Sari la conținut

Sos. Bucuresti-Targoviste - ACCIDENT MORTAL


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

Pe otv in direct se vede cum o soferita taie linia continua intoarce si este luata in plin de un motociclist.

Deznodamantul :

copilul femeii care statea pe scaunul din dreapta ranit

soferita speriata

motociclistul MORT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe otv in direct se vede cum o soferita taie linia continua intoarce si este luata in plin de un motociclist.

Deznodamantul :

copilul femeii care statea pe scaunul din dreapta ranit

soferita speriata

motociclistul MORT!

 

Rectificam:

 

Soferita in coma - posibil mai traieste cateva zile

Copilul in coma - posibil mai traieste noaptea asta

 

E fff tare cum s-a vazut in direct accidentul la OTV nu? :lol:

 

P.S.: E prima data cand vad o casca retezata de la jumatate....

Mesaj completat

ce motocicleta?

 

CBR 600

Mesaj completat

la intrarea in bucuresti din cate am inteles

 

Bucuresti-Targoviste / Dirijorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit la 2.00 o stire la radio in care un martor ocular spunea ca soferita e vinovata si ca motocicleta "avea 200 la ora"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreq cum evalueaza martorii astia "oculari" vitezele din ochi... pun pariu ca ar fi zis la fel daca ar fi mers cu 130 sau 300.... numai experti cu pistoale laser pe strazi... pai mie ca motociclist mi-e greu sa determin stand pe loc cu ce viteza trece unul pe motor... daca are o toba mai galagioasa ii amplifica senzatia de viteza cu cel putin 25%....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreq cum evalueaza martorii astia "oculari" vitezele din ochi... pun pariu ca ar fi zis la fel daca ar fi mers cu 130 sau 300.... numai experti cu pistoale laser pe strazi... pai mie ca motociclist mi-e greu sa determin stand pe loc cu ce viteza trece unul pe motor... daca are o toba mai galagioasa ii amplifica senzatia de viteza cu cel putin 25%....

 

Avea ..... destul! A rupt o Toyota Corolla de la jumatate aproape...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca am lansa zvonul ca motocicletele moderne au la bord o incarcatura pirotehnica ce explodeaza la impact si omoara conservarul ar fi astia mai atenti? Sau sa mergem numai cu 200 ca sa-i luam si pe ei cu noi? In ultima vreme vad ca la soferite e obligatoriu vorbitul la telefon,doar luna asta am ciocnit din spate cu conserva intentionat doua care mergeau exagerat de incet pe motiv de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca am lansa zvonul ca motocicletele moderne au la bord o incarcatura pirotehnica ce explodeaza la impact si omoara conservarul ar fi astia mai atenti? Sau sa mergem numai cu 200 ca sa-i luam si pe ei cu noi? In ultima vreme vad ca la soferite e obligatoriu vorbitul la telefon,doar luna asta am ciocnit din spate cu conserva intentionat doua care mergeau exagerat de incet pe motiv de telefon.

 

Dar daca am lansa zvonul ca daca te infigi cu mobra intr-o masina mori... oare noi am fi mai atenti?

 

Incearca sa le pocnesti cu mobra zmeule. Le impresioneaza mai tare cand te lipesti de luneta ca un gandac.

 

Odihneasca-se in pace cel ce nu mai e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...,doar luna asta am ciocnit din spate cu conserva intentionat doua care mergeau exagerat de incet pe motiv de telefon.

 

Cred ca ti-ar trebui un control psihiatric... Cum sa accidentezi INTENTIONAT pe cineva ca vb la tel? De claxon, flash-uri, depasire ai auzit? Cum ar fi daca un automobilist ar face aceeasi chestie cu tine pe motor pe motiv ca i se pare lui ca mergi incet? Sincer ma asteptam la mai mult de la un motociclist...

 

LE: ai fost vreodata intr-o masina lovita din spate la viteza mica? Iti spun eu, ca nu e prea placut, plus ca poate exista riscul unor leziuni cervicale. Pe mine m-a durut gatul vreo 2 zile dupa ce o proasta a lovit la stop masina in care ma aflam ca era prea preocupata sa vb cu celelalte femei din masina. Acum sa mai facem o presupunere: in masina e un copil mic care isi rupe gatul din motiv ca tie ti s-a parut ca ma-sa mergea prea incet si te-ai hotarat tu sa o lovesti din spate.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea ..... destul! A rupt o Toyota Corolla de la jumatate aproape...

 

De acord, dar am vazut si eu in Germania un SRAD de 650 care a iesit pe partea celalata a masinii, viteza la impact fiind de 120 kmh. Eu m-am referit strict la modul in care cand e de evaluat din ochi o viteza se ajunge iremediabil la fatidicul 200

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca am lansa zvonul ca motocicletele moderne au la bord o incarcatura pirotehnica ce explodeaza la impact si omoara conservarul ar fi astia mai atenti? Sau sa mergem numai cu 200 ca sa-i luam si pe ei cu noi? In ultima vreme vad ca la soferite e obligatoriu vorbitul la telefon,doar luna asta am ciocnit din spate cu conserva intentionat doua care mergeau exagerat de incet pe motiv de telefon.

 

Ar fi bun un film de informare despre "avariile" pe care le genereaza unei masini un "proiectil" de +250Kg cu masa concentrata intro latime de 50cm care vine cu +130KM/h. Cine stie... combinat cu alte campanii de "constientizare" a problemei de perceptie a motocicletelor poate s-ar evita macar un accident... fie si doar unu si cred ca ar merita...

 

Pacat de motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca am lansa zvonul ca daca te infigi cu mobra intr-o masina mori... oare noi am fi mai atenti?

