Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

salut, in acest week-end planul ar fi urmatorul:vineri dupa-amiaza plecare cu cazare seara prin sibiu, sambata o transalpina rapida si o plimbarica pana aproape de curtea de arges...sau poate si transfagarasean..si cazare undeva prin brasov..sau duminica transfagarasean si acasa ...habar nu am cum sa imi fac planul.

poate ma mai intalnesc cu cineva pe traseu sau imi dati vreo idee cei mai plimbati decat mine pe plaiurile mioritice

cazare in sibiu,facut transu spre curtea de arges,de acolo directia rm valcea,spre tg jiu si in bumbesti pitic faci dreapta spre novaci, ranca, obarsia lotrului,sugag dreapta prin jina,poiana sibiului,miercurea sibiului,inapoi sibiu si daca mai ai timp la adunarea de la bran.Asfalt uscat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vad ca ursii de neamt se apropie de zona noastra, esti asteptat maestre pe la bran, nu o sa regreti prea tare.

pana acum suntem 4 africane si numarul sper sa creasca...

Cine vine va rog anuntati de cand, daca veniti cu pasager si cum preferati cazarea, cort sau camera, sa tinem o evidenta. :peace: :cheers:

 

cam pe acolo o sa bem o bere, o sa povestim de rusia si alte ture d-ale noastre... :bounce:

post-45861-0-08902000-1316068932_thumb.jpg

post-45861-0-02283700-1316068940_thumb.jpg

post-45861-0-22704000-1316068953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am mai intrebat si la Valeni, stie cineva unde gasesc stickere de RD 07 sau manufactureaza careva ceva de calitate la noi ?

 

m-am chinuit sa incropesc ceva insa fu tare complicat cu vectorizarea, m-ar interesa kitul complet.

 

multumiri

 

Face Mircea, le are deja vectorizate si le-am vazut pe motorul lui, arata super. Dar trebuie sa astepti sa se intoarca din Mongolia. E pe drum. Mai am si un amic aici la Valeni care face, totul e sa ii arati ce model vrei, sa inceapa sa le caute si sa le vectorizeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

in "praful" acestui week-end au rezultat aceste fotografii semnificative pt unii,amuzante pt altii dar si sarea de pe tricouri.

Ce s-a intamplat? pai am facut infuzii cu vin si bere,cu costita la gratar care nu i-a picat prea bine "legendarului", am indreptat motociclete cu coada dela matura :crack: , am facut "inventarul" la poarta cea inchisa :moron: si nu in ultimul rand, ne-am dat de mama focului. :moto:

Participanti: gabitza_bv, sebicozaurus, mihut77 aka legendarul, ciprian_at(cu aceasta ocazie il si felicit pt determinarea lui), raul aka rul, ionut (cu KLE 500) si zoly cu translap.

Multumesc participantilor si va amenintam si cu alte iesiri, numa bine...

 

ceva poze: https://picasaweb.google.com/100391964376205639874/SoftEnduroLaBran

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participanti: gabitza_bv, sebicozaurus, mihut77 aka legendarul, ciprian_at(cu aceasta ocazie il si felicit pt determinarea lui), raul aka rul, ionut (cu KLE 500) si zoly cu translap.

 

salutam distinsa adunare...de ceva timp refuz sa privesc fotografiile din ture ca sa nu o iau razna..acum am gresit si m-am uitat ..nu pot sa sper decat, ca pana in iarna voi ajunge si eu prin brasov.. felicitari domnilor si la mai multe intalniri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu ceva poze din tura din zona Branului. A fost super fain, peisaje de vis, trasee pe masura, si... doua seri de pomina :friends: De la crampoane la slicuri, ne-am balacit cu placere pe coclauri prin noroaie si ape de munte fara sa ne plangem prea mult de carene rupte, parbrizuri crapate si altele...

A fost fain :rock:

 

https://picasaweb.google.com/115298495788126860111/LaHoinarealaCuAfricanele#

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Întrebare de... copil prost (sau nu)

 

Diferă cadrele de la XRV750 (Africanul) față de cadrul de NX250 (Dominatorul mic) ?

 

În ideea, se poate monta pe Dominator carenaj+rezervor+Âşa+celelalte de African ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ataÂşat traseul de sâmbătăt. E împărțit în 2.

 

Verificați pe linkul -> http://www.xrv.ro/forum/viewtopic.php?f=18&t=120&p=799#p799

 

(Nu am reuiÂşit să ataÂşez aici nimic.)

 

In arhiva aia mai este un traseu micuț pe care l-am făcut duminică cu Gabi brusc.

 

Pentru a vizualiza traseele pe o hartă folosiți -> http://www.gpsvisualizer.com/

Aici incărcați câte un fiÂşier Âşi o să apară dâra pe care am mers pe hartă.

 

HCMM

 

P.S. Am găsit Âşi eu o poartă cu inventar duminică. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ataÂşat traseul de sâmbătăt. E împărțit în 2.

 

Verificați pe linkul -> http://www.xrv.ro/fo...=120&p=799#p799

 

(Nu am reuiÂşit să ataÂşez aici nimic.)

 

O-hoooo... deci am facut treaba buna bigstar.gif

Haideti, cu mic, cu mare pe xrv.ro, ca este loc pentru toti makeout.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare de... copil prost (sau da)

 

Diferă cadrele de la XRV750 (Africanul) față de cadrul de NX250 (Dominatorul mic) ?

 

 

Nu Paule, cadrele is identice, ce conteaza ca una e de 7 jumate si alta e de 2 jumate.

Trebe sa iei Flexu si sa tai cilindru din spate de la african, dupa care pui ce ramine pe cadru de domi de 2 jumate si o sa ai NX de 375 ccm.Ai ca-i simplu si usor. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca difera; nu intra in cadru de domi mic niciun motor in V!

 

...insa pe un domi mare... :scratch: ...n-am incercat dar am un cadru in plus in Bucuresti. Daca vrea cineva sa se plimbe, verificam :P

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

...Âşi iaca aÂşa, printre băÂşcăliile unor mari meÂşteri... mari, s-a pierdut Âşi modificat întrebarea...

 

Eu întrebam:

Se poate pune carenaj de African pe Dominator de 250 ? (evident se păstrează cadrul+motorul!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu! pentru ca africana este foarte lata, 2 faruri si rezervorul ala de peste 20l, pe cand domi-ul e o mobra ingusta. daca ai banuti, nervi si scule se poate confectiona ceva asemanator dar de pus direct nici vorba

BUBA MEA! RAULICA STRICA TOT o futizat un ignition coil, pen ca o crezut ca se poate schimba fisa si pipa bujiei. este vorba de rd04, si drept si prin urmare sponsorizeaza cineva ignition coil-ul de la cil. spate, bujia din ext ?:rolleyes:

becurile de italia se pot inlocui cu succes cu altele Led care sa lumineze mai puternic si sa nu fac schimbari, gen pus h4, electronisme necunoscute mie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

becurile de italia se pot inlocui cu succes cu altele Led care sa lumineze mai puternic si sa nu fac schimbari, gen pus h4, electronisme necunoscute mie?

In niciun caz cu unele LED. Am incercat cu unele f scumpe si nu e combinatie (am incercat in far mic, far mare, far mic cu sticla clara, far mare cu sticla clara, lupa ieftina si lupa de Audi A4). Xenonu poate merge.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

are careva dintre voi un cablu de kilometraj in plus? ma gandeam sa va intreb pe voi inainte sa fac comanda de unu. Multumesc anticipat.

 

numai bine.

 

Daca se potriveste de Transalp PD06, am eu, nou, nefolosit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...