Sari la conținut

Accident Bucuresti - 21.06.2010 - Dr. Taberei (zona Moghioros)


20npo
 Share

Postări Recomandate

am locuit in zona, parintii ocuiesc acolo si trecerea aia de pietoni o stiu foarte bine.

 

cand eram in scoala generala, adica acum multi ani , o colega a fost omorata pe trecerea de pietoni in timp ce faceau unii cu masinile curse... a fost o vreme cand se facea si asa ceva...

erau si povesti tampite desre cum un biker care se respecta reuseste pe bucla aia sa isi vada coada motorului. asta acum 15 ani. toti care stam in zona stim cum se alerga din cand in cand pe acolo. stiam ca trec copii aiurea.

 

acestea fiind spuse, imi e greu sa judec nepartinitor.

 

eu nu intelgem, mai mult decat tot, omori un om ca a trecut neregulamentar ?

 

si , imi e greu sa cred ca in limitele unei viteze legale, omori un om pe bulevardu ala..

 

daca totusi il omori circuland cu viteza legala, inseamna ca l-ai busit cu 50-60 FARA sa pui pic de frana (de ce ai pune frana la 17m de trecerea de pietoni, doar nu belesti ochii langa trecere la posibil trecatori)

 

daca la 50 il busesti fara sa incetinesti, avand in vedere largimea strazii aleia, inseamna ca nu ai fost capabil sa eviti macar putin, sau ai facut ceea ce noi numim point/target fixation. adica s-a uitat la pieton si in el a intrat... si asta, cel putin moral, implica vina motociclistului pentru ca nu era capabil sa conduca motorul pe care il avea...

 

nu ma apuc sa dau vina pe nimeni ca nu am fost acolo, si nu imi pasa asa de mult, dar ma uimeste cat de usor se dicuta despre o viata umana. pe mine m-au ferit masini, am traversat alergand cand eram copil... meritam sa fiu omorat probabil..

 

voi cu mobra in toata viata voastra nu ai facut nici o depasire aiurea cand un sofer a tras de volan sa nu va ia in plin ...

 

 

 

caniggia ... pana acu n-ai vorbit prost dar...vad ca niciodata nu e prea tarziu sa incepi... tu zici ca te opresti imediat daca sare cineva in fata ta in 2m ? scuze dar...asa ti se pare :P) vitezane din 43...vai scuze...nu toti ne permitem sa ne luam mobre noi si echipament,cauciucuri cu dot 1910 si tot felul de nebuneli...asta e...astia suntem...daca am ajuns sa ne porcaim intre noi chiar si cand nu e vina bikerului o luam pe o cale tare rea.

 

 

 

LE: cat ziceai ca merge mobra ta intr-a ntaia?

daca tu zici ca mergi in oras cu 60 mananci un rahat cat motoreta ta de mare...e practic imposibil

 

 

offtopic, stai tu pe pace, in 1923 se faceau recorduri de 247km/h.

prin anii 50 erau motoare, guzzi, de 500cc3 v8 capabile de 260km/h. si da, nu avem bani de asa ceva;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E foarte amuzant cum sariti toti, apasati pe bold si pe underline, si sustineti ca nu a fost vina motociclistului. Doamne-feresteee!! Niciodata nu e vina motociclistului, nu conteaza ca nea Caisa ala avea viteza mare in oras, nu a fost vina lui.

 

Am inceput sa am alergie la toti mobristii cu vitezane din '43, casti de 100 de ron si geci probiker care omoara lumea FARA SA FIE VINA LOR. Sunt incepator, am vreo 12 mii de kilometri sezonul asta si am mers si eu prin oras destul. La viteze de pana in 60 la ora mobra se opreste aproape imediat. Probaicarul ala care a omorat un om aseara nu mergea cu viteza legala, e evident. Si pentru asta i-as dori sa iasa din puscarie cand mi-oi lua eu GSXR din '43.