 

Incearca sa le pocnesti cu mobra zmeule. Le impresioneaza mai tare cand te lipesti de luneta ca un gandac.

 

Odihneasca-se in pace cel ce nu mai e.

Dac a ne referim la accidentul produs in dimineata asta cand masina a trecut peste dubla continua,atunci putem spune ca baiatul asta nu a avut nici o sansa si a murit absolut nevinovat.Nu cred ca altcineva mai putea evita masina condusa de o netrebnica.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Cand a plecat de acasa nu cred ca s-a gandit macar o clipa ca pe acest forum oameni necunoscuti se vor ruga pt el.....pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, copilul in coma, iar motociclistul mort si voi o tat dati in diverse ca n-avea viteza, ca accidentul nu putea fi evitat, ca trebuie sa ne rugam si alte prostii.

Daca mergea ca omul, preventiv, chiar cu gandul ca poate cineva intoarce peste dubla continua (da, asa trebuie sa mergi), atunci ar fi putut sa evite accidentul, ar fi injurat-o pe aia putin si toata lumea ar fi ajuns fericita acasa.

Daaaaa, LEGAL are dreptate motociclistul... A, numai ca nu-i mai foloseste la nimic.

Si noi, ca motociclisti, incalcam anumite reguli de circulatie si trebuie sa ne asteptam ca si altii sa faca la fel. Si poate nu intentionat, dar din greseala, asa ca nu ne putem astepta ca altii sa nu greseasca la randul lor.

Totul tine de bunul simt si de capacitatea de a anticipa. Daca tu mergi tare, ca nesimtitul, NERESPECTAND LEGEA, uite ca alt nesimtit sau pur si simplu din greseala a intors prin loc nepermis.

Se vede ca nu prea ati avut accidente la viata voastra sau mergeti prea putin cu motorul si n-ati fost pusi in situatii dificile in trafic... Va garantez ca la 50km/h nu intra nimeni in coma, eventual se lasa totul cu vreo mana rupta. Dar, in general, la viteza asta ai timp sa reactionezi.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi cum zici tu sa mergem anticipat cu gandul ca o sa intoarca vreounul pe linia continua am merge totii cu 20 la ora cu degetele incordate pe frana , sa nu incercam sa gasim circumstante atenuante prostiei criminale.... si eu merg cu conserva prin oras dar belesc ochii in oglinda cand intorc ( fiind asta chiar si pe linia continua )!!

 

 

Dumneazeu sa-l odihneasca pe motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi cum zici tu sa mergem anticipat cu gandul ca o sa intoarca vreounul pe linia continua am merge totii cu 20 la ora cu degetele incordate pe frana , sa nu incercam sa gasim circumstante atenuante prostiei criminale.... si eu merg cu conserva prin oras dar belesc ochii in oglinda cand intorc ( fiind asta chiar si pe linia continua )!!

 

 

Dumneazeu sa-l odihneasca pe motociclist!

 

Da nu i-a gasit nimeni circumstante atenuante tembelei. Ba chiar ii gasesc agravante daca vrei ca mai era si cu copilul in masina.

 

E mai putin mort acum riderul ca aia e de vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi cum zici tu sa mergem anticipat cu gandul ca o sa intoarca vreounul pe linia continua am merge totii cu 20 la ora cu degetele incordate pe frana , sa nu incercam sa gasim circumstante atenuante prostiei criminale.... si eu merg cu conserva prin oras dar belesc ochii in oglinda cand intorc ( fiind asta chiar si pe linia continua )!!

 

 

Dumneazeu sa-l odihneasca pe motociclist!

Daca e nevoie sa mergem cu 20km/h, cu 20 trebuie sa mergem.

Prostie criminala a fost din partea aluia care mergea cu viteza. Viteza a ucis! Daca intra in tanti aia cu 50, 70km/h, nu ar fi murit nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectificam:

 

Soferita in coma - posibil mai traieste cateva zile

Copilul in coma - posibil mai traieste noaptea asta

 

E fff tare cum s-a vazut in direct accidentul la OTV nu? :lol:

 

P.S.: E prima data cand vad o casca retezata de la jumatate....

Mesaj completat

 

ce tare este ironia ta. :lol:

 

CBR 600

Mesaj completat

 

 

Bucuresti-Targoviste / Dirijorului

 

 

am auzit la 2.00 o stire la radio in care un martor ocular spunea ca soferita e vinovata si ca motocicleta "avea 200 la ora"

 

da, martorul era chiar "ocular". A vazut totul si cel cu motocicleta chiar avea 200 Km/h daca nu si mai mult. ce sa zic, "ocularul" are radar in creier, a stat ascuns in intuneric (culoare pielii il ajuta sa nu fie vazut), undeva dupa un colt si a masurat viteza motociclistului. Daca avea viteza "masurata" de martor, masina era rupta in doua, parerea mea

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e nevoie sa mergem cu 20km/h, cu 20 trebuie sa mergem.

Prostie criminala a fost din partea aluia care mergea cu viteza. Viteza a ucis! Daca intra in tanti aia cu 50, 70km/h, nu ar fi murit nimeni.

Ba da, la 50km/h sunt sanse mari sa fi murit doar el. De la o lovitura unde nu trebuie la 30 la ora poti ramane paralizat, iti rupi gatul etc. depinde doar ce lovesti si cum lovesti, cat de puternica e decelerarea. Parca odata cu seria de accidente cu gropi de la inceputul anului a fost si stirea cu un biciclist mort.

 

Atentie mare la iesirea din Bucuresti spre Targoviste, multe masini schimba sensul.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...