Sari la conținut

Accident mortal Craiova


maxu'
 Share

Postări Recomandate

sa le fie tarana usoara!

 

e tragic, ca nu-s primii si nici ultimii care sfarsesc asa! concluzia e ca sunt o gramada de sucidal ninja kids!

 

ce-si face omu cu mana lui se numeste lucru manual......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D Multi se joaca cu viata lor.... Treaba asta este ca la Cazino.... odata tot pierzi! Dar in jocul asta , pierde si jucatorul, pierd cei de langa el...

Alta comparatie: motociclismul in Romania este ca o ruleta ruseasca, dar depinde cate gloante bagi in incarcator ( cu mana ta le bagi) ....

Dumnezeu sa-i ierte greselile... Putere familiei sa treaca peste acest joc pierdut.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F trist, unii care nu-si permit sa-si cumpere un motor de si isi doresc sa invete sa se plimbe si sa guste din placerea mersului pe 2 roti, nu reusesc, insa altii care au, dau banii pe un motor puternic deoarece arata bine, si drept urmare platesc cu viata...

Tarana ushoara ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca legata de ghidon la 160 km/h ...........? :D :P si noaptea

fara pic de creier

 

Stiu ca se vor gasi niste priceputi sa ma contrazica.

Cine NU s-a dat fara permis sau cu motorul altcuiva ? (cine recunoaste nu e motorist)

 

Aici trebuie lucrat. E un examen de (cuvant urat) si se ia usor.

 

Cine nu a mers peste kw maximi ? (din nou cine nu recunoaste ...)

 

Cati nu ati vazut oameni care se dau pe jafuri fara cauciucuri... lanturi... electric.

 

Asta trebuie sa pedepsim noi din interior.

 

Casca e obligatorie. Incepatorii au voie doar cu Arai Chaser sau Shoei xr 1000 sau Xlite 9xx sau ce casca de motgp va imaginati ! Dupa aia POTI FI motociclist.

 

Motorul trebuie sa fie ca nou tot timpul. Starea lui reflecta grija ta pentru persoana care il calareste.

 

Si nu uitati ca un motor opreste mai greu (mult mai greu) decat accelereaza.

 

Doamne Ajuta ! e un an tare greu ... Toamna sa numaram bobocii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Ajuta ! e un an tare greu ... Toamna sa numaram bobocii !!!

 

Ai dreptate, cred ca or sa fie anul acesta mai multe accidente decat 2008, tinand cont ca a crescut si nr de motociclisti,

Putina atentie si cu capul mai in casca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in cazul de fata si in multe alte cazuri similare este si vina familiei ca nu se implica in decizia copilului sa isi cumpere motor sau mai mult, il incurajeaza sau sustine, probabil crezand ca o motocicleta nu este decat o bicicleta mai mare.

 

Sincer sa fiu, nu cred ca la 16-18 ani poti fi atat de independent sa iti cumperi o motocicleta fara sustinerea familiei. (nu neaparat financiar, de ex fara sa afle)

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca se vor gasi niste priceputi sa ma contrazica.

Cine NU s-a dat fara permis sau cu motorul altcuiva ? (cine recunoaste nu e motorist)

 

Aici trebuie lucrat. E un examen de (cuvant urat) si se ia usor.

 

Cine nu a mers peste kw maximi ? (din nou cine nu recunoaste ...)

 

Cati nu ati vazut oameni care se dau pe jafuri fara cauciucuri... lanturi... electric.

 

Asta trebuie sa pedepsim noi din interior.

 

Casca e obligatorie. Incepatorii au voie doar cu Arai Chaser sau Shoei xr 1000 sau Xlite 9xx sau ce casca de motgp va imaginati ! Dupa aia POTI FI motociclist.

 

Motorul trebuie sa fie ca nou tot timpul. Starea lui reflecta grija ta pentru persoana care il calareste.

 

Si nu uitati ca un motor opreste mai greu (mult mai greu) decat accelereaza.

 

Doamne Ajuta ! e un an tare greu ... Toamna sa numaram bobocii !!!

