Sari la conținut

Nemultumirile Unui Participant La Bikers Party


lady_K
 Share

Postări Recomandate

stai draga ca nu a fost singurul.

 

Erau o gramada care faceau pe nebunii.

Dar una e sa faci asta pentru show si alta este sa insisti pana la limita suportabilitatii, ca sa nu mai zic de pericolul real la care expui oameni veniti acolo pentru cu totul altceva.

 

Multi prosti au sarit gardurile in gradina domnului.

 

No respect.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca atunci puteai merge chiaun pe motor dupa o asemenea intrunire pt. ca circulatzia era mult mai lejera, astazi nu cred ca mai potzi face chestia asta. Pina la urma e viatza fiecaruia in joc, iar daca acei bikeri isi bat joc de ea, retul poate nu vor sa o faca. Deci in concluzie vretzi sa ramanetzi acel numar limitat la 200, sau sa schimbatzi unele lucruri sa fim mai multzi??????????

Daca simti ca viata ta e pusa in pericol,nu te duce acolo.Idea e ,ca multi vor sa generalizeze"comunitatea motociclistilor" cea ce nu e adevarat.Folosim motociclete,dar nu sintem la fel.Romanii foloseau cai,dacii la fel,dar lucrul acesta nu-i oprea sa se macelareasca de cite ori se intilneau.Cuvintul "motociclisti"cuprinde toti oamenii care folosesc acest vehicol,dar asta nu inseamna ca e vorba de o comunitate.La o intrunire se aduna toate tipurile de motociclisti,care nu poate sa se adapteze,e liber sa plece.

Eu am ales,din 2000 ma duc doar la cite 1-2 intilniri,si asta doar daca am ceva treaba pe acolo.De cind e afacere nu ma simt bine acolo.Nu mai exista feelingul salbatic de alta data.Unde-si trag jandarmii cortul in tabara,acolo nu mai e biker partii,e un festival oarecare.Bikerii nu s-au impacat bine niciodata cu uniformele statului,si n-o sa se impace niciodata.Esti si tu libera sa alegi unde te duci,dar daca ai fost undeva,si nu ti-a convenit,nu te mai duce.Sa deschizi un topic pe tema asta este inutil,pt ca nu te faci mai desteapta din cearta a doua tabere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si noi am dat niste rateuri sambata pe la 11, si dup-aia pe la 12, da' s-a uitat Placebo urat la noi si ne-am potolit. Nu e vina mea, voi ne-ati dat Absynth sau ce naiba era bautura aia ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai aste e ideea. Nu a fost singurul. Sunt multi care fac asta si se distreaza copios.

E simplu:trebuie intruniri specializate sau macar locuri special amenajate(situate mai departe de corturi) pt omorat motoarele. Asta se poate rezolva, ca gardul la gradina nu se mai inalta...

 

PS:Si fara "draga", ca nu suntem pe forum la elle.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si noi am dat niste rateuri sambata pe la 11, si dup-aia pe la 12, da' s-a uitat Placebo urat la noi si ne-am potolit. Nu e vina mea, voi ne-ati dat Absynth sau ce naiba era bautura aia :lol:

 

 

Dar nu zice nimeni ca nu tre sa fie.

 

Cand faci asta intre corturi tarziu in noapte cu toba lipita de corturi de oameni, atunci da, esti cu capul.

 

In rest , mi-a placut, si Ikarus a dat unele de s-au zguduit prostii fara motoare , manelisti de bucov rataciti pe acolo

 

Parerea mea.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si noi am dat niste rateuri sambata pe la 11, si dup-aia pe la 12, da' s-a uitat Placebo urat la noi si ne-am potolit. Nu e vina mea, voi ne-ati dat Absynth sau ce naiba era bautura aia :P

Pacasac tu esti prea mare drojdier ca sa fii in stare de asa ceva.... si in plus habar n-ai cum se fac bubuieli din alea trixte.......

 

Asa ca lasa uamenii sa arunce cu cacao unii intr-altii cu rost sau fara si mai termina cu glumele ca aici e lucruri serioase ba tata ba!

 

Si atentie ce-ti fac daca nu ai grija de motoreta ;) :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa fim seriosi. Cred ca pe toti ne-a deranjat gigel cu mobra lui, inclusiv pe mine, dar ce ramane sunt amintirile frumoase. Poate isi mai aduce cineva aminte de anul trecut de Snagov cand a fost un incident asemanator. Dar cu toate astea ne-am distrat si amintirile ce raman sunt cele frumoase. Nu stiu dc cineva, peste ani de zile o sa-si mai aduca aminte de micile incidente neplacute de la intruniri. Si chiar dc da, acelea o sa ni se para comice si o sa radem cu pofta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luminitza parca!!! :P :P :rose: :rose: :rose:

;) :lol: :ok:

 

Nu stiu daca chiar au fost neplacute, dar oricum deranjante cu siguratza.

