Sari la conținut

My First Bike


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca mi-a venit si mie randul . Nu speram atat de curand, ma gandeam ca v-a fi pe undeva prin aprilie , mai . Dar sotul meu, capos din fire :D , n-a acceptat. Asa ca, intr-o zi frumoasa de martie ( una din putinele de altfel din aceasta luna ) , a venit calare pe o motocicleta albastra, frumoasa, pe care eu pusesem ochii inca de anul trecut . Nu pot sa descriu ce sentimente am incercat in momentul in care am vazut-o din balcon. Eram extaziata pur si simplu, ca un copil mic cand i se aduce jucaria mult dorita .

 

In acea seara am aflat pe pielea mea ce inseamna cele 200 de kg ale ,, jucariei,, . N-am putut s-o tin, cand dadeam cu spatele intr-o rampa, cu intentia de a intoarce motocicleta. Greseala mea a fost ca m-am concentrat prea tare la impinsul in spate, si fara sa-mi dau seama, am inclinat-o cam mult pe suza. In cateva secunde eram sub ea . :crack:

 

Duminica dimineata, am iesit fiecare pe motorul lui , eu pe suza, ro (sotul ) pe yama. Pe jos era uscat cand am plecat , dar in cateva minute a inceput sa ploua. Am mers cam o ora, dupa care ne-am intors din cauza ca ne inghetasera mainile. N-am avut curajul s-o sui singura pe trotuar, din cauza masinilor parcate din apropiere. Am sa exersez miscarea cu proxima ocazie, intr-un spatiu mai gol .

 

Sunt atat de fericita ca de-acum n-o sa mai stau pe locul pasagerului :crack:

Sa avem cu totii parte de vreme cat mai buna , de momente frumoase si sa incercam sa fim cu capul pe umeri ( daca nu pt noi , atunci pt cei care ne iubesc )

 

Uite si o poza cu suza mea ( unii dintre voi o stiti deja din sezonul anterior ) post-7245-1142521852_thumb.jpg :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si sa incercam sa fim cu capul pe umeri ( daca nu pt noi , atunci pt cei care ne iubesc )

 

foarte adevarat! uneori ne simtim invincibili si tentatia e mare.. insa cei de acasa nu au nici o vina si trebuie sa fim constienti de asta..

bafta multa! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari. acum puteti pleca toata familia in concediu pe moto. doar ca trebuie sa va luati scaunele pentru fete.

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt urari . :laugh:

De-acum tre sa ma ingrijesc de sanatatea suzei si a mea, ca sa ne putem intalni la intruniri si diverse intalniri prin tara si capitala. Si fara copii , deocamdata doar o fetita se poate tine mai bine de taica-su , cealalta e prea mica, iar una fara alta nu prea merge. Sa mai creasca, si poate..cine stie...

Asfalt uscat si sa ne vedem pe strazi :laugh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu intarziere, dar... felicitari! :laugh: ma bucur mult pentru tine. Ro ti-a facut o super surpriza! bafta multa! am auzit ca esti o "soferita" talentata si ca te-ai descurcat de minune la primul tau drum in afara orasului cu Suza! felicitari inca o data! imi pare rau ca nu am putut veni si eu ieri la plimbare cu voi, dar am avut un motiv bine intemeiat. :laugh:

iti urez cat mai multi kilometri pe ea si cu Ro alaturi, partener de drum, pe yama lui. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Cand am fost la Mihailesti si spuneai ca vrei sa iei un motor pt tine am ramas cu impresia ca este o dorinta mai...in perspectiva , dar vad ca v-ati miscat foarte repede.Si alegerea a fost buna.Mie mi-a placut motorul lui Adi dar nu stiam ca are de gand sa faca saltul la ceva mai mare.Sper sa ne vedem din nou la o plimbare.Ieri m-am plimbat doar cu Mielu.Daca stiam de iesirea voastra veneam si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata nu mai esti pasagera :eek: Sa o stapanesti sanatoasa si sa aveti grija una de alta :laugh:

Merci frumos de urari. Am facut deja un drum ceva mai lung cu ea, si as putea spune ca ne-am impacat destul de bine. Vreau s-o tin tot asa, alaturi de Ro si prieteni motociclisti. Te asteptam sa-ti faci motoreta, si sa te alaturi plimbarilor noastre. Succes ;)

 

Felicitari si bafta in noul sezon!

