Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

ha ha ha! sunt luata deja, sunt sotia lui Ice-Man :) cu acte in regula. ce pectorali vrei sa-mi iau boxu? :P glumesc evident. el este un finutz :bounce:

oricum dupa o zi de cacao am ras si eu un pic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ha ha ha! sunt luata deja, sunt sotia lui Ice-Man :lol: cu acte in regula. ce pectorali vrei sa-mi iau boxu? :) glumesc evident. el este un finutz :bounce:

oricum dupa o zi de cacao am ras si eu un pic :)

Casa de piatra !!! Asta era si ideea sa mai radem... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: nici nu stiu cum se raspunde la :"casa de piatra"

eu acum am reactie inversa fata de starea de spirit care am avut-o dimineatza la diagnostic....

 

muschii mi-au placut tot timpul pt ca sunt fan michelangelo si nu numai. e o chestie de estetica. citeam tone de reviste de culturism pana sa vad un trimph bonneville. atunci ceva a facut click si am zis ca "ma fac lorenzo lamas" (doamne fereste)si imi iau si eu moto, harley davidson. eram fan choppere in sinea mea. cand am descoperit ce inseamna motociclismul m-am convertit imediat la ceva mai fain decat crescutul muschilor. nu am renuntat definitiv numai ca nu mai am acel scop, de a pune masa musculara gen fitness figure. acum imi plac nakedurile, sport touring-urile si mai putin chopperele. de fapt nu mi-as mai lua chopper decat daca ar fi harley davidson v rod/ nightrod sau xr-1200 black dar ala nu e chopper...

 

 

Mesaj completat

un S&S ar fi fain dar nu e de mine...no way

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa, avem public feminin, se incing spiritele pe aici!

 

Ice-queen, ia spune-ne tu, din punct de vedere estetic iti place mai mult fizicul lucrat la sala cu greutati/repetari/s.a.m.d al lui Gixxer, sau pentru tine un barbat arata mai bine daca este comparabil cu Dexter, cu fizicul sculptat de slanina, palinca si enduro?

 

Poate rasfoiesti paginile din urma sa ne spui si noua parerea ta, ca a fost o mare dezbatere pe aici!

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place un fizic lucrat, evident ca da dar nu e un musai. eu pe al meu barbat nu l-am ales dupa fizic si sincer nici nu l-am pus sa faca sala ca asa imi place mie.

 

ce imi displace la un fizic lucrat, sa fie prea lucrat ca deja insemna ca ala se iubeste pe sine in oglinda cam multe ore pe zi. ceea ce este cam ...gay. un barbat fain poate sa fie si mai masiv.

femeile se uita dupa calitati mai importante decat fizicul.

 

concluzie: daca ar fi sa sculptez un barbat (sunt la arte) mi-as lua un model cu muschi nu burta pt ca asa este estetic si daca as face un portret as portretiza un batran, pt ca este mai expresiv. frumusetea sau esteticul isi cam schimba standardele. nu vedeti? grasele din 1600 sunt acum 90-60-90...

 

nu as avea tupeu sa zic ceva despre fizicul vreunui membru de pe forum, lucrat sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scandal, sange - e usor. De exemplu cu o afirmatie de genul: "Ice-Queen zice ca toti astia care va lucrati corpul sunteti cam gay. Aratati mai bine, dar nu conteaza asta " :bounce:

 

E destul pentru scandal? Dupa ce o bateti pe I-Q mai gasim ceva de facut.

Mesaj completat

 

Btw, intrebare pentru masculii feroce acum: cum va plac femeile, suple cum le-a facut natura sau cu muschii ca franghia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scandal, sange - e usor. De exemplu cu o afirmatie de genul: "Ice-Queen zice ca toti astia care va lucrati corpul sunteti cam gay. Aratati mai bine, dar nu conteaza asta " :drink:

 

E destul pentru scandal? Dupa ce o bateti pe I-Q mai gasim ceva de facut.

Mesaj completat

 

Btw, intrebare pentru masculii feroce acum: cum va plac femeile, suple cum le-a facut natura sau cu muschii ca franghia?

 

hahha! ce tare! " toti care va lucrati sunteti gay" ....exagerarea e gay. mani-pedi e gay....freza cu gel e gay. ba nu aia e coco style. noah sunteti multumiti?

tu ce vrei acum sa zic ca-mi plac musculosii? vrei sa citeasca alin si sa ma fugareasca? vrei scandal eh?

