Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Legat de consum, nu stiu cum draq, dar fostul SV (carburatie), papa maxim 6 in oras si chiar si sub 5 la drum intins. Asa ca mai schimbati si voi a doua din cand in cand :crack:

 

Si luati d'aci SV offroad in weekend. Era sa-mi rup mai mult sex oral.a prin niste noroaie, dar scaparam fara cazaturi :D

post-40715-0-30259200-1308763754_thumb.jpg

post-40715-0-66019600-1308763764_thumb.jpg

post-40715-0-31773400-1308763772_thumb.jpg

post-40715-0-20556200-1308763779_thumb.jpg

post-40715-0-63580700-1308763802_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai si nr de inmatriculare? eu stiu un singur sv 650 S 1st gen verde in bucuresti dar nu stiu daca are ceva lipsa.

B-178-CRR

Mare atentie la piese baieti, care le lasati pe afara..

 

@Capone - Cum e cu SV-ul pe drum forestier, cu banditul este un calvar..Si cam cat cantareste SV-ul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de consum, nu stiu cum draq, dar fostul SV (carburatie), papa maxim 6 in oras si chiar si sub 5 la drum intins. Asa ca mai schimbati si voi a doua din cand in cand

 

Corect...ca la auto....conteaza f mult si stilul de condus...un sofer mai " agitat" :moto: , mai adauga lejer 1-2 % la consum :wink:

 

B-178-CRR

Mare atentie la piese baieti, care le lasati pe afara..

 

 

Apropo de motoare suspecte....e un sv negru "s" , model dupa 2003,putin busit pe partea dreapta, care este parcat pe str. Petre Ispirescu-sect. 5, de asta toamna ....si pe care nimeni nu l-a miscat de acolo :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de motoare suspecte....e un sv negru "s" , model dupa 2003,putin busit pe partea dreapta, care este parcat pe str. Petre Ispirescu-sect. 5, de asta toamna ....si pe care nimeni nu l-a miscat de acolo :what:

il stiu de un an cel putin acolo. E fix langa renel sau cum drac se numesc aia cu lumina...prima oara cand l-am vazut mi-a stat inima, pentru ca e identic cu al meu. E de-a dreptul suspect...nu e legat, nu-i lipseste nimic de pe el, nu e acoperit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de consum, nu stiu cum draq, dar fostul SV (carburatie), papa maxim 6 in oras si chiar si sub 5 la drum intins. Asa ca mai schimbati si voi a doua din cand in cand :crack:

ei bine ca esti tu frumos ma...eu cred ca depinde de cat stai in trafic si de cum mergi. eu, de exemplu, merg cu ea fix in orele de varf, la 8 si la 5, cand este buluceala mai mare.

 

fostre misto la voi in padure acolo. unde ati fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta la comuniste / bursa comunistelor.......sunt mai ieftine, arata la fel ( daca doresti unul rotund )cele de Jawa TS, Minsk, Voshod, Jupiter.

Un bun inceput. Vad ca seamana. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu de un an cel putin acolo. E fix langa renel sau cum drac se numesc aia cu lumina...prima oara cand l-am vazut mi-a stat inima, pentru ca e identic cu al meu. E de-a dreptul suspect...nu e legat, nu-i lipseste nimic de pe el, nu e acoperit...

 

Nu ii lipseste nimic, doar ca e putin lovit pe partea dreapta, parca, ....maneta frana rupta, carena "julita".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu plec din oras, si trec si de ziua de maine de la birou, sambata nu ies cu moto si ma imbat crunt! la ursu, sau in alta parte...

 

dar vad ca ai planuri de viitor nu gluma! multa bafta ..ce sa zic! :))

da ma radu , ne vedem, sa speram cu nu ploua asa cum au anuntat baietii de la meteo, ca daca iar ploua...te tund!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai si lasat de fumat, deci...ramane :friends:

 

 

Victorie!!! Felicitari! Dupa 3 Saptamani nu va cere plamanu asa tare.

Bafta.

 

Am si eu o intrebare. Stiu ca nu face parte din acest forum.

Are cineva Logan pe aici? Daca da ce parere aveti? Intretinerea, piese, consumabile, sunt scumpe?

