Sari la conținut

Accident mortal Onesti


Morales
 Share

Postări Recomandate

De acuma faptul e consumat.. e greu de crezut si de suportat mai ales pentru familia sa ;) ! Dumnezeu sa`l ierte si sa speram ca nu vor mai fi si altii... RIP :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Loganul de ce nu mai are numere ? ;)

Foliile fata-spate sunt omologate ?

De ce are roata stg indoita ?

 

Urat accident RIP..poate mai aflam ceva concret ...e cel putin un accident ciudat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar motoare avariate de la tampiti care nu stiu sa se dea cu ele si crapa in accidente, rog rudele, prietenii sau cunoscutii care mai citesc acest sit sa imi faca o oferta serioasa, oare cate motoare vor ajunge in aceasta stare, oare cati prosti de unii singuri sau cu insotitori vor merge sa ingrase pamantul. In fiecare an stau cu gura pe voi si nu va potoliti.

Cand esti pe doua roti pazaste-te singur, nu astepta sa aiba altii grija de tine.

 

Asfalt uscat si o lumanare pt decedat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde duce nepasarea si teribilismul... Nu vom fi niciodata in situatia lui pentu ca, un om normal la cap se gandeste INAINTE la consecintele actiunilor sale, mai ales cand e vorba despre o motocicleta. Si o spun asta ca si posesor de carnet A de 15 ani + motocicleta CBR 919 RR. Asta nu va intra in veci in cap: eroismele duc la spital sau, in cel mai rau caz la cimitir. Mi-e groaza cand ma gandesc ca incepe un nou sezon, mi-e groaza de cati copii inconstienti o sa moara parte din propriia inconstienta, parte din prostia unui parinte care nu-l duce mintea sa faca diferenta dintre un scuter si o motocicleta. Teribilismul insa ii omoara sau ii schilodeste pe multi motociclisti. Pusti de 17-18 ani primesc, din inconstienta parintilor, motoare de peste 1.000 de centimetri cubi. Asta se traduce intr-o masina de raliu, pe doua roti, la dispozitia unui copil pe strazile din oras. Dar este o metoda sigura de a impresiona fetele si prietenii, cel putin pana la primul accident la peste 20 km/h.Nu mai zic nimic de echipamentul de protectie, care in cele mai multe cazuri lipseste cu desarvasire. Deci , ca o concluzie,accident inseamna o insurire de fapte care duc la un deznodamand accidental nefericit. Accident nu este cand te sui fara carnet pe o motocicleta si cu pasager: aici nu mai este o certitudine. Singurul parametru dinamic este timpul in care se va intampla ceva. Americanii numesc asta "accident waiting to happen!"

Dumnezeul sa il odihneasca in PACE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar motoare avariate de la tampiti care nu stiu sa se dea cu ele si crapa in accidente, rog rudele, prietenii sau cunoscutii care mai citesc acest sit sa imi faca o oferta serioasa, oare cate motoare vor ajunge in aceasta stare, oare cati prosti de unii singuri sau cu insotitori vor merge sa ingrase pamantul. In fiecare an stau cu gura pe voi si nu va potoliti.

Cand esti pe doua roti pazaste-te singur, nu astepta sa aiba altii grija de tine.

 

Asfalt uscat si o lumanare pt decedat!

Carpanosule, de data asta- DOAR DE DATA ASTA- daca taceai filozof ramaneai - dupa cum zice vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca am indus ideea ca i-a sarit casca de pe cap. A fost o presupunere cand am vazut pozele de la inceputul topicului. Acum am obsevat ca este vorba despre o casca de slaba calitate. Este foarte posibil ca sa nu-l fi protejat. Este posibil ca sa fi supravietuit cu o casca cu standard ECE sau DOT. Sa avem grija cu ce ne protejam. Nu puneti pe cap casca fara standard de siguranta.

Dumnezeu sa-l ierte, iar pe noi, cei vii, sa ne pazeasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram prin zona si zicea lumea pe CB ca mergea cam periculos (in general), slalom printre masini si faze de genul... Iarasi spunea cineva ca acul la motor s-ar fi blocat la 190 (sau 90 ???) km/h (n-am prea inteles bine viteza). Oricum, trist.

 

Odihneasca-se in pace

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca intrara profesorii de tura tarzie. nepasare , teribilism , cilindree , tinerete , fiare avariate care valoreaza mai mult decat o viata de om , RIP dar pacat de motor etc.

sa va zic ce urmeaza ca sa va scutesc sa mai urmariti un topic in care posteaza toti dezaxatii cinici carora nu le pasa decat de oasele lor incurabil tampite de curentii reci care bat pe IJ ?

1. " daca dadea peste un copil ? "

2. "daca traversa nevasta-ta pe trecerea de pietoni un bulevard mai incolo si ii ateriza o scarita in freza , te-ai gandit la asta bah ? "

3. "mai bine ca s-a dus ca altfel poate dadeam peste el in trafic".

