Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

vorbim peste cateva zile.ai incredere in mine

Nu cred ca esti in masura sa ameninti pe nimeni tinere!!!!.....cu voia sau fara voia ta ai omorat o fata....asa ca macar ai bunul simt si arata ca iti pare rau cat de cat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

oricine judeca un om in starea in care se afla kiki acum indiferent de vinovatia/nevinovatia lui nu merita sa fie numit om...si oricum topicu asta a ajuns ceva gen OTV cu toti ratatii care stiu e ce bine sau ce ar fi fost bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca a dat tati destula spaga sa apara acest tupeu fantastic....si iar banuiesc ca parintii fetii sint niste oameni saraci care n-au avut ce sa faca in fata banilor....de aici trag concluzia ca singura chestie invatata de acest pusti cordit si aplaudacii lui este ca pot face orice.(punct)

 

observ ca in afara de "sa moara familia mea ce bataie va dau eu" nu a scris nicaieri ca regreta vreo secunda ca a omorat-o pe fata....marfa asa :disappointed:

 

ps: da-i bilute tare ca scapi ca kiki....:kick:

 

pps: ai dreptate gabi....si atitudinea lui imi sustine in totalitate decizia....si ridica gheata aia in scarita si baga capu in asfalt mai mult cand mai faci poze ;):D

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricine judeca un om in starea in care se afla kiki acum indiferent de vinovatia/nevinovatia lui nu merita sa fie numit om...si oricum topicu asta a ajuns ceva gen OTV cu toti ratatii care stiu e ce bine sau ce ar fi fost bine

 

eu nu vad decat un ratat online si ce e drept mai multi aspiranti..

 

la somn ca maine dati bacu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mari barbati frate, motociclistii astia! Mare vorba e aia cu capra vecinului... Unii dintre voi chiar imi lasa senzatia ca sunt satisfacuti de accidentul baiatului asta: ciocli, babe, duri, filozofi, fiti duri frate, in numele incepatorilor care vor citi topicul asta! Ipocriti, frustrati, badarani, sfintisori, moralisti!

 

A gresit si a omorat o fata pe greseala lui, nu e suficient, frate? N-o sa doarma o mie de nopti si o sa vada rondul ala de un milion de ori in mintea lui, nu e suficient? O sa dea ochii cu parintii fetei aleia, nu e suficient?

 

Nu exista maestri la ghidon, ci doar momente de inconstienta pe care le avem toti aia care tinem un ghidon in maini din cand in cand. Cu pasageri sau fara.

 

Ce vreti acum de la un pusti de 18 ani, sa va cada in genunchi cu ochii in lacrimi si sa va spuna ca ati avut dreptate, ca a gresit si ca ii pare rau? Ca ii pare rau ca nu v-a ascultat pe voi aia care n-ati comis-o pentru ca sunteti suficient de maturi sa n-o comiteti asa?

 

Mi-e sila de voi, desteptilor!

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca deja sforaie foarte linistit si se gandeste cum sa ia si mai tare rondul....;) cu doua pasagere data viitoare...:disappointed:)) eu vreau sa....imi aduca zana maseluta un nestea lemon...:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu scriu aici ca sa te judec kiki, toti am facut, facem sau vom face prostii pe motor ...chiar ma intrebam ce vei scrie in primul tau post dupa accident...oribila atitudine pt un om care a luat o viata ...toata lumea scrie despre tine ca erai as in mers pe moto si tu te lauzi cu zeci de mii de km pe motor, pun pariu ca ai trecut de zeci de ori pe acolo si trebuia sa stii de curba aia !!nu ai cum sa dai vina pe lumina !! nu trebuie sa iti ceri scuze in fatza celor de aici ca nu au nici o treaba, ci in fata familiei fetei ...dar nici sa scrii aici cu o asemenea atitudine !!pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...,o masina(alba),a incercat sa intre in sensul giratoriu(cred).ideea e ca am incercat sa evit orice eventuala miscare a lui si l-am evitat...

