Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

haideti colegii de forum, nici o sugestie pt R6-le... :disappointed: pt sound

1.Se ia o cheie franceza, se demonteaza toba si se merge fara.

2.se pastreaza toba dar o faci ciur cu borbasina.

3. se pune o toba sport.

4. se demonteaza toba, se scot sitele si mergi cu ea "burlan"

 

etc...etc..etc.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce se poate face ca un R6 2006 sa se auda mai tare ? :what: muult mai tare :wink:

nu stiu ce ii facusei acelui K4, dar se auzea taaare. incearca si la R6 ;)

 

io am catalizatorul scos si nu e diferenta asa mare... cel mai sfant e sa pui evacuare full RACE. daca vrei, poti sa faci ghidusii si combinatii, dar e carpeala din p.m.d.v.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune-i un midpipe de la ttuners (www.ttuners.com)

 

Iata o alternativa :cheers:

 

Asa- i Robert ca suna TARE acel K4 ?ba chiar prea tare ...nu exista catalizator la acea vreme +finala tri-oval ultrascurta+doua gauri in puncte strategice :grinbandit: Bine ,gaurile le-am astupat ,la 100+ km era deja enervant.Tu cred ca l-ai auzit cu gaurile deja astupate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce ii facusei acelui K4, dar se auzea taaare. incearca si la R6 ;)

 

io am catalizatorul scos si nu e diferenta asa mare... cel mai sfant e sa pui evacuare full RACE. daca vrei, poti sa faci ghidusii si combinatii, dar e carpeala din p.m.d.v.

 

 

 

Acum o luna nu aveai scos catalizatorul, aveai doar finala scoasa complet, in locul ei aveai o tzeava goala. Cine ti-a facut modificarea la catalizator? Ai scos tulumba cu totul sau doar ai golit cazanul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul din cutie este acelasi cu cel din motor.Cauta un manual pentru r6-le tau si vezi multe lucruri utile pe acolo.

Si probabil ca e 10w40 full sintetic.

 

Pana la urma am luat Motul 300V (10W40 la recomandarea unui service moto) si merge bine. Multumesc inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata o alternativa :cheers:

 

Asa- i Robert ca suna TARE acel K4 ?ba chiar prea tare ...nu exista catalizator la acea vreme +finala tri-oval ultrascurta+doua gauri in puncte strategice :grinbandit: Bine ,gaurile le-am astupat ,la 100+ km era deja enervant.Tu cred ca l-ai auzit cu gaurile deja astupate

 

pffff cred ca iti rupea urechile cand nu erau astupate gaurile

 

pune orice toba megaphone si o sa ai sunet pe masura :)

 

am io Akrapovic Megaphone si nu e grav :P insa daca ai si midpype se schimba situatia..

 

Acum o luna nu aveai scos catalizatorul, aveai doar finala scoasa complet, in locul ei aveai o tzeava goala. Cine ti-a facut modificarea la catalizator? Ai scos tulumba cu totul sau doar ai golit cazanul?

 

era scos si atunci, cu totul. iar "teava aia goala" este un Akrapovic Megaphone ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai tare toba(depinde si de gust la capitolul aspect) ca sunet mi se pare Mivv X-cone(acelea care vin pereche,pentru undertail sau sub scarita).

 

Am un prieten care are foar finala(a dat jos catalizatorul) pe un gsx-r 600 K6 si suna criminal(frumos si TARE!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! Ma puteti ajuta cu un disc frana de yamaha r6 in stare buna???Contra cost binenteles!!! :friends:

 

 

0763 681 602, daca esti din Buc, treci pe la mine cu discul strimb, am discuri cu 4-5000km uzura, pretul i-l fac la fata locului, negociem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ctrad, iti multumesc mult pentru masuratorile la standerul fata, o sa revin cu poze cu ce s-a confectionat :)

 

Cu placere .

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor , dar ti-a cam luat 1 luna .:laugh:

Numai bine !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ctrad, iti multumesc mult pentru masuratorile la standerul fata, o sa revin cu poze cu ce s-a confectionat :)

 

Sa vina odata pozele, ca vreau si eu de fata. Sa-mi fac o idee. Am doar de spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o poza pe net,cu un R6(2001-2002) cu furca USD,vreau sa-mi pun si eu,dar vreau sa vad ce modificari trebuie facute.

Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva care are r6 2005(cred ca aia e furca) cu niste masuratori,sau daca va dati seama ce furca este :scratch:

 

Din ce-mi dau eu seama,janta+etrieri+discuri sunt de R6,aripa nu e de 99-02.

post-30304-0-86362200-1349260932_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un anunt cu niste slick-uri, vad ca s-au dat, am cautat acum. (/index.php?/topic/683832-set-pirelli-superbike-slick-12070-si-18055/)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...