Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

....putin probabil ca TDM-ul sa fi avut viteza mai mare si sa opreasca in doar 35 m.

 

Asa tind sa cred si eu. O motocicleta cu frane bune opreste in 40 de metri de la 100km/h. Foarte suspect accidentul asta. Daca au intrat in voblaj (de la vreo denivelare) si apoi au in stalp, ar trebui dat in judecata administratorul drumului. Televiziunile, ca de obicei, sunt de toata jena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acum vin de acolo..

Am trecut cu masina si am oprit chiar acolo, mai erau trei baieti cu motociclete.

Eram curios sa vad la fata locului..pina la vreo 150 m de locul accidentului sunt intr-adevar gropi, dar acolo era curat, ceva mai inapoi o fasie pe mijloc, dar nu ceva exagerat.

Canalul ala nu are nicio legatura dupa mine, este chiar linga bordura si nu de natura sa puna probleme la un enduro touring..

Nici de caini nu poate fi vorba, intrucat intre drum si dealul din dreapta este un gard inalt..

Ironie a sortii, sa mori asa pe un drum destul de putin circulat noaptea..

Off, Doamne..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lasati lumanarile sa se stinga si amintirea sa piara!

E dureros, chiar si pentru cei care nu i-au cunoscut dar care pot sa faca diferenta intre oameni si oameni. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine scris!

 

"Multi din cei care au privit stirea la televizor proababil ca i-au gasit vinovati pe cei doi “donatori de organe”, pentru ca goneau prea tare. Asa sa fie oare? Groapa din sosea sa nu fi avut nici un rol. Daca ii dai unui om cu un par in cap pana il lasi fara suflare se cheama omucidere. Daca il palesti fatal din greseala, se numeste ucidere din culpa. Daca, in schimb, iti bati joc de sosele, iti incasezi banii si apoi dormi linistit, se cheama afacere. Chiar daca apoi un motococlist ghinonist se face praf din cauza operei tale. Nu raspunzi nici tu, cel care a executat lucrarea, nici contopistul de la municipalitate care a receptionat soseaua, nici Oprescu care se plimba cu autobuzul intesat de presa pentru a face observatii drumarilor sub obiectivul camerelor. Pentru viata celor doi oameni nu raspunde nimeni. Politia va hotari ca mortul e de vina, pentru ca nu a adaptat viteaza conditiilor de trafic. Probabil ca nimic despre sosea. Nimic despre groapa. Nici un dosar penal pentru cei vinovati, din culpa, de moartea a doi oameni."

 

Restul http://www.ziuaveche.ro/editorial/1804-romania-ca-o-groapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O moarte fara nici un fel de sens sau logica si nu poate fi decat penibil atunci cand niste televiziuni incearca sa scoata rating din asa ceva; Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost multe imbratisari si lacrimi azi in AE. In astfel de momente ne aducem aminte cat de multe ne leaga unii de altii si ca suntem o familie.

 

 

O sa va simtim lipsa dragilor! In amintirea mea Mada o sa fie nebuna cu enspe culori, ca un cameleon, o pofta de viata extraordinara, iar Qaz, un suflet bland si boem, dedicat trup si suflet prietenilor. Dormiti linistiti, nu va vom uita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin de acolo..

Am trecut cu masina si am oprit chiar acolo, mai erau trei baieti cu motociclete.

Eram curios sa vad la fata locului..pina la vreo 150 m de locul accidentului sunt intr-adevar gropi, dar acolo era curat, ceva mai inapoi o fasie pe mijloc, dar nu ceva exagerat.

Canalul ala nu are nicio legatura dupa mine, este chiar linga bordura si nu de natura sa puna probleme la un enduro touring..

Nici de caini nu poate fi vorba, intrucat intre drum si dealul din dreapta este un gard inalt..

Ironie a sortii, sa mori asa pe un drum destul de putin circulat noaptea..

Off, Doamne..

cu mine si inca 2 prieteni cred ca te-ai intalnit...am pus cate o lumanare la locul nefericit...

nu-i cunosteam personal pe cei doi si regret asta, pt ca vad ca am ratat ocazia sa cunosc doi oameni de milioane...

sunt sigur ca marti vom fi mult mai multi cand o vom conduce pe Madalina pe ultimul drum...eu sigur imi voi lua liber de la servici ca sa fiu acolo...

