Sari la conținut

kronaumoto


george_eu25
 Share

Postări Recomandate

kronaumoto mi se pare una dintre cele mai proaste firme romanesti.

 

Inca de la intrare esti intampinat, pardon, ignorat, de 2 femei incredibil de iritate de prezenta ta , dar super abile sa mascheze acest lucru.

 

Sunt mega sictirite si plictisite si se enerveaza vizibil cand vrei sa probezi ceva si nu ai pus teancu de bani pe tejghea sa le arati ca vrei sa si cumperi.

 

Sunt 2 "babe" antipatice si foarte lenese (cand le ceri sa te ajute cu o informatie), care nu au ce cauta intr-o meserie care implica lucrul cu omul in mod direct.

 

Hai sa zicem ca trecem peste cele 2 acrituri inculte care habar nu au ce vand, mai bine erau coafeze, si sa vorbim despre nesimtirea lor.

 

Am comandat destule produse de la ei pe parcursul a un an si la un moment dat, la o comanda de 2 produse am decis sa returnez 1. Au strambat din nas , nu prea le-a convenit dar au luat produsul inapoi.

 

OK. Am zis ca hai treaca de la mine. Peste o luna fac alta comanda. Dupa vreo 2-3 zile ma suna una din acrituri sa imi spuna ca nu poate sa trimita comanda pana nu platesc in avans, pentru ca data trecuta am returnat un produs.

MA SA-MI F*T UNA !

Mi-a crescut tensiunea si am inceput sa o iau pe asta la rost, la care ea nestiind ce sa faca imi face legatura cu un manager sau ceva de genu, care si ala din acelasi aluat cu dansa, imi spune acelasi lucru.

 

Dupa ce l-am facut pe asta praf din vorbe cum ca ei vor sa faca afacere in Romania dar nu isi asuma nici un risc, si ca nu e normal ce fac ei, si ca in orice afacere de orice tip, ai dreptul la 30 de zile sau 15 zile daca comanzi de pe net (ASTA LEGAL) sa returnezi produsul, prostul n-a stiu ce sa zica si tot o ardea ca asa e politica la ei ....

 

Am zis ca in viata mea nu mai calc pe la astia.

 

Datorita firmelor de 2 lei ca kronau moto care functioneaza ca posta romana si alte institutii ale statului cu persoane acrite si iritate cand vine vorba sa isi faca treaba si sa te respecte, sau personal care nu da doi bani pe tine decat pe profit, de asta merge tara asta cum merge.


Ca alternativa, acum imi comand produsele de la louis prin mymoto.ro si sunt foarte multumit de serviciul lor pana acum. E acolo un baiat care te ajuta si iti da super sfaturi chiar daca implica sa nu cumperi de la ei.

Editat de CristianLuca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

kronaumoto mi se pare una dintre cele mai proaste firme romanesti.

Asa se intampla cu firmele care cred ca detin un monopol, personal nu am avut probleme cu ei, printre altele am comandat o casca care s-a dovedit a fi prea mica si fara mutre mi-au primit-o inapoi, mi-au adus una de marime mai mare.

Acum 7 ani cand m-am decis sa-mi iau mobra am fost la Yamaha din pipera sa probez un YBR 125 custom, mi s-a raspuns ca au numai in depozit si mi-o aduc daca dau un avans, m-am lasat pagubas, dar in drum spre casa am dat peste o firma la care am gasit o mobra pe gustul meu, am facut un drive test si negociere, am luat-o la juma' de pret fata de YBR (este o china) si pana acum sunt super multumit de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce aveti ma cu vanzatoarele de la kronau ? Vreti sa va zambeasca si sa va pupe'n qr cum intrati pe usa ? Parca sunteti niste panselute astia cu sentimentele ranite; mergeti pe motor doar cu vant din spate.

Am trecut si eu pe la ei in iarna si m-a ajutat doamna care era acolo. Mi-a dat sa probez de toate, am mai intrebat-o detalii despre modele de geci cu marime speciala, de viziere, de manusi, de tot ce mi-a trecut prin cap. A ramas surprinsa cand i-am spus ca am venit special din Suceava sa probez un gt-air, nu i-am spus ca o sa-l si cumpar. Am stat cu casca pe cap vreo 15 minute, am probat pantaloni, manusi, geaca. Nu m-a pupat nicaieri dar nici n-a avut lipsa de respect gen "altu care vine sa probeze si sa comande de nu stiu unde"; si in plus, mai sunt si moldovean :). Ce ganduri si impresie a avut despre mine, a tinut pentru ea. Dupa ce mi-am terminat treaba, i-am spus sa imi trimita casca si pantalonii pe comanda acasa, plata ramburs. De atunci am mai dat de la ei comenzi si de fiecare data a fost foarte ok. M-au sunat cu o zi inainte sa-mi spuna ca o sa ajunga coletul. Oamenii sunt amabili.

Si cand il mai vezi si pe ala din primul post ca se duce fara nici un document sa schimbe casca... ca si cum te-ai duce la banca fara buletin sa scoti bani...

Editat de raikk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Cred ca s-au inchis cel putin temporar. In ultimii ani inchisesera punctul de la Marasesti si ramasese cel de pe Viilor dar am vazut ca de anul trecut e inchis si la Viilor si situl nu mai functioneaza. Am inceput sa comand direct de pe Louis mai nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa dau comanda pe Louis. Cereau 50 lei transport. Dar am găsit aceleași produse pe FC Moto. Preturi identice ca pe Louis. DAR ...

Transport DHL doar 35 de lei;

După ce am făcut cont la ei, mi-au dat un cod de reducere de 10%!

Asa ca 15 lei reducere la transport + 20 de euro reducere la produse ... normal ca am comandat pe FC Moto!

Din păcate pomana (adică reducerea) a fost valabila doar la prima comanda ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai intrebat pe celalalt topic daca este sigura plata cu cardul la Louis. Bineinteles ca este, pana la urma este Louis, nu un magazin obscur de la coltul blocului. Pe de alta parte ai posibilitatea sa-ti faci card de client la ei si la fiecare comanda se mai aduna ceva euro in contul tau, iar dupa o anumita perioada poti sa-ti cumperi ceva maruntisuri  (depinde de valoarea comenzilor anterioare).

In alta ordine de idei, nu cred ca este mult totusi 10 euro pentru un colet din Germania, dar la final fiecare aprecieaza valoarea banului in functie de cum crede.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Patrick_M a spus:

De ce nu apelati la Romimoto, pentru articolele de pe Louis?

Gand la gand cu bucurie. :)

Exact asta am vrut si eu sa sugerez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.03.2022 la 13:35, danny_nt a spus:

Cred ca s-au inchis cel putin temporar. In ultimii ani inchisesera punctul de la Marasesti si ramasese cel de pe Viilor dar am vazut ca de anul trecut e inchis si la Viilor si situl nu mai functioneaza. Am inceput sa comand direct de pe Louis mai nou.

E inchis definitiv, din ce am inteles.

Nu prea mai mergea treaba...

Am fost acum cateva luni la magazinul din viilor si era pustiu si cu putina marfa (cred ca lichidau tot).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...