Sari la conținut

Vama Veche


demostene
 Share

Postări Recomandate

hmm.. la un moment dat acum vr-o 9 sau 10 ani a nins chiar cu vreo cateva zile innainte de 1 mai si totusi am plecat la mare... am ajuns acolo si era o ceata si un vant de am zis ca mai bine ne intoarcem acasa si culmea ... in cateva ore a iesit un soare de te coceai... :crack:

 

Eu cand eram mai pustan mergeam in fiecare an la mare pe 1 mai dar nu am patit niciodata sa fie vremea nasoala indiferent cat de urat era la Ploiesti sau oriunde in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vin cu o alta propunere, si voi face si un topic separat imediat ce prinde contur toata treaba:

 

As avea posibilitatea sa folosesc un teren mare din Costinesti, cu instalatiile de campare cu tot si cu cele cateva casute de pe el.

Ma gandesc sa organizez o intalnire de prieteni acolo. Contra unei sume ce se va stabili ulterior se asigura cazare (la casuta sau la cortul propriu), mancare, si prin mancare nu inteleg DOAR micii clasici ci si ceva mai sanatos, sa zicem o ciorba de fasole la cazan sau asa ceva, bere si sucuri dupa gust. As vrea sa stiu de principiu daca ar interesa pe cineva. Apreciez raspunsul pe PM sau pe mail.

 

Multumesc,

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si asta o varianta... dar eu tot pt. 2Mai-Voma Veche votez. :crack: Poate demolam maghernitele alea de pe plaja, sa arate din nou a natura ...

 

 

Glumeam... :crack: OARE?

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu`trecut a plouat 2 zile din 4 cat am stat acolo....vant, ploaie shi udatura dracu`....partea buna e ca toate ciorile erau ascunse prin cuiburi sau pe unde apucau....au auzit ei de undeva ca apa shi sapunu` ucid..:crack:

dupa aia duminica, care a coincis cu pashtele, a fost un soare de te coceai....am facut shi plaja shi gratar....

lasand la o parte ciorile, mai sunt shi o gramada de idiotzi care se iau la scandal ori pe plaja, ori in baruri shi ashtia imi iau tot chefu`...

ma rog...in schimb se pare ca in 2 mai incep sa se reaprinda focurile de tabara shi cantecele de munte, mare sau orice imprejurare sa rasune pana noaptea tarziu....cred ca anu` asta o sa campez acolo la golfuletz

ne vedem acolo fratzilor shi poate am noroc sa vin pe calutz....daca nu shi nu....poate dau de vreunu` din voi sa ma faca o plimbare :beer:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi fii prezent negresit!

Cu motor, cort, sac dormit, spirit liber, prietena (asta daca mi se arde consola :D) si evident bani de :crack:

 

:crack: :blbl:

 

Si eu vin. Deci hai cit la mai mare la mare si la mai multi.

Stege ce ai mai facut cu motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu au uitat :cheers: Sezonul incepe in forta si anul asta! :laugh: :laugh:

 

post-23-1141905447_thumb.jpg

gandindu-ma k fetele si berea sunt IN corturi ......poza asta are tot ce e mai frumos in viata .....soare MAREA si motoare ........ :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca se intampla sa ploua, imi fac reclama : Vila Andreea ( 2 Mai )- preturi bune mai ales in grup, sala de mese, terasa, parcare, servire mic dejun/panz/cina, apa calda Non Stop, super conditii. (desigur, vecine dragutze, localizare - 150 m de plaja).

Contact : Cornel Lungu - 0722 74 80 65 / 0241 743 668;

Cazarea vine cu una bucata eu care o sa va cinsteasca cel putin cu o bere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca se intampla sa ploua, imi fac reclama : Vila Andreea ( 2 Mai )- preturi bune mai ales in grup, sala de mese, terasa, parcare, servire mic dejun/panz/cina, apa calda Non Stop, super conditii. (desigur, vecine dragutze, localizare - 150 m de plaja).

Contact : Cornel Lungu - 0722 74 80 65 / 0241 743 668;

Cazarea vine cu una bucata eu care o sa va cinsteasca cel putin cu o bere :cheers:

 

 

Cosmina,nu mai pastra loc de cort,m'am razgandit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oferta e cat se poate de serioasa :cheers:, in 9 luni de zile eu sper sa am si eu ce calari si atunci e clar ca toate Plimbarile la mare o sa fie partial sponsorizate de mine, sau cel putin o reducere semnificativa.

In detalii o sa-mi permit sa intru la vara.

Pana atunci va astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmina,nu mai pastra loc de cort,m'am razgandit :laugh:

 

Pai ce facem mai aici?...Eu l-am instalat deja si tu ma lasi balta pe ultima suta de metri....Rusine! :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

knd ne apucam sa vb unde ne intalnim :cheers:

 

eu nu mai am rabdare

si daca ninge merg la vama.........si pt totzi aia carcotasi k domne k ce lume vine, ca ce nu stiu ce .....vax daca mergi cu prieteni, potzi sa mergi si la gropa de gunoi, k tot t distrezi in felul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se auzea ceva la TV de interzicerea corturilor pe plaja.

Sa speram ca nu se pune in practica.

 

si anu trecut a fost la fel...am fost de 6 ori in vama si de fiecare data a venit unu' cu un ecuson ca cica sa ne mutam corturile...dar nush cum sa-ti explic, te muti tu, se muta urmatoru dar la un moment dat vine trenu de 6 si dimineata plaja e plina, nu mai vezi nik,nu mai e loc de atatea corturi, aia sunt depasiti de situatie si se lasa pagubasi... sa dea amenda neneee pe usa cortului ca fac focu' cu ea :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum imi faceam griji cum schimb una bucata pasager greu pe una bucata pasager mai usor, acum ma intreb daca o sa am motor pana de 1 Mai.

 

Iar cu corturile are dreptate Miu. Acum cativa ani eram cu corturile, scandal mare, televiziunea m-au sunat ai mei sa ma intrebe daca ne-au batut mascatii... :moto: jandarmii s-au rugat de noi un pic si seara au plecat, facusera insolatie de stat dupa noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani au venit jandarmii sa ne zica sa avem grija ca umbla ciorditori pe la corturi, si daca avem probleme sa-i anuntam :moto: Le-am zis sa stea fara grija, ca daca prindem pe careva la corturile sau motoarele noastre o sa-si doreasca sa-l predam la militie cat mai repede. Nu au avut de obiectat decat ca daca se intampla, cand ii aducem la ei sa fie macar in stare sa mearga pe propriile picioare, ca duc ei mai departe "lucrarea" :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vb cu 2 chopperisti si e posibil sa vina ideea e... Care sunt chopperele/cruiserele? Presupun ca cei cu vitezane vor merge mai tare iar eu nu vreau sa ai dau mai mult de 90/100. :goodposting: Is mai multi factori...you know...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...