Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am Hornet S din 2000 si are trip-meter si digital, vitezometrul desi cu afisas analogic, are citire digitala (adica nu am cablu de kilometraj, ci doar fire care intra in bord.

Motocicleta ta este facuta intre 2000 si 2002, chiar daca are cadrul schimbat pentru ca semicarena nu se potriveste pe modelele cu face-lift (adica din 2003 incoace), si poti sa iti dai seama si dupa rezervor, codita sa si stop.

 

Oricum, nu iti face griji, anul conteaza mai putin, a mea are 12 ani si 76k km si merge bine (ce-i drept i-am facut o servicare mai detaliata acum o luna, cu schimbare de garnitura la chiuloasa, curatat camera de ardere, reglat joc supape si schimbat lant de distributie).

 

 

asta e bordul de hornet S, produs DOAR intre 2000-2002

instruments.jpg

 

Eu eram doar curios mai exact din ce an e nu ca as fi ingrijorat de eventuala "varsta".A mea avea cand am luat-o 31500 (daca or fi reali) nici un proprietar inaintea mea nu a tinut-o mai mult de un sezon.Nu stiau ce frumusete pierd :moron:

 

 

Am fost si la RAR am vrut sa aflu vechea serie de sasiu eventual pt piese etc. si mi-a raspuns unu scurt si cu sictir: "si eu de unde vrei sa iti dau vechea serie"....ca nu tot la ei a figurat in evidenta si seria aia :finger:...

 

Oricum i love my bike si nici nu imi trece prin gand sa o schimb :bigstar: m-am suit duminica pe sora ei mai mare CBR 600 si m-a "dezgustat" pozitia din sa/la ghidon adica daca ar trebui sa merg asa 24/7 m-as numi masochist :haha:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum i love my bike si nici nu imi trece prin gand sa o schimb

Never say never.

Urca-te pe ceva mai mare, mai nou, pozitie asemanatoare, da vezi cum o sa-ti tradezi iubita instant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Never say never.

Urca-te pe ceva mai mare, mai nou, pozitie asemanatoare, da vezi cum o sa-ti tradezi iubita instant :)

 

Eu de ex m-am suit pe alt hornet mai nou si n-am fost dat pe spate, sunt destule imbunatatiri dar nu m-au convins sa o schimb.

In viitor probabil ca mai incerc si alta clasa, dar hornetul meu e membru al familiei si nu pleaca nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu are nimeni pe aici hornet de 900 ?

 

Daca vrei sa stii un consum aproximativ uita-te aici, poti sa dai click pe fiecare user, si acolo ai trecut si stilul de mers si tipul de drum.

 

Acum nu stiu, ori au nemtii benzina mai buna, ori merg doar pe autostrazi constant cu 90km/h in a 6-a, dar consumurile aclo sunt cam mici, cel putin la hornetul de 600 cam asa e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ul e ca la vtr, pare identic la prima vedere

Pai de la VTR e copiat (oficial), doar au schimbat plaja de turatii.

Le place astora de la honda sa recicleze. Oglinzile sunt tot de la vtr/cbr_f4i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de la VTR e copiat (oficial), doar au schimbat plaja de turatii.

Le place astora de la honda sa recicleze. Oglinzile sunt tot de la vtr/cbr_f4i.

Oglinzile nu-s, cel putin nu alea de pe vtr firestorm, posibil sa fie de pe SP1 sau SP2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Acum nu stiu, ori au nemtii benzina mai buna, ori merg doar pe autostrazi constant cu 90km/h in a 6-a,

Nu e vorba de benzina, ci de fluiditatea traficului. Daca la masina prin TM aveam un consum mediu de 9, aici am 6, ambele urbane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am nevoie de o informatie. Mi s-a rupt cablul care trage inapoi maneta de acceleratie, arata ca si cel de acceleratie, a mai schimbat careva dintre voi asa ceva? Daca da, de unde l-ati comandat? Vine separat sau impreuna cu cablul de acceleratie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am nevoie de o informatie. Mi s-a rupt cablul care trage inapoi maneta de acceleratie, arata ca si cel de acceleratie, a mai schimbat careva dintre voi asa ceva? Daca da, de unde l-ati comandat? Vine separat sau impreuna cu cablul de acceleratie?

nu au de hornet dar ca sa iti faci o idee uite aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare viesparului!

Are cineva idee daca se poate upgrada un Hornet S cu indicator de benzina? Macar bec martor.

Multumesc.

E prea complicat .... Cred ca e infinit mai usor sa o inveti pe O. sa treaca din mers de pe ON pe REZ ... :D ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am nevoie de o informatie. Mi s-a rupt cablul care trage inapoi maneta de acceleratie, arata ca si cel de acceleratie, a mai schimbat careva dintre voi asa ceva? Daca da, de unde l-ati comandat? Vine separat sau impreuna cu cablul de acceleratie?

 

 

RomiMoto din cluj sa sibiu iti aduce pe comanda ce vrei la motor. eu de acolo mi-am luat cablu de acceleratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am nevoie de o informatie. Mi s-a rupt cablul care trage inapoi maneta de acceleratie, arata ca si cel de acceleratie, a mai schimbat careva dintre voi asa ceva? Daca da, de unde l-ati comandat? Vine separat sau impreuna cu cablul de acceleratie?

ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am nevoie de o informatie. Mi s-a rupt cablul care trage inapoi maneta de acceleratie, arata ca si cel de acceleratie, a mai schimbat careva dintre voi asa ceva? Daca da, de unde l-ati comandat? Vine separat sau impreuna cu cablul de acceleratie?

Iti aduc si eu cablul de acceleratie, cel care-ti trage inapoi maneta.

Te costa 100 lei pana la tine acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Recent am devenit posesor de honda hornet din 2008 :)

Sunt nehotarat si habarnist in alegerea crashpad-urilor pentru ea... sunt ceva speciale ? am gasit la cateva magazine dar pretul variaza intre 200 si 700 ron ..si nu imi dau seama daca are ceva mai special unul fata de celalalt ( inafara de materialul confectionat si firma )

defapt unde mai exact vine prins crashpad-ul?

voi ce aveti ? ce imi recomandati? si de unde le aveti ?

Editat de kidutzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...