Sari la conținut

Accident Soseaua Pipera


garrett
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 20:15 in fata noului sediu al Politiei Bucuresti din soseaua Pipera am vazut o motocicleta cazuta(ceva enduro - mi-a parut a fi o Aprilia Pegaso, dar nu bag mana in foc) si o masina,(Peugeot cred), ambele avariate destul de grav... In plus, un echipaj de la Rutiera si ceva multime de curiosi...n-am vazut motociclistul, probabil fusese deja luat de salvare si nici n-am putut sa ma opresc; eram in masina de serviciu, un coleg fiind la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de cineva care a trecut pe acolo imediat dupa ce s-a intamplat ca motociclistul era resuscitat de cei de la SMURD si ca era inert. Cica pana sa plece el, incepuse sa miste. Nu stiu daca e 100% exact, dar sper ca motoristul sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot din nou ? Sanatate motociclistului. Cred ca anul acesta este sezon deschis la vanatoare de motociclisti cu marca PEUGEOT. Totusi zona aia este mereu aglomerata si nu prea ai cum sa mergi cu viteza. Ma mir ca s-au lovit asa de tare.

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot din nou ? Sanatate motociclistului. Cred ca anul acesta este sezon deschis la vanatoare de motociclisti cu marca PEUGEOT. Totusi zona aia este mereu aglomerata si nu prea ai cum sa mergi cu viteza. Ma mir ca s-au lovit asa de tare.

 

Imi pare rau ca n-am apucat sa fotografiez dar din cate am vazut masina nu mai avea bot mai deloc...deci se pare ca impactul a fost frontal... Iar in ceea ce priveste traficu, la ora la care ies de la munca e liber p-acolo...

Editat de garrett
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca motociclistul depasea coloana care se formeaza spre aurel vlaicu (e permanenta defapt) , moment in care a iesit X cu peugeot de la politie si a bagat botul in coloana, probabil dorind sa faca si stanga, nevazandu-l pe motociclist. asta mi se pare cel mai realist scenariu. sper sa nu fie nimic grav.

 

sanatate motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca motociclistul depasea coloana care se formeaza spre aurel vlaicu (e permanenta defapt) , moment in care a iesit X cu peugeot de la politie si a bagat botul in coloana, probabil dorind sa faca si stanga, nevazandu-l pe motociclist. asta mi se pare cel mai realist scenariu. sper sa nu fie nimic grav.

 

sanatate motociclistului

 

 

Asa mi-am imaginat si eu dar totusi, trec zilnic prin zona aia si, intr-adevar, se formeaza coloana pana la Aurel Vlaicu dar la ora aia e libera Soseaua Pipera... Eu am trecut pe-acolo putin dupa ora 20.00 si ma gandesc ca din moment ce la fata loclui erau inca oameni si echipajul de politie, accidendul nu se petrecuse cu mai mult de o ora in urma... Nu prea mai conteaza acum, motociclistul sa fie bine...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar daca e coloana si mergi pe langa, mai ales daca era enduro, vezi bine daca cineva iese de la politie - lasati fiind de cei din coloana. Adica se vede bine peste autoturismele din coloana.

Si vorba baietilor care au postat mai devreme: la ora aia nu prea mai e nici dreaq.

Ma gandesc ca ala cu masina a iesit cu japca de la politie, soseaua fiind libera sau alta varianta - a vrut sa intre cu japca si a intrat in motociclist.

Poate stie cineva mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ce ati zice de o parere avizata.

motociclistul (eu) aveam in jur de 60 km/h . Tanti cu peugeotul negru a incetinit s-a asigurat din spate dupa care a virat stanga spre DGIPR moment in care m-a lovit in roata fatza ji m-a aruncat .

de acolo nu mai jtiu mare lucru decat cand am aterizat .

eu veneam dinspre pipera tunari ji ea dinspre aurel vlaicu.

momentan sunt bine ji ma bucur de fractura mea de femur.

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ce ati zice de o parere avizata.

motociclistul (eu) aveam in jur de 60 km/h . Tanti cu peugeotul negru a incetinit s-a asigurat din spate dupa care a virat stanga spre DGIPR moment in care m-a lovit in roata fatza ji m-a aruncat .

de acolo nu mai jtiu mare lucru decat cand am aterizat .

eu veneam dinspre pipera tunari ji ea dinspre aurel vlaicu.

momentan sunt bine ji ma bucur de fractura mea de femur.

asfalt uscat

 

Ne bucuram ca esti in regula cat de cat ,insanatosire grabnica! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tot Peugeot... :D

 

Sa vada Kassu thread-ul asa, sa vezi cu ce explicatii savante o sa vina in apararea aiuritei pejoiste. Ca deh, daca el are Pejo atunci soferii cu Pejo sunt cei mai buni soferi, indiferent de numarul de victime in crestere ale pejoarilor... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare rapida, omule. n-are a face ca e Peugeot, naveta Discovery, un carut de butelii pe metanol sau Sf. Ilie cu carul de foc; are de-a face cu toti orbetii care conduc aiurea. Si apropos de orbete, ca sa fie mai clar de ce am ales asa apelativ... aveti niste poze cu unul, facute de un amic; orbetele arata ca un baton fecal fara ochi ( cacao nu e voie de scris, asa ca am pus denumirea medicala :D )

 

http://tibucristian.blogspot.com/2009/05/c...rele-verii.html

 

nu, nu e cartita :blink:

 

inca o data, sante'!

