Sari la conținut

Accident In Drum Spre Vama!


myando
 Share

Postări Recomandate

Si v-ati distrat bine in Vama ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e vorba cumva de cel care facea fotografiile alea asa de misto pe la arc?? bizoo_n??

incredibil... doamne cu e lumea asta, nu stii ce ti'este scris.. :)

sa'l ajute Dumnezeu sa isi revina! ma rog pentru el! uneori traumele psihice sunt mult mai profunde si mai de durata decat cele fizice..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba cumva de cel care facea fotografiile alea asa de misto pe la arc?? bizoo_n??

incredibil... doamne cu e lumea asta, nu stii ce ti'este scris.. :)

sa'l ajute Dumnezeu sa isi revina! ma rog pentru el! uneori traumele psihice sunt mult mai profunde si mai de durata decat cele fizice..

 

nu, nu e el.

 

Sanatate multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!!! Baba,RIP...Oricum,dupa cite am auzit de accident si la Vama si-am citit si aici, satenilor de-acolo nu prea l-i se rupea de baba...

Am avut si eu partea mea de accidente si de-aia am zis ca la drum lung si-n grup,sa avem sistem de comunicatie radio,macar ultimul si altul din grup...Dracu',o pereche de statii bune,de firma,de-astea care bat 2-3 km,costa max. 3,5mil. ...casti pt. ele se gasesc...merita investitia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-au trecut fiorii cand am citit...

la 40 km/h si asa nasol...

 

Dumnezeu s-o ierte pe batrana

insanatosire grabnica lui Onut

Editat de zzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am vb cu Maria, era in ac stare, probabil pt ca e si sub influenta sedativelor!

Speram sa isi revina, zilele acestea sunt f importante. Despre babuta, sa-i fie tarana usoara, preferam sa stiu ca a murit pe loc, nu ca s-a mai si chinuit. Groaznic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram in spatele lui Onutz cand s-a intamplat tragedia. Nu stiu ce as mai putea spune in plus fata de ce au scris sorinake si demostene. Intr-adevar viteza NU era mare. Cu vreo 200m inainte opriseram si eu si el pentru ca drumul era traversat de niste porci. Drumul era prost si ne asteptam deja la animale. El a luat-o inainte, eu eram la cca 20m in spatele lui. Urmatorul frame a fost cu bastonul si pasul batranei. Apoi coliziunea, voblajul lui si lunga asteptare dupa salvare.

 

Am sunat imediat la 112 (imediat ce am gasit semnal). A durat peste o ora de la apelul meu pana la sosirea ambulantei de la Constanta!!!! (care am inteles ca e la 75 km, pe cand Mangalia la mai putin de 50). De elicopter nici nu se punea problema, cred, desi am descris destul de clar starea celor doua victime...

 

offtopic: imi pare rau ca primul meu post pe forum este la sectiunea asta. sunt incepator, a fost primul meu drum mai lung, si pana ma lamuresc unde trebuie sa postez vreau sa multumesc aici lui BD,Ducu, Sorinake, Kelu si restul celor cu care m-am intors ca n-au dat forja pe drumul de intoarcere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pacatoare rau loviturile astea. Secventa pe care n-o voi uita niciodata: eu, in clasa a III-a, jucandu-ma cu niste colegi. Unul cade si se loveste la tampla de coltul unei banci. Lovitura destul de usoara. Imediat incepe sa tremure spasmodic intins pe jos. Am fost atat de ingrozit, incat nu mai stiam ce sa fac, n-am mai fost bun de nimic cateva zile. Din fericire si-a revenit singur dupa cateva minute, dar nu vreau sa ma gandesc ce poate face o lovitura la 40 la ora, cand una mult mai usoara poate provoca spasme. Insanatosire cat mai rapida :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul ei de casca. Parca e blestemata. Vorba lu Irina, s-o aruncati. Sper din tot sufletul si ma rog si eu ca sa se refaca complet Onutz (nu conteaza cat dureaza). Pentru batrana, Dumnezeu s-o ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demo mi-a spus ieri ca are vesti noi. Onutz s-a trezit. Nu poate inca vorbi dar intelege ce i se spune si raspunde la cererile doctorilor de a misca mainile si picioarele, deci neuromotor s-ar parea ca nu e nimic grav. Tomografiile arata ca hematoamele de pe creier se resorb. Cam asta stiu de la Demo. Poate scrie si el si aflati mai precis.

 

Sa-i tinem pumnii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cele mai multe ori evit sa accesez sectiunea "accidente" stiu ca de fiecare data cand ies de acolo simt cum ma trec toti fiorii posibili si ...din intunecata ce sunt devin si mai neagra!

Din pacate sunt realitati crude care trebuiesc acceptate pentru ca s-au intamplat din pura nefericire insa.......prevenirile de orice fel sunt sfinte!

Apropo de batrani senili...ca tot am citit undeva mai sus! Cea mai oribila experienta traita..(la volan ce-i drept) Picura, ma pregateam sa ies dintr-o localitate pe undeva pe langa Constanta, asadar am calcat acceleratia cand brusc un batran bolnav la cap a sarit de la stanga la dreapta, CA SA PRINDA DUBITA OPRITA SA IA AUTOSTOPISTI! Am calcat instant frana, pneurile au inceput sa tipe, masina sa mearga singura si vreau sa zic ca m-am oprit la maxim 2 cm de piciorul omului care a ramas impietrit! Daca nu a facut atac de cord atunci...sigur l-a incercat ceva in dubita!

Imi pare rau pentru aciditate insa asta simt acum vis-a-vis de intamplare.

Prudenta maxima si sase ochi deschisi in loc de doi... dintre care mai ales cei ai mintii.

Sper Onut sa-si revina cat mai repede.

Editat de urzica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am oprit la maxim 2 cm de piciorul omului care a ramas impietrit! Daca nu a facut atac de cord atunci...sigur l-a incercat ceva in dubita!

Prudenta maxima si sase ochi deschisi in loc de doi... dintre care mai ales cei ai mintii.

Sper Onut sa-si revina cat mai repede.

 

B) toata lumea spera la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit eu aseara. Acum e perfect constient, vorbeste, dar nu-si poate coordona miscarile. Speram ca o sa fie bine.

 

 

 

:blink: Sanatate multa, e pe drumul cel bun B) Asta da veste buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...