 

 

Inconstient, agramat, da' tare-n cioc. Explicatii debile - "am incercat sa evit orice eventuala miscare a lui si l-am evitat". Si ai luat bordura, si ai distrus o viata.

 

Accidentele se intampla, dar barbatii isi ASUMA partea de vina. Gunoaiele isi gasesc o suta de scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu vad decat un ratat online si ce e drept mai multi aspiranti..

 

la somn ca maine dati bacu!!

 

cand ai vazut un ratat online ....te-ai uitat defapt in lista ta de mess si te-ai vazut prieten cu tine?

 

mai mult nu zic ca n-are rost ...si apropos am dat bacu demult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mari barbati frate, motociclistii astia! ciocli, babe, duri, filozofi, fiti duri frate, in numele incepatorilor care vor citi topicul asta! Ipocriti, frustrati, badarani, sfintisori, moralisti!

Mi-e sila de voi, desteptilor!

Macar noi nu am omorat pe nimeni din prostie sau teribilism !!!!!

 

Cox are dreptate, chiar daca suna dur ce spune !

 

@kiki: baga-ti mintile-n cap si stai pe batul tau...chiar nu-i momentul sa faci pe zmeul! Ai vazut ce s-a intamplat ultima data cand ai facut-o.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oribil frate pana acum am citit cat de infantil trebuie sa fi???

 

nu imi vine sa cred!! adica omori un om si te prefaci ca nu s-a intamplat nimic ?? vb cuiva ma ascundeam de lume 5 ani sa ma uite oricine!!

 

un adevarat stunter...i-a iesit si asta ce urmeaza acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci asta intrece orice bun simt, sa mai ai tupeul sa dai vina pe altceva si sa mai si ameninti.

 

Asta cu masina aparuta de nu stiu unde, si ca vezi domne a vrut sa o evite, e vrajeala 100%. Bag mana in foc ca tatal, sau un prieten, sau un avocat, l-a invatat sa declare asa ceva si sa incerce sa arunce vina pe iluminat, pe masini, pe explozii de cauciuc, multe, multe se pot inventa, doar ca sa se incerce sa scape nevinovat cumva. Asta probabil va declara si la politie, si "martorii" lui il vor sustine.

 

Stai linistit ca probabil vei scapa cumva de puscarie, insa tine minte, pe fata aia o vei avea toata viata pe constiinta. Daca ai asa ceva.

Este numai vina ta pt ce s-a intamplat, si la varsta ta e si normal, toti am fost sau suntem teribilisti, insa nici chiar asa.

 

Vad ca si toti pokemonii forjatori ii iau apararea, mah voi sunteti nebuni (sau doar subiectivi), il scoateti pe el victima, ca saracul sa il incurajam, etc. Doamne ce generatie de ratatzi sunteti, sincer, nu aveti nimic in cap, si nu o sa invatazi niciodata din greseli. Daca nici el nu invata nimic din greseala lui proprie (si ce greseala) , atunci de voi ce sa mai zic ???

 

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar noi nu am omorat pe nimeni din prostie sau teribilism !!!!!

 

Nici nu ati fost vreodata aproape de a face o tampenie din teribilism, niciodata.

 

Accidentele se intampla, dar barbatii isi ASUMA partea de vina. Gunoaiele isi gasesc o suta de scuze.

 

Sunt sigur ca la 18 ani erai un barbat desavarsit si responsabil. Felicitari!

