Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare,

 

Am si eu trei intrebari:

 

1. Are cineva un cuisor clip-on pentru prinderea plasticelor interioare? AM pierdut unul care tine bucata din capatul rezervorului.

 

2. Unde pot gasi protectii de cauciuc pentru partea de jos a cadrului din vecinatatea scaritelor? Vopseaua vad ca se duce din cauza frecarii cu cizma...

 

3. Ma intreseaza cam cat m-ar duce un set de stickere aftermarket, identic cu cele de fabrica. A mai comandat cineva pana acum? Daca de de unde si cum este calitatea?

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu trei intrebari:

 

1. Are cineva un cuisor clip-on pentru prinderea plasticelor interioare? AM pierdut unul care tine bucata din capatul rezervorului.

 

2. Unde pot gasi protectii de cauciuc pentru partea de jos a cadrului din vecinatatea scaritelor? Vopseaua vad ca se duce din cauza frecarii cu cizma...

 

3. Ma intreseaza cam cat m-ar duce un set de stickere aftermarket, identic cu cele de fabrica. A mai comandat cineva pana acum? Daca de de unde si cum este calitatea?

 

Multam!

1. se pot comanda la suzuki - 10 lei bucata (09409063145PKSU) se potrivesc si clipsurile de honda si alea erau mai eftine.

daca erai din tm - mai aveam eu 1-2 de honda

 

2. tot la suzuki -

4358527G00SU - dreapta

4359527G00SU - stanga

85 lei bucata

 

mai exista si varianta mai ieftin de protectie din folie de carbon mai groasa (gen tankpad) dar nu am reusit sa gasesc pana acum

 

3. setul de stickere suzuki aftermarket - nu stiu sa existe in afara celor de la producator - doar daca sunt ceva useri care fac (sau ebay)

 

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu trei intrebari:

 

1. Are cineva un cuisor clip-on pentru prinderea plasticelor interioare? AM pierdut unul care tine bucata din capatul rezervorului.

 

2. Unde pot gasi protectii de cauciuc pentru partea de jos a cadrului din vecinatatea scaritelor? Vopseaua vad ca se duce din cauza frecarii cu cizma...

 

3. Ma intreseaza cam cat m-ar duce un set de stickere aftermarket, identic cu cele de fabrica. A mai comandat cineva pana acum? Daca de de unde si cum este calitatea?

 

Multam!

 

Stickere :

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=dl650+vstrom+stickers&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdl650+vstrom+stickers+&_nkw=dl650+vstrom+stickers+decal&_sacat=0

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdl650+decals&_nkw=dl650+decals&_sacat=0&_from=R40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu trei intrebari:

 

1. Are cineva un cuisor clip-on pentru prinderea plasticelor interioare? AM pierdut unul care tine bucata din capatul rezervorului.

 

2. Unde pot gasi protectii de cauciuc pentru partea de jos a cadrului din vecinatatea scaritelor? Vopseaua vad ca se duce din cauza frecarii cu cizma...

 

3. Ma intreseaza cam cat m-ar duce un set de stickere aftermarket, identic cu cele de fabrica. A mai comandat cineva pana acum? Daca de de unde si cum este calitatea?

 

Multam!

 

La intrebarea 2 ar putea sa te ajute si userul "mexykanu" de pe acest forum - de la el mi-am luat si eu perechea de protectii din cauciuc, aprox 90ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folie reflectorizanta alba

:)))

aia imi este clar DAR unde ai gasit-o?

eu ce am gasit pe la m agazinele piese auto/ zona camioane cu un model hexagon cumva nu reflectau foarte tare.

Astea par oki.

 

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))

aia imi este clar DAR unde ai gasit-o?

eu ce am gasit pe la m agazinele piese auto/ zona camioane cu un model hexagon cumva nu reflectau foarte tare.

Astea par oki.

 

stima

Este Oralite, nu stiu codul, am cumparat-o de la o firma care se ocupa cu publicitatea stradala.

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este Oracal, nu stiu codul, am cumparat-o de la o firma care se ocupa cu publicitatea stradala.

Perfect - merci!

 

Mai o intrebare generala - de ceva timp caut o panza pe care sa o pun la admisia de aer in capatul snorkelului pt a impiedica animalele mari sa mai ajunga in cutia filtrului de aeer.

vre-o sugesti de ce ar putea fi folosti acolo - ceva panza gen antitzantzari ca si densitate dar ar fi fain sa fie un pic mai rezistenta (in timp)?

 

multumesc,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect - merci!

 

Mai o intrebare generala - de ceva timp caut o panza pe care sa o pun la admisia de aer in capatul snorkelului pt a impiedica animalele mari sa mai ajunga in cutia filtrului de aeer.

vre-o sugesti de ce ar putea fi folosti acolo - ceva panza gen antitzantzari ca si densitate dar ar fi fain sa fie un pic mai rezistenta (in timp)?

 

multumesc,

paul

ORALITE e marca foliei

 

Eu dupa un an (15 000km) am gasit filtrul de aer plin cu insecte. Singura plasa care ar rezista cred ca ar fi cea metalica...suprafata snorkelului e cam mica si tare mi-e ca s-ar infunda inaintea filtrului.

post-56760-0-88596400-1397050341_thumb.jpg

 

PS dar despre ce "animale mari" vorbesti ?!