Parerea mea e sa se inchida acest topic, pt. a nu afecta in nici un fel viitoarea intrunire de la Cluj, care se desfasoara pe teritoriul Ardealului. Acolo cu sigurantza sint altzi oameni. Eu cunosc f. multzi din CJ si sunt mai altfel decit astia din Regat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul de George (Utza) a fost facut cu ou si cu otet in acest topic. Consider ca s-a exagerat, fara doar si poate. Fara rea vointa.Cine il cunoaste poate confirma.

 

Cu respect,

Aky

 

 

Sunt cu totul de acord cu tine Aky si tin sa te si salut pe calea asta!

 

Din pacate majoritatea oamenilor care au scris aici nu au mai fost vreodata la o intrunire sau daca au fost au dormit la hotel sau pe la vreo pensiune. Daca mergeau il stiau pe Uta. el e omul care participa si castiga majoritatea concursurilor. La toate intrunirile la care am fost respectiv Sibiu 3 ani de-a randul, Bucuresti etc, daca aveai somn fin nu se putea dormi. La intrunirile de afaceri se discuta afaceri, la intrunirile de informatica se "joaca" pe calculator, la intrunirile culinare se face mancare, LA INTRUNIRILE DE MOTOARE SE TUREAZA MOTOARE. De cele mai multe ori (mai ales in cazul chopper-elor dar si al speeder-elor) zgomotul motorului face parte din farmecul lui, este o dovada a puterii motorului si de acolo pleaca prima si prima oara adrenalina. De asta zgomotul de motor provoaca o anumita placere, insa numai celor care inteleg ce insemna asta si care inteleg de unde vine acel zgomot.

Padurile si muntii Romaniei ofera multa liniste celor care au nevoie de asta, fara a mai fi nevoie sa vina aici si sa se planga atat de contrariati ca de ce a fost galagie la intrunirea de motoare. Asa este la toate intrunirile si din tara si de afara. Bikerii adevarati care vin la intruniri, nu vin pentru concerte sau pentru nu stiu ce formatie cat de celebra ar fi, vin pentru motoare, pentru vechi prieteni, pentru adrenalina si muzica lor este zgomotul facut de motor. Eu nu ma consider un biker adevarat, momentan nu mai am motor (si tare mi-e dor) dar nu am venit la ploiesti pentru ca a cantat Phoenix sau Cargo, am venit pentru motoare. Imi place mult rock-ul formatiile alea le-am vazut in facultate de multe ori, dar nu pentru rock am venit la intrunire.

SI nu numai Uta a facut galagie, toata noaptea muzica a cantat destul de tare, de asta nu va plangeti? dar am uitat "muzica e frumoasa iar zgomotul de motor e urat."

Poate ca ar fi mai mult de discutat cu privire la intruniri si poate o sa mai discutam. Nu vreau sa se supere cei care se simt vizati.

 

Acum vreau sa-i felicit si eu pe Silver Pistons , a iesit o intrunire frumoasa. Eu cred ca totusi puteau fi mai multe concursuri. Astea ar trebui sa fie sufletul intrunirilor, poate furati un pic de la intrunirile cu vechime mai multa.

 

 

Long Live Road Riders !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am meditat putin la cazul "Utza" pentru ca si pe mine m-a deranjat foarte tare. E clar faptul ca in astfel de situatii organizatorii sunt de vina (nu ma refer la Silver Pistons, ci la organizatori, in general).