 

Dat fiind ca la nici una din intrebarile personalizate nu pot sa raspund cu "da, si eu", probabil nu sunt motociclist ci doar visez ca ma dau in weekend pe motocicleta, sau cine stie, poate sunt captiv intr-un joc pe calculator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind ca la nici una din intrebarile personalizate nu pot sa raspund cu "da, si eu", probabil nu sunt motociclist ci doar visez ca ma dau in weekend pe motocicleta, sau cine stie, poate sunt captiv intr-un joc pe calculator...

 

Adic ai casca scumpa, permis, cauciucuri in stare perfecta, motor impecabil.

Stiam ca unul din "voi" va raspunde.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc la 2-3 zile despre inca un decedat sau mai multi care intamplator conduceau motociclete sau scutere.Incep sa cred ca este ceva ,,normal" sa mori pe motor.Acum circul zilnic cu un scuterica de 125 si daca as incerca sa consider ca am dreptate atunci cand chiar am dreptul legal,probabil ca as muri de 2-3 ori pe zi sau as deveni client permanent al spitalelor .Oare chiar nu poate cineva sa-i zgaltaie un pic ,sa li se mai aseze creierul in cap,sa-i potoleasca naibii un pic,sa gandeasca defensiv atunci cand sunt pe doua roti.Zici ca e sfarsitul lumii ,cel putin in Bucuresti ,numai meseriasi ,numai fite si zgomot de motoare turate.Pana la urma vom fi incadrati la categoria sinucigasi si vom fi cusuti pe viu.(doctorii nu prea ii iubesc pe cei ce-si fac singuri rau si le dau de munca aiurea)Asfalt uscat si trante putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc la 2-3 zile despre inca un decedat sau mai multi care intamplator conduceau motociclete sau scutere.Incep sa cred ca este ceva ,,normal" sa mori pe motor.Acum circul zilnic cu un scuterica de 125 si daca as incerca sa consider ca am dreptate atunci cand chiar am dreptul legal,probabil ca as muri de 2-3 ori pe zi sau as deveni client permanent al spitalelor .Oare chiar nu poate cineva sa-i zgaltaie un pic ,sa li se mai aseze creierul in cap,sa-i potoleasca naibii un pic,sa gandeasca defensiv atunci cand sunt pe doua roti.Zici ca e sfarsitul lumii ,cel putin in Bucuresti ,numai meseriasi ,numai fite si zgomot de motoare turate.Pana la urma vom fi incadrati la categoria sinucigasi si vom fi cusuti pe viu.(doctorii nu prea ii iubesc pe cei ce-si fac singuri rau si le dau de munca aiurea)Asfalt uscat si trante putine.

 

tre sa te dezamagesc, dar suntem de ceva vreme ''incadrati la categoria sinucigasi''!

 

si apoi cand esti ''lemn tanase'' tre sa iesi cumva in evidenta, iar cum bani de porsche n-ai, bmw-uri e arhiplin, rezulta motocicleta (bani relativ putini+performante mari+zgomot mare+cool-nes factor garantat)!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Bai, nu inteleg ce va tot certati. Invie ? ce importanta are daca avea far sau nu aprins, daca l-a vazut sau nu ala cu masina. Nu mai au importanta lucrurile astea.

 

Tot ce trebuie bagat la bibilica din topicul asta este :

lipsa casca + viteza + pasager - permis = formula clasica a sinuciderii.

]

 

Aici ai foarte mare dreptate!! cum te poti urca pe motor fara casca si fara far aprins? hai ca fara permis cred ca neam dat cam toti cel putin 50metri dar cu pasager, fara casca, si fara far aprins................. nu as face asa ceva acum au aprinse lumanari totusi unii tineri din ziua de azi din neatentia parintilor isi iau motoare de care nu au habar si care nu au nici cea mai mica cunostinta despre circulatia pe drumurile publice si despre siguranta pe doua roti, si ajung sa fie postati la topicul accidente dumnezeu sa ii ierte

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici ai foarte mare dreptate!! cum te poti urca pe motor fara casca si fara far aprins? hai ca fara permis cred ca neam dat cam toti cel putin 50metri dar cu pasager, fara casca, si fara far aprins................. nu as face asa ceva acum au aprinse lumanari totusi unii tineri din ziua de azi din neatentia parintilor isi iau motoare de care nu au habar si care nu au nici cea mai mica cunostinta despre circulatia pe drumurile publice si despre siguranta pe doua roti, si ajung sa fie postati la topicul accidente dumnezeu sa ii ierte

