Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Eu nu stiu de nici un ambreiaj reconditionat de englez dupa metoda din ultimii ani care sa mai faca zgomot in conditii normale de exploatare.

 

Cel mai important element al reparatiei este stabilizarea placilor superioara/inferioara (secretul lui) si nu doar ce se vede la prima vedere (bucsi bronz)!!

 

Eu am mers 15000km doar cu placile stabilizate si inca 10000, cu reparatia completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de nici un ambreiaj reconditionat de englez dupa metoda din ultimii ani care sa mai faca zgomot in conditii normale de exploatare.

 

Cel mai important element al reparatiei este stabilizarea placilor superioara/inferioara (secretul lui) si nu doar ce se vede la prima vedere (bucsi bronz)!!

 

Eu am mers 15000km doar cu placile stabilizate si inca 10000, cu reparatia completa.

 

ai putea cumva sa faci si mie la sv? daca da, cat m-ar costa? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea are probleme cu oala de ambreiaj, la DL 1000, din cate observ.

Intrebare: la cati km intervine problema respectiva?

Eu, cu a mea, am 43.500 si nu am observat niciun simptom din cele descrise de englez. De aceea intreb de numarul de km.

Si, daca se schimba kit-ul de ambreiaj, conform manualului, mai apar aceste probleme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Are cumva cineva o semnalizare stanga fata originala pentru un dl650 din 2007 ? Cu sticla cea galbena.

 

Mersi anticipat

Nu am decat sticla.130 lei noua la romi moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea are probleme cu oala de ambreiaj, la DL 1000, din cate observ.

Intrebare: la cati km intervine problema respectiva?

Eu, cu a mea, am 43.500 si nu am observat niciun simptom din cele descrise de englez. De aceea intreb de numarul de km.

Si, daca se schimba kit-ul de ambreiaj, conform manualului, mai apar aceste probleme?

Nu poti face o estimare la cati km apare zgomotul, e vorba de modul de utilizare, mergi subturat sau motor nereglat, cosul de ambreiaj se slabeste mai repede, oricum nu te lasa in drum, e doar acel zgomot la relanti si vibratie cand dai gaz din ture joase.

 

Daca schimb kit-ul de ambreiaj, adica placile, nu rezolvi nimic, daca inlocuiesti cosul de ambreiaj (scump) vei merge inca pe atati km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru răspunsuri. Pe siteuri m-am uitat, am vorbit sa ma interesez de stoc la unele din ele. ma interesa dacă avea cineva una în plus din varii motive, ca sa nu aștept pana ar veni pe comanda. Dar se pare ca nu am avut bafta si o sa iau una noua de undev.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi super! Vii si tu sau doar o arzi din spatele calculatorului?

 

Sambata ies si eu la o plimbare, dar nu cred ca merg la Piatra Arsa sincer sa fiu.

Din experienta anilor trecuti, acolo erau cu 10 grade mai putin ca in bucuresti daca era soare in ambele parti.

Eu o sa raman la campie.

Tu vrei neaparat acolo?

Poate ne strangem mai multi la un Oltenita~Giurgiu

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi super! Vii si tu sau doar o arzi din spatele calculatorului?

Drumul prin padure de la Cuibu Dorului spre Dichiu nu prea vede soarele, asa ca poti avea surprize in perioada asta a anului.

PS: N-ar fi trebuit sa-ti raspund la ce atitudine ai.

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul prin padure de la Cuibu Dorului spre Dichiu nu prea vede soarele, asa ca poti avea surprize in perioada asta a anului.

PS: N-ar fi trebuit sa-ti raspund la ce atitudine ai.

Credeam ca se ureaza "Asfalt uscat!" nu "Rupea-v-ati gatul pe polei!"

Anyway, pana la urma se pare cu nu mai mergem spre Piatra Arsa deoarece unul dintre prieteni nu mai vine cu BMW-ul 1150 GS, ci cu Honda Shadow. Asa ca nu mai pun nici eu crampoanele si ne limitam la drumuri asfaltate.

Plecarea este duminica, la ora 10.00 de la benzinaria de langa Mac-ul din Otopeni, imediat dupa pod. Cine vrea cafele, vine mai devreme. Revin cu o harta a traseului. O sa fie in jur de 350 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca nu mai pun nici eu crampoanele si ne limitam la drumuri asfaltate.

.

 

Pe asfaltul de Piatra Arsa, ori ca ai crampoane, ori ca ai slick-uri, tot aia e. Pe polei toate aluneca la fel.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un geam de la ceasurile de bord nou nout (comanda gresita), a fost vreo 135 de euri. Cadou la 350 lei!!! :)))


» Post actualizat in 28 Nov 2016 08:14

pffffffff, cam multicel. Am gasit ceva pe olx dintr-o dezmembrare dar tipul zice ca janta fata e indoita


» Post actualizat in 21 Nov 2016 19:13

voi cum procedati in cazul in care intentionati sa va bagati in noroaie?

Am gasit janta spate. are 8000km.... 150 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...