Va multumesc si sa ma scuzati de intrebarea necorespunzatoare topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La drum lung am scos 4.7 cu pasager si bagaj deci daca va straduiti scoateti mai putin :rolleyes:

asa e ....iar consum mai mic am facut in "ritm" de chopper....Cugir - Predeal, acum 2 ani...undeva la 4 l/100km, dar la viteza de 70-90 :(..........in rest consuma cat ii deschizi "gaura". Mersi lui @capone pt. sinceritate, referitor la consumul miarului ( de fapt nu se ia motor pt. economie la carburant )....la o discutie cu cativa amici, s-a ajuns la acea problema....si pe verificate...R1 in ritmul SV 650 ..........consuma mai putin ! :( , la un drum mixt -oras-sosea...si viteza intre 110-150.

...sunt in probe cu o Cagiva Raptor 650.........:)...designul italian, e altceva....iar 2 tobe suna f. fain !....pacat ca nu se pot pune, fara modificari, pe SV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar vad ca ai planuri de viitor nu gluma! multa bafta ..ce sa zic! :))

da ma radu , ne vedem, sa speram cu nu ploua asa cum au anuntat baietii de la meteo, ca daca iar ploua...te tund!

 

Da e acoperis acolo, doar nu te sperie nitica umezeala :P. De la paul nu am pretentii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand: Buna dragi "tovarasi" in V-uri! :grinbandit:

 

Dupa ce deja m-am plictisit de citit acest topic de sute de pagini, am zis sa ma prezint si eu... Sunt proaspat SV-ist, venit de pe 4 pe linie, iar momentan calaresc un SV 650 SA din 2008... Sunt din Cluj si-mi face mare placere sa ma alatur de voi... :)

 

Cat despre intrunirea pe care o planificati am numai o observatie: ati pus-o chiar pe cand este o intrunire destul de mare in Ungaria, nu stiu despre voi, dar de pe-aici din Transilvania merge destul de multa lume inclusiv si eu... Oricum va urez distractie placuta si asfalt uscat!

 

PS: Sustin ideea cu SV Riders pe deplin si va ajut cu ce pot! :friends:

 

PS2: Ca si o contributie proprie la SV Riders, ma ofer sa creez un site si forum dedicat SV-istilor (cu tot cu domeniu si hosting, respectiv pe urma promovare), ceea ce astept de la voi sunt idei cu ce vreti pe site, eventual cine mai are elemente grafice care mi-ar putea prinde bine la design, sunt binevenite... Oricum in primul rand ar fi bine un brainstorm de idei... Asta daca credeti si voi ca merita efortul si e o idee buna... :)

Editat de Dj_Drex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Capone - Cum e cu SV-ul pe drum forestier, cu banditul este un calvar..Si cam cat cantareste SV-ul ?

Sublim. Cum satana sa fie altfel decat nasol ? :crack: I-am inmuiat putin suspensiile si mers cu 15 la ora maxim. Prin noroaie cu cauciucurile de strada ai mari sanse sa pupi pamantul daca nu o poti tine din picioare si fund. Ca greutate, daca nu ma insel, are vreo 180 la gol.

 

ei bine ca esti tu frumos ma...eu cred ca depinde de cat stai in trafic si de cum mergi. eu, de exemplu, merg cu ea fix in orele de varf, la 8 si la 5, cand este buluceala mai mare.

fostre misto la voi in padure acolo. unde ati fost?

Undeva aproape de cheia fuseram. Ajuns sambata dimineata, dat cu mici, friptane, bere si vinoase, facut rafting cu salteaua pe teleajan etc. Fuse fain :)

 

In primul rand: Buna dragi "tovarasi" in V-uri!

Bun venit. Ce de membri noi pe Vuri in vara asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi eu pot cam oricand azi dar daca se poate sa nu fie prea tarziu. undeva gen 17:00 ar fi foarte ok, dar pot si mai spre seara.

Daca vreti si mai devreme iarasi e ok.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai de toate bine v-am regasit! Da s-a populat forumul de SV-uri, nu gluma. Asa ca poate sunt mai multi care sa ma indrume si pe mine: unde gasesc o oglinda de dreapta pt SV 650 S post 2003? Daca aveti ceva info, apreciez. As prefera ceva fara comanda si livrare in 6 luni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...