Sari la conținut

Accident Buell in Bucurestii Noi - Laromet 26.04.2010


Seven
 Share

Postări Recomandate

motorul disparut de la locul accidentului in timp ce motociclistul a fost luat de salvare - daca stiti detalii va rugam anuntati

Mesaj completat

B 17 EXR CULOARE ORANGE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte naspa faza.

 

Se mai mira politistii de la rutiera si SMURD-ul cand refuzi sa mergi la spital dupa accidente...

Probabil cel care a facut gestul asta ar fi si buzunarit motociclistul daca era inconstient.

 

Asta e lumea in care traim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum dreq sa dispara motorul?politia nu a ajuns la fata locului?.ce sfarsitul lumii?la asa oameni tre sale sfarsim noi lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va dati seama ca nimeni nu se astepta la asemenea intamplare, Cristi proprietarul Buell-ului a fost luat de salvare si dupa investigatiile de la urgenta (probabil ca a stat ceva timp la spital) s-a intors si motorul disparuse, a luat legatura cu politia si acum asteptam sa se intample lucruri, in mod sigur hotii sunt gainari pentru ca nu pot valorifica acest motor chiar daca il dezmembreaza.

 

totul s-a intamplat astazi in jurul orelor 15 - 16

Mesaj completat

nu cumva de-aia a si patit-o ? Ca sa-i dispara apoi motorul ?

 

probabil ca te gandesti la ce ai face tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc zona mult prea bine si sunt vreo doua birturi in zona plus magazine si nu au cum sa nu ii fi vazut pe cei care au luat motorul

Si da e zona bucurestii noi,sos chitilei plina de ciori ciorditoare

Editat de sandu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

 

probabil ca te gandesti la ce ai face tu

Cred că te-ai cam repezit cu "acuzația" asta. Chiar nu era cazul să te oftici aÂşa. Să-ți explic de ce. Nu ai dat nici un amănunt despre accident, doar că a fost un accident. Fără a Âşti circumstanțele, omul poate presupune că accidentatul a fost lovit intenționat de vreun individ, exact cu scopul de a-l trimite la spital Âşi să-Âşi creeze "cîmp de lucru"! Poate că dacă te-ai gîndi Âşi tu la asta, ai avea un punct de plecare în căutare.

Sănătate lui Cristi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că te-ai cam repezit cu "acuzația" asta. Chiar nu era cazul să te oftici aÂşa. Să-ți explic de ce. Nu ai dat nici un amănunt despre accident, doar că a fost un accident. Fără a Âşti circumstanțele, omul poate presupune că accidentatul a fost lovit intenționat de vreun individ, exact cu scopul de a-l trimite la spital Âşi să-Âşi creeze "cîmp de lucru"! Poate că dacă te-ai gîndi Âşi tu la asta, ai avea un punct de plecare în căutare.

Sănătate lui Cristi!

 

oricui i se poate intampla sa nu aiba pe cine apela intr-o situatie de urgenta asa ca va rog daca puteti da o informatie in legatura cu furtul nu ezitati sa ne contactati, imi cer scuze dar nu am mai multe informatii in acest moment, probabil va mai da detalii Cristi in functie de cum se va simti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si da e zona bucurestii noi,sos chitilei plina de ciori ciorditoare

A fost pe la Laromet, nu in partea cu Chitila. Daca era in zona cu Chitila poate era o sansa ca stiu ca pe acolo sunt camere de supraveghere.. Bai cat de aiurea!

Accidentatul e ok?

Probabil ca l'au pus la "pastrare" niste baieti din zona, politia sigur stie care se preteaza la asa ceva in zona aia si poate cu ceva unguente la politisti se mai afla cate ceva.. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gataaaaa, terminati

 

Eu am ajuns la cateva minute dupa accident, chiar cand a venit salvarea. Am vb cu motoristul si mi-a spus sa iau cheile din geaca, sa ii duc motorul la loc sigur. Am incercat sa fac asta, medicii de la salvare nu m-au lasat pe motiv ca nu sunt ruda. Am vorbit cu politia, au zis ca se ocupa ei si ca il duc la SPALATORIA DE VIS-a-VIS.

 

Intradevar erau multi colorati pe acolo... Politistii m-au asigurat ca se vor ocupa ei :D

 

deci, scria mare SPALATORIE DE LUX acolo... :peace:

 

Cum e motociclistul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat o problema ca sunt doar trei in Romania, se duce frumos intr-un sat de pe la mama dracu unde pe politistii agricoli ii doare la basca de tot si toate iar fiul primarului (sau nepotul secretarului de partid, functie de caz) merge nestingherit cu el fara sa fie luat la intrebari de nimeni, ca deh, are spate. Pe tzatza Floarea o doare la basca ca e Buell, se uita cu admiratie si jind la beizadeaua locala cum merge fara casca pe motocicleta cea frumoasa. Trist, dar din pacate foarte adevarat; :peace: este un scenariu destul de usor de pus in practica. incercati in seara asta sa stati de vorba cu politia din zona si sa patrulati prin cartier, cu cat mai repede cu atat mai multe sanse de reusita. Deja daca trec cateva zile, e mai greu sa-i dati de urma.

 

Later edit:

Sper ca aia la spalatorie sa nu fi spalat motorul cu tot cu acte, cu serii si vopsea.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, deci problema s'a rezolvat, s'a gasit motorul? Daca da, inchidem celalalt topic ca nu se mai justifica si ramane doar acesta in care protagonistul isi va spune, daca vrea, patania..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la 18.30 am fost sunat de Cristi si el m-a rugat sa postez acest anunt in speranta ca cineva a vazut ce s-a intamplat. Ramane de aflat cum va evolua situatia. Va rog daca afirmati ceva in legatura cu accidentul asigurati-va ca e real ce spuneti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai agitati atat, nu s-a furat nimic...

 

care e diferenta dintre furat si disparut fara urma in cazul asta?  

 

Din cate inteleg, omul nu l-a gasit cand a revenit la fata locului si nici n-a aflat inca unde se afla buell-ul. 

 

Daca nu a fost furat, atunci inseamna ca omul stie de el, logic nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...