Sari la conținut

Accident mortal pe autostrada


DraculRoscat
 Share

Postări Recomandate

sa nu se inteleaga ca nu`mi pasa de el. chiar imi pare foarte rau pt ce i s`a intamplat, insa i se putea intampla oricui..e trist ca tocmai lui i s`a intamplat..si tocmai cand avea pasagera.l`am vazut de foarte multe ori si pe strada si l`am auzit vorbind cand am mai trecut pe langa el. e baiat bun si nu merita asta. plus ca e foarte bun la ghidon.. nu raspund la reply`urile cu jigniri, poate sunteti prieteni apropiati si doare ceea ce se intampla. el nu are nimic grav? in afara de moralul care, presp ca e la pamant. imi cer scuze pt primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu mai vorbiti aiurea de inconstienta lui kiki.. o fi fost el putin mai teribilist, insa era maestru la ghidon !

Terminati cu prostiile astea, auzi "maestru la ghidon". Din cate am observat aici pe forum nu avea mare respect pentru siguranta lui sau a celorlalti si asta si-a spus cuvantul.

Altfel vreau sa stiu si eu ce competitii de viteza/stunt/whatever a castigat si cine i-a acordat titlul de maestru.

 

Pe strada nu se vede cine e mai bun, se vede cine e cel mai nebun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e destul de "sifonat" si el , conteaza ca e ok si nu a patit nimic grav... insa moralul e cel mai sifonat :disappointed:

 

Condoleante familiei fetei !

 

Sper sa mai poata da Bac-ul, insa nu stiu daca e in stare dupa cele intamplate..

 

L.E. : Silenti ... l-ai vazut vreodata ce facea cu motocicleta ? Se juca cu ea. Si nu a fost prima lui motocicleta. A inceput pe 125cc.

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa mai poata da Bac-ul, insa nu stiu daca e in stare dupa cele intamplate..

Un manelociclist inconstient ucide o pasagera credula si tu-ti mai faci griji daca poate da BAC-ul sau nu? Intr-o tara civilizata nu avea grija asta, ar fi avut suficient timp de a-si termina studiile medii ... in puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat, chiar imi pare rau de el, e un baiat super ok... Despre modul in care s-a intamplat accidentul nu are rost sa discutam, deoarece nu am fost acolo sa vedem cu ochii nostri, si de obicei datele care se vehiculeaza prin topicurile astea sunt foarte foarte exagerate...

 

In urma celor intamplate, nu va fi acuzat de omor din culpa (slabe sanse de pedeapsa cu suspendare) ? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati sa intelegeti ca anumite comentarii nu au scopul de a-l ataca pe baiat. Si nimeni nu se bucura (ar trebui sa fie bolnav mental) de cele ce s-au intamplat.

DAR astfel de incidente trebuie sa serveasca ca avertisment. Si trebuiesc trase concluziile corecte din ele. Chiar daca astea l-ar putea pune intr-o lumina mai putin buna pe KiKi. Ce s-a intamplat s-a intamplat si nu mai poate fi schimbat, nu il ajutati in niciun fel luand-ui apararea. Dar puteti sa-i ajutati pe altii (mai ales incepatorii care citesc pe aici) spunandu-le ca o astfel de atitudine pe strada are sanse mari sa duca la tragedii.

 

Trotinel - date despre cum s-a intamplat accidentul exista pe topicul de pe sbz http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...&highlight=

Furnizate chiar de la cei care au fost cu el atunci si au vazut accidentul. Si sunt suficiente pentru a putea trage niste invataminte. Deci are rost sa discutam.

 

Adam - Modul in care ataci pe aici este complet neconstructiv. Nu foloseste la nimic sa-l injuri pe baiatul ala, a fost un accident nu ceva cu intentie. Dar poti sa pui sub semnul intrebarii felul cum aborda el motociclismul pentru a le atrage atentia altora.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E. : Silenti ... l-ai vazut vreodata ce facea cu motocicleta ? Se juca cu ea.

Exact asta vreau eu sa se retina din topicul asta. Ca nu e de joaca cu motocicleta pe strada. Din contra, e nevoie de multa responsabilitate si moderatie.

