Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

va anunt cand ajung obiectele si vedem cum ajung la voi.

 

numai bine,

paul

 

Cel mai simplu ar fi de trimis prin curier cu plata la destinatie, cred ca e ceva la modul 20 - 30 lei.

Editat de Dan Rosca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu ar fi de trimis prin curier cu plata la destinatie, cred ca e ceva la modul 20 - 30 lei.

Vedem atunci - ar fi fain sa pastram costurile la minim ca sa merite "cerneala" varsata pe aici pe topic.

Poate are cineva drum printre prieteni, amici, colegi de job, forum ... incolo, incoace...

 

vb,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in weekendul acesta este Salonul Auto-Moto in Piata Constitutiei din Bucuresti. Am inteles ca pentru motociclisti este intrarea libera. Merge cineva? Eu as vrea sa trec sambata pe acolo.

 

http://www.sam.ro/Atractii-pentru-motociclisti

 

Salut!

 

Noi venim din Sibiu sambata si vrem sa participam si la parada moto.

Poate ne intalnim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@xsebi: aceeasi problema am avut si eu si am facut o modificare. Cu o mica bucata de tabla dreptulghiulara am mutat prinderea din spate mai spre spate cu 5 cm si pentru piciorusele din fata am dat niste gauri noi si le-am mutat si pe alea. Nu e rocketscience dar daca nu te descurci mergi la un mecanic ca ti-o rezolva in 30 de minute. Si pe urma poti sa scoti si saua fara sa dai topcase-ul jos si va avea si pasagera loc.

Succes

@ivanp: e un sistem de prindere proprietar pe partea din spate. Lacasul de care se prinde gheara are forma de U. In fata are tot niste picioruse ca o ciuperca. Ce are @xsebi e o combinatie intre suport de topcase si topcase Suzuki si rack si sidecase-uri givi (E22).

... se vede si bucata de metal din spate cu care am mutat topcaseul cu 5 cm.

 

 

Am facut si eu modificarea. Confirm ca in sfarsit se poate da saua jos fara sa mai dai case ul jos (ce stupizenie). Eu, mai lenes din fire, am cumparat tabla gata pregaurita si s-au potrivit gaurile de minune. Acum topcase ul e cu vreo 7 cm mai in spate. Placuta ce am folosit-o era pregaurita cu gauri de 5 mm asa ca a trebuit sa mai largesc 4 gauri cu un burghiu de 6,5 mm. Folosind placuta am insemnat si pozitia noilor gauri pt suportii din spate. Nu m-am uitat la ceas cat a durat toata operatiunea, dar sigur nu m-am incadrat in juma de ora. E mai greu la bloc daca uiti ceva "sus". Categoric toata sandramaua acum depaseste gabaritul motorului specificat in talon. In cel mai rau caz se poate muta la loc, cu sculele din trusa de scule originala, daca prin vreo tara se trezeste unu sa aibe centimetru si vreo lege la el. In total se lucreaza la 6 suruburi.

Da stiu ca mai trebuie vopsita placuta in negru, dar numai am spray cu vopsea :) Cu prima ocazie il rezolv io si pe ala cumva : )

 

post-69607-0-09108000-1428067657_thumb.jpg post-69607-0-67127900-1428067657_thumb.jpg post-69607-0-75766600-1428067662_thumb.jpg post-69607-0-22772500-1428067663_thumb.jpg post-69607-0-71117200-1428067663_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Noi venim din Sibiu sambata si vrem sa participam si la parada moto.

Poate ne intalnim....

bre...veniti sigur ?

sa stiu daca sa ma duc mai departe sau sa stau pe langa casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i culmea ! Original la Motor Team pe Bd Timisoara langa spalatorie. Altceva nu cred sa potrivesti, avand un filet mai special si garnitura. Daca te ajuta tel lui Dan Demetrescu, bosu' 0722766739.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comandat de la Motor Team, pe viitor poate ii pun alarma.

 

Am tot urmarit discutii legate de accesorii care halesc din amperaj.... etc. intentionez sa imi pun proiectoare si avand si manere incalzire, si usb, si alte alea ma intreb cum pot masura, avea control. inteleg ca rsc sa distrug releul de incarcare? cine are stiinta sa imi dea niste sfaturi sa nu fac prostii? poate si pont cu proiectoare bune si rezonabile la pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam lapidar raspunsul asta si nu ma multumeste. tinand cont ca am o gramada de consumatori care habar nu am cat consuma fiecare doar sa trec pe led nu cred ca e o solutie completa. exista indicatoare de pus pe bord cu consum maxim de curent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tu nu sti cat consuma, gandeste ca noi habar nu avem cate si ce fel de consumatori ai si mai ales cat consuma :) nu detine nimeni pe aici un glob de cristal cu toate raspunsurile posibile. Matematica e simpla, trebuie sa ai cam toate datele problemei ca sa o poti rezolva.

Pe bord poti monta voltmetru. Teoretic poti monta si un ampermetru dupa releul de incarcare in serie cu toata instalatia electrica a motorului, dar nu stiu in practica cine s-ar risca sa faca asa ceva.

 

Daca vrei sa vezi exact consumu de curent de la accesorile actuale, tragi un fir separat de + de la baterie care alimenteaza toate accesorile si masori apoi pe acel fir cu un ampermetru legat in serie consumul real. Astfel vezi daca esti sau nu la limita generatorului. Mai exista varianta sa masori individual fiecare accesoriu si apoi prin aritmetica simpla aflii cam acelasi rezultat.

 

Dar daca iti iei totusi proiectoare pe LED, Faci economie de vreo 8 Amperi si teoretic ar trebui sa te incadrezi cu manerele incalzite si cu restu consumatoarelor fara sa iti faci probleme in limitele generatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tind sa te cred. e adevarat ca doream sa imi montez ampermetru sa masor, dar e f probabil sa ma leg la cap si inca nu ma doare. nu m-am gandit la proiectoare cu led. aveti vreo idee de pret si calitate rezonabile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...