Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

foarte tari peisajele, erau si mai reusite daca apareau si doua roti , dar se puncteaza si asa, apropo, ai avut ceva incalzitor la tine :friends: ?

Ahoi, e prea riscant pentru 2 roti (Romania si drumurile ei iarna). Incalzitorul a fost focul din inima mea dupa o iesire in natura, dupa o masa inbelsugata de Craciun si alchool cat so putut. O fost pe post de dezalchoolizare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da' acuma, ca sa fiu si eu putin ironica: in loc sa ne pastoresti ca un hardcore chopperist, tu dai apa la moara tot pentru spurcaturi. ...pai, sa vezi acuma cum vin astia de la "Vier Pfoten" sa te ia la betze :D

 

http://www.live leak.com/view?i=ea9_1324768816 (fara spatiu, din pacate linkul e interzis din motive inca necunoscute mie)

 

Asa e mai bine? :)

Editat de alexoctavian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce face vointa unui chopperist iarna!?

1.post-25613-0-47771600-1325006461_thumb.jpg

2.post-25613-0-55010100-1325006484_thumb.jpg

3.post-25613-0-60445000-1325006507_thumb.jpg

4.post-25613-0-47794500-1325006523_thumb.jpg

Il duce sus pe munte :D !

 

* frumos, nenea, foarte frumos!

 

si ...La multi ani! pe aceasta cale toturor bikerilor rockeri-hipioti-satanisti-si/sau-violatori de babe :) sa aveti un an beton!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos, nenea, foarte frumos!

 

si ...La multi ani! pe aceasta cale toturor bikerilor rockeri-hipioti-satanisti-si/sau-violatori de babe :) sa aveti un an beton!

Multumesc de urale si de complimentul facut la adresa pozelor pe care le-am facut :),

Sa speram ca o sa avem un an plin de plimbari si fara evenimente negative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super...''pozili'' :D

Multumesc, Luni noaptea pe la 01.00 dansam ca lupii pe ghiata facuta peste Lacu Rosu :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a way of living fain, dar cum e la drum lung pozitia de pe chopper, unul cu ghidon ridicat fatza de un touring pe care ai o pozitie specifica. mai ales pentru tipi inalti, peste 1.90?

ma cam bate gandul sa trec la chopper, deaia intreb

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a way of living fain, dar cum e la drum lung pozitia de pe chopper, unul cu ghidon ridicat fatza de un touring pe care ai o pozitie specifica. mai ales pentru tipi inalti, peste 1.90?

ma cam bate gandul sa trec la chopper, deaia intreb

Ahoi, pai vrei sa renunti tu la confortul de pe touring? Pe chopper ajungi obosit, te doare spatele, nu prinde viteza unui touring! Iar dupa o calatorie de 400-500 de km te simti rupt, sa nu mai zic ca ghidonul inalt ''apehanger-ul'' e crima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a way of living fain, dar cum e la drum lung pozitia de pe chopper, unul cu ghidon ridicat fatza de un touring pe care ai o pozitie specifica. mai ales pentru tipi inalti, peste 1.90?

ma cam bate gandul sa trec la chopper, deaia intreb

 

ce inseamna 'drum lung' la tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700 de km intr-o zi.

si pe tdm a inceput sa ma doara putin spatele dupa 300 de km, poate ca e prea dreapta pozitia pentru mine.

Pe zzr nu ma durea spatele dar ma termina de brate, umeri.

un vt600c nu poate merge constant cu 100-120?

a si ar mai fi consumul. sare de 5,5-6%?

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi, pai vrei sa renunti tu la confortul de pe touring? Pe chopper ajungi obosit, te doare spatele, nu prinde viteza unui touring! Iar dupa o calatorie de 400-500 de km te simti rupt, sa nu mai zic ca ghidonul inalt ''apehanger-ul'' e crima!