 

Daca ai alergie mergi la doctor!Sau poate te putem ajuta cumva sa te scapam de suferinta,sa nu te mai chinui!Nu toata lumea isi permite motocicleta noua,gume noi si costume de nu stiu cate sute de euro.Nu inteleg,ce relevanta are faptul ca motociclistul avea geaca probiker?Tu daca ai Alpinestar sau Berik sau mai stiu eu ce,esti intangibil?Crezi ca geaca ta e anti-batrani care traverseaza prin locuri nepermise?Inca ceva,de unde stii tu ce viteza avea?Ai fost acolo?Sau dupa calculele tale facute cu geaca de firma si casca super scumpa pe cap,facute stand in fata monitorului,ai dedus tu ca avea viteza?Daca nu ai fost acolo mai bine te-ai abtine la a face comentarii infantile,te faci de ras,cu tot cu geaca ta scumpa.

Editat de ionutene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idea e ca acolo e un parc, si trebuie mers cu foarte mare atentia. Ca si la statii RATB, piata, scoala. Numai pilotul si martori stii ce s-a intamplat acolo. Poate a mers prudent, poate nu. Nu va luati iar la bataie iar pe un topic de accident mortal, chiar nu are rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu am fost acolo asa ca nu pot sa spun sigur ca a fost sau nu vina motociclistului, DAR a,vazut cu ochii mei cum 2 mosi idioti erau sa sara fara nici o jena in fata unui autobuz, noroc ca i-a prins un tip ca ei se duceau direct. Eram mai multi oameni la o trecere de pietoni pe la Natiunile unite si era rosu dar nu venea decat un autobuz si am vrut sa trecem toti dar vazand ca vine autobuzul ne-am oprit. Mosii cei doi au vazut ca vine, s-au oprit putin si cand autobuzul mai avea vreo 6m de trecere aia s-au gandit sa treca repede, in loc sa stea cateva secunde sa treca autobuzul ei s-au gandit sa treca repede ca ei sunt supermeni si ajung pe partea cealalta pana sa ajunga autobuzul. Noroc ca a fost un tip vigilent mai in fata care i-a prins cu bratele ca ei se duceau fara nici o treaba, noi tipam la ei sa se opreasca :P Deci e posibil sa fie aceeasi situatie si in cazul de fata, chiar daca avea sau nu viteza sunt idioti care nu reusesc sa se gandeasca ca e mai bine sa astepti cateva secunde si sa traiesti, decat sa crezi ca poti trece mai repede decat vine un motor sau masina...of ce multi retardati sunt...

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu intelgem, mai mult decat tot, omori un om ca a trecut neregulamentar ?

 

si , imi e greu sa cred ca in limitele unei viteze legale, omori un om pe bulevardu ala..

Nu a omorat nimeni un om pentru ca a trecut neregulamentar, e o interpretare tembela. A fost un accident in care un om care a sarit in fata unei motociclete a murit, nu exista nici intentia ("omori un om pentru ca") si nici legatura - crezi ca motociclistul l-a luat in tinta si s-a dus peste pieton? Cum dracu' poti scoate asemenea rahaturi?

 

Un om poate muri si cazand pe jos, nu e nici o regula ca la 50 km/h nu se moare in accident, ci doar la 200. Am vazut caz in care un pieton care a traversat alergand, s-a lovit de laterala unei dube care oprise la trecere si a cazut jos. Duba stationa, pietonul a dat cu capul de pamant. Inca o prostie cat casa?

 

Si ce treaba are cu "bulevardul ala"? Alea mari late au airbaguri pe margini sau ce? Pe care bulevard omori un om in limitele vitezei legale si pe care nu?

 

