Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

nu se potrivesc la vstrom, caci sunt scaritele conice, adaptarile lui se potrivesc la TA uri sau alte motouri unde scaritele sunt drepte si au cum sa fie fixate.

 

multi colegi folosesc cu succes scaritele de la sw motech https://www.louis.de/artikel/sw-motech-fussrasten-kit-diverse-modelle-mit-abe/10044801?list=98354852

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se potrivesc la vstrom, caci sunt scaritele conice, adaptarile lui se potrivesc la TA uri sau alte motouri unde scaritele sunt drepte si au cum sa fie fixate.

 

multi colegi folosesc cu succes scaritele de la sw motech https://www.louis.de/artikel/sw-motech-fussrasten-kit-diverse-modelle-mit-abe/10044801?list=98354852

Da, le-am vazut pe alea. Cu transport cu tot ajung undeva la peste 600 de lei. Mi se pare cam mult.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu ce curs folosesti tu la schimb(eu folosesc 4.5 lei per euro), dar daca treci codu "230" pana in 19 octombrie la comanda, ai 5 euro reducere la transport, iar din cei 9,95 euro transport scazi 5, vei avea de platit 105 euro deci ~472 lei, pana la 600 mai e cale lunga.

 

Daca ai rabdare pana de craciun sigur mai vine oferta de minus 20 euro reducere (caci tocmai s-a terminat una din oferte). Deci 89 de euro cu transport adica 400 lei. Ca si paranteza anu trecut a fost la sfarsitu lu noiembrie oferta cu minus 25 euro, 378 lei. Eu mai am rabdare si le voi comanda ca s tare faine :) pe testate chiar :)

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, am tot comandat de pe Louis si am avut tot felul de discounturi. Imi tot vin pe mail reduceri de 20-25% dar sunt valabile doar o zi sau doua. Poate, daca mai prind una d-asta, ne combinam, facem comanda de doua seturi si poate le luam si mai ieftin. Te tin la curent, Cooldeep!

Oricum, vad ca alta firma nu face asa ceva pentru V-Strom sau n-am fost eu in stare sa gasesc.

O zi faina!


 

O zi faina!

In alta ordine de idei, am un scut motor de plastic, original, in stare perfecta, pentru DL 1000, dat jos de pe K3. Daca are cineva nevoie, ii fac un pret special!

Editat de Madalin Pribu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vorbeste serios desre suma aia?! Mai pui 2000 si iei 650 nou, tipla. Sau la banii aia un sh de an mult mai recent.

https://www.facebook.com/groups/bikeshop.ro/permalink/1453645407996297/?sale_post_id=1453645407996297

Acum stii cum e....el cere. Prost e cine da. Indiferent de km, e ca scumput asa...... :)

Pe la 7000-7500 gasesti miarul nou in italia acum in iarna. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi tocmai. Fraier nu e cine cere.

 

Ieri am făcut contractul de v-c la motor, cum obțin fiscalul, mă apuc de procedura de înmatriculare. Bueeeeei, 500 lei pe un an cel mai ieftin? Atât plătesc la mașină. Scump halatul. Pe o lună e 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am făcut contractul de v-c la motor, cum obțin fiscalul, mă apuc de procedura de înmatriculare. Bueeeeei, 500 lei pe un an cel mai ieftin? Atât plătesc la mașină. Scump halatul. Pe o lună e 50 lei.

De RCA zici? se poate face pe o luna?

Daca da - nu am stiut.

(Sa vezi surpriza cand ti se spune ca si la scuter de 150 e tot atat cat la 650 sau la 1200 sau chiar si la auto ...)

 

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi tocmai. Fraier nu e cine cere.

 

Ieri am făcut contractul de v-c la motor, cum obțin fiscalul, mă apuc de procedura de înmatriculare. Bueeeeei, 500 lei pe un an cel mai ieftin? Atât plătesc la mașină. Scump halatul. Pe o lună e 50 lei.

 

Nu poti compara DL650 cu DL1000. Sunt clase diferite. Si un Logan nou este mai ieftin ca un Ford/BMW/VW sh. Depinde de fiecare ce ii place, ce vrea de la motocicleta, la ce o foloseste si in ce stare e. Eu daca ar fi sa o dau pe a mea tot pe la 5000euro as cere sincer sa fiu.

 

RCA-ul este scump, tocmai ce am dat 600ron pe un an si apoi a venit vremea de afara...

» Post actualizat in 20 Oct 2016 07:03

Sa nu creada cineva ca compar masinile cu vstroamele. Nu o fac,

Clasele la care ma refeream sunt:

DL650 o consider enduro-touring

DL1000 o consider adventure-touring ( sunt colegi mai talentati care fac si enduro cu ele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu banii aia iei un BMW 1200 GS, cu toate cutiile, din 2006.

https://www.olx.ro/oferta/bmw-1200-gs-ID7avXA.html#7492b81b9c

Presupunand ca cele doua marci se devalorizeaza, in timp, la fel, tot nu iese la socoteala, deoarece BMW-ul nou e mai scump decat V-Strom-ul, asta ca sa nu mai zic de panaramele alea de cutii.

Dar, in fond, nimeni nu e obligat sa si dea banii aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Revin cu cea mai recenta problema a mea, de care m-am lovit, privitor la scaritele off-road pentru V-Strom.

Dupa ce am vorbit cu toti expertii in aceasta marca, dupa ce si baietii de la Metric Motion s-au interesat prin America, am ajuns la o concluzie: singura firma care produce asa ceva este SW Motech, acele scarite de 99.95 euro la Louis sau 103 euro la Genti moto.

Cum mi-am adus aminte ca aveam vreo 30 de euro pe cardul FunLois, am comandat la ei si le-am luat cu 60 de euro.

Asta in ideea in care mai cauta cineva scarite aftermarket.

PS: Am vorbit si cu DanCata, din Cluj, care face cam orice pe CNC-ul lui si mi-a spus ca nu se merita sa le faca el, ca ajunge la acelasi pret!

O seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...