Sari la conținut

kronaumoto


george_eu25
 Share

Postări Recomandate

O sa incerc sa nu iau partea nimanui. In lipsa bonului, oricare parte poate avea dreptate legat de pret.

 

Poate prietenul tau chiar a luat-o cu 70E, poate nu era printre modelele la promotie in ziua respectiva, dar ei nu au de unde sa stie asta daca nu se poate dovedi cu un bon, mai ales ca reducerea a fost confirmata de mai multi useri de pe forum. Tu, primind-o cadou, nu ai de unde sa stii cat a costat exact.

 

Ei stiu varianta lor, tu o stii pe a ta, dar e cuvantul tau fara dovezi palpabile (deocamdata) impotriva dreptului lor de a refuza schimbul fara bon la 3 luni dupa achizitie. Din pacate nu poti arata nici macar ca a fost luata de la ei. Dar tot s-au oferit sa ti-o schimbe.

 

Si da, tot la fel puteai sa spui ca ai primit-o saptamana trecuta, si atunci probabil iti ofereau 70E inapoi.

Oricum am lua-o, in situatia de fata, cred ca cei de la kronau ti-au facut o favoare.

 

Numai bine si sper sa iasa toata lumea multumita din treaba asta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am luat o asemenea casca, de la SMAEB (vineri) cu 69 de euro!

Era deja pret redus, si se cumparau ca painea calda, nu cred ca s-au dat si cu 50, dar...

 

Despre roblema topicului chiar nu pot sa zic "wow, ce ti-au facut", pentru ca nu mi se pare grav. Ma asteptam la probleme gen intarziat comanda vreo 2 luni, neconcordanta de pret la comanda, produse defecte pe care nu vor sa le schimbe, etc In cazul de fata ei nu au avut nici o obligatiune pe care nu au respectat-o. Ce au facut ei, este bonus, care se pare ca nu a mers.

Eu cred ca ai exagerat un pic problema, si dupa cum au zis si ceilalti, putea sa se itnample in orice tara. Plus ca dumneata vrei intelegere si respect, dar nu prea le-ai oferit. Poate oamenii au gresit codul produsului, sau poate ca intr-adevar la urma le-au ramas 3 casti si au decis sa le dea cu 50E, si neavand bon nu au cum sa stie ca asta nu este una din cele 3.

 

Inainte sa cereti respect si sa puneti problema "ca in occident", incercati sa va comportati si dvs ca in "occident".

Fara suparare, dar un englezoi sau un francez ar fi pus un pic altfel problema, ar fi lasat marja ca vanzatorul are dreptate (optiune pe care dvs ati eliminat-o, fara a studia in profunzime), ar fi vorbit cu respect si sunt sigur ca ar fi finalizat tranzactia sau cel putin nu era sa deschida un topic denigrator asupra unei firmulite care dupa parerea multora face o treaba buna.

 

Repet: Daca vreti ca in "occident", comportati-va ca in "occident", pentru ca tuturor ne plac drepturile, dar nimanui nu ii plac obligatiile.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce este asa de greu de inteles ca, in lipsa bonului, nu poti dovedi cu cat a fost cumparata casca aia.

nici ca a fost luata de la kron.

oamenii au oferit pretul cu care a fost vanduta la promotie, tu vroiai pretul din afara promotiei.

si asta fara nicio garantie, din partea ta.

eu zic ca cei de la kron s-au comportat ok.

PS cred ca aia de la firma te-au trimis in Italia ca sa se scape de tine, ca prea esti carcotas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu lucrez in comert si pot sa iti spun ca cei de la Kronaumoto chiar au fost foarte OK , o firma care iti accepta un retur fara bon!! e ceva rarisim in Romania si inseamna 100% bunavointa..... in mod normal firma nu este obligata nici sa stea de vb cu tine in legatura cu acel retur fara bon!

 

Aceste lucruri sunt scrise si la lege!!Daca vrei iti dau link-uri sa te convingi.

 

Si ce daca iti acorda suma de schimb doar 50E? Oamenii se asigura ca nu ies in pierdere, dupa ce ca fac un "extra mile " pt tine ar mai fi culmea sa isi ia si teapa, daca aveai orice mod de a dovedi ca ai dat 70 pe casca (in afara de "pe cuvant") sunt sigur ca ti-o luau inapoi cu 70.

