Sari la conținut

Primiti Cu Capra ? Da' Cu Vaca ? ;)


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tzapana motocicleta... :blbl: Sa ai parte de ea jde mii de km fara probleme :angryfire:

 

la confortul la drum lung cu pasager ktm e cam hmmm, biguletule ....

De LC8 Adventure zici aici? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, ti-ai tras Africana cu alune, bravo dom'le. :lol:

Haroi vertaliot; pina se strica asta noi o sa fim niste mosi basiti cu proteze si o sa jucam table in parc (adica eu o sa te bat pe tine numai cu duble :goodposting: )

Sa ai parte de ea cit ai tu chef si sa te poarte pe unde iti trece tie prin cap, inclusiv pe-aproape de mine ca sa dai o bere, c-asa scrie in manualul de intretinere Honda :angryfire:

P.S. Mi-am amintit de Africana aia de la Iasi pe care am bagat-o noi in rahatul ala de la releu: acu' m-am prins eu de ce iti luceau tie ochii ca in bancul ala cu barul din padure si cu 50 de votca :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Axa!

 

Sa-ti traiasca taurul african si sa faci de 4 ori mai multi km cu ea decat are acu!

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, ti-ai tras Africana cu alune, bravo dom'le. :kiss:

Haroi vertaliot; pina se strica asta noi o sa fim niste mosi basiti cu proteze si o sa jucam table in parc (adica eu o sa te bat pe tine numai cu duble :goodposting: )

Sa ai parte de ea cit ai tu chef si sa te poarte pe unde iti trece tie prin cap, inclusiv pe-aproape de mine ca sa dai o bere, c-asa scrie in manualul de intretinere Honda :blbl:

P.S. Mi-am amintit de Africana aia de la Iasi pe care am bagat-o noi in rahatul ala de la releu: acu' m-am prins eu de ce iti luceau tie ochii ca in bancul ala cu barul din padure si cu 50 de votca :box:

 

 

 

 

Hahaha....multam fain Tazule, ma bucur sa mai aud de tine...Negresit facem cum scrie la manual, deja am udat-o preventiv cu o lada dar se vede treaba ca daca ma indrept spre Iasi tre' sa ii fac revizia de 400 km proba speciala dupa manual, cu bere. :lol: Si cu tablele in parc, sa ajungem noi acolo sanatosi, ca te las sa ma bati cu cate duble poti tu sa dai :box:

 

Atunci la Iasi a fost prima data cand m-am urcat pe o Africana, fie si ca pasager . In noroiul ala pe marginea rapei se toarna filme horror cu vaci enduro, si pe asta acum am aceleasi gume fara neam de crampoane...da las' ca o echipez eu de RO. :angryfire:

 

 

 

P.S. Multumesc tuturor de urari ! :pow:

post-462-1144844691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te astept la Constanta la intrunire. oricum o sa vin si eu la Cluj unde sunt convins ca nu vei lipsi....Sau la salonul de la Bucuresti.

post-2175-1144870857_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de acolo... m-am pus la punct cu toata istoria motoretei, stiu si cine a adus-o la 0 km de afara, si pe unde a umblat, unde s-a facut service-ul de intretinere si cu ce consumabile. :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume! Cu bucurie am ajuns sa scriu a 4-a oara la rubrica asta, ieri inca un vis al meu a devenit realitate :

Honda XRV750 Africa Twin !!! :eek:

post-462-1144790747_thumb.jpg

 

Ce sa spun...visez la motocicleta asta de cativa ani , si in sfarsit am gasit-o...sau m-a gasit :moto:

E tinerica, totusi are cei 7 ani de acasa (1999 am auzit ca a fost un an bun :angryfire: ) Are sub 40k km facuti, , si asta pe bune nu vrajeala obisnuita pe care o baga comerciantii de motoare, iar la km astia pt o Africa Twin se poate considera ca e de-bia iesita din rodaj. Am gasit-o intr-un depozit, cu praful de 2 degete pe ea. Evident, l-am sters pe tot pe mine dar cui ii mai pasa...de sub praf iesea luciu :ok:

 

De ieri ma dau cu ea si am inceput sa ne imprietenim... la prima vedere reactia mea : :lol: E... MARE ! :( Surprinzator, la cele 209 kg la gol e foarte prietenoasa, imediat ce ai urnit-o din loc te "joci" cu ea cum vrei, chiar si la viteza mica. Din prima zi am testat si oleaca de offroad (stiti cum e drumul spre RAR ). Pe piatra de rau proaspat pusa ma simteam ca pe bile de rulment, cu gumele stradale, dar controlabil . Cum am ocazia, ii trag niste gume un pic mai cramponate si...we're in business :angryfire:

Inca nu m-am obisnuit cu cuspensia mai dura decat aveam pe Dominator , dar totusi e un "rau" necesar pentru stabilitate pe sosea la ceva viteza si incarcat cu pasager si bagaje :lol: Din pacate la modelul mai nou (RD07A) a disparut reglajul de compresie pe amortizorul spate, dar ne descurcam asa. la capitolul "power" , pe hartie (44 kw/60 CP) pare dezavantajata fata de alte surate in cilindree cu alta configuratie de motor , dar in viata reala cuplul bun in toata plaja de turatie te unge pe suflet. In sfarsit o motocicleta care nu prea mai simte pasagerul :crack:

Nu am avut timp sa-i fac ceva poze sa ma laud , dar am cateva pe care le-a facut un prieten in timp ce o testam sa o cumpar.

Mai revin cu amanunte in zilele urmatoare, inca nu m-am jucat destul la ea sa consider ca e a mea :( Deja am in cap o serie de manevre pe care vreau sa i le fac, pur si simplu nu ma pot abtine sa imi bag manutele prin fiare :D

Oricum am eu o banuiala ca e inceputul unei frumoase si lungi prietenii....am de gand anul asta sa-i arat toata tara.

Maine incerc sa o plimb pana la Arc sa o vedeti si voi, sper sa am timp.

 

:hurt:

felicitari!!!!!!!!!, si sa-l stapanesti linistit "animalu' " ala :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la confortul la drum lung cu pasager ktm e cam hmmm, biguletule ....

 

bueih, catemeu de-alea cu veu! :angryfire:

 

...ca al meu intarzie s-apara :angryfire: :hurt: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...