Dilema mea era daca au o vina si cei care injura mult acum pe topic, dar n-au schitat nici un gest in acea noapte: si mi-am dat seama ca nici ei nu prea au nici o vina pentru ca e o alta absurditate sa crezi ca poti potoli un betiv incapatzanat cu vorba buna. Iar de stimulat violentza gratuita pentru o asemenea fapta, nici nu se pune problema, oricat ar fi fost de deranjanta... De asemenea, vina pe Utza iar nu prea poate fi data pentru ca pur si simplu era sub influenta bauturilor alcoolice, deci ratiunea sa nu se pune in discutie la momentul respectiv. La finalul dilemei mele a mai ramas o categorie, probabil singura pe care o s-o am in vedere de acum incolo si care poarta o mare vina, alaturi de organizatori, cand se intampla asa ceva: cei care incurajeaza/aproba/nu condamna astfel de comportamente in general, care considera in general ca ce a facut Utza e o libertate indreptatita, precum si prietenii care nu i-au batut obrazul lui "Utza" cand acesta si-a revenit din betie: aceasta categorie mi se pare mie cea mai penala, cea mai jegoasa si necivilizata. Sa confunzi nesimtirea cu democratie este o prostie crasa si inseamna ca oamenii astia nu au o minima logica, constiinta, instanta morala in capul lor sec! Sa faci galagie intr-un camping de corturi la 4 dimineata e ca si cum ai lua un "picnic" nu la marginea unui camp de flori, ci in mijlocul lui si ai lasa si mizeria acolo. E mai logic sa ne bagam 30-40 de insi dopuri in urechi decat sa se miste un betiv cu motocicleta 10 metri?

 

CONCLUZIA REALA: Acestea fiind zise, am sa semnalez si "infierez" in Motolife astfel de comportamente ori de cate ori le intalnesc, sperand ca la un moment dat sa intram in UE nu numai politic, ci si cu mentalitatea. Degeaba vrem noi sa fim democratie daca nu depasim stadiul NESIMTIRII SI AL EGOISUMULUI, AL RESPECTULUI PENTRU CEL DE ALATURI!

 

CONCLUZIA VIRTUALA (ptr acest topic): *U*E "UTZA" SI TUTUROR CELOR CARE NU CONDAMNA UN ASEMENEA COMPORTAMENT NESIMTIT!

Editat de skorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am meditat putin la cazul "Utza" pentru ca si pe mine m-a deranjat foarte tare. E clar faptul ca in astfel de situatii organizatorii sunt de vina (nu ma refer la Silver Pistons, ci la organizatori, in general).

Dilema mea era daca au o vina si cei care injura mult acum pe topic, dar n-au schitat nici un gest in acea noapte: si mi-am dat seama ca nici ei nu prea au nici o vina pentru ca e o alta absurditate sa crezi ca poti potoli un betiv incapatzanat cu vorba buna. Iar de stimulat violentza gratuita pentru o asemenea fapta, nici nu se pune problema, oricat ar fi fost de deranjanta... De asemenea, vina pe Utza iar nu prea poate fi data pentru ca pur si simplu era sub influenta bauturilor alcoolice, deci ratiunea sa nu se pune in discutie la momentul respectiv. La finalul dilemei mele a mai ramas o categorie, probabil singura pe care o s-o am in vedere de acum in colo si care poarta o mare vina, alaturi de organizatori, cand se intampla asa ceva: cei care incurajeaza/aproba/nu condamna astfel de comportamente in general, care considera in general ca ce a facut Utza e o libertate indreptatita, precum si prietenii care nu i-au batut obrazul lui "Utza" cand acesta si-a revenit din betie: aceasta categorie mi se pare mie cea mai penala, cea mai jegoasa si necivilizata. Sa confunzi nesimtirea cu democratie este o prostie clara si inseamna ca oamenii astia nu au o minima logica, constiinta, instanta morala in capul lor sec! Sa faci galagie intr-un camping de corturi la 4 dimineata e ca si cum ai lua un "picnic" nu la marginea unui camp de flori, ci in mijlocul lui si ai lasa si mizeria acolo. E mai logic sa ne bagam 30-40 de insi dopuri in urechi decat sa se miste un betiv cu motocicleta 10 metri?

 

CONCLUZIA REALA: Acestea fiind zise, am sa semnalez si "infierez" in Motolife astfel de comportamente ori de cate ori le intalnesc, sperand ca la un moment dat sa intram in UE nu numai politic, ci si cu mentalitatea. Degeaba vrem noi sa fim democratie daca nu depasim stadiul NESIMTIRII SI AL EGOISUMULUI, AL RESPECTULUI PENTRU CEL DE ALATURI!

 

CONCLUZIA VIRTUALA (ptr acest topic): M U I E UTZA SI TUTUROR CELOR CARE NU CONDAMNA UN ASEMENEA COMPORTAMENT NESIMTIT!

 

 

 

:P :ok: ;) :lol: :P :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Skorpion, pana acum pe topicul asta au curs 14 pagini de "cerneala", te rog sa nu schimbi culoarea catre maro.