 

Frate , eu ma dau fara permis, recunosc. Dar incerc pe cat posibil sa nu trezesc cei 120 de cai si sa ma folosesc de cat mai putini. port echipament full, am grija si nu o alerg. momentan sunt bine si nu mi-am pus viata mea si nici a nimanui in pericol pentru ceea ce fac. mai am 1 saptamana si devin motociclist :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate , eu ma dau fara permis, recunosc. Dar incerc pe cat posibil sa nu trezesc cei 120 de cai si sa ma folosesc de cat mai putini. port echipament full, am grija si nu o alerg. momentan sunt bine si nu mi-am pus viata mea si nici a nimanui in pericol pentru ceea ce fac. mai am 1 saptamana si devin motociclist :D

 

presupun ca esti constient ca nu e nimeni deacord cu asta!

vezi tu, chiar daca circuli regulamentar, se gaseste un bou care sa-si dea in tine!... si daca vede nenea militianu ca n-ai permis,.....ia ghici?

 

intrbarea mea: merita riscu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esecul scolii romanesti in educarea tinerilor, esecul familiei in a-si struni odraslele, esecul Politiei Rutiere, esecul in alegerea prietenilor...

Mai sunt multe...

Pacat...

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca esti constient ca nu e nimeni deacord cu asta!

vezi tu, chiar daca circuli regulamentar, se gaseste un bou care sa-si dea in tine!... si daca vede nenea militianu ca n-ai permis,.....ia ghici?

 

intrbarea mea: merita riscu?

 

Merg putin, in locuri neaglomerate, cat sa imi fac damblaua.

 

O singura rugaminte am, hai sa nu stricam topicul cu discutia asta, este un topic despre moartea unui om. RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esecul scolii romanesti in educarea tinerilor, esecul familiei in a-si struni odraslele, esecul Politiei Rutiere, esecul in alegerea prietenilor...

Mai sunt multe...

Pacat...

R.I.P.

 

 

 

Bine zis

 

 

Acum sa fim seriosi, la cata cultura si logica exista in tara asta nu cred ca putem avea pretentia sa stie toata lumea ce inseamna o motocicleta, iar despre familiile care ar fi trebuit sa-i indrume ce pot sa spun? Poate i-ar fi indrumat daca ar fi stiut si ele despre ce e vorba, adica ce inseamna un motor. Pentru multi din tara asta imaginea unei motociclete este aceea a unei mobre hoinar. Adica o bicicleta cu motor.

Ei erau totusi la varsta la care rationamentul nu prea e la el acasa. La fel si cu drogurile si alte alea. Dorinta de a impresiona pe cel din "gasca" este singura stea dupa care se calauzesc unii. Uneori nu exista cale de intoarcere din drumul ales gresit.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca si bine ca n-au luat si alte pesoane pe lumea cealalta care chiar ca ar fi murit nevinovate.

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg putin, in locuri neaglomerate, cat sa imi fac damblaua.

 

O singura rugaminte am, hai sa nu stricam topicul cu discutia asta, este un topic despre moartea unui om. RIP.

Cu R6-le pe strada prin locuri neaglomerate fara permis.....bun asha. :D

Hai sa vb despre tine....ca aia oricum s-au dus si nu-i mia invie nimeni. Uite....eu am o mare nelamurire...si te rog sa nu te supere intrebarea mea, dar chiar nu inteleg.

Daca la un pusti de 17 ani, inteleg ca nu are dreptul legal sa dea de permis...si tentatia e mai mare decat cretul de pe creier la varsta aia...si se suie pe motor...masina...ce mai conduce el...la cineva de 26 de ani nu inteleg. sa scrii si sa citesti e clar ca stii...ptr ca scrii aici. Nu esti capabil sa-ti iei permisul? Nu-ti dau astia testul psihologic? In ambele cazuri....esti un pericol. Ori ca nu iei testul, ori daca nu esti in stare sa iei sala sau poligonul.

Care-i de fapt raspunsul? Ce te face sa ignori toate pericolele la care te expui conducand fara permis? Dupa cum vezi am facut abstractie ca e r6. Vb in general...de ilegalitate (penala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...