 

... aud sarcasmul; sper ca aud bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ... io am si apehangers ... dupa 400 de km tre sa beau ca altfel nu mai rezist... daca nu-i de baut, mai pot merge, dar io sper sa gasesc ceva de spalat pacatele ficatului!

S-apai Ungure, vrei sa treci de la 800 la 600? cum te-ai gandit sa faci asta fara sa ramai dezamagit de noua achizitie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... aud sarcasmul; sper ca aud bine.

Apoi recordul e de 460 de km si nu a fost usor, dar a fost placut si sadisfacator!

 

Nasol ... io am si apehangers ... dupa 400 de km tre sa beau ca altfel nu mai rezist... daca nu-i de baut, mai pot merge, dar io sper sa gasesc ceva de spalat pacatele ficatului!

S-apai Ungure, vrei sa treci de la 800 la 600? cum te-ai gandit sa faci asta fara sa ramai dezamagit de noua achizitie?

Fugi de aici tu si autostrazile din NZ :friends:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,povestile ca-ti obosesc mainile,si ca saua tre sa fie comoda si sissy bar,pozitia dar sa si mearga cu viteza!Va grabiti undeva?confort?sa nu curga ulei pe la motor?unde-i farmecul? nu ar fi bun si un motor cu o sa care sa faca si un masaj si un oral?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fugit demult! sic!

hahahah

Sa stii ca aici sunt curbe serioase-n drum (drept e ca nu-s gropoase ca acolo) si autostrada e numai in oras. Bashca drumuri multe laturalnice, pe care fugim noi, si care nu-s semnalizate, au gropi si portiuni de "drum de tara" ... ce sa zic de zeci de oposumi, iepuri, etc... drumuri bombate pe centru ca sa se scurga apa, si ploaia care vine zilnic...

Da acolo la voi sunt numa vehicole pt desert, ca noh, romanul calatoreste in style, sa nu-si verse cafeaua .... poola mea , ca io cred ca nici in Sahara nu sunt atatea SUV-uri, 4x4-uri, endurouri si enduro-touring-uri ... iar daca le numeri pe cele care merg 100% pe drum... hahahah.... cred ca in Romania e concentratia maxima. Vorba lu Bila: nimic cu garda mai mica de juma de metru! hahahah... vax albina

 

Si vorba aia, am batut tara aia pe un Nipru cu ghidon pana la stele de inalt, roata de masina pe spate si jos ca dracu (sa amintesc suspensii de rahat?) si nu a fost nu-sh ce expeditie in Siberia! Ba imi amintesc in "j" de ani de calarit in zona aia , de numai doua gropi mai dure:

una pe drumul care ducea la campingul intrunirii de la Odorhei ( prin 90 si putin)... ca erau toate acoperite cu apa si le luai la risc (200 dintre ele cu 2 cm adancime, una de izbesti tobele de margine cand intra roata si iti intra capul printre craci); si una care practic nu era groapa, numai se termina asfaltul brusc in curba si picai v'o juma de metru pe drumul de piatra - venind dinspre Sovata in sus spre ... poola stie...

 

Csaky, I'm with u bro! Pentru astia ii o vorba: man the fuck up! hahahahahhhahha

Astia cu gaozul floare la iesirea din bulau, sau care se invinetesc fugind prin campul cu floricele sa-si ia masina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ... io am si apehangers ... dupa 400 de km tre sa beau ca altfel nu mai rezist... daca nu-i de baut, mai pot merge, dar io sper sa gasesc ceva de spalat pacatele ficatului!

S-apai Ungure, vrei sa treci de la 800 la 600? cum te-ai gandit sa faci asta fara sa ramai dezamagit de noua achizitie?

nu de putere e vorba, inainte de tdm am avut 100 de cai sub poponeata pe care nu ii foloseam neaparat, si nu mi s-a parut o pierdere mare cand am trecut la tdm.