 

 

 

 

 

Pe langa toate astea, Utza ramane omul ala de nota 10, care se scoala la 4 dimineata sa te ajute.Si chiar daca a exagerat de data asta nu a facut-o din imbecilitate, doar un cocktail mare de bere si pasiune pt motociclete e responsabil pt toate. Atat. Fara rea vointa.Cine il cunoaste poate confirma.

 

Cu respect,

Aky

 

 

AKY, intotdeauna la intalniri de motoare se bubuie din tobe, se forjeaza pana da in limitare, se scoate toba la simson sa vezi cum face ca mitraliera (adica je), lumea intelege asta si evident ca asa e ok.

 

De data asta insa problema a fost alta, nu degeaba lumea chiar s-a ofticat si a plecat acasa de sambata (din cate am citit pe aici, nu am fost singurul). Ei bine, de data asta a fost INTENĂiA clară a lui Uță să nu lase lumea să doamă, drept răzbunare la idioții care i-au daramat cortul (nu l-au mutat, ci l-au smuls din cuie si aruncat morman in mijlocul drumului). AÂşadar asta e problema care se discută aici, omul nu a forjat ij-u ca sa se simtă bine, ci tocmai ca să-i oftice pe cei din jur.

 

Ăin minte că in urmă cu doi ani Zeamă la Brasov a facut ceva asemanator, a dat ture cu iju fara tobe toata noaptea. E... atunci nu l-am acuzat si nici condamnat cu nimic, s-a incadrat in normal, omului i-a placut sa se dea cu motoreta o noapte intreaga. Treaba lui, placerea lui.

 

In cazul asta insa eu zic ca a fost altceva, ceva urat...

 

Te rog, vorbeste tu cu el si daca e altfel, eu il ajut cu actele pentru xtz.-u.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

free spirit...asociati asta doar cu ideea de motocicleta....ce simti atunci cand mergi cand mergi pe una...indiferent de tip.......

 

MotoRRock si Zilele Ploiestiului......stim ca pe unii va deranjeaza.....dar, priviti asta ca pe un mod de a familiariza publicul larg cu fenomenul motociclistic.....dupa fiecare editie, primesc mailuri de la diferiti pusti punkeri, rockeri, betivi si galagiosi, care, ma roaga sa ii ajut sa devina motociclisti.....80 % dintre noi am fost la fel.....

 

pentru o mai buna organizare, asteptam sa ne si ajutati....nu doar sa ne criticati.....sincer, invatam in fiecare an din critici; si cred ca asta s-a vazut......dar, la fel, s-a vazut si cand am fost ajutati, si, multumesc aici Dacilor!.....daca aveti critici, o sa schimbam culoarea bratarilor la anu' ! ;-)

 

nu cred , ca oricare dintre voi, nu s-a imbatat niciodata, si nu a mai tinut cont chiar de proprille reguli...mi sa pare aberant sa facem reguli stricte pt un festival al motociclistilor.....oricum...era afisat la poarta un regulament ce a fost respectat ;-)

 

mi-ar placea o armonie totala, unde sa nu fie nevoie de jandarmi, politie, chiar daca fetele calare erau ok!

 

 

Va multumesc, ca organizator, tuturor participantilor!

 

Inca o data, multumiri Dacilor......sunt convins ca f curand o sa organizati un festival......

 

 

despre veverite....nu stiu ce sa spun.....sper sa mai aibe o sansa! ;-)

post-1961-1148456545_thumb.jpg

post-1961-1148456702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi nu am fost acolo am citit tot ce sa scris pe forum si parerea meaeste aceeasi cu a lui zaradi99

 

dak vroiatzi liniste de ce vatzi mai dus la intrunire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....in legatura cu concursurile......am ramas cu premii.....incep sa cred ca cei care s-au plans de galagios, au avut dreptate.....au fost f multi obositi, si nu s-au mai putut inscrie la concursuri! ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak vroiatzi liniste de ce vatzi mai dus la intrunire

 

frate, sa presupunem ca tu sau parintii tai merg la biserica de Pasti. Cum ar fi sa fie un tampit care sa cante la fel ca popa in mijlocul enoriasilor sau sa faca glume pe seama lui in gura mare?

(nu ca asta nu s-ar intampla mereu pe margine, pe soptite).

 

Deci merg la intrunire sa ma imbat si sa ma arunc in cap sau sa turez motocicleta, sa nu fac liniste daca vreau in ZONA CORTURILOR CU MANCARE, MUZICA SI DIVERTISMENT, nu in ZONA CORTURILOR IN CARE SE DOARME!

Ai problema cu logica sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fixam cateva date:

A fost intrunire de motociclisti? A fost.