Va rog nu va mai certati...Chiar daca il acuzam acum pe baiat ,deja e prea tarziu...Sa ne rugam ca astfel de tragedii sa nu se mai repete.

Imputinarea accidentelor nu se obtine cu rugatul la Dumnezeu ci cu educarea participantilor la trafic. Iar astfel de topicuri isi au partea lor in acea educare.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un "maestru la ghidon" nu face accidente!

pacat de amandoi. din nefericire, uneori salvarea unuia inseamna moartea altuia. mi-e mila de el ca o sa trebuiasca sa traiasca in felul asta, cu fata aia pe constiinta. mi-e mila si de familia ei si de ea... ca doar asta ramane in urma unei astfel de intamplari: mila.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de viata ei, D-zeu s-o odihneasca in pace :disappointed:

 

Nu vreau sa fiu 1 secunda macar in locul baiatului de la ghidon. E cumplit.

Insa cand iei si pe cineva pasager trebuie sa mergi SI mai atent decat o faci de obicei. Ai o viata in grija, nu e joaca. Nu te joci cu viziere fumurii pe inserat (vezi cazul celui din Pasajul Lujerului cu viziera neagra ce s-a infipt intr-o masina), nu te joci cu viteza pe o portiune-n bezna, pe care se presupune ca nu o stii (ca daca o stii o feresti, asa cum ceilalti ce-au fost acolo spuneau ca o stiu si au evitat-o)

 

Ca o perere personala: daca bordura aia era atat de prost pusa, o loveau zeci de motociclisti pana acum. Nu as da vina pe ea ci as incerca sa vad obiectiv cauzele reale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de viata ei, D-zeu s-o odihneasca in pace :disappointed:

 

Nu vreau sa fiu 1 secunda macar in locul baiatului de la ghidon. E cumplit.

Insa cand iei si pe cineva pasager trebuie sa mergi SI mai atent decat o faci de obicei. Ai o viata in grija, nu e joaca. Nu te joci cu viziere fumurii pe inserat (vezi cazul celui din Pasajul Lujerului cu viziera neagra ce s-a infipt intr-o masina), nu te joci cu viteza pe o portiune-n bezna, pe care se presupune ca nu o stii (ca daca o stii o feresti, asa cum ceilalti ce-au fost acolo spuneau ca o stiu si au evitat-o)

 

Ca o perere personala: daca bordura aia era atat de prost pusa, o loveau zeci de motociclisti pana acum. Nu as da vina pe ea ci as incerca sa vad obiectiv cauzele reale.

 

Au lovit-o doi intr-o seara, nu e suficient? O sa iti fac o poza la respectivul colt sa vezi ca nu este in conformitate cu normele legale de proiectare rutiera. in general aceste colturi se realizeaza din marcaj, spatiul verde sau acostamentul fiind in general construite prin racordari multiple.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incepem o polemica cu asta, dar au trecut SUTE (poate mii) de mobre pe-acolo si nu s-au lovit. Personal anul asta nu am trecut decat cu masina, insa din ceilalti ar fi trebuit sa loveasca pana acum o gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de inconstient sa fii sa iei pasager pe un motor de 130 de cai?!..

astea ar trebui sa vina din fabrica monopost.

Sa stii ca ai dreptate, de maine o s'o trimit pe nevasta'mea la servici cu autobuzul!.. :disappointed:

Eu nu zic ca nu ai motor, ca ai motor de 125 si e foarte misto, dar ai o perceptie eronata asupra a ceea ce inseamna motoare, puteri si control. Insa te inteleg, si eu cand aveam GS500 ma gandeam cu groaza la puterea unui 600F.. :kick:

 

Pacat pentru fata, odihneasca'se in pace ca nu stia ce face. Nu te urci pe motor cu un pusti de 18 ani si cu creierul innecat de hormoni. Dar cine s'o educe pe saraca fata? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot fi decat de acord cu afirmatiile lui Silenti. Motociclismul stradal e o cursa in care castiga cel ce se intoarce intreg acasa.