Sa-l inlocuiesti in topicul dedicat GS-ului pe Adi! El e plecat cu sorcova! Adica cu Yamaha, scuze!

 

Asa sa fie ! Si de fiecare data cand am sa am o problema la suza , mai mult ca sigur ca am sa cer ajutorul celor din grupul gs-istilor. Ma bucur ca exista acest grup, e foarte util. De-abia astept sa ne revedem la arc, si sa mai vorbim. Asfalt uscat si bafta multa ! :D

 

cu intarziere, dar... felicitari! :P ma bucur mult pentru tine. Ro ti-a facut o super surpriza! bafta multa! am auzit ca esti o "soferita" talentata si ca te-ai descurcat de minune la primul tau drum in afara orasului cu Suza! felicitari inca o data! imi pare rau ca nu am putut veni si eu ieri la plimbare cu voi, dar am avut un motiv bine intemeiat. :P

iti urez cat mai multi kilometri pe ea si cu Ro alaturi, partener de drum, pe yama lui. :laugh:

Stiu ca ai avut de lucru la cacutz. Sper sa-l faci bine in curand, si sa te apuci si mai curand de scoala . Ar fi pacat sa nu prinzi ceva din sezonul asta. Sora ta e o fiinta minunata, deschisa, mi-a placut tare mult de ea . Esti o norocoasa !! Putini au parte in viata si de o familie frumoasa, si de prieteni devotati. Brava !

Asa e , pe Ro am sa-l am ca partener mereu, m-am obinsnuit cu el alaturi si in viatza, si de-acum incolo , si pe drumuri . Vorbim mai multe cand ne vedem . Sper s-o putem face in weekendul asta, daca e frumos afara . Pup-o pe Ali din partea mea :D

 

la multi km fara incidente si asfalt uscat!

frumoasa suzi, f buna de inceput.

Ms mult de urari. Sper sa ne vedem cat de curand, la un drum si mai lung , si fara ploaie de data asta .

Si promit sa nu-ti mai spun Radu :D

 

Felicitari! Cand am fost la Mihailesti si spuneai ca vrei sa iei un motor pt tine am ramas cu impresia ca este o dorinta mai...in perspectiva , dar vad ca v-ati miscat foarte repede.Si alegerea a fost buna.Mie mi-a placut motorul lui Adi dar nu stiam ca are de gand sa faca saltul la ceva mai mare.Sper sa ne vedem din nou la o plimbare.Ieri m-am plimbat doar cu Mielu.Daca stiam de iesirea voastra veneam si noi.

A fost un cadou neasteptat din partea lui Ro . Suza merge perfect , sunt tare multumita de ea. Duminica dimineata am luat-o de la mecanic, si ne-am intalnit cu cativa motoristi, cu care am iesit la plimbare. A fost foarte frumos , chiar daca ne-a surprins si un pic de ploaie. Daca n-o sa ploua in weekend, poate ne adunam mai multi, si iesim la plimbarica. Ce-mi place ca in grup te vad toti, si nu sunt evenimente neplacute. Numai bine :cheers:

 

Da, bine a zis cineva suna urat titlul. Bine ca nu a fost adevarat. Cat despre GS, sa-l stapanesti cat mai bine si cat mai usor.

Sper ca cine citeste topicul , sa citeasca inclusiv ,,Suzuki gs 500 ,, , si atunci lucrurile cred ca vor fi mai clare, fara ambiguitati. Mercic, si sa ne vedem pe strada :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...