Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Raportul Expeditiei buey! (mai cu atentie sa scrii, te rog!)

 

Pai el a mers pana in Siberia si tu nu poti sa mergi pana la sala ACR? Chiar vrei tot mocca? Cine te crezi?

 

 

BTW, Orlando, desi e ziua ta azi, te anunt cu tristete ca nu stii sa numeri - au fost 64 de oameni acolo din surse oficiale, nu ce zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nu a inceput pana nu au plecat pseudo-motociclistii de internet si au ramas numai cei de valoare si cu greutate cu minim 7 dan in lupte corp-la-corp cu ursii pe flotoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata cu postul precedent, DP l-a egalat pe MB. Ce-i, drept doar pe internet, la numar de pagini umplute in dreptul topicurilor aferente celor doua calatorii.

Dar daca ne gandim ca DP a mai generat alte doua topicuri, iata ca de fapt l-a intrecut. Deci DP=3xMB. Si-a depasit planul, care prevedea 2-2,5 MB.

post-13533-1286380531_thumb.jpg

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos obiectiv!

controversata calatorie!(doar pe forum)! (cainii latra,caravana trece!)

 

excelenta prezentare!

telul indeplinit!

 

 

ceilalti macar jumatate sa realizati si tot e un castig!!!

 

 

P.S. Moderatorii ....poate mai lasati matura si farasul sau macar justificati posturile sterse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceilalti macar jumatate sa realizati si tot e un castig!!!

 

Vai de penisu capu nostru.. :crack: Noi astia saracii care am mers numai pana la cluj in viata noastra.. of of

 

Cand ma fac mare imi doresc sa ma fac Dan Popescu! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma fac mare imi doresc sa ma fac Dan Popescu! :crack:
Mai bine te faci urs.

 

Sorine, otv-ul are audienta mai mare decit Discovery Channel da' asta nu-i un rezultat care sa ne bucure. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine te faci urs.

 

Sorine, otv-ul are audienta mai mare decit Discovery Channel da' asta nu-i un rezultat care sa ne bucure. :crack:

 

* ai si tu dreptate.

la noi in familie sarcinile s-au impartit: fiu-meu se uita pe Discovery, iar mie mi-a reveni OTV-ul. asa mai invat si eu ce valoare au alti oameni. prin comparatie ;)

 

eu vreau sa ma fac aviator cand ma fac mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cel mai tare si cel mai tare ma oftic .. pentru ca mi-a stricat tot cheful de a merge la Magadan.

Si chiar imi doream si planuiam o excursie la Magadan pe viitor.

 

Acum, nici nu pot sa-mi inchipui o excursie acolo.. sa plec si tot drumul sa fiu chinuit de gandul ca voi fi numarul doi. ;)

Sa vad in minte chipul ranjit al lui DP soptind "iti las tie placerea sa fii numarul 2".. chiar nu pot trai cu asta! :crack:

Alt oras de-asta unde sa NU fi fost vreun roman nu stiti? Serios. (si daca e posibil sa nu fie drum pana la el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ai declarat asta la 'nobody is perfect'?

 

* ma duc acuma! ...pfuaaa! cum am uitat! ...vezi, asta-i defectul meu, sunt uituca!

(si mananc si litere ...sau le "sucesc" :crack: )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc si ajung la concluzia ca popescu e cel putin academician pe langa restul.

 

Mi-a fost sters postul aproape instantaneu ! :crack:

Fiti ISTETI! ;)

 

Pentru cine nu a apucat sa vada fotografiile,mentionez ca erau exact cele "mai deosebite" prezentate la Raportul Expeditiei.

ADMIN-ul daca este de acord le poate reposta aici.

 

 

Cerere catre domnul ADMIN, repostati va rog mesajul si fotografiile ,sunt sigur ca cititorii forumului motociclism.ro sunt cei mai ISTETI ;)

 

@Tsunami unde esti?

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost sters postul aproape instantaneu ! :crack:

Fiti ISTETI! ;)

 

Pentru cine nu a apucat sa vada fotografiile,mentionez ca erau exact cele "mai deosebite" prezentate la Raportul Expeditiei.

