Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am desfacut in seara asta furca si am descoperit ca jambele au ceva bube pe suprafata. Se pare ca un "meserias" care a umblat mai demult in ea a trosnit-o de pamant sau ceva de genul si...e nasol. Nu cred ca se mai pot drege in mod decent. Asa ca...caut jambe furca SV650 prima generatie sau furca completa. Are cineva?

 

Pune poze cu stricaciunile. Posibil sa fie reparabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune poze cu stricaciunile. Posibil sa fie reparabile.

 

O sa le pozez cand mai trec pe la garaj. Sincer ma indoiesc ca se mai pot drege, adancitura pare cam de jumatate de mm la piciorul lovit mai rau. Celalalt intr-adevar poate s-ar face, urma e ceva mai superficiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca unu care le stie pe toate... prietene, omu' a facut poza la capac, nu publica in reviste

 

LE a iesit marfa capacul, @vladf

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, amandurora!

 

Stie cineva sa-mi spuna cum functioneaza bordul la SV first gen? Ma refer la modul in care afiseaza viteza, ma intereseaza daca pot sa citesc datele digital printr-un arduino.

 

 

Am nevoie de ajutor cu o chestie referitoare la aprindere:

Se da urmatoarea situatie, in mers, tai alimentarea cdi-ului, ce se intampla? Dar daca acceleratia e deschisa la maxim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

inca unu care le stie pe toate... prietene, omu' a facut poza la capac, nu publica in reviste

 

LE a iesit marfa capacul, @vladf

 

era vorba de o poza, aspect la care chiar ma pricep,spre deosebire de tine.

 

mi-am exprimat o parere si i-am facut o sugestie la om.aparent el nu s-a suparat,dar tu te-ai trezit sa vorbesti neintrebat.

 

aaa, si era sa uit: nu suntem prieteni,tristule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Atentie la mai mare la limbaj.

 

eu doar am dat o sugestie lui vlad cu pozele. daca e atat de grav, inseamna ca ar trebui sa-mi sterg contul de pe forumul asta de 'maicute' ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, cred ca topicul de SV-uri e cam pe ultimele locuri la "nevoia de moderare". Sunt topicuri de balacareala garla. De exemplu nustiu de ce au fost sterse replyurile de aici: /index.php?/topic/690012-motociclismro-generatie-noua-de-moderatori/ ...pentru ca au fost contestati anumiti moderatori? Moderatori alesi dupa un criteriu imbecil, si anume nr. de postari? Eu am tot respectul pentru tine, ca om si ca user de forum, ai un limbaj elevat, si vorbesti in general in cunostinta de cauza sau iti argumentezi parerile. Insa sincer, sunt multe alte sectiuni care necesita moderare in mod acut. Stima!

Unul din useri de mai sus a folosit butonul "Report" si au avut un schimb mai acid de replici pe care l-am ascuns. Daca ai exemple de topicuri care necesita moderare te rog sa dai Report si sa ne aduci la cunostinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko e ok. Mi-as face grija de altii,nu de el :)

 

Dar sa revenim la SV uri :)

 

si-am mai facut un post.. 100 intr'o saptamana, 98% baliverne.. si s'a mai stricat o pagina de pe topicu' asta

 

Hai sa revenim la SV-uri astia cu SVuri, restu' pe motociclisti in timpu' liber la palavrageala goala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

si-am mai facut un post.. 100 intr'o saptamana, 98% baliverne.. si s'a mai stricat o pagina de pe topicu' asta

 

Hai sa revenim la SV-uri astia cu SVuri, restu' pe motociclisti in timpu' liber la palavrageala goala

 

omule,chiar nu inteleg o treaba.

 

Vlad a pus o poza, eu fiind pasionat de fotografie, i-am dat doar o idee, un sfat pertinent si nevinovat. Nu l-am tras de maneca, nu l-am jignit, nu i-am reprosat nimic.

 

El nu se supara, nu zice nimic, dar tu te trezesti sa te legi de viata mea aiurea...

 

care e problema ta concret? stii ca exista o optiune de a ignora userii? daca tot iti sar in ochi cu balivernele mele, de ce nu imi dai ignore direct?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Cati dintre voi ati facut bypass la filtrul pompei de benzina? Adica ocolirea filtrului de inalta presiune si atasarea exterioara (pe conducta ce duce la injectoare) a unui filtru de benzina auto? Filtrele de inalta presiune se infunda fapt ce poate afecta debitul de benzina, iar de schimbat nu se pot schimba, sau sunt foarte scumpe. E de incredere solutia asta? Injectoarele nu au nevoie de o anumita presiune a combustibilului? Ce se intampla daca presiunea e prea mare? Sunt curios daca un filtru de benzina auto isi face treaba la fel de bine ca filtrul de inalta presiune al pompei, tinand cont de faptul ca primul poate fi schimbat in 5 minute si costul este unul scazut! Stima pentru v-stromisti!

GoodKat cand faci aceasta modificare te rog sa faci si niste fotografii si un mic tutorial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos...

Azi am schimbat placute frana, lichid frana, maine schimbam guma spate. Mai am ulei si filtru si... Asfalt!

 

Azi am vazut pe la gara o honda vfr: tot respectul, dar cam frig dom'le, cam frig

cate moto ai schimbat pana acum? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

O intrebare pentru posesorii de SV. Credeti ca o persoana de 1,65 inaltime ajunge jos (in conditii de siguranta) de pe un astfel de motor? Prietena mea studiaza terenul, pentru ca se gandeste sa-si cumpere unul (cel de 650) iar pe aici prin zona nimeni nu are asa ceva sa-l testeze.

Problema este ca a fost operata la coloana anul trecut si nu-i foarte ok sa forteze lucrurile cu miscarea motorului mai ales la manevrele de pe loc, de asta trebuie sa ajunga foarte bine pe sol cu toata talpa.

 

Bye !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...