Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Bastane, e un nene aici pe forum ce aduce. Daca nu vine un tovaras din America in ianuarie si te pot ajuta. M-as baga si eu la un BSN True Mass.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Pentru ca la noi pot fi contrafacute.

 

@Samira, niciodata nu o sa pui si masa si o sa si slabesti. Nu ai viata culturistilor si nici gena lor.

 

Primul pas e dezvoltarea masei musculare, apoi definerea acesteia.

 

E ca un lant. Totul se leaga intre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca la noi pot fi contrafacute.

 

@Samira, niciodata nu o sa pui si masa si o sa si slabesti. Nu ai viata culturistilor si nici gena lor.

 

Primul pas e dezvoltarea masei musculare, apoi definerea acesteia.

 

E ca un lant. Totul se leaga intre ele.

Omul asta zice altceva!

http://antrenorulmeupersonal.ro/

Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incepe cu persoane care ii bate declinatul la piept...

 

Uitati-va la Generation Iron, la antrenamentele lu' Rocky, etc si veti intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Defapt crescand in masa musculara automat aduce cu aceasta si scaderea in grasime fiindca muschii sunt "metabolic activi"....cu alte cuvinte...cu cat ai muschi mai mari cu atat ei au nevoie de calorii ca sa se intretina.....iar cand nu au de unde sa ia caloriile respective trec la devorarea grasimilor!

Dar ATENTIE....starea de foame inseamna ca se descompun si muchi nu doar grasime!

Rata e de cam 70-30%!...asta daca nu folosesti "suplimente" dinalea serioase de la baietii din sali!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Question...pot folosi L-Carnitin și Ideal Protein în același timp?

Mă interesează să scap de grăsimea abdominală, dar să și cresc masa musculară :)

Daca faci rost de ceva bani schimba Ideal Protein-ul ala, de exemplu cu Whey Gold Standard de la Optimum Nutrition.

Ia-l dupa antrenament (antrenament ca lumea, nu abdomene cu pisica in brate).

Merge dat jos si tonifiat in acelasi timp.

 

Mananca mai multe proteine si legume si mai putini carbo,altfel nu scapi de chestia aia fluffy :)

 

Baga si cardio pe intervale, google HIIT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun documentar: Generation Iron 2014.

» Post actualizat in 02 Oct 2014 16:26

Determinare.

 

Sigur e de anul asta?

Caci in afara de cel din 2013 nu gasesc nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Incerc de ceva timp sa ma reapuc si eu de sala.

Buba e ca am o afurisita de hernie de disc si parca n-as vrea sa ma operez.

Greutatea am scapat-o de sub control devreme ce am devenit soarece de birou.

Acum incerc sa incep un progam mic acasa, majoritar cardio...

Trebuie sa iau masuri ca nu se mai poate si, cine stie, poate revin la sala.

 

Ce caine de rasa am fost, si ce maidanez am ajuns :crack: mama lor de calculatoare, dar mai ales, lene...

 

post-33250-0-76776500-1420761226_thumb.jpgpost-33250-0-92109400-1420761232_thumb.jpgpost-33250-0-11028700-1420761238_thumb.jpgpost-33250-0-60110400-1420761243_thumb.jpgpost-33250-0-82294200-1420761248_thumb.jpgpost-33250-0-46744000-1420761257_thumb.jpgpost-33250-0-43637600-1420761263_thumb.jpgpost-33250-0-86982700-1420761269_thumb.jpg

 

Scuzati calitatea pozelor, sunt niste scan-uri dupa formatele vechi de poza facuta pe film ISO 400. Imaginile au fost facute in 2001 cand nu erau iPhoane & shit.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva de prin militari, nu vreau sa merg singur.

Eu sunt din militari.

Daca vrei vi cu mine la westlife fitness.

E pe panduri si e super mare,fara aglomeratie(cocalari si pitzi) si cu aparete noi.

Cauta poze la ei pe site ca sa iti faci o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un program interesant, poate cel mai bun articol citit intr-o revista pana acum. Pentru ca are filmulete pentru lenesi, prezinta pe zile cu filmulet fiecare exercitiu, explica si baza nutritiei, suplimente, foarte bun!

 

http://www.muscleandfitness.com/james-grages-60-days-fit

 

Dati click pe fiecare zi in parte si veti vedea cam cum se executa majoritatea exercitiilor in bodybuilding:

 

http://www.muscleandfitness.com/workouts/full-body-exercises/60-days-fit-workout-plan

 

Avand in vedere ca nu am mai schimbat programul demult, cred ca am sa fac o incercare cu un prorgram de genul, desi e foarte incarcat pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cine ma ajuta si pe mine cu ceva sfaturi de mancare. aseara de exemplu nu stiam ce sa manac.. m-am saturat de piept de pui si de curcan pre gratar cu orez sau cu cartofi copti. ceva idei de mese bogate in proteine??? caut reteta pe net, vreu doar nume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu cand nu mananc chestii gatite seara, bag o conserva de ton(sau 2) si/sau o salata in care bag si linte,fasole rosie,albusuri de ou + branza. Baga si o cupa-doua de proteine inainte de culcare si imediat ce te trezesti.

 

Daca esti in bulking poti sa mananci aproape orice.. cu cat e mai tarziu, cu atat ar trebui sa mananci chestii mai sanatoase. Acum totu depinde de cum arati si care ti-e targetu'.

Daca nu te lasi din luna februarie, o sa-ti dai tu seama cum functionezi cu timpul.. asa ca nu te stresa prea mult pt inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista gainere fara indulcitori? Sunt ectomorf....am luat gfx 1 luna jumatate am fost multumit de rezultate, dar am cititt de curand cum ca surlactoza ar fi nociva, ce parere aveti?

stiu ca este o intrebare veche dar profit si cer si o parere. m-am gandit si eu la GFX-8 dar am ales http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_id=1049

 

a mai luat cineva? pareri?

» Post actualizat in 22 Jan 2015 08:48

..eu cand nu mananc chestii gatite seara, bag o conserva de ton(sau 2) si/sau o salata in care bag si linte,fasole rosie,albusuri de ou + branza. Baga si o cupa-doua de proteine inainte de culcare si imediat ce te trezesti.

 

Daca esti in bulking poti sa mananci aproape orice.. cu cat e mai tarziu, cu atat ar trebui sa mananci chestii mai sanatoase. Acum totu depinde de cum arati si care ti-e targetu'.

Daca nu te lasi din luna februarie, o sa-ti dai tu seama cum functionezi cu timpul.. asa ca nu te stresa prea mult pt inceput

nu prea este inceputul. adunat am cam 2 ani iar acum deja sunt in luna a 5a :)) in primul "hei-rup" am ajuns de la 72kg la 76 si acum, de la 76 la 80 (aproape). doar nu mai stiu ce sa mananc. m-am cam saturat de toate. pieptul de pasare mi-a iesit pe ochi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...