4. " asta nu-i motociclist e posesor de motocicleta"

 

si pot sa continuu mult si bine cu sterotipiile astea ignorante si de prost gust.

bai tembelilor voi nu va ganditi mah cand stati in chiloti in fata tastelor ca poate intra pe forum oameni de l-au iubit ? rude , prietene , colegi ?

 

rog adminul sa-mi stearga postul cand il vede.

 

edit. si evident , cum puteam sa uit , 190 sau 90kmh si proverbialul ac de pe turometru pierdut in carul cu fan.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tembelilor voi nu va ganditi mah cand stati in chiloti in fata tastelor ca poate intra pe forum oameni de l-au iubit ? rude , prietene , colegi ?

 

Eu unul sper sa intre cat mai multi sa vada si sa citeasca, poate le intra in cap ceva nesemnificativ pentru ei.. si anume ca o casca buna poate salva viata? Ca prin oras nu se face slalom? Ca nu poti zbura prin oras doar pentru ca tu ai 2 roti si incapi printre ceilalti ? Si altele...

 

Este o vorba, omul din greseli invata ... dar aveti grija ca greseala sa nu fie ultima.

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAH....BAH BLOGARILOR CRITICI, CU TOTII STIM CE SI CUM E CU PROTECTIILE, CU CONDUSU...SI CU TOATE NORMELE LEGALE SAU PREVENTIVE, DAR HAI SA NU-I MAI TOT INGROPAM SI DEZGOPAM PE UNII, MAI ALES CA NIMENI NU STIE CE S-A INTAMPLAT CU ADEVARAT. UNU-SI BAGA "TALPA" SI VREA SA CUMPERE MOTOARE AVARIATE, LU ALTU-I E FRICA CA SAREA SCARITA. FRATILOR..... A FOST UN ACCIDENT, ADICA UN EVENIMENT INTAMPLATOR SI IMPREVIZIBIL, INDIFERENT CINE E VINOVAT.

 

 

Mesaj completat

Eu unul sper sa intre cat mai multi sa vada si sa citeasca, poate le intra in cap ceva nesemnificativ pentru ei.. si anume ca o casca buna poate salva viata? Ca prin oras nu se face slalom? Ca nu poti zbura prin oras doar pentru ca tu ai 2 roti si incapi printre ceilalti ? Si altele...

 

Este o vorba, omul din greseli invata ... dar aveti grija ca greseala sa nu fie ultima.

CEL DESTEPT INVATA DIN GRESELILE ALTORA.....ALA PROST DIN A LUI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.onestionline.ro/stiri/2010.03.3...t/2010.0041.jpg

 

mda...o multime de bani pe motoare...200 de ron pe casca.

ganditi-va si la protectie inainte...mersul pe 2 roti e periculos.

si cand puneti casca in cap strangeti aproape pana va jeneaza...sa nu sara :)

casca pare intreaga ... in schimb in clip si poze se poate vedea ce anume i-a fost fatal ... si cam des casti care sar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca este vazuta din spate...de aceea pare intreaga , oricum la impact puternic ( viteza mare ) , o casca buna te poate face sa arati "omenos" la inmormantare.Din cate am vazut pe film se vede clar ca problema majora era la cap.

 

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca multi gasesc nod in papura oricarui decedat in urma unui accident moto doar pentru a se simti ei mai in siguranta, ca ei nu patesc ca respectivii.Ei bine, nu exista asa ceva in Romani si degeaba invocati viteza,lipsa de experienta,casca etc.Ideea e ca accidentele se tot intampla si pe fiecare topic vin lupii moralisti si spun ba ca avea viteza ba ca era cocalar.Nu mai exista nici un respect fata de un om care a murit.Eu cel putin daca o sa ajung vreodata subiect de stiri nu imi faceti topic in mizeria asta....nimeni nu invata nimic de aici decat aceleasi discutii contradictorii...

 

Legat de acest accident cred ca cel mai normal ar fi sa pastram un anumit respect deoarece nici nu stim din ce cauze s-a produs accidentul si sarim sa dam din taste.

 

Condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.

Suspectez ca si el a pierdut casca de pe cap la impact.

 

Sunteti absolut siguri ca i-a sarit casca ?

Daca vezi o poza cu o casca pe jos , dupa accident , nu inseamna neaparat ca i-a sarit in timpul accidentului.

Nu cumva e doar o poza cu casca scoasa de paramedici ?

 

2. Atata sange putea sa-i curga pe nas si pe gura si daca isi rupea gatul.

 

3. Cu orice casca poate sa ti se rupa gatul daca nu porti protectii speciale pt gat.

 

4. Peste 50 60 km/h nu-ti mai garanteaza nicio firma de casti ca scapi cu viata dupa un accident in care te lovesti la cap.

 

Trageti linie si faceti calcule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...