Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Carpatica , 6 luni , B/M B8 : 105.31 RON

Conteaza multe lucruri la pretul asigurarii.Daca intrati pe rca-ieftin si completati pe acolo o sa vedeti ca intreaba multe si marunte.

 

PS: Hai cu ieseala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Cei care aveti SV 650 03+ cu toba Vick , aveti intermediara tot de la el ? Am vorbit cu el si mi-a zis ca la Sv-uri a facut acelasi tip de intermediara atat pentru prima generatie cat si pentru generatia a doua, deci ma gandesc ca se potriveste la ambele modele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu exact la ce intermediara te referi, daca te uiti cu 2 pagini in urma sunt niste poze cu motoreta mea si se vede si toba in detaliu. o sa observi toba si o bucata de teava neagra (asa am primit-o de la Vick) mufata in tevile de evacuare origimale care sunt argintii. este prinsa cu un colier si atat. la modelul 99-02 am impresia, dar nu stiu sigur, ca teava care iese din toba este mai indoita, prinderea fiind in alt unghi, dar repet...nu stiu sigur. poate pune spiders2066 o poza cu motoreta lui si vezi exact.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am umblat la absolut nimic. Nu este nicio diferenta la consum, la putere nush ce sa zic, poate este dar nu ceva sa te dea pe spate si sa sesizezi ca din motoreta s-a transformat in avion. Am taiat evacuarea veche, am mufat-o pe asta noua si ...la drum. Din punctul meu de vedere nu trebuie sa faci nici o resetare...acuma daca te mananca... :)

Ce am remarcat in schimb este ca acum te vad cei cu masiniele...si daca nu te vad te aud macar si stiu ca esti prin preajma.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus toba Vick și acum umblu... Să pun toba originala înapoi. Fără db killer îmi sparge urechile și îmi umplu vecinii frigiderul... Cu db killer orificiul de ieșire al aerului e de dimensiunea ieșirii unui scuter de 50 cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunetul este demential...si eu trezesc vecinii dimineata dar nu stau decat 2 minute pana ma echipez si pana se incalzeste motorul cat de cat. Te obisnuiesti cu timpul iar la drum lung dupa ce treci de 80 nici nu mai auzi toba.

 

yoyo-man - stiu ca vick facea si db killer pentru evacuarile astea, nu ai vorbit cu el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am pus toba Vick și acum umblu... Să pun toba originala înapoi. Fără db killer îmi sparge urechile și îmi umplu vecinii frigiderul... Cu db killer orificiul de ieșire al aerului e de dimensiunea ieșirii unui scuter de 50 cc

Am db killer dar l-am dat jos ca mi se pare ff mic orificiul prin care rămâne sa iasă aerul... Pun puțin mai târziu poze cu toba cu și fără db killer montat

Presupun ca

 

 

Eu am pus toba Vick și acum umblu... Să pun toba originala înapoi. Fără db killer îmi sparge urechile și îmi umplu vecinii frigiderul... Cu db killer orificiul de ieșire al aerului e de dimensiunea ieșirii unui scuter de 50 cc

Am db killer dar l-am dat jos ca mi se pare ff mic orificiul prin care rămâne sa iasă aerul... Presupun ca sunetul tobelor Vick e același la orice formă... Puse pe aceeași mito ma refer..

 

Poze cu toba cu și fără db killer găsiți aici. Numai mie mi se pare mic orificiul care rămâne după montarea db killer?

http://db.tt/EPxg9iI5

 

P. S. Gusteru ... Se aude exact ca în filmuleț

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu dar stau la casa în cartier de case și nu îmi place sa deranjez lumea mai ales ca vin noaptea târziu... Vara... Geamuri deschise.. Etc. În plus am 2 copii mici... Care dimineață când plec eu dorm și trebuie sa împing motorul din dreptul casei ca sa nu dau trezirea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un amic, i s-au ars becurile din bord, unde gasim becuri de tipul ala? Sunt greu de schimbat? Sv650 prima generatie.