 

Sincer, imi pare rau pentru ce s-a intamplat, dar intr-un fel ma bucur pentru mine ca nu iau niciodata pasager, iar evenimentul asta imi intareste convingerea asta. Fiecare intelege ce vrea si ce poate de aici, sacalii probabil or sa vina maine dimineata sa arunce cu noroi. Din ce am citit pe sbz, vina ii apartine exclusiv motociclistului. Sper doar ca sa aibe puterea sa se uite in ochii parintilor fetei si sa le spuna "imi pare rau, eu sunt de vina!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un manelociclist inconstient ucide o pasagera credula si tu-ti mai faci griji daca poate da BAC-ul sau nu? Intr-o tara civilizata nu avea grija asta, ar fi avut suficient timp de a-si termina studiile medii ... in puscarie.

 

Du-te ma si lasa-ne. Bravo lui ca era manelociclisit, asa cum zici tu. Pun pariu ca nu poti face nici 1% din ceea ce facea el cu motorul. Comentezi exact ca babele alea de pe malul santului. Nu ti-ai dori sa fii in locul lui BA ! Si nu vreau sa sune urat , da` nu cred ca , Kiki a obligat-o pe fata sa se urce pe motor. Sunt 100% convins ca s-a urcat de bunavoie! Trebuia sa se gandeasca si la partea naspa a lucrurilor. Asa ca nu il mai jigni ca nu e frumos. Intr-adevar , a gresit. Pe forum toti sunteti rideri da` va vede lumea pe strazi doar sambata si unpic duminica, de relaxare! Iar tu Adam pun pariu ca esti genu` de om care povesteste chiar si cea mai mica si mai penibila intamplare prin care a trecut, in trafic. Te rog nu ii adresa injurii atat timp cat nu il cunosti. Repet: N-ai vrea sa treci prin ce trece el.

 

Bafta!

 

PS: Intr-o tara civilizate bordurile nu au un metru inaltime iar un giratoriu e facut CUM TREBUIE !

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-o țară civilizată el nu avea ce căuta pe motorul ăla, așa cum nici eu nu aș avea ce căuta pe al meu. Hai să nu intrăm în discuții de genul ăsta. Sunt multe lucruri neînregulă în țara noastră, dar să ne uităm mai întâi în curtea noastră! :kick: S-a întâmplat, cât a avut el vină sau statul e partea a 2-a, mai nasol din toată ecuația asta e că timpul nu se poate da înapoi. Păcat... :disappointed:

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adam: te rog abtinete frate veziti d mersul tau p bicicleta la ce comentarii ai dat e clar k esti un semi incult care nu stie ce inseamna sa mearga pe o motocicleta nu mai comenta aiurea si ai grija k toti putem fi in locul lui asa k taci ...

 

cat despre bordura f multi motociclisti/automobilisti au avut f mari probleme cu asta

 

si kiki stie f bine sa mearga pe motor are km f multi mai multi k 80% din cei de pe forum ... asa k rog "carcotasii" sa se abtina

 

e un moment f trist...suntem alaturi de el

 

DUMNEZEU SA O IERTE PE FATA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Injuriile nu au nici un rost aici. Aveti ceva de impartit, intalnire pe PM si bataie, e cel mai simplu.

 

Pentru ca rubrica asta are scopul de a invata ceva din ea...

Ce s-a intamplat la spital? Poate sa lamureasca cineva aspectul asta? ca sa stie si altii la ce spitale se merita si unde nu, in caz de accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de ipocriti sunt unii!

Cand un sofer omoara un motociclist sarim cu toti si cerem pedepse aspre si moartea criminalului (pe buna dreptate)!

Dar cand este vorba de un motociclist care omoara un pieton sau pasagerul(a) devenim intelegatori,milosi,libidinosi etc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh boy, cat de tipica treaba. "E un baiat asa bun", "un maestru al ghidonului", "are mai multe mii de km decat par pe fund". P-orma "agramaticalitatile" si atacurile asupra celor ce sustin trebi de bun simt (n-ai ce cauta noaptea cu viziera fumurie, nu mergi stil sinucigas cu pasager si nici acolo unde nu stii drumul). Aproape fiecare topic de accidente are parte de asa ceva.