 

ce e mai sus e gluma. acum spun adevarul: e fain sa arati atletic, patratele etc dar nu sa arati ca jay cutler sau chris cormier sau care mai erau prin reviste anii trecuti. ronnie coleman imbracat arata ca un obez, un fat fu..k....e frumos? nu!!! o luasem si eu pe campuri cu admiratia pt muschi dar sa exagerezi e aiurea.

arnold macar era subtire in talie, era suplu, astia de acum sunt "belly ban" sau cum se zice. au ficatii si organele cat china de la cate baga in ei. treaba lor e vb de bani de fapt...din asta traiesc ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ice-queen, ia spune-ne tu, din punct de vedere estetic iti place mai mult fizicul lucrat la sala cu greutati/repetari/s.a.m.d al lui Gixxer, sau pentru tine un barbat arata mai bine daca este comparabil cu Dexter, cu fizicul sculptat de slanina, palinca si enduro?

 

io nu sunt culturist sa am poze cu mine dezbracat, asta e tot ce am gasit." Dexter, cu fizicul sculptat de slanina, palinca si enduro" la 34 ani.

 

36714596.jpg

acuma nu vreau sa fiu penibil si sa ma compar dar parca idealurile masculine (sportiv, vanator, militar ) despre care tot vorbiti nu prea seamana cu "fizicul lucrat la sala cu greutati/repetari/s.a.m.d al lui Gixxer". mai degraba a pregatire fizica facuta cu slaninuta, palinca si enduro. nici macar Hercule nu seamana a culturist. mai degraba a halterofil... sau invers...halterofilii seamana a...Hercule :drink:

 

58458613.jpg60312892.jpg84831430.jpg59505776.jpg25770205.jpg29130816.jpg111vj.jpg

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grecii si mai tarziu romanii foloseau greutati pt a-si creste masa musculara dar sincer modelele care au pozat pt statui erau de multe ori simpli muncitori si mai rar atleti...ex. pietrarii lui michelangelo...

 

@dexter tu chiar ai muschi sub un strat de sunculitza! du-te la sala 1 an si o sa vezi rezultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit si eu la pozele cu statui , aia chiar aratau asa , sau mai faceau si sculptorii aia o mica "operatie estetica" , cind scluptau ? Adica , par cam lucrati , dar cel mai mult ma frapeaza abdomenul , pt. ca poti avea o forta uriasa , dar si o burtica pe masura , sau dimpotriva , sa fii mai schilo. Asta din experienta mea de santier , unde gasesti destui oameni puternici , dar nu scluptati si lucrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai par cam lucrati...dar fara model nu ai cum sa inventezi muschii nici sa cunosti cat de bine definiti pot fi. toate sansele sa fi aratat asa. estetizarea se face la proportii si exagerarea numai pt expresie. de ex, daca unul e prea incordat insemna ca artistul l-a pus astfel sa sublinieze ceva, forta, tensiune etc.

 

alt ex. grupul statuar lacoon, clar ca mosu nu avea asa muschi. cineva insa avea de au reusit sa-i redea in detaliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la ala care ii da sarpelui cu un pietroi in cap ? Sper sa arat si eu asa , la virsta lui , desi tinind cont de speranta de viata de atunci , cred ca ma apropii de el , ca si virsta (am 41).Ca fizic , mai am de lucrat.

Mesaj completat

Cel mai mult imi place bosorogu cu barba care sta sprijinit in ceva , in ultima poza. Ala alb. Ala e campion , zau asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grecii si mai tarziu romanii foloseau greutati pt a-si creste masa musculara dar sincer modelele care au pozat pt statui erau de multe ori simpli muncitori si mai rar atleti...ex. pietrarii lui michelangelo...

daaaa, asa e: grecii au inventat culturismul. mai ales pentru cresterea masei musculare ca scop in sine.

 

imi dau seama ce mult a degenerat rasa umana daca pe vremea aia un simplu muncitor arata asa iar acum...

asa se explica de ce in 3000 de ani o sa avem capu' mare, corp mic si verde si n-o sa avem organe genitale.

am vazut la televizor chestia asta. probabil in aceeasi emisiune unde ai auzit tu de grecii antici mari culturisti... :wink:

 

 

@dexter tu chiar ai muschi sub un strat de sunculitza! du-te la sala 1 an si o sa vezi rezultate.

da, chiar am. :P

pai tu ai citit ce tot zic eu pe aici despre culturismul care nu are legatura cu pregatirea fizica sau nu ai inteles ce scria?!

cu toate astea, ma trimiti la sala de culturism?!

eu nu te-am facut "pitzipoanca de sala" asa ca nici tu nu e cazul sa ma injuri. :drink: (du-te la sala 1 an si o sa vezi rezultate)

 

Cel mai mult imi place bosorogu cu barba care sta sprijinit in ceva , in ultima poza. Ala alb. Ala e campion , zau asa.