Motociclistul nu pare sa aibe nici o vina, legala sau morala si nu cred ca a fost acuzat de ceva. Dosarul penal se intocmeste pentru lamurirea situatiei, nu inseamna ca e acuzat cineva (cercetare "in rem" suna cunoscut?). Daca avea 50 km/h la 20 de metri de trecerea de pietoni avea suficient timp si spatiu sa opreasca in siguranta daca era nevoie, iar OZN-urile care se sinucid pe strada nu sunt problema morala a cuiva, altul decat ma-sa care nu l-a invatat sa treaca pe trecerea de pietoni si a Politiei Romane care tolereaza fenomenul si tacit il incurajeaza prin pasivitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La scurt timp dupa accident, nici nu apucasera sa spele balta de sange de pe jos,cand trece alt camikaze tot prin locul unde a fost accidentat batranul,exact pe langa politistii care erau la fata locului,fara nici o treaba.L-au luat la intrebari,la care el da raspunsul clasic:Ce vrei Dom'le,daca m-am uitat? ....La care politistul:Asa s-a uitat si cel care a murit mai devreme".La faza aia daca eram in locul lor ii dadeam amenda si doua suturi in dos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte amuzant cum sariti toti, apasati pe bold si pe underline, si sustineti ca nu a fost vina motociclistului. Doamne-feresteee!! Niciodata nu e vina motociclistului, nu conteaza ca nea Caisa ala avea viteza mare in oras, nu a fost vina lui.

 

Am inceput sa am alergie la toti mobristii cu vitezane din '43, casti de 100 de ron si geci probiker care omoara lumea FARA SA FIE VINA LOR. Sunt incepator, am vreo 12 mii de kilometri sezonul asta si am mers si eu prin oras destul. La viteze de pana in 60 la ora mobra se opreste aproape imediat. Probaicarul ala care a omorat un om aseara nu mergea cu viteza legala, e evident. Si pentru asta i-as dori sa iasa din puscarie cand mi-oi lua eu GSXR din '43.

 

 

Iarta-i si tu pe Probaicării aÂştia ca nu Âştiu ce fac ....în loc să meargă în maiou adibas trag pe ei o jeacă ieftină Âşi îÂşi pierd mințile.

 

Scuze de offtopic

 

On topic.

 

Viteza este principala problema in accidente dar daca mai ai si nesansa se se arunce cineva in fata ta ....niciodata nu poti stii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema... din comoditate toată lumea foloseste expreis de "dosar penal" cand de fapt este vorba de dosar de cercetare penala, si nu dosar de urmarire penala, care de la parchet, in cazul in care motociclistul este nevinovat, poate primi un NUP adica nu Neinceperea Urmarii Penale... dosarul de cercetare penala se deschide automat in cazul unui accident cu victima... care necesita cel putin sa fie transpotata la spital pentru investigatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce e asa de greu de imaginat.

Nu a traversat in fata voastra nici un pieton prin loc nepermis care s-a oprit in drum si atunci tu ti-ai continuat drumul dupa ce ai vazut ca s-a oprit si se uita la tine?

Baiatul cand a vazut ca vrea sa treaca mosul,a dat flash-uri si claxoane si a pus si frana.Dupa ce a vazut ca s-a oprit mosul a eliberat frana si in momentul ala a sarit mosul.Dupa 2 m batranul a sarit in fata.SUNT MARTORI CARE SPUN ASTA IN DECLARATIILE POLITIEI.Acelasi lucrul il spun si despre viteza.

Nu a fost vorba de nici un target fixation.Pur si simplu,a sarit in 2 m in fata.

Tare as vrea sa-i vad pe toti inteligentii de pe forum cum pun ei frana sau cum reactioneaza cand se trezesc ca plimba un om pe bord.Acolo intervin doar reflexele de a oprii.

Nu stiu de ce comentati si vorbiti cand eu v-am dat si declaratiile martorilor.Asa s-a intamplat.PUNCT.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. dar daca mai ai si nesansa se se arunce cineva in fata ta ....niciodata nu poti stii

