Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

A mai comandat cineva dupa ebay.it? Am gasit acolo o evacuare LeoVince la 380e noua si as vrea s-o iau, dar... nu am mai comandat dupa eBay si nu stiu exact cum sa procedez si in ce/cine sa am/nu am incredere.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

A mai comandat cineva dupa ebay.it? Am gasit acolo o evacuare LeoVince la 380e noua si as vrea s-o iau, dar... nu am mai comandat dupa eBay si nu stiu exact cum sa procedez si in ce/cine sa am/nu am incredere.

 

Multumesc!

 

Eu am luat mai multe de pe ebay.co.uk. Niciodata nu am avut probleme, de la bujii, semeringuri pt fururca si sa de moto... De italieni nuj ce sa zic... nu am luat niciodata de acolo, nu prea am gasit lucruri interesante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni,

 

Permiteti-mi sa ma introduc la randul meu in cercul propritarilor de FZ6, sau, ca sa fiu in spiritul titlului acestui thread, sa v-o arat. Scula. :P

 

Elian, brasovean de bastina dar relocat din ratiuni de job in Tg Mures, incepator pe 2 roti, stapan de FZ6 N productie 2005, inmatriculata de noua in Ro 2006, unic proprietar, servisare la dealer cu respectare plan service, ingrijita, curatica, frumoasa, la achizitie putin sub 12.000 km.

 

Detalii nesfarsite, povestile si intreaga mea bucurie sunt de gasit pe topicul de la 'Motocicleta mea': Pisica din Iwata

 

O poza 'de buletin' atasez insa si aici, caci nu ma pot abtine :P

 

Ma bucur mult ca pot posta aici, pe acest thread, si ma bucur enorm de alegerea facuta!

 

Sa ne auzim cu bine!

post-46297-1283341200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B_Bogdan: sa fii atent sa iei de la useri bine cotati (de obicei peste 95%) iar in cazul italiei, sa te feresti de regiunile din sud (gen Calabria, Apulia, Campania, etc.) - cauta sa iei din Lombardia, Veneto, Piemonte, etc.

 

Daca urmezi aceste doua sfaturi e foarte putin probabil sa iti iei teapa :P

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Elikratos - Bine ai venit, asfalt uscat si sa te bucuri de minunatia ta mica!

@ Metal Heart - Dupa ebay.co.uk stiu ca sunt mai sigure, dar si preturiile sunt ceva mai mari....eu am gasit ce vroiam...adica o toba finala Leo Vince....

@ PzKpfW - stiu ca sunt vestiti cum si noi suntem intr-ale comertului electronic, tocmai deasta am apelat la cunostiintele voastre.... Multumesc!

 

 

app....Are cineva de vanzare o toba finala LeoVince sau Akrapovic pt un FZ6N din 2004?

 

Meci!

Mesaj completat

ma poate ajuta cineva cu o casca marimea S pentru prietena mea o seara? dau o bere/2/3 :P multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata,mi s-a aprins un beculet pe bord,cred ca primul,care indica uleiul ,sau al 2-lea ,nu sunt sigur caci eram f obosit .dupa 9 ore de munca ...

Cine poate sa imi dea un sfat?ccred ca raman fara ulei ...s-a aprins apoi s-a stins dupa 20 m.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata,mi s-a aprins un beculet pe bord,cred ca primul,care indica uleiul ,sau al 2-lea ,nu sunt sigur caci eram f obosit .dupa 9 ore de munca ...

Cine poate sa imi dea un sfat?ccred ca raman fara ulei ...s-a aprins apoi s-a stins dupa 20 m.

 

Multumesc,

 

Ai sigur nivelul scazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am un ghidon de vanzare.

este nou, l-am luat de la Florin inainte sa vopsesc mobra dar nu am mai apucat sa il montez. modelul este negru, de la Baracuda.

cei interesati sunt rugati sa imi dea PM (intru mai rar aici de cand m-am transferat la enduro :cheers:

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa anunt si aici. Imi vand motorul. Fazer din 2003, 47 000 km, cumparata in 2003 de la Yamaha Romania. Motorul vine cu parbriz inalt Givi, topcase Givi traffic si alarma cu pager. Pret 2800 euro, negociabil. :cheers:

 

Poze gasiti aici : http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/to...-fazer-an-2003/

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am un Fazer din 2002 (FZS600) la care in ultimul timp am observat un zgomot ciudat, care se intampla mereu cam intre 3500 si 3700 de ture, si in accelerare si in franare. Este un zornait fin, ca si cum ai pune niste bile de rulment pe o tava si ai legana-o usor. Zgomotul nu este puternic dar sesizabil, si se intampla doar in acea plaja de turatii. Ce ar putea sa fie?

 

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand motocicleta ASTA, m-au cam luat niste ganduri necurate. Vreau si eu sa-mi pun furca up-side-down. Vad ca asta din link pare a fi furca de Ducati Monster. Eu ma gandisem initial la furca de Yamaha R1 '99-00 si tot ce implica asta (janta si cauciuc pe 120, discuri, juguri etc). Ati gasit pe undeva o converise de genul, unde a pus cineva asa ceva pe Fazer, care au fost pasii, daca totul cade fix pe fix sau mai trebuiesc facute niste adaptari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...