 

ala e Hercule. asa scria pe placuta din fata statuii. :D

 

e grup statuar, laocoon si fii sai atacati de serpi...

 

si atunci, asta cine mai e?! :D

1111ema.jpg

te pricepi la arta cat culturistii la pregatirea fizica...sau cat grecii antici la culturism?!

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e Hercule ? Al dracu' trec pe linga el si nu ma saluta ??? Chiar nu am vazut unde scrie.

Sculptura asta e cind l-au luat serpi prin surprindere , in prima scluptura deja facuse rost de un bolovan si ii omora pe serpalai cu bataia. Sau , prima e facuta de americani , eroul pozitiv invinge , iar asta e facuta de artisti rusi , eroul sovietic moare pe tancul nazist , cu grenada in dinti. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e Hercule ? Al dracu' trec pe linga el si nu ma saluta ??? Chiar nu am vazut unde scrie.

Sculptura asta e cind l-au luat serpi prin surprindere , in prima scluptura deja facuse rost de un bolovan si ii omora pe serpalai cu bataia. Sau , prima e facuta de americani , eroul pozitiv invinge , iar asta e facuta de artisti rusi , eroul sovietic moare pe tancul nazist , cu grenada in dinti. :wink:

:D

 

Hercule apare in aia cu sarpele si in ultima - "batranul" de se sprijina.

 

ai remarcat ce s-a ... ingrasat...masivizat la "batranete" cand n-a mai mers pe la sala de culturism ?

:drink:

 

aia cu batranul si piticii de se bat cu serpii e grupul laocoon de care vorbeste ice-age.

remarcam din nou ce muschi are batranu' si ce prapadei pigmei sunt flacaii lui...

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e Laocoon. ia-ti o carte de ist. artei si vezi. Laocoon era preot la templu si avea 2 copii, Hera sau nush care s-a suparat pe el si a trimis serpii sa ii omoare...

cum adica a degenerat?e doar un ideal ceea ce vezi la statuile alea, si cum spuneam, modelele lui Michelangelo erau piertrarii, aia de scoteau marmura din Carrara...de unde isi procura si el blocurile.poate am degenerat mancand porcarii...daca te gandesti la ce sabii aveau aia in evul mediu..si cum le fluturau prin aer, da, am degenerat daca o iei asa. noi stam la birou, tv, etc...

@dexter te-am injurat? acum serios ceea ce am zis a fost numai: arati bine si asa, da suncile jos si o sa arati ca statuile alea. arati asa pt ca ai constitutie de mozomorf, cel mai fericit caz adica.

 

n-am fost la sala in viata mea. am o gantera facuta la strung si un extensor. noah acum ma simt naspa ca m-am bagat in seama....va las

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

michelangelo era gay din cate am auzit...

 

sa ai abdomen si sa ai si grasime nu prea exista... oricum sculpturile sunt cam gay.de ce?

pentru ipostazele de balerini a unor barbati foarte musculosi si masivi ,ah si sunt in curu gol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regina de Ghiata , nu trebuie sa pleci , trebuie sa te obijnuiesti. Noi chiar nu avem fete pe aici si e neplacut. Nu are cine sa ne admire. :drink: Dexter este sarea si piperul nostru , o sa ajungi sa-l placi , nu ai vazut ce abdomen are? Eu am ramas mirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam acum ceva timp ..........am incercat vreo 3 produse marca Redis.ro si anume :

 

concentrat proteic din lapte si albus ou ( 93% concentratie )

 

concentrat proteic di zer de lapte ( 90 % concentratie )

 

super mass , adica 75% proteina iar restul carbohidrati ( acesta are un gust mai putin delicios )

 

am consumat 1 portie pe zii iar in zilele in care mai bag un pic de antrenament 2 portii

 

vreau sa zic ca nu se mai fac concentrate proteice ca acum 10 ani , azi ele sunt bune la gust .....nu mai au efecte secundare ( gen diaree :wink: ) .......ce sa zic pana si ficatul meu paradit le-a suportat .

in plus la magazin baiatul iti recomanda in functie de necesitatile si bugetul tau . ( mi se par acceptabile la pret )

 

o sa pun o poza cu fizicul meu de schelet imediat ce ma hepilez de chept' :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...