Da, asa e. Eu ma gandesc asa (crud), selectia naturala va avea loc tot timpul. Dar nu as vrea sa fac parte din proces. De aia merg prudent, mai ales in locuri unde stiu ca exista sanse sa apara ceva neprevazut. Mai micsorez sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu am fost acolo asa ca nu pot sa spun sigur ca a fost sau nu vina motociclistului, DAR a,vazut cu ochii mei cum 2 mosi idioti erau sa sara fara nici o jena in fata unui autobuz, noroc ca i-a prins un tip ca ei se duceau direct. Eram mai multi oameni la o trecere de pietoni pe la Natiunile unite si era rosu dar nu venea decat un autobuz si am vrut sa trecem toti dar vazand ca vine autobuzul ne-am oprit. Mosii cei doi au vazut ca vine, s-au oprit putin si cand autobuzul mai avea vreo 6m de trecere aia s-au gandit sa treca repede, in loc sa stea cateva secunde sa treca autobuzul ei s-au gandit sa treca repede ca ei sunt supermeni si ajung pe partea cealalta pana sa ajunga autobuzul. Noroc ca a fost un tip vigilent mai in fata care i-a prins cu bratele ca ei se duceau fara nici o treaba, noi tipam la ei sa se opreasca :P Deci e posibil sa fie aceeasi situatie si in cazul de fata, chiar daca avea sau nu viteza sunt idioti care nu reusesc sa se gandeasca ca e mai bine sa astepti cateva secunde si sa traiesti, decat sa crezi ca poti trece mai repede decat vine un motor sau masina...of ce multi retardati sunt...

 

Nu sunt nici idioti nici retardati... doar ca si-au calculat noile pensii si au ajuns la concluzia ca n-are rost... Sunt deja prea multi si nu doar pe strazi. Azi-maine o sa treaca si calea ferata in fuga, sau mai incet, se opresc si se arunca in ultimul moment...

Scuze de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. Eu ma gandesc asa (crud), selectia naturala va avea loc tot timpul. Dar nu as vrea sa fac parte din proces. De aia merg prudent, mai ales in locuri unde stiu ca exista sanse sa apara ceva neprevazut. Mai micsorez sansa.

 

 

Sansa sa apara ceva neprevazut este tot timpul ,se micsoreaza daca mergi mai prudent dar ...tot se poate intampla ...acuma cum ti-e si norocu

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu va inteleg.. daca tot vreti sa va dati cu parerea de ce dracu nu cititi si ce s`a scris inainte? Respectiv varianta pilotului si variantele celor care AU FOST ACOLO...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor , au inceput vesnicele discutii cu "da' ala cu cit mergea ?". Eu inteleg ca-i plina tara de lupi moralisti , da' de ce se string toti aici ? Comunitatea chizdii , numai besini si impresi de gabori de circulatie.

Bai nene , da-l in mortii lui de pieton , ma bucur ca a crapat. Imi pare rau de baiatul ala , motociclistul , ca nu l-a dus capu' la mai multa temperatie cu acceleratia , dar , in rest , care e , CONCRET , vina lui ? Citi nu ati pati-o asa , sa va sara toti ratatii in fata , cinnd ti-e lumea mai draga ? Eu unu' am patit-o si stiu cum iti atirna cacaneata la gaoaza dupa asa eveniment. In loc sa ne unim , sa vedem daca tre' sa dam o mina de ajutor , unii din noi ridica piatra. Si parca ii vad miine , poimiine , printre masini , ca disperatii , sa fie ei primii ... la RIP-uri.

Una peste alta , e ceva de facut , un semnal de alarma de tras ? Asta pina nu dispar iar o luna de pe forum , pt. limbaj suburban.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Gata fratilor , au inceput vesnicele discutii cu "da' ala cu cit mergea ?". Eu inteleg ca-i plina tara de lupi moralisti , da' de ce se string toti aici ? Comunitatea chizdii , numai besini si impresi de gabori de circulatie.

Bai nene , da-l in mortii lui de pieton , ma bucur ca a crapat. Imi pare rau de baiatul ala , motociclistul , ca nu l-a dus capu' la mai multa temperatie cu acceleratia , dar , in rest , care e , CONCRET , vina lui ? Citi nu ati pati-o asa , sa va sara toti ratatii in fata , cinnd ti-e lumea mai draga ? Eu unu' am patit-o si stiu cum iti atirna cacaneata la gaoaza dupa asa eveniment. In loc sa ne unim , sa vedem daca tre' sa dam o mina de ajutor , unii din noi ridica piatra. Si parca ii vad miine , poimiine , printre masini , ca disperatii , sa fie ei primii ... la RIP-uri.

Una peste alta , e ceva de facut , un semnal de alarma de tras ? Asta pina nu dispar iar o luna de pe forum , pt. limbaj suburban.

limbajul tau imi place foarte mult cat si modul de gandire. parca am fi frati :) :)

 

. vad ca sunt multi baicari de motoGP 08 care ar opri la orice obstacol in orice imprejurare. (asta doar in jocuri) in viata reala doar se kca pe ei cand vad un obstacol la zeci de metri.

