Sari la conținut

accident mortal spre calimanesti/valcea


atillas
 Share

Postări Recomandate

29.07-ziua imnului national,INU un biker valcean a murit intr-un accident de motor..culmea ironiei este ca a murit in urma loviturii cu un panou publicitar pe care scria:VITEZA UCIDE..RIP .. :angry: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cum frate ? ar trebuii dati in judecata cei care au pus panourile .. daca nu era panoul poate traia .. avea echipament ? casca de bazar sau .. ceva mai bun ?

 

sau ar trebui sa sti cauzele exacte de producere ale accidentului deoarece impactul cu un indicator rutier nu iti poate provoca moartea decat daca te sectioneaza... ceea ce nu cred ca a fost cazul.... si daca era un semafor electric? Trebuia desfiintat?? Gandire dubioasa ai omul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum frate ? ar trebuii dati in judecata cei care au pus panourile .. daca nu era panoul poate traia .. avea echipament ? casca de bazar sau .. ceva mai bun ?

 

:unsure: si tu ai drept de vot.... ceva nu e in regula.

 

daca semnul respectiv era plasat pe linia dintre banda 1 si banda 2 as fi fost semi de acord cu tine. dar altfel sa mor daca inteleg cum e panoul de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@motociclistcom si @Nightwolf sunt frati. Parasiti de o mama nebuna, violata de niste motociclisti vitezomani!

 

 

Fruntea jos Inule!

din intamplare, userul nightwolf de obicei stie ce vorbeste,si cand posteaza, o face in mod competent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau ar trebui sa sti cauzele exacte de producere ale accidentului deoarece impactul cu un indicator rutier nu iti poate provoca moartea decat daca te sectioneaza... ceea ce nu cred ca a fost cazul.... si daca era un semafor electric? Trebuia desfiintat?? Gandire dubioasa ai omul....

 

 

eu cred ca tu ai o gandire si mai dubioasa...suspect nu crezi?tu ai auzit de hemoragie interna?ce echipament te protejeaza in acest caz?hmm poate o geaca cu airbag dar si cu asta e putin probabil sa fii safe,depinde de circumstante so... ??

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din intamplare, userul nightwolf de obicei stie ce vorbeste,si cand posteaza, o face in mod competent.

 

confirm, de regula asa e!

de data asta insa cred ca era in timpul serviciului si avea chipiul pe cap.

 

sa-i fie tarana usoara motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa revenim, avem stirea cu decedatul, avem ironia sortii, avem unu care da vina pe semn, avem una bucata Nightwolf care era intr-o stare morbida, fro 15 ripuri si nimic de invatat din accident pentru ca nimeni nu stie cum s-a intamplat.

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4tuning.ro :

IONUT-GBP: "da....baiatu era prietenul uneia dintre cele 2 fete de au murit pe Valea Oltului acum cateva luni...

am auzit de la mai multi ca motorul era intr-un sant si baiatul era infpit in pancarda cu Viata are prioritate..."

 

GABI: "Când au venit la Craiova, chiar râdeam de ei Âşi le-am spus că puteau să-Âşi ia o pereche de adidaÂşi Âşi una de pantaloni scurți într-un rucsac, că erau amândoi îmbracați în costume piele, cu cizme în picioare, tot absolut, în condițiile în care afară erau 40*.

Dumnezeu să-l odihnească ! :polite: "

 

Articol in Curierul de Ramnic

 

 

Inca un articol putin mai detaliat despre accident si accidentat:

