Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva daca trebuie sa fac modificari la partea electrica daca imi pun bord electronic? Momentan nu am nici unul si vreau sa aleg cea mai buna varianta.

P.S. anii intre care se potrivesc piesele sun 1999-2003? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca trebuie sa fac modificari la partea electrica daca imi pun bord electronic? Momentan nu am nici unul si vreau sa aleg cea mai buna varianta.

P.S. anii intre care se potrivesc piesele sun 1999-2003? :unsure:

 

Anii sunt 99-02. Pentru bord in principiu trebuie doar sa faci legaturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau si ma gandesc daca acum cand e (cam foarte) cald afara voi stati si umpleti pagini intregi de forum... cum o sa fie la iarna???

 

si inca o intrebare, cand e grataru ala sa vad daca ajung sau nu?

 

p.s. post-4765-0-03727500-1341332663_thumb.jpg ultima minune a tehnicii moderne a fost expusa :P

Ride ON...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca cele mai multe voturi sunt pentru 17-18-19 august. Eu ma dau cu majoritatea asa ca probabil atunci o facem :D.

hei ca am lipsit ce gratar ? unde poate vreau si eu :rolleyes: mai ales ca acum am mai mari sanse sa vin cu motoru in romania :bounce:

 

 

detaliii detalii pls :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 votezi ce si cum crezi. unde sunt cele mai multe voturi acolo si atunci mergem.

 

Enjoy!

 

P.S. dupa ce ne hotaram cu data si locatia il facem eveniment si pe fb sa fim in rand cu lumea :)) sa nu mai stam izolati intr-un colt al nostru =))

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. dupa ce ne hotaram cu data si locatia il facem eveniment si pe fb sa fim in rand cu lumea :)) sa nu mai stam izolati intr-un colt al nostru =))

Stai asa sa studiez inainte cum e cu iventurile astea, ca n-am ajuns inca chiar atat de avansat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la FB, in partea de sus ai niste taburi, unul dintre ele e events. click pe el, create eventu, stabilesti data, pui poza si inviti uamenii la chef :)

 

daca nu voi zbura in august la Brno la motoGP, creca apar si yo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire 2012 votezi ce si cum crezi. unde sunt cele mai multe voturi acolo si atunci mergem.

 

Enjoy!

 

P.S. dupa ce ne hotaram cu data si locatia il facem eveniment si pe fb sa fim in rand cu lumea :)) sa nu mai stam izolati intr-un colt al nostru =))

 

Care e faza cu Bulgaria ? :scratch:

Ati terminat cu Romanica de vizitat si trecem la vecini ?

Hai cu ieseala ca in alti ani erau si 2 pe sezon :)

Poate mergem pe la munte , sa ma mai ratacesc prin munti trimis pe poteci bine cunoscute si umblate :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e faza cu Bulgaria ? :scratch:

Ati terminat cu Romanica de vizitat si trecem la vecini ?

Hai cu ieseala ca in alti ani erau si 2 pe sezon :)

Poate mergem pe la munte , sa ma mai ratacesc prin munti trimis pe poteci bine cunoscute si umblate :lol:

 

mergem ma la munte, la herculane, si ai unde sa te ratacesti! macar acolo este semnal...cred! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paule tura asta iti legam un gps de motoreta. semNal aveai si ttura trecuta ca doar ne ai anuntat ca te ai pierduut :))

 

Mav, nu e mai fain motogp la tv? macar ii vezi pe aia pe tot circuitul nu doar intr-un sector. te ai intors din viena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima mea isprava in materie de reparatii: O carena de ER6N crapata bine de tot.

 

 

 

 

Si ca tot a fost isteria asta cu capacele monopost si ma mananca pielea ca de obicei am zis sa incerc sa fac si eu unu, asa in orbeste...mai am de lucru la el da nu ma pot abtine sa nu va arat si voua. Am facut matrita din expandat izolator (din ala care izoleaza casa pe interior) si urmeaza sa torn si capacul. Mai dureaza ceva timp ca mai fac si altceva. :bounce:

 

Mai ai un pic si poti sa iti schimbi meseria. Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paule tura asta iti legam un gps de motoreta. semNal aveai si ttura trecuta ca doar ne ai anuntat ca te ai pierduut :))

 

Mav, nu e mai fain motogp la tv? macar ii vezi pe aia pe tot circuitul nu doar intr-un sector. te ai intors din viena?

 

nope, momentan is pe Pannonia Ring... dar sunt spectator ca e autoday, deci nem motoare pe pista...

O fi mai fain, adica vezi mai multe, la tv, dar atmosfera de la un event de anvergura motoGPului merita traita la fata locului, chiar daca e mai scumput asa, un pic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cantitate Âşi ce tip de antigel merge într un s carburație?

 

 

Engine coolant capacity : 1 730 ml (1 .8/1 .5 US/Imp qt)

Cel mai lejer este sa iei Motul, amestecul este gata pregatit , tu doar il torni in instalatie.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau si ma gandesc daca acum cand e (cam foarte) cald afara voi stati si umpleti pagini intregi de forum... cum o sa fie la iarna???

 

si inca o intrebare, cand e grataru ala sa vad daca ajung sau nu?

 

p.s. post-4765-0-03727500-1341332663_thumb.jpg ultima minune a tehnicii moderne a fost expusa :P

Ride ON...

 

Ca sa nu te intrebi prea mult...si eu ma mai dau...ce-i drept, ocazional :P, in weekend, in rest tre sa munceste.

24 iunie, Muntii Sureanu:

post-12539-0-20122400-1341602083_thumb.jpg

 

W.e. trecut am fost in Retezat. N-am pozat motorul, in schimb l-am prins pe tipul asta:

post-12539-0-52424200-1341602361_thumb.jpg

Si pe asta:

post-12539-0-20682000-1341602408_thumb.jpg

Si maine merg la Vidra sau la Oasa, nu stiu la care, dar fac o baie cum ajung.

 

Si apoi invelesc si eu cicolata in staniol :crack:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tija.......am fost pe aproape....'dar no fost sa fie'.... sa ne vedem...aceiasi perioada.

 

Ca sa nu te intrebi prea mult...si eu ma mai dau...ce-i drept, ocazional :P, in weekend, in rest tre sa munceste.

24 iunie, Muntii Sureanu:

post-12539-0-20122400-1341602083_thumb.jpg

 

 

poza e facuta cu 2-300m mai "la vale" de intersectia Transalpinei cu drumul catre Surianu.......in 24.06 ma topeam...in 26...se vede.

post-15613-0-28802300-1341676169_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos baieti :)

Eu sunt obligat perioada asta sa stau pe langa casa, asa ca ma invart ca leu'n cusca p'aci prin bucale incercand sa scap de caldurile astea criminale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chill, e in kmh :D Am gasit de mult combinatia pt trecut din mile in km. Pe aia de trecut din fahrenheit in celsius nu o dibuiesc deloc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, in sfarsit am revizuit si bibilit si eu motorul si acum l-am scos la asfalt :grinbandit: . Se pare insa ca o sa mai trebuiasca sa ii fac o revizie si furcii care din cauza ca a stat mai mult timp nemiscata si inclinata( am pus eu ceva sub cric dar tot nu statea dreapta), a inceput sa scape ulei pe stanga.

Este necesar sa iau si semeringuri de praf( se pot folosi cele actuale?), sau doar semeringuri pentru furca ? ca si ulei as vrea ceva mai gros sa intaresc putin furca, imi recomandati ceva anume?

 

Mersi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...