 

R.I.P. both :drink: :wink:

Condoleante familiilor si Dacilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, chiar azi noapte am vb cu ea la petrecerea dacilor, avea datele de identificare intr-un plastic atasat de combinezon, in zona gulerului, ma miram de ce si-a ales un combinezon aproape alb.., nu vreau sa par idiot dar parca a fost un semn. Faptul ca a lovit gura aceea de canal care era lipita de bordura, ( cine merge pe o sosea neluminata asa aproape de bordura drumului, cu sau fara viteza?!!!) ma face sa cred ca e posibil ca cineva sa o fi sicanat in mers, mai ales ca prin zona aceea sunt destui pasionati de masini-motociclete-putere, in fine, nu mai conteaza.., Madalina sa te odihnesti in pace, prietenul tau Jean, nu te va uita niciodata.

 

pai e posibil...sa fi fost sicanati...la locul accidentului mai era o duba care a plecat pe o platforma..... pana nu a plecat platforma politistii nu au permis accesul. exista martori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau.....Madalina mi-a fost alaturi in ziua in care mi-am luat permisul .... chiar nu imi vine sa cred ca despre ea este vorba.... ce pacat ca s-au dus niste oameni atat de tineri si plini de viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e posibil...sa fi fost sicanati...la locul accidentului mai era o duba care a plecat pe o platforma..... pana nu a plecat platforma politistii nu au permis accesul. exista martori

 

Sunt multe posibilitati, cea cu canalul mi se pare de necrezut. Dar hai sa ii plangem nu sa facem supozitii, pentru ca un scenariu al accidentului avem fiecare in cap, asta nu inseamna ca este si cel real. Ce s-a intamplat exact stiu doua persoane, din pacate ele nu mai sunt printre noi.

 

Eu cred ca una din putinele persoane care ar putea sa faca un pic de lumina este Nightwolf. Poate pana la urma isi va incalca cuvantul si va spune varianta plauzibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante

 

Si inca ceva: cu sau fara acest accident, gropile din asfalt raman si vor mai face victime; sper ca de la inmormantare nu vom pleca cuminti spre casa fara a trece prin fata institutiilor asa-zis abilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiilor celor doi si drumuri cat mai virajate sa aveti voi, acolo sus.

 

Nu-i cunosc, din pacate, desi mi-as fi dorit. Am aflat in acelasi timp cu Cavaleru de cele intamplate. Stiu destul de bine bucata aia de drum, stiu ca mai mult de 100 e sinucidere chiar si ziua sa mergi pe acolo. Acum un an un Matiz era sa se rastoarne in fata mea in miezul zilei din cauza unei gropi aparute aparent de nicaieri, fix in mijlocul singurei curbe. Tind sa cred ca asta s-a intamplat si in cazul asta. Si nici nu-i nevoie de cine-stie-ce viteza. Pana la urma un TDM e doar un naked carenat cu 2cm in plus de cursa in suspensie. Nici pe departe vreun enduro-touring. O groapa mai adanca luata pe cant, cu fata incarcata (la viteza constanta sau decelerare) induce aproape automat un voblaj. Sau o groapa suficient de mare incat sa compreseze toata furca. La revenire e foarte probabil sa se fi speriat si sa fi luat mana din gaz (sau, mai grav, sa franeze), asta facand doar sa accentueze voblajul pana in momentul in care i-a smuls mainile de pe ghidon. Moment in care totul s-a dus probabil intr-un high side care i-a proiectat pe amandoi in stalp. Eu unul cred ca pilotul nu a incetinit atunci cand a vazut gropile, bazandu-se pe faptul ca are un enduro-touring intre picioare si a intrat, cred, cu vreo 60 la ora pe zona de gropi. De ce spun 60? Deoarece prima mea cazatura a fost un low side de la 45km/h in care eu m-am dus taras vreo 10 metri, iar mobra 20. Cum distanta de franare e direct proportionala cu patratul vitezei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, undeva in univers, Madalina e un suflet renascut care va fi fericit pt totdeauna.

Madalina facea niste tablouri 3D superbe superbe din pietricele colorate. Din pacate nu mai gasesc linkul, il are cineva?

Nu exista condoleante sau incurajari care sa aline durerea familiilor celor 2; nu exista.

Dumnezeu sa-i aibe in paza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f rau, ii stiam din vedere. E total dubios accidentul, nu cred ca aveau viteza mare. Bravo Ravenitza pentru demersul la CNA impotriva muilor de la Antena1 cu cliseele lor. Daca crezi ca ajuta, ne poti arata si noua pasii pe care i-ai luat si articolele pe care le-ai invocat sa facem mai multi plangere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...