Editat de crivat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ce ati zice de o parere avizata.

motociclistul (eu) aveam in jur de 60 km/h . Tanti cu peugeotul negru a incetinit s-a asigurat din spate dupa care a virat stanga spre DGIPR moment in care m-a lovit in roata fatza ji m-a aruncat .

de acolo nu mai jtiu mare lucru decat cand am aterizat .

eu veneam dinspre pipera tunari ji ea dinspre aurel vlaicu.

momentan sunt bine ji ma bucur de fractura mea de femur.

asfalt uscat

 

 

 

sanatate maxima si refacere rapida !

 

 

bafta !

 

ps: mobra cum arata ?

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sincer sunt incantat ca va intereseaza soarta mea si prin aceasta ocazie va multumesc .

cat tine de motococleta sincer nu jtiu prea multe .... am aflat de la rude si prieteni ca ar fiii tandari toata partea stanga ... dar majina e mai avariata =))

ca idee era un enduro touring (HONDA VARADERO)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sincer sunt incantat ca va intereseaza soarta mea si prin aceasta ocazie va multumesc .

cat tine de motococleta sincer nu jtiu prea multe .... am aflat de la rude si prieteni ca ar fiii tandari toata partea stanga ... dar majina e mai avariata =))

ca idee era un enduro touring (HONDA VARADERO)

 

Nu am nimic cu tine si ma bucur ca esti bine dar...unde ai facut scoala? Sau mai bine zis..tu vorbesti romana? Ca in romana nu prea se spune ji ci si...Citeam si nu pricepeam de ce nu inteleg, pana cand m-am prins ca ai ceva cu litera s si in locul ei folosesti j. Pot sa te intreb DE CE??? E cumva mai cool asa, sau care e faza? Nu de alta dar vad ca e un trend asta cu j-ul. Am mai vazut pe aici pe cativa scriind asa.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: ANJ ma bucur ca esti intreg, ca luandu-ma dupa "babele" care vad si stiu tot acum trebuia sa fi la spital la reanimare sau ceva. Vazusera ei Smurdul prin zona ...Dezinformare totala. Mi-e si frica de cate unii cand vad ce repede baga omul in groapa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu wreau zha viu grammarwhore dha mgah jgharye p gkreier skrysu Th4u. Nkearka za zgkrii n lymbha rommana.

 

Moolth succkkcess.

 

:D

in alta ordine de idei , ANJ, ma bucur ptr tine ca esti intreg! Sanatate maxima!

Editat de DDU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI PE LANGA TOATE ASTEA CE CREZI MAI NOU AM AUZIT CA EU ERAM IN DEPASIRE (DEPASEAM MOARTEA CRED CA NU ERA NIMENI PE SOSEA ) ADICA EU ERAM PE CONTRASENS SI AM INTRAT IN EA ASA S ZIS UNA DIN BABUTE ....

DACA VA DERANJEAZA JIN LOC DE SI SI ALTE ALEA MA VVOI ABTINE DAR SA NU AVETI PRETENTIA SA SCRIU PREA CORECT PENTRU CA SINCER EE F GREU SA STAI CU PICIOARELE ATARNATE SI SA SCRIII LA LAPTOP .

 

 

INCA O DATA VA MULTUMESC PENTRU GRIJA ACORDATA SI ASFALT USCAT FARA PREA MULTI PROSTI ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne deranjează că scrii JI în loc de ȘI, ne bucurăm că îți place JUBORG, animalul tău favorit e Jaguarul și sportul tău favorit e Judo, fă-te bine și după aia o să mai vedem cum evoluază lucrurile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI PE LANGA TOATE ASTEA CE CREZI MAI NOU AM AUZIT CA EU ERAM IN DEPASIRE (DEPASEAM MOARTEA CRED CA NU ERA NIMENI PE SOSEA ) ADICA EU ERAM PE CONTRASENS SI AM INTRAT IN EA ASA S ZIS UNA DIN BABUTE ....

DACA VA DERANJEAZA JIN LOC DE SI SI ALTE ALEA MA VVOI ABTINE DAR SA NU AVETI PRETENTIA SA SCRIU PREA CORECT PENTRU CA SINCER EE F GREU SA STAI CU PICIOARELE ATARNATE SI SA SCRIII LA LAPTOP .

 

 

INCA O DATA VA MULTUMESC PENTRU GRIJA ACORDATA SI ASFALT USCAT FARA PREA MULTI PROSTI ....

 

salut,sper sa te recuperezi cat mai repede

am si eu o intrebare,ce echipament aveai pe tine cand sa intamplat necazul?

vina este a soferitei din punct de vedere legal,iti repari motorul pe rca-ul ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tot Peugeot... :D

 

Sa vada Kassu thread-ul asa, sa vezi cu ce explicatii savante o sa vina in apararea aiuritei pejoiste. Ca deh, daca el are Pejo atunci soferii cu Pejo sunt cei mai buni soferi, indiferent de numarul de victime in crestere ale pejoarilor... :blink:

 

Daca asta e tot ce ai inteles tu din ce am incercat sa-ti explic, inseamna ca atunci chiar mi-am pierdut vremea de pomana cu tine!Ramai convins ca toti soferii de Peugeot(asa ca mine) sunt chititi sa doboare motociclisti(asa ca tine).Tot ce-ti doresc e sa nu ajungi sa aflii ca n-ai dreptate...sper ca intelegi ce vreau sa spun!Uneori imi pari inteligent!

 

Sanatate omului cu fractura de femur!Shit happens sometimes! Nu-mi ramane decat sa sper ca daca as fi fost la volan(in locul tutei aleia), as fi reusit sa te evit...Pana acum, in 20 de ani de cand am B-ul, nu mi s-a intamplat rusinea sa dau peste vreun motociclist! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...