Ce au in comun motociclistii, de ce se "intrunesc" ? Motocicletele si pasiunea pentru ele !

Ce inseamna motocicleta pentru ei ? Nu numai un mijloc de transport, nu un obiect cu care sa-ti etalezi banii, nici sa agati fetele, nici o jucarie pe care o scoti din vitrina numai duminica pentru o tura demonstrativa pe strasse daca nu ploua , ci un CULT, UN MOD DE VIATA, UN SPIRIT LIBER.

 

Imi amintesc cu placere prima intrunire moto la care am fost.Atunci am vazut ca nu sunt singurul dus cu capul pentru care viata se invarte in jurul acestor fiare. Gasisem un loc ce parea pentru mine atunci paradis, fara reguli, fara restrictii, fara oameni "normali" care sa se uite la tine ca la furaje si sa-si faca cruce, eram si ma simteam printre ai mei. Rock, prieteni, valuri de bere, efectiv simteam ca toti cei de acolo imi sunt frati. Fum de 2T, miros de cauciuc ars, flacari pe esapamente, coturi incinse la rosu, urletul motorului in miezul noptii, suitul motocicletei in copac, duleul fiarelor, lucruri de care nu ai parte in viata de zi cu zi . In cele 2 zile celebram un cult: MOTOCICLETA. Cum sa vreau acum sa interzic unora sa-si "alinte" motoarele, cand si mie imi place sa fac asta cateodata ? ;)

 

Dar deh, asa e romanul, tot gaseste ceva nod in papura.

 

Baietii au facut treaba buna cu organizarea si au corectat cateva neajunsuri de anul trecut, respectiv tiganii bisnitari cu seminte ,kaka-maka pe bat, luminite si alte prostii au fost dati afara din camping, iar spatiul de campare rezervat motociclistilor a fost cu adevarat rezervat, cu ajutorul Dacilor si a altor baieti (si fete) din gasca.

 

Asa e, a fost scandal de tobe, vineri noaptea pentru primele 2 secunde de cand m-am bagat la cort nu am putut sa adorm. :lol: In urmatorul "frame" era 12 ziua si imi era cald :ok: Iar Duminica la 5 dimineata cand s-a dat stingerea am putut dormi in liniste, nu se auzea decat ploaia pe cort . In urmatorul frame iar se facuse 12 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak vroiatzi liniste de ce vatzi mai dus la intrunire

 

 

:lol: BAAAH! ...dintre cei care se plang nu spune nimeni ca nu trebuie turate motoarele sau alte bazaconii de genul asta daca asta se doreste ( desi daca esti motociclist in adevaratul sens al cuvantului atunci iti iubesti motocicleta su nu o "omori" in halul ala)...dar totul are o limita, adica dupa ce ai turat si bubuit motorul toata ziua prin camping, las-o dreaq de smecherie - deja te stiu toti ce grozav esti si ce motor bengos ai asa ca nu mai trebuie sa demonstrezi nimic nimanui si macar noaptea de sambata spre duminica dupa ora 12-01 sa fie liniste, caci sunt motociclisti care au sute de km de facut inapoi de la intrunire.

Dar totul tine de bunul simt care a cam disparut decand cu "democratia"

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta insa problema a fost alta, nu degeaba lumea chiar s-a ofticat si a plecat acasa de sambata (din cate am citit pe aici, nu am fost singurul). Ei bine, de data asta a fost INTENŢiA clară a lui Uţă să nu lase lumea să doamă, drept răzbunare la idioţii care i-au daramat cortul (nu l-au mutat, ci l-au smuls din cuie si aruncat morman in mijlocul drumului). Aşadar asta e problema care se discută aici, omul nu a forjat ij-u ca sa se simtă bine, ci tocmai ca să-i oftice pe cei din jur

 

Vad ca de chestia asta nu zice nimeni nimic. Banuiesc ca cei care au facut asta nu erau singuri in camping atunci. Le-a zis cineva ceva cand au vazut ca arunca la dracu un cort deja montat? NU!

Ce ar fi fost de facut? Sa le f.u.t.a cate una la cei care au facut asta?

Nu, a procedat la forjatul ijului in semn de protest(combinat si cu bautura si cu placerea lui de a auzi urletul de 2t).

 

Pt. Skorpion: Daca tot e sa dam cu MUJE aiurea atunci ;) :lol: :ok: si tie

Editat de Coffe Man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca de chestia asta nu zice nimeni nimic. Banuiesc ca cei care au facut asta nu erau singuri in camping atunci. Le-a zis cineva ceva cand au vazut ca arunca la dracu un cort deja montat? NU!

