Sari la conținut

Trippin' Home


Postări Recomandate

Asadar nimic mai simplu, am dat si eu o tura pan-acasa. Eu cu mandra si cu Doyle, vacutzul drag. Bucuresti - Pitesti - Rm.Valcea - Voineasa - Petrila si-napoi. Trei zile. De fapt adunate vreo una jumate. Si din frumoasa Petrila o alta tura mica pe coclaurile unde cand eram mic de tot imi rupeam bicicleta-n paishpe si mai mult impingeam la ea decat pedalam - cheile Rosia, sau Rosiei, sau cam asa ceva. Una peste alta, frumoasa tzara am sub roti. Cuminte trotineta am sub aaa :crack: ... sezut (un fel de poponeatza, numa ca-ncepe cu "c").

 

Le dau cuvantul pixelilor:

 

post-3496-1153065272_thumb.jpg post-3496-1153065313_thumb.jpg post-3496-1153065365_thumb.jpg post-3496-1153065376_thumb.jpg

 

post-3496-1153065433_thumb.jpg post-3496-1153065443_thumb.jpg post-3496-1153065450_thumb.jpg post-3496-1153065457_thumb.jpg

 

post-3496-1153065465_thumb.jpg post-3496-1153065516_thumb.jpg post-3496-1153065545_thumb.jpg post-3496-1153065536_thumb.jpg

 

post-3496-1153065301_thumb.jpg post-3496-1153065390_thumb.jpg

 

 

Si cireasa de pe tort, cand am plecat inspre inapoi, cand sorbeam o cafea la cabana Groapa Seaca in zori de zi ce mi-e dat s-aud? Suavul glas matinal al d-lui. Thomas apostrofandu-ma de la balcon. Stiam ca-i mica lumea, da' nici chiar asa.

 

post-3496-1153065559_thumb.jpg

 

 

 

Si-o panorama facuta mai "manual" asa, romaneste cum ar veni:

 

post-3496-1153065574_thumb.jpg

 

 

 

P.S. Prezint cu asta ocazie adanci si pioase scuze publice d-lui f_zoltan, pentru ca in nesimtirea mea nu am sinchisit sa-i dau un telefon in tot timpul sederii mele. Iertare Zoli :disappointed: , numai eu stiu cum e sa vii acasa o data la 6 luni si sa trebuiasca sa semnezi condica la toate rudele, prietenii, vecinii, catzeii, purceii, prepelitzoii si chitzulanii. Mai vin :sick:

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aflasem de la Gaxel ca vii acasa, de fapt eram convins ca nu poti lipsi de la "parastasul lui Om Rau". Nu am de ce sa ti-o iau in nume de rau, ca stiu foarte bine ca atunci cand vii aici, ai multe obligatii.

Daca ai fi plecat azi pe Voineasa, ne-am fi intalnit pe Groapa Seaca, pentru ca am fost si eu sa-mi scot Kawa la aer. Dupa cum probabil ai citit acum o saptamana, draga de ea imi suplineste voiniceste poftele enduriste, atat ca tre'sa fiu bland cu ea, ca are inima mare, da' incaltarile-i nu sunt facute pentru asa ceva. Drept dovada iti postez si eu o poza cu drumul pe care l-am batut azi in Cheile Jietului.

post-3618-1153068645_thumb.jpgpost-3618-1153068686_thumb.jpg

Pozele tale nu le comentez, le savurez pur si simplu, sunt dincolo de cuvinte. Thomas, te salut si eu, pe calea asta, ca nu am avut ocazia sa-ti aud "vocea suava" live :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paaai... :disappointed: astazi am plecat. Astazi 16.07.2006. Am plecat de dimineata, pe la 7 a.m. spre 8. Si-am zabovit la Groapa Seaca vreo juma' de ora. Deci nu e chiar asa de mica lumea, pan' la urma. In alta ordine de idei, ma uit la fotografia ta cu drumul si tot nu-mi vine sa cred ca mititica nu se supara pe tine. Sunteti cam tari voi doi, bravo, cred ca un enduro mic nu ti-ar face prea bine, daca cu Kawa deja rupi muntzii-n doua. Glumesc, normal. Hai cu capritzaaaa!!!

 

Si multumesc mult pt. cum imi vezi fotografiile.

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vaaai de mine in ce hal arata drumul spre vidra..! :disappointed: (ala e sau ma insel?) au luat-o razna cu defrisatul. partea proasta e ca inseamna ca nu-i opreste nimeni, probabil spagile au inchis de tot gura celor care trebuiau sa se ocupe de asta.. :crack: pacat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca "scula" pentru ca o meriti !

 

La multi kilometri frumosi !

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre' Bizoane, iar iti salvez din poze la greu :smoke: Acum urmeaza un topic si de la mine, dar oricum, ale mele poze palesc in fata ta.

 

Numai bine :banana:

 

@Zoltan, cumva erati duminica pe dupa-amiaza prin cheile Jietului cu un chopper, trasi intr-o poienita si va tot uitati dupa un GS care suna tare ? Daca voi erati, imi cer scuze ca nu am oprit, eram lansat pe serpentinele alea prea serios :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sparg o samanta si nu imi vine sa cred ce frumoase poze. Si vad destule in fiecare zi! :smoke:

Bravos mai, si la mai multe din astea, ce naiba!

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Thomas, noi eram. Abia acum realizez ca tu erai cu geseul. La intoarcere te-am vazut de sus, ca eram urcat pe jos unde am fost anterior cu motorul, si mi-au zis fetele ca ati salutat :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mishto! Daca nu opream sa-mi beau cafeaua la Groapa Seaca am fi fost trei useri rataciti pe o raza de cativa kilometrii patrati, si la mama dracu-n varfu' muntelui. Buna treaba!

 

Am fi fost ca astia trei :banana:

 

post-3496-1153494608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

faine poze.....ai boala mare pe fotografii....

ies super faine....cu ce aparat le faci?

Intrebarea asta e deranjanta de obicei... ca si cum ai iesi de la un concert si ai spune pianistului: foarte frumos... la ce pian ati cantat? sau sa intrebi pictorul ce uleiuri a folosit... Aparatul nu face doi bani fara cel din spatele lui...

Bizoo_n... ce sa zic... fotografii superbe, calatorii superbe... :cheers: Iar motoarele... exact intre ce oscilez eu: BMW 650 sau chopper. Am vazut ca tu le-ai luat pe amandoua. :D

Editat de Dan_EOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc inca o data tuturor.

 

Intrebarea asta e deranjanta de obicei... ca si cum ai iesi de la un concert si ai spune pianistului: foarte frumos... la ce pian ati cantat? sau sa intrebi pictorul ce uleiuri a folosit...

 

Iar motoarele... exact intre ce oscilez eu: BMW 650 sau chopper. Am vazut ca tu le-ai luat pe amandoua. :burnout:

 

Intrebarea nu e deranjanta, dar nu-si are rostul. Am mai avut discutia asta. Ai explicat foarte frumos mai sus. Iar despre motorete, fa si tu ca mine:ia-le! Eu sunt dator pe viata deja, si e super :cheers: !

 

@Smokey: 'traitz shefu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah, asha e cand e fotografu' meseriash... parca arata shi tzara asta mai bine :D

 

Felicitari!

:cheers: super pozele,felicitari bizoo_n

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...