 

Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu cred ca tu esti mai nesimitt decat ei - ca ai avut tupeu sa te duci fara a putea dovedi ca ai cumparat acea casca - sau ca ai cumparat casca de la Kronau

 

;) scarba dracu ce esti! auzi frate el din italia - ascultator de manele cu pretentii sa schimbe un bun a carui provienienta nici nu o poate dovedi

 

mars la - ma autocenzurez - rahat

 

 

cineva ar trebui sa te baneze ....

 

on topic: george, ai exagerat cu pretentiile tale; oamenii ti-au oferit o solutie de bun simt, cu atat mai mult cu cat nu puteai sa faci dovada achizitiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca in lipsa bonului care sa ateste ca s-a platit 70? pe casca, cei de la Kronau chiar au fost deosbit de binevoitori sa iti dea posibilitatea sa cumperi altceva cu cei 50 euro.

Eu personal te trimiteam acasa sa cauti bonul...

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutare

 

Sper ca deranjez postand pe un topic mai vechi dar nu pot sa nu-mi exprim "nemultumirea" fata de serviciile celor de la Kronau, adica: am comandat 3 produse de la ei printre care un aditiv de benzina pentru a-l folosi ca si stabilizator. Produsul era un procycle de 5.95 euro. Cu o zi inainte de data comunicata pe site de sosire a produselor ma contacteaza o doamna de la kronau care ma anunta putin sfioasa ca din cauza vremii nefavorabile din Germania produsele mele vor intarzia cu o zi. Nici o problema, am zis. A doua zi ma contacteaza un domn in legatura cu aceeasi comanda spunand ca au sosit produsele dar ca lipseste aditivul, cei de la louis neexpediind nici un produs de acest gen. Pentru a se revansa pentru intarzierea de o zi si pentru lipsa produsului comandat "nesimtitii" imi pun in loc, anuntandu-ma daca sunt de acord in prealabil, un aditiv Castrol cu pret de catalog de 15.95 euro. Totul insa la pretul comenzii initiale (care nu avea nici macar o valoare mare).

 

FELICITARI Kronau pentru modul cum trateaza clientii, pentru mentalitatea occidentala dupa care isi conduc afacerea si ii anunt ca ori de cate ori voi mai lua ceva de la louis voi apela tot la ei fara ezitare.

 

Sarbatori Fericite tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am prezentat o situatie de fapt nu am dat in cap si mi-am exprimat o parere personala!Sau nu mai e voie?Daca imi ziceau la telefon situatia si nu mai bateam drumul asta e nu ma deranja,sau sa-mi fii spus si mai frumos ca daca nu am bon nu se returneaza!Nu sunt vreun muritor de foame ca sa mananc paine goala 2 luni si apoi sa ma laud ca am luat nu stiu ce marca de casca,pur si simplu m-a deranjat atitudinea. In al doilea rand ca sa-i raspund si "domnului" cu o clasa mai mult decat trenul ca in italia am fost trimis de firma unde lucrez....Si da,ascult si manele cand am chef!

Mesaj completat

Eu v-am prezentat o situatie de fapt nu am dat in cap si mi-am exprimat o parere personala!Sau nu mai e voie?Daca imi ziceau la telefon situatia si nu mai bateam drumul,asta e nu ma deranja,sau sa-mi fii spus si mai frumos ca daca nu am bon nu se returneaza!M-am uitat pe site sa vad cat costa casca,am dat telefon sa vad daca o pot schimba cu ceva mai bun fara bon,au fost de acord si am mers sa o schimb.Nimeni nu mi-a zis ca in timpul SMAEB casca a costat 49 euro cu toate ca le-am zis la telefon cand a fost cumparata!Daca ziceam ca am luat-o saptamana trecuta sau acum o luna si nu mai am bon tot 49e era?Am fost invatat sa spun adevarul si vad ca in romania asta dauneaza sau esti luat de prost!Si pentru ceilalti care ati comentat,nu am cerut banii inapoi pentru ca nu ii vroiam!Eu am vrut doar o casca mai buna cu diferenta de la mine evident!Asta-i tot!Nu sunt vreun muritor de foame ca sa mananc paine goala doua luni si apoi sa ma laud ca am luat nu stiu ce marca de casca,pur si simplu m-a deranjat atitudinea. In al doilea rand ca sa-i raspund si "domnului" cu o clasa mai mult decat trenul ca in italia am fost trimis de firma unde lucrez.Nu cred ca ai vizitat tu atatea orase din romania in cate tari am lucrat sau am vizitat eu! Si da,ascult si manele cand am chef!

