteaza-ne ca dupa amiaza murim de plictiseala. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de intentie, dar trebuie modelul 90-91. Am gasit, sper maine s-o primesc in atelier. Daca tot stai atat de aproape viziteaza-ne ca dupa amiaza murim de plictiseala. :)

Promit ca dupa 1 aprilie te vizitez si in fiecare zi daca vrei ca oricum raman fara job si o sa am foarte muuuult timp liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta cineva cu o africa twin rd03.....as vrea sa stiu care e diametrul in milimetri al gaurii din cilindrul de la membrane (nu situ cum se numeste sigur -- parca tub emulsor)

 

N-am RD03 dar, "just for the record", ce cilindru, ce membrane, ce tub emulsor? Ceva pe la carburatoare? Poate pui o poza, schita, desen, ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca intreb si p-aici: si-a montat careva carena Boano sau copie dupa ea? Ceva pareri despre ea? am inteles ca protectia la vant e o idee mai slabuta, asta e de inteles si carena e o idee mai zvelta decat originalul, dar pe mine mai mult ma intereseaza vantul de la urechi pentru ca sunt inalt si nici parbrizul MRA mai inalt nu ajuta, daca v-ati montat,am inteles ca trebuie modificat/facut alt cadru de bord si faruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki,

 

 

Vreua sa verific ca gaura din piesa din imagine la motocicleta mea este la fel ca a celor "standard" pentru ca traiesc cu impresia ca am membranele din carburator -- atat fata cat si spate si tuburile alea de plastic de la varianta limitata.

Membranele sunt sigur fix aceeasi duda, dar presupun ca gaura in cauza este mai mica, si in concluzie asta m ar fi interesat...diametrul gauri respective ca sa pot face o comparatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe piese diferite pt variantele limitate, inclusiv axa cu came. Intra pe oemmotorparts si vezi cate variante sunt....

Cel mai repede iti dai seama dupa seria mobrei ce varianta e.

 

PS. Am uitat ca tu nu reusesti sa pui poze....

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...