 

eu cred ca deja sforaie foarte linistit si se gandeste cum sa ia si mai tare rondul....;) cu doua pasagere data viitoare...:disappointed:)) eu vreau sa....imi aduca zana maseluta un nestea lemon...:kick:

 

Parerea mea sincera dupa postul asta si ala cu banii taticului este ca esti invidios pe valoarea si succesul tanarului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acea fata imi era ruda cred ca-ti rupeam capul pe loc.Daca nu esti in stare sa te temperezi ,mai ales cand mai ai viata altcuiva in mainile tale,mai bine stai naibii acasa si lustruieste la motor.Ai trimis un om pe lumea cealalta si vorbesti de parca ai fi lovit o vrabie.Ce oi avea in capul ala ,nu stiu,dar creier in nici un caz.Esti meserias ,cel mai tare meserias al ghidonului.Un figurant ,nimic altceva.Pacat de fata.Ca bordura ,ca nu lumina ,ca masina ,ca evitat ca dublat,o vrajeala ieftina.Fugeai ca un bezmetic prin intuneric.Poti fi mandru de ce ai facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ati fost vreodata aproape de a face o tampenie din teribilism, niciodata.

Probabil ca am fost, dar am stiut sa ne oprim la timp ! De aici pana la a omora pe cineva si a mai si comenta de-am-pulea pe-un forum moto, e cale lunga !

 

 

Apropo, el de ce nu e pe la politie la un pahar de declaratie pentru omor prin imprudenta, sau ceva de genu' ????? :disappointed:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCUARU ALA A FACUT FOARTE MULTE VICTIME!

 

Dupa fraza asta pur si simplu am ramas fara cuvinte , cum dracu sa dai mah vina pe scuar ? Tu ai facut-o si nu altceva, daca nu era scuaru, poate era un cap de pod, un parapet de pe auostrada, o gura de canal, si tot se intampla ceva la un moment dat la cum mergeti

 

Nu a fost in stare sa faca o schimbare de directie la 120-140 cat cacao a avut, si mai aveti curajul sa spuneti ca era mare motociclist experimentat ?? :disappointed:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca la 18 ani erai un barbat desavarsit si responsabil. Felicitari!

 

 

Asta tine de educatie si bun simt. Ai gresit, asumi. Dar sunt sigur ca te depasesc notiunile astea.

 

Mai gaseste-i niste scuze.. trebuie muuuulte de tot ca sa acoperi moartea unui om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai vorbiti aiurea de inconstienta lui kiki.. o fi fost el putin mai teribilist, insa era maestru la ghidon !

 

nope. e mai prost decat toti cei cu care am trecut pe langa bordura aia... e prost rau la ghidon. Da rau de tot. Atitudine are, aptitudini plua.

 

In urma celor intamplate, nu va fi acuzat de omor din culpa (slabe sanse de pedeapsa cu suspendare) ?

 

Din pacate va scapa. E abia la prima victima. Legea romana nici pentru primele 2 victime nu da cu incarcerare. Abia de la 3 in sus.

 

Sper doar ca sa aibe puterea sa se uite in ochii parintilor fetei si sa le spuna "imi pare rau, eu sunt de vina!".

 

El se uita la noi si urla ca nu se vede bordura. Cred ca a si sters-o din telefon sa nu sune parintii.

 

 

Pun pariu ca nu poti face nici 1% din ceea ce facea el cu motorul. C[...] Nu ti-ai dori sa fii in locul lui BA !

PS: Intr-o tara civilizate bordurile nu au un metru inaltime iar un giratoriu e facut CUM TREBUIE !

 

Corect. Sunt sigur ca nu a omorat nici 1% din cati a omorat el. Si sigur nu si-ar dori sa fie in locul lui. La parnaie vreau sa zic.

 

cat despre bordura f multi motociclisti/automobilisti au avut f mari probleme cu asta

 

si kiki stie f bine sa mearga pe motor are km f multi mai multi k 80% din cei de pe forum ... asa k rog "carcotasii" sa se abtina

 

e un moment f trist...suntem alaturi de el

 

cati? 1,2,5,10? Ai idee cate masini trec pe acolo zilnic? Cati km are magicul si prea-luminatul?

si BTW, 57 de membri citesc acum topicul asta. Poate un sfert dintre ei se vor gandi la asta cand isi vor lua pasagera in spate.

Odihneasca-se in pace biata fata!