Am gasit in autovit cu 5 lei X-( , daca mai cautam gaseam si in alte locuri poate si mai ieftin. Am auzit ca mai sunt si in dragonu rosu dar nu bag mana in foc. Iar de schimbat nu este greu, chiar foarte usor trebuie sa dezmembrezi bordu :laugh:

Editat de Impulse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No da de cand ai permis ? La mine a fost 112 lei/6 luni :D

Nu conteaza de cand ai permisul, conteaza varsta. daca ai pana in 30 de ani ai pus-o. Ei vor sa faca la fel ca afara, dar nu au o baza de date in care sa reiasa de cand ai permisul, de cat timp mergi pe motocicleta si daca ai avut incidente in trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus toba Vick și acum umblu... Să pun toba originala înapoi. Fără db killer îmi sparge urechile și îmi umplu vecinii frigiderul... Cu db killer orificiul de ieșire al aerului e de dimensiunea ieșirii unui scuter de 50 cc

 

 

Eu am facut un db-killer de genul asta

http://static.webshopapp.com/shops/002292/files/001778259/taco-motos-db-killer-for-vance-and-hines.jpg

pe care am legat strans un burete de sarma.

 

A disparut complet bass-ul din toba, e muuuult mai silentioasa iar in mers suna exact ca toba originala(auzi sunetul motorului nu toba).

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am folosit db killer ul pana acum câteva zile când am mers la o întrunire moto și câțiva s-au mirat cât e de mic orificiul care rămâne după montarea acestuia... Ziceau sa îl dau jos ca omor motorul. De aia întrebam. Care mai aveți db killer tot asa mic e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, 28.04.2013, incepand cu orele 18:00, propun sa ne incepem acest sezon cu o ieseala la bere (fara alcool), la binestiuta carciuma "Casa noastra" , fostul Bikers de pe Matei Voievod. Eu, spiders 2066 si ochitu vom fi acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, 28.04.2013, incepand cu orele 18:00, propun sa ne incepem acest sezon cu o ieseala la bere (fara alcool), la binestiuta carciuma "Casa noastra" , fostul Bikers de pe Matei Voievod. Eu, spiders 2066 si ochitu vom fi acolo.

Daca scap in timp util de ce am de trebaluit maine, ajung si eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am folosit db killer ul pana acum câteva zile când am mers la o întrunire moto și câțiva s-au mirat cât e de mic orificiul care rămâne după montarea acestuia... Ziceau sa îl dau jos ca omor motorul. De aia întrebam. Care mai aveți db killer tot asa mic e?

Hi all!

 

permite-mi te rog sa-ti dau o explicatie foarte simpla (si NU pentru ca eu fac tobele)!

in montarea unei tobe sport pe un motor (i9ndiferent de care) NU da cai puteri in plus!!! multi spun ca daca montezi toba sport, motorul o sa fie mai puternic. NU! Motorul are deja o anumita putere insa dupa montarea tobei stock puterea lui se "reduce" un pic din cauza ca tobele stock treuie sa incadreze motorul (din punct de vedere a zgomotului) in anumite norme. din moment ce zgomotul e mai mic, evident si debitul aerului care iese e mult mai mic, astfe reduce si puetrea motorului. DECI: cand montam o toba sport (indiferent de care) si evacuarea devine libera, motorul ajunge la puterea lui initial. iar cand montam DB -killerul facem si noi acelasi treaba ca si toba stock. reducem zgomotul, astfel evident reducem si debitul aerului si evident un pic si puterea. INSA debitul de aer cu DB-killerul montat e tot mai mare decat la o toba stock. deci NU omoara motorul :)

toate cele bune tutror si asfalt uscat!

 

PS: in orice domeniu sau situatie exista "destepti" de genul "omoara motorul" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de răspuns. Nu am făcut nicio acuzație la adresa ta... Am și menționat ca mi s-a spus asa și de aceea am și scris aici și am cerut o părere. Nu ma interesau caii putere în plus și îmi place cum se aude toba cu db killer montat (și fără ar fi ok dacă ar fi un pic mai puțin galagioasa) însă eram curios doar dacă debitul de aer cu db killer montat nu e prea mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...