//

Nepotul primarului comunei BărbăteÂşti Âşi-a pierdut viața într-un stupid accident de circulație petrecut miercuri după amiaza în localitatea Bujoreni. Florin Banacu, 21 de ani, conducea, miercuri, o motocicletă îndreptându-se cu viteză spre localitatea Sibiu. În punctul Malu Vârtop, de pe contrasens a apărut un autovehicul la volanul căruia se afla un bărbat în vârstă de 70 de ani. Băiatul a vrut să-l evite Âşi a intrat frontal în panoul amplasat pe marginea drumului inscripționat cu sloganul “Viteza Ucide!”. Motocicleta a fost proiectată câțiva metri peste panou, la fel ca Âşi tânărul, iar maÂşina a intrat în Âşanț. La fața locului s-a deplasat imediat ambulanța, trei echipaje de poliție Âşi un echipaj Smurd. Când a fost găsit, Florin Banacu avea semne vitale, însă până la spital a murit. Circulația pe DN7 a fost îngreunată miercuri la orele amiezii din cauza cumplitului accident rutier. Unchiul său, primarul comunei BărbăteÂşti, Constantin Banacu nu putea vorbi joi dimineața din cauza lacrimilor. Suferă cumplit de la aflarea veÂştii Âşi totul i se pare un vis urât. Florin era foarte iubit în familia sa, dar Âşi în localitatea de baÂştină. Din nefericire, anul acesta, în luna februarie, prietena sa, Andra Petrescu, fiica patronului de la Amal Tour, Âşi-a pierdut viața într-un accident rutier tot pe DN7, dar în județul Sibiu. Din spusele celor care l-au cunoscut pe Florin, acesta nu a reuÂşit să uite tragedia. A suferit cumplit după pierderea ființei pe care a iubit-o din tot sufletul. Prietenii Âşi familia au încercat să îl ajute să treacă peste tragedie. La cinci luni Âşi Âşase zile distanță, Florin a plecat lângă iubita sa.

 

 

“Parcă l-a chemat la ea. Parcă nu a vrut să fie dincolo fără iubirea ei. Florin a suferit cumplit după pierderea Andrei. Nu Âşi-a găsit liniÂştea.”, spunea zilele trecute un amic de-al tânărului. Familia lui Florin trece prin cea mai mare dramă. Unchiul său, primarul Constantin Banacu încearcă să-Âşi întărească fratele, pe tatăl lui Florin, să treacă peste tragedie. Îi e greu să vorbească despre nepotul său. “Era sufletul familiei. Le-a fost ca un frate copiilor mei. Nu îmi vine să cred. Un copil atât de bun, pasionat de maÂşini Âşi motociclete. Îmi este foarte greu. Nu Âştiu ce tribut trebuie să plătească familia noastră să trecem prin aÂşa o tragedie.”, ne-a spus telefonic printre lacrimi primarul din BărbăteÂşti. Sute de oameni care l-au cunoscut sau nu pe Florin sunt alături de familia îndoliată Âşi trimit mesaje de susținere. Se pare că tânărul avea foarte mulți prieteni, fiind o fire foarte deschisă. Transmitem sincere condoleanțe familiei îndoliate.

 

//

Sursa: http://www.radicalonline.info/2009/07/30/c...-este-in-doliu/

 

Sa ii fie tarana usoara.. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm, de regula asa e!

de data asta insa cred ca era in timpul serviciului si avea chipiul pe cap.

 

sa-i fie tarana usoara motociclistului!

 

nu am vrut sa dezvolt subiectul ... o foaie de tabla de 3 mm dupa cum sunt facute panourile de avertizare accidente de la Vesta nu iti poate provoca hemoragie interna deoarece sunt proiectate INTOCMAI ... a existat insa un caz acum cativa ani in Bucuresti cand insa un astfel de indicator a sectionat unui participant la trafic o artera si de aici soc hemoragic & stuff ... asta ca sa lamurim ce am vrut sa spun ... in cazul in care panoul nu respecte regulile acestea atunci putem discuta si pe latura cealalta dar nu stau acum sa va caut standardele de constructie ale unui indicator rutier sa va demonstrez ca nu poate provoca decat in 3 cazuri decesul unei persoane ....

 

P.S.: ce va place sa intoarceti cu polonicu` totul

 

P.P.S: Dexter nu am avut nik cu postu` tau a fost ales aleator ... trec peste faza cu chipiul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa revenim, avem stirea cu decedatul, avem ironia sortii, avem unu care da vina pe semn, avem una bucata Nightwolf care era intr-o stare morbida, fro 15 ripuri si nimic de invatat din accident pentru ca nimeni nu stie cum s-a intamplat.

 

:crack:

:unsure:

Dumnezeu sa il odihneasca :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca a avut loc o ciocnire intre el si masina despre care se vorbeste si ca masina a ajuns in sant, iar el nu a mai putut sa redreseze motorul si astfel a ajuns in panou...

 

Stie cineva ceva mai exact??

 

Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...