Ma intereseaza doar confortul, sa inteleg ca nu merita, din ce va certati voi aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 500 km de mers in masina... te dor spatele, iti amorteste kuru`, te simti obosit... despre ce discutam aici? ce piula e ala motor "comfortabil"?? :unsure:

dar totul tine de antrenament... daca te dai 3000 km / an.. sigur ca-i obositor!

 

si nu capacitez inca o treaba: de ce nu pricepe lumea ca chopperitul nu-i varianta?!?! choperitul... ori te fulgera, ori nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

what i was saying iz ca ma intereseaza cat de confortabil e fata de un touring, nu ca vreau confort maxim. :friends:

in masina nu ma simt prea confortabil. poate intr-un suv ca e mai mare. :yikes: pe care nu as da banu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fugit demult! sic!

hahahah

Sa stii ca aici sunt curbe serioase-n drum (drept e ca nu-s gropoase ca acolo) si autostrada e numai in oras. Bashca drumuri multe laturalnice, pe care fugim noi, si care nu-s semnalizate, au gropi si portiuni de "drum de tara" ... ce sa zic de zeci de oposumi, iepuri, etc... drumuri bombate pe centru ca sa se scurga apa, si ploaia care vine zilnic...

Da acolo la voi sunt numa vehicole pt desert, ca noh, romanul calatoreste in style, sa nu-si verse cafeaua .... poola mea , ca io cred ca nici in Sahara nu sunt atatea SUV-uri, 4x4-uri, endurouri si enduro-touring-uri ... iar daca le numeri pe cele care merg 100% pe drum... hahahah.... cred ca in Romania e concentratia maxima. Vorba lu Bila: nimic cu garda mai mica de juma de metru! hahahah... vax albina

 

Si vorba aia, am batut tara aia pe un Nipru cu ghidon pana la stele de inalt, roata de masina pe spate si jos ca dracu (sa amintesc suspensii de rahat?) si nu a fost nu-sh ce expeditie in Siberia! Ba imi amintesc in "j" de ani de calarit in zona aia , de numai doua gropi mai dure:

una pe drumul care ducea la campingul intrunirii de la Odorhei ( prin 90 si putin)... ca erau toate acoperite cu apa si le luai la risc (200 dintre ele cu 2 cm adancime, una de izbesti tobele de margine cand intra roata si iti intra capul printre craci); si una care practic nu era groapa, numai se termina asfaltul brusc in curba si picai v'o juma de metru pe drumul de piatra - venind dinspre Sovata in sus spre ... poola stie...

 

Csaky, I'm with u bro! Pentru astia ii o vorba: man the fuck up! hahahahahhhahha

Astia cu gaozul floare la iesirea din bulau, sau care se invinetesc fugind prin campul cu floricele sa-si ia masina!

Apoi cum o zis garmanu: "romanii nu au drumuri asa ca si-au facut Duster :crack: "

Oricum drumurile din Romania sunt o adevarata aventura, eu stiu cateva care sunt "cuceritoare" ca calitate un exemplu - post-25613-0-72449500-1327220827_thumb.jpg

@Sobolanu chiar ca in Romania ramai uimit de ce SUV-uri sunt chiar anul trecut in primavara o adus un prieten un SUV din USA la comanda pentru unu si ne-am dat cu el una sa vad cum e cu masina SUV americana, motor de 6200cc si 450CP si mare cat un autobuz, la un moment dat am ajuns un matiz si am zis sa ne jucam un pic si ne-am dus cu botul pana aproape de el si nu se mai vedea Matizul :smoke: cred-ca conducatorul era cu rahatul proaspat nascut!

 

what i was saying iz ca ma intereseaza cat de confortabil e fata de un touring, nu ca vreau confort maxim. :friends:

in masina nu ma simt prea confortabil. poate intr-un suv ca e mai mare. :yikes: pe care nu as da banu.

Uite nu mai glumesc, uite cateva variante confortabile: yamaha royal star venture, honda goldwing,harley davidson electra glide cam astea ar fii cele care fac regula la confort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...