Ce ar fi fost de facut? Sa le f.u.t.a cate una la cei care au facut asta?

Nu, a procedat la forjatul ijului in semn de protest(combinat si cu bautura si cu placerea lui de a auzi urletul de 2t).

 

Pt. Skorpion: Daca tot e sa dam cu MUJE aiurea atunci ;) :lol: :ok: si tie

 

 

era f simplu daca venea la unul din organizatori.....era simplu sa ii identifici...niste veste cu silver pistons free spirit, scris argintiu... pe spate, si ecusoane cu poza si ORGANIZATOR agatate la gat! ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, nici nu se pune problema ca unul dintre noi sa conteste cat de tare a fost Motorrockul si cat de bine s-au descurcat Silver Pistons, e de la sine inteles, e mult prea EVIDENT, mii de bravo si felicitari pentru ploiesteni, bucuresteni, silver, dac etc. dar noi dezbatem altceva aici conform cu titlul topicului...

deci:

 

Buna propunerea lui Axa: Hai, deci, sa fixam cateva date:

Motocicleta este un CULT, UN MOD DE VIATA, UN SPIRIT LIBER.

Evident, nimeni nu contesta treaba asta. Nimeni nu contesta, de asemenea, ca la intrunirile moto nu trebuiesc opriti cei care isi tureaza motorul cand li se scoala. Dar hai sa revenim putin la istorie. Toti membrii triburilor stravechi aveau libertatea sa si-o traga in cap pentru mancare si reproducere pana in momentul in care, cu timpul, sfatul batranilor sau al capeteniei JUDECA ce e bine si ce nu e bine, cum trebuie rezolvat un conflict fara sa se ajunga la violenta si toata lumea sa fie impacata. Din cauza asta lumea nu a mai dormit pe pamant ci si-a facut corturi si apoi blocuri, nu a mai trait cu frica dusmanilor in san si isi trimite acum copii singuri la scoala sau la piatza. SE NUMESTE CIVILIZATIE, procesul asta. Si civilizatia nu s-a facut mereu cu bata, ci cu bunul simt: MAJORITATEA oamenilor nu umbla in fundul gol pe strada nu pentru ca le e frica de amenda politiei, ci pentru ca e o regula de buna-crestere. Si asta nu a insemnat niciodata interzicerea nudismului la vama veche sau in padure, cand te pot vedea putina lume. Scuzati-mi constructia "arhaica" de pana acum caci imi este necesara in formularea finalului: ar trebui sa fixam, sa definim notiunea de motociclism, mai intai de toate, nu?

Motociclist este si betivul necivilizat care in mijlocul corturilor isi urla motur, motociclist este si Axa cu Scame, care ca un om civilizat isi face de cap la maximum pe terasa fara sa-l condamne nimeni dupa care se duce linistit in cortul sau si doarme. Problema care se pune este urmatoare: a cui sunt/vrem sa fie intrunirile: a unor betivi nesimtiti cu carnet cat A sau a unor MOTOCILISTI care stiu ce insemna aia bun-simt? Vrem intalnire de primitivi care isi onanizeaza de fatza cu altii motorul sau INTRUNIRI DE MOTOCICLISTI CIVILIZATI? Va e frica de termenul civiliazat sau pur si simplu unii nu-l cunosc?

E simplu, intrunirile au trei zone: in zona A asculti muzica, in B te pui in cap intr-un haos general (mancare, bautura, motoare), in C te ODIHNESTI SAU FACI SEX... ce-i asa greu de priceput si respectat?

 

Intrebare si pentru organizatori, in general: e mai convenabil pentru ei sa nu deranjeze un betiv ordinar si sa aiba 30 de persoane serioase/pertinente cu parere proasta despre incompetenta/indolenta lor din care 15 sa le plece sambata cu un gust amarui de frica betivului care ar recidiva sau mai bine inlatura un gunoi si ar avea 30 de persoane SERIOASE in plus care le vor apecia intrunirea si vor aduce si mai multi oameni/vor consuma si mai multi bani anul viitor la intrunire neplecand de sambata?

 

Un calcul simplu si logic, parerea mea...

Editat de skorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,cate femei au fost la Motorrock,eu n'am vazut asa de multe ...

 

Daca va tinea basca trebuia sa mergeti la el sa'l potoliti.Asa v'ati carat acasa.Asa e si in viata : care poate sta sus,care nu ... acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...