 

daca pensionaru ala sa aruncat in fata lui ce nu inteleg eu e ca unii tot pe motociclist dau vina. pacat de el ca nu a apucat taierea pensiilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati asa ca pana acum nu si-a facut HD aparitia :) sa o bage pe aia cu "daca barbatul care traversa era chiar tatal motociclistului" :)

 

On-topic: Nu pot sa inteleg cum unii considera ca a avut viteza mare motociclistul. Pentru cei care sustin ca a avut peste 80 km/h, ii invit sa mearga cu aceeasi viteza cu o motocicleta asemanatoare (mai precis carenata), si sa intre frontal intr-un corp cu masa si densitatea aproximativa a unui corp omenesc. Apoi daca mai sunt pe motor (slabe sanse) va rog sa va dati jos si sa va uitati la botul motocicletei si sa il comparati cu cel al SRAD-ului din acest accident. Voi ati vazut ca motocicleta aia e intreaga? Daca lovesti la peste 80 km/h un om, praf se face tot botul, se duce naiba si far si tot... pe cand SRAD-ul asta e intreg, cu avarii minore. Barbatul nu a fost aruncat de motocicleta, ci a fost dus/impins pana la locul unde era cazut. E de ajuns si un impuls, cum spunea cineva, sa te dezechilibreze si sa cazi cu capul de asfalt, si poti sa mori.

Eu mereu spun: "fiecare cum isi asterne asa doarme". Rip pentru barbat, fiindca sunt convins ca nu isi dorea sa moara, insa sunt foarte multi care se arunca chiar si pe trecere in fata masinilor, nu constientizeaza pericolul, ei cred ca daca sunt pe trecere, zebra aia ii protejeaza ca un zid de beton. Am vazut cazuri cand treceau pur si simplu chiar daca vedeau masini, si spuneau "sunt pe trecere, ei trebuie sa ma lase sa trec" si masinile puneau frana de scartaiau rotile.

 

"Cine este fara de pacat, sa arunce primul piatra" . Vad ca multi aruncati cu pietre in motociclist... insa nu prea cred ca sunteti fara de pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta e gandirea pietonului sinucigas " Cum sa nu opreasca, ce nu are frane doar n-o sa dea peste mine..." dar ei nu se gandesc ca la volan este un om, nu un robot, un om care se mai gandeste si la altceva, se mai uita si prin alte parti...

 

E trist ca se intampla faze de astea si e trist ca sunt atatia care au impresia ca stiu exact ce se putea face incazul unui accident. De aiai se cheama accident, ca e o intamplare neprevazuta si nu ai cum sa reactionezi in acelasi mod in care ai reactiona daca stiai ce o sa se intample. Fiecare reactioneaza diferit si toate reactiile tin de foarte multi factori.

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

limbajul tau imi place foarte mult cat si modul de gandire. parca am fi frati :) :)

 

. vad ca sunt multi baicari de motoGP 08 care ar opri la orice obstacol in orice imprejurare. (asta doar in jocuri) in viata reala doar se kca pe ei cand vad un obstacol la zeci de metri.

 

daca pensionaru ala sa aruncat in fata lui ce nu inteleg eu e ca unii tot pe motociclist dau vina. pacat de el ca nu a apucat taierea pensiilor

 

Sunt tare curios daca la fel ati spune despre el daca ar fi fost tatal sau bunicul vostru... Ce usor e sa atunci vorbe si sa te pisi din spatele tastaturii pe viata unui om a carui greseala a fost sa traverseze neregulamentar. Omul a murit, a platit pentru greseala lui, chiar nu e suficient, mai e nevoie de doi idioti ca voi sa se urce pe cadavrul lui si sa danseze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta era cazuta la cativa metri de trecerea de pietoni iar prima busitura de sange de pe caldaram era tot la cativa metri inainte de trecere .cand spun cativa inseamna 3-5 m.

lumea spunea ca pietonul era vizibil baut (asta se va afla f usor ) , a traversat pe scuar nu pe trecere si ar fi fost mecanicul de la masinutele ptr copii din parcul de vizavi .

lume ca la balci , multi povestind la telefon sau intre ei ca un motociclist a lovit un om pe trecerea de pietoni .