 

Eu le-as spune ceva laudacilor maestrului stuntului romanesc: daca era vorba de sora voastra, la fel erati de entuziasmati de inconstienta celui ce-a omorat-o? Tot asa-i suflati in coarne? Din ce vad, pe sbz i-au cam spus multi s-o lase mai moale. Si nu erau motociclisti de duminica. Se pare ca au cam avut dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam - Modul in care ataci pe aici este complet neconstructiv. Nu foloseste la nimic sa-l injuri pe baiatul ala, a fost un accident nu ceva cu intentie. Dar poti sa pui sub semnul intrebarii felul cum aborda el motociclismul pentru a le atrage atentia altora.

1) Nu l-am injurat, el e manelociclist recunoscut de multa vreme.

 

2) Ce discutie constructiva poti avea cand un mucos inconstient ucide o pitzi pe SS inainte de bacalaureat? Daca nu era forumist era (cuvant urat), daca e forumist atunci nu e (cuvant urat) ci e doar un biet motociclist ghinionist?

 

3) Nu a fost un accident, ci in cel mai "roz" mod ar putea fi considerata o ucidere din culpa. Legal vorbind nu avea voie pe un SS cu puterea aia. Din momentul din care s-a suit pe motorul ala putea ucide oricand, ori pe el, ori un pieton, ori un copil intr-o masina, ori pasagera cum s-a si intamplat. E ca si cum iti iei permis de vanatoare in padure, mergi la meci si tragi cu mitraliera in tribune arhipline si apoi zici ca n-ai ucis intentionat ci ... au murit cativa accidental.

 

Pun pariu ca nu poti face nici 1% din ceea ce facea el cu motorul.

Nici n-as vrea sa fac ce a facut el pe motor, uciderea din culpa chiar nu-i unul din visele mele.

 

Si nu vreau sa sune urat , da` nu cred ca , Kiki a obligat-o pe fata sa se urce pe motor. Sunt 100% convins ca s-a urcat de bunavoie! Trebuia sa se gandeasca si la partea naspa a lucrurilor. Asa ca nu il mai jigni ca nu e frumos.

Adica pitzi e de vina, i s-a agatat in spate la semafor, nu el ca nu poate lua o curba larga intr-o giratorie banala, nu? Si unii mai au pretentia de discutii constructive...

 

Iar tu Adam pun pariu ca esti genu` de om care povesteste chiar si cea mai mica si mai penibila intamplare prin care a trecut, in trafic.

Da maica, m-ai ginit... :disappointed:

 

Într-o țară civilizată el nu avea ce căuta pe motorul ăla, așa cum nici eu nu aș avea ce căuta pe al meu. Hai să nu intrăm în discuții de genul ăsta. Sunt multe lucruri neînregulă în țara noastră, dar să ne uităm mai întâi în curtea noastră! :kick: S-a întâmplat, cât a avut el vină sau statul e partea a 2-a, mai nasol din toată ecuația asta e că timpul nu se poate da înapoi.

Legea exista, se aplica mai frecvent sau mai rar in functie de stat. Dar de aici pana la a da vina pe stat pentru toate crimele dezaxatilor e cale lunga.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@thug: atata timp cat nu-mi omor pasagera/pasagerul nu cred ca e nimeni indreptatit sa ma acuze ca sunt "rider de duminica". Dca ies doar duminica si ma intorc sanatos acasa sunt foarte multumit.

Dar nu cred ca despre asta e vorba aici. O fata a murit. Din cauza inconstientei unui motociclist. Care poate era experimentat, poate nu. Inconstient a fost.

Sau poate a avut ghinion, insa tind sa cred prima varianta.

Editat de mantheone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cucuuu....;)....ma bucura ca majoritatea de pe aici imi impartasesc ideea ca baieteala se face cand esti singur pe mobra....ca toti sintem baieti, nu? chiar si fetele....:kick:

 

ce facea el cu mersul pe o roata and other shits nu are nicio legatura cu mersul EFICIENT pe motoreta, deci poate fi usor catalogat ca un incepator....poate doar stia ce sa faca atunci cand se ridica mobra la o franare de urgenta pe roata fatza, best case scenario....

 

salut initiatorul acestui topic...:disappointed:

Editat de Coxanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si BTW, 57 de membri citesc acum topicul asta. Poate un sfert dintre ei se vor gandi la asta cand isi vor lua pasagera in spate.

Odihneasca-se in pace biata fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...