 

Idiot! 7 clase primare! Mars in Italia! si ... FELICITARI PT TARILE IN CARE AI LUCRAT... "DEGEABA" - NU TI-A AJUTAT LA DEZVOLTAREA TA INTELECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am comandat de la ei Casca Uvex boss 525 la super pret 400 ron cred de la 250 euro redusa si ceva consumabile.

Au un serviciu excelent 100% european.

Am vazut ca sunt produse Louis si sunt foarte bune insa au colaboratori mai scumpi (chiar daca sunt firme mai apreciate) decat POLO.

Eu echipament mi am luat din Koln Germania si am vizitat atat Louis si Polo , nu fun shop`uri ci magazine mari si am optat pentru Polo.

Stiti vreun importator pentru POLO in romania la fel cum este Kronau pentru Louis ?

De la Polo mi am luat geaca beton ghete FIREFOX manusi si brau FLM. erau super reduceri ceva mai bune ca Louis dupa parerea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kronaumoto sunt super -profesionisti.si extrem de operativi..ce am comandat azi a doua zi am avut..recomand intotdeauna

 

 

Tocmai de asta am comandat acum 5 minute

 

Brand: Moto Detail

Denumire: Stander 30

Pret: 24.95 €

 

cheie de bujie de 18 mm , cheie pentru filtru de ulei , si spray de curata lantu

 

am vazut data trecuta cum schimba uleiul si cred ca sunt capabil si eu :D . la fel si cu bujiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kronaumoto sunt super -profesionisti.si extrem de operativi..ce am comandat azi a doua zi am avut..recomand intotdeauna

 

 

tocmai acum m a sunat un baiat sa i confim comanda la kronau

 

stand 24 de euro , spay lant si inca ceva chei .

 

si a a spus ca e transport gratuit prin curier pana in HErculane la mine in capatu lumiii .... super serviciii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pentru ca sunt super profesionist kronau m a sunat acum 10 minute un baiat sa i confirm comanda .

stand moto , sprei pt lant si alte consumabile si m a instintat ca la comanda peste 100 ron e transport gratuit .

deci mai bine de atat nu se poate . sunt la cel putin 300 de km de ei in mijlocu padurii Baile Herculane .:D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dude...tu esti aplaudaciul de serviciu sau care e treaba?

topicul asta era pentru reclamatii..porcaieli kronau...nu pentru multumiri

nu te opreste nimeni sa deschizi un topic nou de multumiri si osanale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dude...tu esti aplaudaciul de serviciu sau care e treaba?

topicul asta era pentru reclamatii..porcaieli kronau...nu pentru multumiri

nu te opreste nimeni sa deschizi un topic nou de multumiri si osanale!

 

 

 

tare asta :)) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Tocmai pentru ca sunt super profesionist kronau m a sunat acum 10 minute un baiat sa i confirm comanda .

stand moto , sprei pt lant si alte consumabile si m a instintat ca la comanda peste 100 ron e transport gratuit .

deci mai bine de atat nu se poate . sunt la cel putin 300 de km de ei in mijlocu padurii Baile Herculane .:))

 

 

dp vine de la double penetration?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dp vine de la double penetration?

 

 

:)) ok ... e sectiunea de frustrari am inteles . imi cer scuze ca am dreptul sa mi exprim parerea .

 

 

" dp vine de la double penetration?" dp are alt inteles ... nu o sa iti spun pentru ca o sa te simti jignit , daca nu te simti deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Nu am avut probleme cind am comandat de la ei nici o data.Au fost super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dude...tu esti aplaudaciul de serviciu sau care e treaba?

topicul asta era pentru reclamatii..porcaieli kronau...nu pentru multumiri

nu te opreste nimeni sa deschizi un topic nou de multumiri si osanale!

Sorry, dar n-ai ce sa el reprosezi oamenilor. Isi fac treaba super bine. Reclamatiile, daca apar pe acilea, sunt probabil datorate unor lucruri pe care cei care le posteaza nu le spun. Cum ar fi faptul ca au luat o casca, au purtat-o o saptamana, apoi au adus-o sa o schimbe, murdara si zgariata, pe motiv ca nu le e buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...