 

asta este tot ce se va intelege din acest accident ptr majoritatea aflata acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Il asteptam pe prea-maritul -HD- sa ne lumineze mintile cu intelepciunea lui. Ca asa de frumos si la obiect le zice...si toti motociclistii indiferent de situatie sau etnie sunt vinovati. :))))))))))))))))))))))

asta ma intrebam si eu. unde e de nu il vad pe aici? o fi trecut in stand-by

cel mai probabil moartea ia fost provocata de contactul cu asfaltul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ma faci idiot , ma sui si pe cadavrul tau , stai linistit.

Aici e vorba de niste principii , mai incepatorule. Pt. ca probabil te dai cu mobra de o zi jumate' , daca gindesti asa. Mai ai multe de vazut , pina sa judeci lucrurile.

Nu sint crestin , deci nu intorc si celalt obraz. Era s-o patesc cu nevasta-mea , pe Drumul Gazarului , exact acelasi gen de faza. O imbecila vorbeste cu un sofer pe trotuarul de vis-a-vis se intoarce brusc si traverseaza , sarind fix in fata mea. Eu , pe un motoras de 110 cc , made in China. Nu tu trecere , nu tu nimic. Eu ce vina aveam? Sotia mea ce vina avea ? Ce frina am pus si cum m-am oprit , doar dumnezeu stie. Aia , pulwa mea , nici nu a interesat-o. I zi prietene , daca eu , prin absurd , te pun intr-o situatie limita , genu' ma sui cu picioarele pe tine , te bucuri ? Eu cred ca nu , ca doar nu esti nebun. Ai vrea sa ma vezi cum e mai rau , la asa o faza ? Daaaaaa , te asigur.

Dai peste un pieton , care nu-i pe trecere , ala nu are nimic , mobra ta e varza. Pietonu' iti da fix ciuciu bani , s-o repari , o faci pe asigurarea , spaga si nervii tai." Iarta-l doamne , ca nu stie ce face" , asa zici ? Sau ii dai un picior in cap , macar sa se aleaga si el cu ceva ?

Deci vorbim de principii , da' unii sint prea necopti sa le inteleaga. Ma dau cu cit consider , atita timp cit sint PE DREPTUL MEU. Daca un gabor nu-i de acord cu viteza mea , sa-mi ia carnetu'. Nu tre' sa ma pedepseasca un senil , un betiv , un sinucigas. Nu asa scrie la lege, deci , in continuare , ma bucur sa crape aia care nu merita sa traiasca.

Daca era ruda cu mine victima ? Ce sa zic , e greu. Da uite ca nu era , deci e usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: cat ziceai ca merge mobra ta intr-a ntaia?

daca tu zici ca mergi in oras cu 60 mananci un rahat cat motoreta ta de mare...e practic imposibil

 

in sfarsit unu voinic sincer care recunoaste ca nu poti merge civilizat prin oras cu motoare de viteza (naked sau ss).

de fo 2 ani afirm chestia asta dupa ce am facut doar cativa km cu o vitezana. suficient cat sa-mi dau seama de treaba asta.

 

on topic:

in cazu de fatza daca motoru dupa franare o reusit sa-l omoare pe mosu ala va dati seama cat avea inainte de franare.

fac zilnic minim 30km prin oras cand e vreme buna si rar depasesc 50km/h.

va rog sa fiti convinsi ca la viteze sub 50km/h nimic najpa nu se poate intampla penca ai timp sa anticipezi si sa franezi pana la un 30-30km/h.

si chiar de nu poti evita chestia najpa macar nu se termina tragic.

insa asa cum zicea voinicul "supapa_jr" problema e ca cu vitezoancele (naked, ss etc) nu ai cum sa mergi sistematic cu viteza legala. e ca si cum ai sta cu organu in erectie in fatza unei bunaciuni care iti face cu ochiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...