Sari la conținut

Otopeni


Raduuuuuuuuuu
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat o colega de la Urgenta si mi-a stricat ziua: un motociclist a iesit de pe sosea si a intrat intr-un panou publicitar de pe margine. Cu toate ca a avut costum in regula a fost adus decedat la camera de garda. Il chema Ramiro Zmeu (parca).

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am auzit de un accident pe la prisma in care o nubira alba a iesit de la o vulcanizare si a intors fara sa se asigure. a lovit un motociclist care s-a oprit intr-un stalp si se pare ca si motoru a venit peste el. tupul a murit in drum spre spital. Cica avea coloana rupta si trei coaste i-au perforat un plaman.

 

Condoleante familiei indurerate ( am inteles ca avea o fetita de cativa anisori)

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut si eu accidentul... o imagine terifianta. Nu stiam ca motociclistul a decedat in drum spre spital... ma intristeaza teribil. Intr-adevar asta a fost filmul nenorocirii... nubira, vulcanizare, stalp. Locatia exacta - podul de la iesirea din Otopeni spre Ploiesti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, condoleante familiei si prietenilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce s-a intamplat cu conservaru' dar din cate am inteles politia nu a spus mai nimic pe ca s-au strans foarte multi motoristi si poate il linsau. cred ca o se spuna ca de fiecare data ca nu l-a vazut, ca avea viteza foarte mare ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am trecut pe acolo si am vazut un grup mare de motociclisti opriti acolo. I-am claxonat in semn de salut dupa care am vazut urmele accidentului si nu am putut sa opresc. Am dat cateva telefoane si am aflat cu stupoare ca am mai cazut unul dintre noi. Am inteles ca mergea pe un gixer de 1000.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i fie tarana usoara. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ala cu Nubira a iesit de la vulcanizare fara sa se asigure... Tipic.

Am stat putin de vorba cu politistii si chiar am ramas surprins cand unul din ei a zis: "nu conteaza, putea sa vina si cu o mie, autoturismul era obigat sa se asigure si sa-i acorde prioritate...". Problema e ca din strada pana la ancheta se schimba multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!Era un super baiat,nu-mi vine sa cred ca a putut pati asa ceva.Avea un Gsxr de 1100,era echipat(combinezon etc.).Cred ca de vina a fost si viteza excesiva si boul ala cu conserva care ca de obicei nu a aproximat corect distanta.

 

Condoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante !

 

Cat despre cel cu Nubira, Libertatea ne ofera numarul lui de inmatriculare : B-55-VPS. Care-l vedeti, sunt sigur ca cel care a plecat dintre noi v-ar fi recunoscator daca i-ati face o bucurie.

 

Tot cei de la Libertatea au si o poza cu motorul. Tot ce pot sa mai spun e, aveti grija.

post-14-1079930869.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate!!!! Chiar nu putem face nimic cu imputitii astia de conservari?

 

Efectiv nu am cuvinte sa-mi exprim parerea de rau. Am innebunit cand am auzit ca avea si o fetita.

Condoleante familiei!

 

Haideti sa facem ceva pentru el, stiu eu, sa ne vedem la Arc, sa-l conducem pe ultimul drum in zgomot de motoare....

 

Dumnezeu sa-l odihneasca! :( :) :) :) :) ;) si sa-i fie mai bine acolo unde este, fara conservari nenorociti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace !!!

 

Eu cred ca trebuie sa punem in practica o campanie educationala adresata soferilor, deoarece murim pe capete din cauza lor si lor li se rupe.

 

Eram odata intr-un taxi si la stop un motociclist. I-am zis aluia sa se dea un pic mai in dreapta sa treaca si baiatul ala, la care imi zice: "ia lasa sa nu mai treaca. Ca daca ar fi dupa mine i-as calca. E vina lor ca mereu se baga printre masini."

 

Vineri dimineata cand mergeam la munca era un dobitoc trecut pe rosu in intersectie care evident era sa se infiga in mine. L-am evitat la vreo 20 cm.

Evident ca am luat-o pe contrasens si l-am alergat pana l-am prins. Ce e drept omul se cam panicase. Ca ce ca pe el l-a prins rosu in intersectie. Da legea aia de zice ca daca nu ai loc unde sa te duci sa te opresti ai auzit-o ma cap de sticla?

Norocul lui ca nu a fost tare in gura si l-am pus sa isi ceara scuze, mai ales ca eram cu fata mea in spate.

 

Cam asta este gandirea lor de k k t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

Asta cu nubira plansese pana atunci. Nu cred ca el a vrut sa iasa asa, dar deh asta-i viatza. Chiar cred ca ar trebui organizata o campanie de constientizare a soferilor fatza de motociclisti. Nu stiu daca e frumos insa sa asociem tragedia familiei celui care s-a dus dintre noi, dar oricum, trebuie facut ceva, un reportaj, ceva, pentru ca cei de la volan sa nu mai priveasca motociclistii ca pe niste raufacatori, ci sa isi da seama ca sunt oameni, ca si ei...

post-14-1079948210_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...