Sari la conținut

Vama Veche


demostene
 Share

Postări Recomandate

:hurt:

Daca ploua atunci va trebui sa zic pas, ma doare buzunarul sa merg acolo si sa stau ciuciulete in cort. Nici de plimbari nocturne nu se mai pune problema! Ma rog, pe mine personal nu m-ar deranja, chiar imi plac dar am indicatii de mai sus ca "trebuie" mers pe lumina, cu un mare accent feminin pe "trebuie". (vocea ratiunii :eek: ) Asa ca ne conformam, or else :lol:

Eu as vrea sa plecam vineri dupa-amiaza... Cat sa punem corturile pe un crepuscul acolo, ceva... Nu la lumina lanternelor!

 

 

Bai, te-ai inmuiat, tataie :angryfire: Poa sa ninga, sa ploua, sa tune, sa trazneasca , ne vedem in vama pe plaja, corturile se pot instala si la lumina unei sticle de tuica, garantat :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare! Ce veste buna!!! Daca e de facut card de motoare, ma infig si eu. Intrebarea este cum si unde ne strangem? Cam care ar fi viteza de croaziera? Vreo plimbare pana atunci nimic? Nu se face nici o intrunire?

Conduceti cu grija! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa ne spuna locatia exacta de intalnire in Vama Veche?

In Vama sau spre Vama?! Tinand cont ca nu prea ai cum sa te pierzi prin Vama Veche sigur vei observa multimea de motoare parcata undeva pe langa plaja... In functie de cati suntem la plecare vom cauta un spatiu mai mare, sa putem tine si pentru intarziati locuri de cort.

Saptamana urmatoare vedem cum se anunta vremea si in functie de asta vedem si la cat se pleaca. Cine a reusit sa-si ia liber, etc..etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E liber oficial. Acum depinde de cei care lucreaza la patron... probabil ca se pleaca de sambata...

Un Paste fericit tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de varianta pe care vom ajunge acolo...ce parere aveti? Unii ar vrea pe jos,cu bacul(ar fi minunat daca nu ar fi mocirla prea multa si apa mare in garla),altii sugereaza varianta uzuala...

 

Asadar?

 

Personal mie mi-ar placea sa mergem gasca :) mare cu bacul(lasam naibii mocirla,trantele si apa mare),dar hai sa hotaram mai intai data si locul plecarii !!!

 

 

Bai Filip,baga ma si tu ceva idei in sensul asta :crack:

 

 

P.S.-exclus din start mersul pe varianta cu bacul,pe timp de noapte... :) ..ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut partener de drum :crack: sa vad cum ma programez

cineva de prin iasi / roman / bacau care pleaca spre vama vineri sau sambata ?

:)

 

 

Vad ca ai R6...nu stiu daca se vor incumeta multi sa mearga cu tine :baldy: :) Drum bun! :baldy:

 

 

 

Legat de drumul spre Vama pe McAdam,cu bacul...Ne faceam probleme ca nu avem cu ce sa trecem Dunarea.Am cautat pe net si am gasit o info de ultima ora..uite link http://stiri.rol.ro/stiri/2006/04/dunarea_se_lasa_greu.htm

 

Pentru cine nu are rabdare sa caut,iata partea importanta a stirii,cea care cred ca ne intereseaza pe cei ce vor cu bacul: "Pentru a ajunge in Tulcea, aceste autovehicule vor ocoli 150 de kilometri, traversand fluviul pe la Giurgeni - Vadu Oii. Ieri, la ora 12:00, Dunarea masura, la Galati, 634 de centimetri, cu doi centimetri mai mult ca in urma cu doua ore si cu 9 centimetri decat in ziua precedenta, la aceeasi ora.

"

 

Asadar,vreme buna sa fie,ca apele vor fi sub noi :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Si mie mi-ar place p-acolo...

Se mai baga cineva ?

[/quot

 

 

sal

man

am mai fost "pe jos" si e super se iese chiar in vama

singura prob e ca vreau sa plec pe 1 mai si sa ma intorc pe seara dupa ce fac o baie

tu cand vrei sa pleci?

ian 0744657705

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Eo sunt liber Vineri si pe 1 Mai.

Vorbisem cu filip sa plecam Vineri dimineata, asta daca se poate.

As prefera ca sa fiu sincer sa plecam mai multi joi seara pe la ora 19:00.

Acuma cred ca ar fi bine sa ne punem programul aicea si sa stabilim cumva cum facem cu plecarea din Bucuresti.

Macar locul de intalnire. Ca o fi Vineri/Sambata ramane de vazut.

Cred ca se va circula mai bine Vineri decat sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nasol cu plecarea de joi. Nu e deloc relaxant sa mergi noaptea de bezmetic. Prefer vineri dimineata. Voi vorbi si cu Filip, poate ne cuplam la drum.

 

Ok!

O sa il sun si eo.

Cu mine (VN 800) mai merge un RF 400cmc.

 

Poate reusim si plecam impreuna toti vineri de dimineata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa cam fie frig al draq la cort, in vama.

Stie cineva (a cumparat) unde se gaseste si cat costa un cort de-ala in care se face cald ? (cu specificatii de -5, -10 grade etc.etc... ) ?

 

Am o idee.

Stiu pe unu care face corturi la comanda din materiale termoizolante.

Eo mi-am loat un cort de-asta. Nu poti sa ii spui tu cate grade sa fie inauntru dar tine de cald

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut anu trecut anduranta:

 

Bistrita seara -> Brasov. Dormit in brasov

 

Brasov -> Bucuresti

Bucuresti ora 16 -> Vama prin toata dobrogea (calarasi, adamclisi) (am ajuns pe la 12 noaptea).

 

Anul acesta cred ca zic PAS la Vama Veche. :)

 

schimba bistritza cu tg muresh shi se pare ca asta o sa fac io anu asta :) :crack: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prognoza pentru vama:

Friday, Apr 28

Partly sunny High: 15° C Low: 4° C

Saturday, Apr 29

Sunshine and patchy clouds High: 14° C Low: 2° C

 

 

sursa

 

http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...VECHE|&metric=1

 

 

2 grade noaptea :) am dat de dreaq

cine merge de joi/vineri trage 2 zile meseriase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...