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORALITE e marca foliei

 

Eu dupa un an (15 000km) am gasit filtrul de aer plin cu insecte. Singura plasa care ar rezista cred ca ar fi cea metalica...suprafata snorkelului e cam mica si tare mi-e ca s-ar infunda inaintea filtrului.

attachicon.gifWP_20140303_002.jpg

 

PS dar despre ce "animale mari" vorbesti ?!

alea alea ce le ai si tu pe acolo - as prefera sa se loveasca de plasa si sa pice.

eu tocmai imi montez snorkel de dl1000 care este mai larg - o sa pun poze pt diferente.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plasă de tânţari, din aluminiu. Găseşti la metru liniar prin magazinele de bricolaj. Eu am luat din Bricostore.

aaa - buna idee! - o sa ma caut si pe aici pe la noi (prin tm).

 

asa cum am zis - diferente snorkel admisie dl650 - dl1000:

 

post-18136-0-97776200-1397058996_thumb.jpg

 

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stikere de la Hondafan, sunt identice cu cele originale!

 

O seara placuta!

Se vinde si doar si unul?Il am pe cel de pe drapta f putin zgariat si parca asa vrea sa l schimb .de sa fie coala.si ce pret ar fi.multumesc.

 

Se vinde si doar si unul?Il am pe cel de pe drapta f putin zgariat si parca asa vrea sa l schimb .de sa fie coala.si ce pret ar fi.multumesc.

Am uitat este din 2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde si doar si unul?Il am pe cel de pe drapta f putin zgariat si parca asa vrea sa l schimb .de sa fie coala.si ce pret ar fi.multumesc.

eu zic sa mai astepti pana il zgarai un pic mai bine chiar sa se justifice schimbatul.

:D

 

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul ti-l comunica omul dupa ce il contactezi si tot atunci iti zice si daca se poate doar o bucata.

Oricum nu este obligatoriu sa-ti faci exact stiker pentru anul tau, Vstromul meu e din 2004.

 

sANATATE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plasa face turbulente si obstructioneaza airflowul. Better without it

spatiul de obstructionat ar fi suficient (suprafata de admisie creste cam cu 100% prin inlocuirea acelui snorkel).

Cu turbulentele ... o sa vad cum se aude ulterior. dar cred ca ceva trebuie pus acolo ca urasc mustele alea impregnate cu ulei si uscate apoi.

:D

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai comentez si eu cate ceva:

@cuclas si @sergiuq: sfat: nu mai incercati sa iesiti de pe sleau cand sunteti pe forestiere din astea. Daca ai intrat acolo stai acolo pana dai de uscat. Incercarea de iesire se pedepeste cu cadere. Aceeasi greseala a facut-o si prietenul cu F650 si acolo se vede foarte clar. Alt sfat: pe forestiere incercati sa evitati partea din mijlocul drumului daca nu e uscata. Acolo e doar noroi si de regula suprafata e convexa = alunecare = buf. Stai in sleau ca sub apa, de cele mai multe ori, e fie apa fie namol moale care are pe fund piatra tare = verticalitate. Nu incercati sa iesiti din sleau cand e marginea uda ca rezultatul va fi buf. Ce facem noi merge foarte bine cu un dual. Nu e nevoie de caramele si alte cacaturi. Alea sunt pentru locurile unde nu e drum deloc. Iar daca e uscat afara merge si dual-ul in locurile alea. Daca iesi in padure sau vaioage atunci clar ca nu e de dual si ai nevoie de dedicate, dar atuci ai avea nevoie si de mobra dedicata. V-Stromul poate foarte multe in configuratia standard. Nu poate asa de bine ca un KTM LC4 de ex sau un Tenere, adica ramane in urma dar nu se intoarce inapoi din drum. Forestierele sunt partea de Adventure din Adventure-Touring. Si sunt frumoase.

 

@Sorin 666 : asta e cel mai frumos facelift care l-am vazut pana acum. E din alta era si din alt film V-Stromul tau. Vii la V-Stromania ca mi-ar placea sa il vad pe viu? Foarte frumos. Semnalele sunt extrem de bine facute iar farurile alea multiple .... pfuai!!! Imi place mult ce ai facut la ea.

 

Apreciez pe toti care isi fac cu mana lor toate tiganiile pe la motoare: florin.radu, transilvania72, ivanp... Modificari care mai de care mai necesare (sau nu), dar ce am observat pana acum: nu mai au bani baietii astia ca pe niciunul dintre ei nu i-am vazut la vreo intalnire sa ne putem si noi da seama daca ce au facut ei la motoare e util sau nu!? Ca numai din povesti si calcule tehnice... Toate motoarele astea mi-ar placea sa le vad, sa le pipai, sa le aud sa vedem daca merita modificarile. Pentru testat nu spun nimic ca stiu ca mobra nu se da. Deci: de ce nu veniti la intalniri? V-Stromania e pe-aproape si nu vad pe niciunul dintre voi pe lista. Haideti fratilor ca nu muscam.

 

Hai cu vara ca iar s-a facut frig,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Vrajitoru" : asta e cel mai frumos facelift care l-am vazut pana acum. E din alta era si din alt film V-Stromul tau. Vii la V-Stromania ca mi-ar placea sa il vad pe viu? Foarte frumos. Semnalele sunt extrem de bine facute iar farurile alea multiple .... pfuai!!! Imi place mult ce ai facut la ea.

Ma bucur ca apreciezi munca mea...

Farul are reglaj electric al inaltimii...

Parbriz reglabil electric:

www.youtube.com/watch?v=yWIj1odKcyY

 

 

Codita cum e?

 

post-56760-0-95287600-1397132738_thumb.jpg

 

Valve secundare modificate,

post-56760-0-98335700-1397132817_thumb.jpg

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...