 

ba pe dracu... nu invata nici un zevzec d-asta. ei inca mai spera da dea bac-ul

 

In loc sa aruncati cu pietre in baiat mai bine ati incerca sa fiti alaturi de el !

 

Neah... he's going to jail... acolo nu vreau sa fiu alaturi de nimeni.

 

 

CE PWLA MEA va fute pe voi grija ca nu invata pt BAC sau se dadea cu motoru. J E G `uri de oameni sunteti. Mai lasa-ti-l. N-ati vrea sa fiti in locul lui...

 

Pai am mai spus asta. Iar tu ai voie sa spui jeg cand inveti sa scrii 'lasa-ti-l' Pana atunci... ciocu mic retardel.

 

zilele astea am sa fac o reclamatie,la ADMINISTRAREA DRUMURILOR SI A PODURILOR(in urma unor sfaturi).

 

SCUARU ALA A FACUT FOARTE MULTE VICTIME!

 

 

SI REPET IAR!SCUARUL IN SEARA ACEEA A FOST NE-LU-MI-NAT!!!!!!

 

 

 

PS:pentru ceilalti idioti care au ceva cu motoarele de 600cmc.....tin sa va anunt CA AM AVUT 125cmc inainte.si inainte de 125cmc am avut 80.si inainte de 80 am avut 50.asa ca abtineti-va de la comentarii.nu varsta conteaza

 

 

AICI NU VARSTA A CONTAT,CI GHINIONUL,NESANSA,GRESEALA MULTORA....

 

ar mai fii in ordinea numerelor de pe tricou.. INGAMFAREA, TRUFIA, INCONSTIENTA, LIPSA DE EDUCATIE, LEGILE DEFECTUASE, LIPSA UNEI SCOLARIZARI ADECVATE, LIPSA BUNULUI SIMT.... mai scriem?

 

A gresit si a omorat o fata pe greseala lui, nu e suficient, frate? N-o sa doarma o mie de nopti si o sa vada rondul ala de un milion de ori in mintea lui, nu e suficient? O sa dea ochii cu parintii fetei aleia, nu e suficient?

 

se vede bai sukhoiule cat de afectat e... in atitudine sta totul. I se rupe sufletul. Sunt curios daca incoerenta lui si a aplaudacilor e numai datorata regretelor sau e analfabetism generalizat.

 

 

Dragii mei, dupa 3 - 4 infatisari in tribunal langa parintii unor victime pe motoreta ce-ar fi sa ne adunam macar o data si pentru victimele unui "as al ghidonului".

 

Daca ala cu basculanta scapa fara puscarie si ne plangem ca nu s-a facut deptate, avem acum tupeul sa mergem in fata judecatorului sa vedem daca in cazul asta se face dreptate?

 

Sau asteptam sa mute maine ADP-ul bordura asa cum muta militienii trecerile de pietoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suhoi, da :disappointed:, ai totala dreptate...chiar as vrea sa pot lua si eu gatlejul cuiva si sa o ard chill dupa....si acu' fa putin pe tine si da vina pe kiki :kick:

 

Sunt sigur ca mai ai si alte calitati in afara delicatetii. Ma duc sa fac pe mine acum, ai fost prea matur si inteligent cu replica asta.

 

Asfalt uscat!

 

Probabil ca am fost

 

Multumesc!

 

Asta tine de educatie si bun simt. Ai gresit, asumi. Dar sunt sigur ca te depasesc notiunile astea.

 

Mai gaseste-i niste scuze.. trebuie muuuulte de tot ca sa acoperi moartea unui om.

 

Mie bunul simt imi dicteaza ca din respect pentru un alt motociclist (fie el imatur si teribilist, manelociclist, stunter, pusti de bani gata, agramat) dar care a omorat o fata pe greseala lui, sa fiu mai ponderat in afirmatii. N-are scuze dar nici nevoie sa auda asta de la tine. Va avea multe nopti sa isi mai gaseasca scuze. Sunt sigur ca nu te depaseste notiunea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...