Sari la conținut

Kawasaki VERSYS - dual sport


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 479
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul asta mosu' a venit mai devreme...

attachicon.gif20160927_190858.jpg

attachicon.gif20160927_190635.jpg

DOT 2016, 750 RON setul,

Abia astept sa le incerc!!!

 

SiO2 - cremene :) https://ro.wikipedia.org/wiki/Dioxid_de_siliciu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce anvelope sunt ? Si de unde ti le a adus moșul ?

Heidenau K73 intradevar. Din Germanica de la mama si tata lor... pe combinatie. :peace:

Sunt mai moi cand sunt reci decat Dunloapele pe care le am acum cand sunt calde... dar cand s-or incalzi?

Mie ca o sa ii stropesc cu cauciuc topit pe cei din spatele meu pe drum... :-L

Sper sa nu se uzeze prea repede... sa ma tina doi ani macar.

Azi le incalt la Rams in Otopeni. Revin cu impresii.

» Post actualizat in 10 Oct 2016 16:24

Sunt perfecte gumele! Cred ca s-au gandit la mine cand le-au facut. Azi pe ploaie si cu gumele reci pe asfaltul normal... rece am pus doua frane mai serioase si m-am oprit de nu imi venea sa cred. Zici ca eram cu tirul incarcat max.

Pe asfalt uscat cand bag fata mai serios se aud discurile gemand si da sa se ridice de coada.

Cea mai buna investitie pe anul asta dupa casca si manusi!

Sper sa prind un off road in curand ca sa vad ce stiu pe moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cu K73-urile azi prin zapada! Pe zapada mica e OK dar daca are peste 15-20 cm se impotmoleste, e prea greu fierul, cand mai atinge si cu toba e stop. Cred ca o sa adaug in garaj un cross usurel pana la iarna ce vine. Pentru o dezmorteala a mers dar nu cred ca ma mai bag!

post-19846-0-09914000-1485525444_thumb.jpeg

Editat de greenhorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de anunt, il aveam in vizor :) Dar nu vi se pare cam scumpa?? avand in vedere ca e 7500 nou (pret lista, de unde se mai poate negocia ceva probabil) cu 4 ani garantie...

https://www.atvrom.ro/motociclete/kawasaki-versys-650-abs-15.html

Este varianta Versys Plus cea din anuntul de pe OLX, nu stiu care e exact diferenta dar sigur ceva este, plus ca iti da si o casca si Fast bag-ul.

 

Presupun ca fara acestea mai scade si pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai dati frate sfaturi d-astea ca ajunge lumea in porumb din cauza voastra...eu daca am GP Racer pe spate care functioneaza la presiune 2.1 fata cu 1.5 spate ar trebui sa bag 2.3 cu 2.9 cum scrie pe mobra? crezi ca toate versysurile vin din fabrica cu aceeasi firma de gume?

 

Se intra pe site-ul producatorului de gume si acolo se vede presiunea pentru acel tip de gume puse pe un anumit tip de motoreta...

Editat de Ashtray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca vreau sa vad ce presiuni au si altii cu acelasi tip de moto si gume.

 

In functie de acele presiuni imi pot spune cum se comporta motoreta pe curbe si cat i-au tinut gumele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai dati frate sfaturi d-astea ca ajunge lumea in porumb din cauza voastra...eu daca am GP Racer pe spate care functioneaza la presiune 2.1 fata cu 1.5 spate ar trebui sa bag 2.3 cu 2.9 cum scrie pe mobra? crezi ca toate versysurile vin din fabrica cu aceeasi firma de gume?

 

Se intra pe site-ul producatorului de gume si acolo se vede presiunea pentru acel tip de gume puse pe un anumit tip de motoreta...

Presiunea standard este cea indicata de producatorul motocicletei, in manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu conteaza ce cauciucuri am, la toate e buna aceeasi presiune, nu?

DA!

» Post actualizat in 01 Feb 2017 11:13

Pentru ca vreau sa vad ce presiuni au si altii cu acelasi tip de moto si gume.

 

In functie de acele presiuni imi pot spune cum se comporta motoreta pe curbe si cat i-au tinut gumele.

Pai si producatorul gumei de unde stie pe ce mobra o pui tu? Pe una de 180 de kile si 50 de cai sau pe una de 280 de kile si 100 de cai e acelasi lucru, nu?

» Post actualizat in 01 Feb 2017 11:18

Nu mai dati frate sfaturi d-astea ca ajunge lumea in porumb din cauza voastra...eu daca am GP Racer pe spate care functioneaza la presiune 2.1 fata cu 1.5 spate ar trebui sa bag 2.3 cu 2.9 cum scrie pe mobra? crezi ca toate versysurile vin din fabrica cu aceeasi firma de gume?

 

Se intra pe site-ul producatorului de gume si acolo se vede presiunea pentru acel tip de gume puse pe un anumit tip de motoreta...

Am pus tot felu' de gume pe KLE. De la crampoane la gume proaste de strada. De la Pirelli la Mitas. De fiecare data am respectat presiunile date de Kawasaki. Si ghici ce? N-am ajuns niciodata in porumb. Dimpotriva, cateodata am bagat mai mult sau mai putin ca sa testez. Si de fiecare data mobra s-a comportat prost.

QED!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ca tot vorbeati mai sus de manuale... vreti careva manualul de Versys 650 - 2009?

https://wetransfer.com/downloads/75c7edd0b4880fd09791da8216bb30b720170216114033/d38f615c97dd4f7756a2cb05ff87cb5c20170216114033/d95442

Luati cu incredere!

Presiunea in roti e la 2-62.


» Post actualizat in 20 Feb 2017 13:03

https://www.dropbox.com/s/267dfdx1ur5kz1s/Kawasaki%20%20Versys%202009.pdf?dl=0


» Post actualizat in 05 Mar 2017 14:25

Un pont de amplasare a unei sonerii...

post-19846-0-73454500-1488723648_thumb.jpg

E din aia care suna cand nu esti acasa :-D .

 

Si o ghicitoare: la ce poate folosi piesa aceasta la un Versys 650?

post-19846-0-67404400-1488723848_thumb.jpg

post-19846-0-69725600-1488723858_thumb.jpg

 

 

Editat de greenhorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ce ulei bagati in versys? motocicleta a venit cu cel de fabrica si i-am facut schimbul cu un BelRay EXS 10w-50 si aparent nu ii place...daca nu o las sa se incalzeasca cam pe la 60 de grade intra greu din 1 in 2 ca si cum nu ar avea ulei si agata spre 3...cand se incalzeste merge fara absolut nici o problema..foarte usor si lin...

 

a mai experimentat cineva asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...