Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

frumos traseu, dar parca mai intai as vrea sa strabat toata tara (sunt si aici mii si mii de locuri faine :)) si apoi sa ies p-afar... dar nu in vest, ci in est, nord - est :D

 

de sv meeting 2, nu mai zice nimeni nimic? sau nu mai vreti sa tinem? am venit cu o idee pentru locatie... va comvine?

 

PS: vand carene inferioare pentru Sv de prima generatie. cu suport, si suruburi de prindere, trebe doar vopsite.

 

 

1 . pai am inteles ca ne vedem pe 22-23 sau 29-30 august la munte. eu zic sa mai faci un poll unde sa se stabileastca clar in care din uichenduri ne vedem si locatia. dar din cate vad cheile bicazului sunt preferate. intrebarea mea este ...stie cineva un camping pe acolo? locuri de cazare , ceva?

 

2. de ce iti vinzi carenele??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

mersi, dar pasta verde, de care zici nu e cumva rasina?

fibra care o am eu nu e in forma de pasta ci arata mai degraba ca si o carpa :)

cu asa ceva am lipit carenele dupa a 4-a tranta :)

 

 

1. eu zic sa ne hotaram pe forum, exact care weekend sa fie... pt mine ar fii mai OK 29 - 30, poate pana atunci apuc sa vopsesc mobra :D

2. carenele (cele inferioare) o dau pt ca am luad 2 crashpaduri mari si nu incap de ele, si ar fii pacat sa le tai.

is in stare OK, cea de pe stanga e crapata 1 pic, dar o lipesc, chituiesc, trebe vopsite.

 

PS: o sa fiti careva sambata pe transfagarasan? daca da... dati un tel la: 0753589362

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. eu zic sa ne hotaram pe forum, exact care weekend sa fie... pt mine ar fii mai OK 29 - 30, poate pana atunci apuc sa vopsesc mobra :)

2. carenele (cele inferioare) o dau pt ca am luad 2 crashpaduri mari si nu incap de ele, si ar fii pacat sa le tai.

is in stare OK, cea de pe stanga e crapata 1 pic, dar o lipesc, chituiesc, trebe vopsite.

 

PS: o sa fiti careva sambata pe transfagarasan? daca da... dati un tel la: 0753589362

 

 

pai cred ca si mie mi-ar conveni tot week-endul ala 29-30.

pacat de carene ... si nu o sa mai ai cea mai frumoasa carenata ... ce pacat. :) dar de curiozitate..cat vrei pe carene?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu : 29-30 e ideal . :)

Ce-as vrea carene, macar superioare....copii, de data asta ne organizam mai bine. Daca pe Cheile Bicazului e drumul prost, trebuie gasit altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea la un moment dat cineva ceva de Baile Herculane. Si ar mai fi tot in zona respectiva Cheile Nerei, Cazanele Dunarii, minele abandonate de la Anina :). A, si drumurile sunt bune si cu serpentine frumose.

 

@pepsi : cat vrei pe carene?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt on indiferent de weekend: daca lumea vrea 29-30 atunci ala sa fie.

Ar fi mult mai placut un drum bun. pe la cheile bicazului iti blestemi zilele, dar totusi peisajul e frumos asta daca ai timp sa-l privesti din cauza gropilor :).

Anyway eu merg oriunde, munte sa fie si avand in vedere ca sunt din zona moldovei ma tenteaza mai mult partea carpatilor occidentali dar orice destinatie este ok pentru mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclin spre weekendul 29-30, dar nici cealalta varianta nu ar crea vreun impediment. A se citi EU MERG!!! :)

 

In ceea ce priveste locatia, cat de lunga este portiunea cu drumul "prost" dinspre Cheile Bicazului? E un tronson lung sau vorbim de cativa km?

E frumos si inspre Herculane, am fost, dar nu la camping, asa ca accept ambele variante ca fiind mai mult decat OK.

 

Cort / pensiune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Portiunea proasta incepea anul trecut dupa ce urcai serpentinele si la fiecare tunel (toate sunt in lucru) se facea drumu aiurea rau

si apoi si intre ele. acum nu stiu daca e tot asa de rau, dar suntem in romania asa ca sansele sa fie asfaltul perfect sunt minime. In km nu stiu ce sa zic dar cu siguranta, daca vrei sa si vezi pe acolo tre sa te opresti sa te uiti ca altfel te trezesti pe jos la cate sunt pe drumu ala (praf, noroi pietris gropi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva manualul de la SV 99-02 in format tiparit? Sau macar o varianta in care sa se poate deslusi pozele? ca le am pe cele de pe www.sv650.org si greu imi dau seama ce-i in poza spre deloc.

Sau sunt eu mai idiot si nu ma prind?

Sau am probleme si vad doar negru in fata ochilor? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva manualul de la SV 99-02 in format tiparit? Sau macar o varianta in care sa se poate deslusi pozele? ca le am pe cele de pe www.sv650.org si greu imi dau seama ce-i in poza spre deloc.

Sau sunt eu mai idiot si nu ma prind?

Sau am probleme si vad doar negru in fata ochilor? :D

 

Poti lua de aici manualul: http://www.tanga-moteurs.ro/service/

Scoate varianta asta....se vede bine "Suzuki_SV650_'98-02_Service_Manual" .Spor la mesterit :)

In legatura cu adunarea....indiferent de weekend eu fac tot posibilul sa ajung. Sper sa ma tin de cuvant si acum :)

In legatura cu locatia, indiferent :box: . La cheile bicazului am mai fost....la herculane inca nu am fost, dar m-as duce cu mare drag. Va las pe voi sa va decideti. Daca ziceti ca este rau drumul la bicaz...as alege herculane :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot se vb de manuale, manual de service pt Gladius exista pe undeva? m-ar interesa sa il citesc in scop informativ, sa mai aflu si eu una-alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama...toti am postat cam in acelas timp :))

Redpik...nu te supara dar in ce ai pus tu acolo nu se vad prea bine pozele, asa cum vrea crispus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toate manualele de X-K2 se vad prost, yo v-as recomanda sa luati unul de K3 sau mai nou si sa extrapolati de acolo. Manualele de la K3 in sus se vad mai bine, yo asa am facut. Spor la mesterit.

 

@google boy - sa bulit Gladiatoru' deja?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@google boy - sa bulit Gladiatoru' deja?

nu, gladiatorul n-are problema :) doar ce m-ar interesa si pe mine sa il citesc sa aflu una alta ce-i prin motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, la mine se vedeau destul de bine. Am ambele variante si am reusit sa compar. (Nu ma supaaar !!)

Ziceam ceva de o plimbare. Tare as vrea sa ies la o tura scurta-scurta. Un peisaj frumos, un drum bun si liber... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, salut. Acum am dat de topicul asta, nu stiam ca exista unul dedicat SV. Am ceva de citit pe aici.

Si pentru ca abia acum l-ai descoperit , duminica seara prezenta la Biker's Otopeni obligatorie :) daca nu ploua, anunt de acum pentru ca saptamana trecuta a fost extrem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, salut. Acum am dat de topicul asta, nu stiam ca exista unul dedicat SV. Am ceva de citit pe aici.

 

 

Si topicul e dedicat sv-urilor si posesorii sunt dedicati sv-urilor :) te asteptam in biker's :) acu sper sa pot sa ajung :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihi, inca o piesa pentru Suzi :)...

 

demperdetail.jpg

 

demperzicht.jpg

Fain.....doar terminalul sau ai si galeriile? ( evacuarea LeoVince- pe care o am eu are 3,7 kg iar originalul aproape 8 kg ) si se simte....e mult mai nervoasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...