ADMIN-ul daca este de acord le poate reposta aici.

 

 

Cerere catre domnul ADMIN, repostati va rog mesajul si fotografiile ,sunt sigur ca cititorii forumului motociclism.ro sunt cei mai ISTETI :D

 

@Tsunami unde esti?

 

ta na naahh na naahh, na naah

 

tsunami e ocupat cu alte chestii.

ce mai e de demonstrat?

 

unu pleaca cu tamtam, cu conferinte de presa alegandu-se singur prin vot unanim sa plece in siberia si aburindu-ne pe noi, ca nu s-a ales expeditionarul sau motocicleta. adica un fel de barbi pentru prosti.

insulta pe rusi, injura motociclistii, se plange ca o baba ca-i ramane motorul intr-o baltita, se lauda ca are poze facute de altii, distruge ambreiajul motorului, ajunge in magadan unde o abureste 2 saptamani pentru ca apoi sa afle ca-i expira de fapt viza, ia o caramida din siberia si-si da cu ea in piept de-si lasa rani, isi scrie articolele, jigneste comunitatea motociclista romana, isi prezinta singur raportul, lui, il si aproba.

iar cand e vorba de sfaturi, ne-o trage la toti. poze, mai luati-o o data! "sa ma sunati, ca io am secrete bah, dar le tin pentru mine, meseria se fura, ;) , iar io sunt meserias mare, ia mai luati-o o data!"

 

io, de ce trebuie sa mai fiu p-aici?

efectiv nu ma (mai) intereseaza. am treaba la servici, am treaba la tsunami, ii trebuie baterie si ceva geamantane, imi trebuie echipament de vreme rece, n-am ales inca gps-ul.

cum as putea eu ajuta? ca a disparut un mesaj? si mie mi-au disparut. dar am inghitit in sec. nu e forumul meu, nu dau eu bani pentru el.

mai publica-l odata, ia legatura cu moderatorii, cu administratorul, vezi, ei ce zic?

apoi, merita timpul tau? daca merita eu zic s-o faci. sa lupti, sa faci tot ceea ce te face pe tine fericit si nu deranjeaza libertatea celorlalti

 

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai publica-l odata, ia legatura cu moderatorii, cu administratorul, vezi, ei ce zic?

 

 

 

 

Multe din mesaje au fost o parodie ;)

Nu este important nici acest ultim mesaj,dar fotografiile erau interesante...fotografiile speciale pe care le-a adus D.P. din expeditia Euro-Asiatica :crack:

 

A fost un CIRC TOTAL! Oricine poate sa aibe aceste poze.

Circ total fratilor.

 

Salutari

 

Probabil motivul stergerii postului au fost fotografiile "aduse" de D.P. ;)

Mesaj completat

Gasiti doua foto pe pro-bike.

Este atata circ legat de multe aspecte ale calatoriei incat imi este dificil sa nu scriu intr-o nota de parodiere.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt pozele pe care @Aran sustine ca le-a vazut la prezentarea Raportului Expeditiei. Iar aici este site-ul de unde au fost luate:

http://www.blackbearheaven.com/world-record-grizzly-bear.htm

 

Informatia va fi mai credibila daca si altii prezenti la Raportul Expeditiei pot confirma cele de mai sus. Nothing personal, @Aran, dar esti doar 1 (una) sursa.

post-13533-1286481346_thumb.jpg

post-13533-1286481359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...

 

Flotoare folosite, Kahdykchan, 30.000km, 33 - 64 oameni, festivitate de primire la Magadan, Raportul expeditiei.. astea in puse in balanta in dreptul lui DP si .. in dreptul lui Aran nimic.

 

Neee.. tind sa-l cred pe Aran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand au fost prezentate pe ecran fotografiile cu ursul,in sala erau cel putin 20 persoane.

Poate apare chiar D.P. si confirma :crack: Ar fi tare.

Adresez o intrebare:

Domnul Dan Popescu,fotografiile cu ursul gigant prezentate mai sus sunt cele pe care le-ati prezentat si la Raportul Expeditiei?

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...