Sari la conținut

kronaumoto


george_eu25
 Share

Postări Recomandate

Cred ca am comndat pe net de 6 ori pana acum si totul a fost ok.Dupa fiecare comanda m-au sunat sa le confirm iar inainte sa trimita m-au sunat sa ma anunte ca-mi trimit marfa.

Mi se pare gresit sa ii injuri pe forum si personal sa nu le spui nemultumirile. Chiar le-ati spus lor ce v-a nemultumit si ati fost tratati rau in continuare?

Oricum unii nu pot fi multumiti nicicum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fata de angajatii si politica relatiei cu clientul a celor de la Kronau, nu am nimic de comentat. :10:

 

Din pacate exista 2 minusuri la Kronau.

 

1. Produse foarte putine pe stoc. Cand am trecut prin Munchen, am intrat intr-unul din magazinele Louis si am ramas socat de marimea magazinului, gama de produse care iti sunt oferite. Din pacate Louis in Romania exista ca importator(KronaU) care nu are forta financiara sa promoveze aici produsele Louis. Din pacate magazinul de la Unirii este putin mai mare decat casa de plata a celui din Munchen. Dar nici nu putem compara cele 2 tari sau contractul dintre Louis si Kronau (daca exista)

 

2. Promoveaza produsele de slaba calitate din cauza pretului mic. Multi care cumpara de la Kronau se duc pentru ca pretul e mic, in niciun caz calitatea ar fi exceptionala. Daca n-ar exista acest marketing, Kronau s-ar inchide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You really dislike them don't you. Lasa ca e ok, cumpara aia care n-au 17 milioane de dat pe o geaca care la kronau costa 7. Sau 8 milioane pe o casca care la kronau costa 3.7. Adica aceeasi geaca si aceeasi casca, doar alti vanzatori. Eh, asta e, competitia a facut intotdeauna rau comertului unora.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am comandat la ei de vreo doua ori si totul a ajuns la timp si ok.

poate ca sint mic , dar ceea am vrut, am primit, asa cum scria (data) pe site-ul lor.

nu am ce sa reprosez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Produse foarte putine pe stoc. Cand am trecut prin Munchen, am intrat intr-unul din magazinele Louis si am ramas socat de marimea magazinului, gama de produse care iti sunt oferite. Din pacate Louis in Romania exista ca importator(KronaU) care nu are forta financiara sa promoveze aici produsele Louis. Din pacate magazinul de la Unirii este putin mai mare decat casa de plata a celui din Munchen. Dar nici nu putem compara cele 2 tari sau contractul dintre Louis si Kronau (daca exista)

Aia din Munchen nu isi fac griji ca umplu magazinul si nu mai pot vinde dupa care trebuie sa plateasca transportul inapoi cateva mii de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 milioane de dat pe o geaca care la kronau costa 7. Sau 8 milioane pe o casca care la kronau costa 3.7.

Mai sa fie! Chiar asa? Sa inteleg ca la kronau gasesti la juma de pret acelasi produs?! Raspunsul este NUUU!

Nu compara o geaca de 12mil cu una de 4-5 (produse diferite). Nu compara o geaca X de 4 mil care tine doar de vant cu o geaca de 12 mil pe care eu o port si la 5 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de angajatii si politica relatiei cu clientul a celor de la Kronau, nu am nimic de comentat. :10:

 

Din pacate exista 2 minusuri la Kronau.

 

1. Produse foarte putine pe stoc. Cand am trecut prin Munchen, am intrat intr-unul din magazinele Louis si am ramas socat de marimea magazinului, gama de produse care iti sunt oferite. Din pacate Louis in Romania exista ca importator(KronaU) care nu are forta financiara sa promoveze aici produsele Louis. Din pacate magazinul de la Unirii este putin mai mare decat casa de plata a celui din Munchen. Dar nici nu putem compara cele 2 tari sau contractul dintre Louis si Kronau (daca exista)

 

2. Promoveaza produsele de slaba calitate din cauza pretului mic. Multi care cumpara de la Kronau se duc pentru ca pretul e mic, in niciun caz calitatea ar fi exceptionala. Daca n-ar exista acest marketing, Kronau s-ar inchide.

 

Kronau nu e importator Louis... NU exista asa ceva... E maxim un reseller si cam atat... Nu reprezinta louis... basca, din punctul de vedere al pietei, e cam cel mai ciudat magazin posibil... in nici un caz nu vand mai ieftin decat louis la final, singurul avantaj e ca nu mai platesti transportul... dar in rest daca comanzi direct de pe louis, o sa-ti vina fain frumos acasa si mai repede dar cu vreo 15E transport...

 

Nu am nimic de obiectat la ei... fac ce zic ca fac.. dar sa-i numesti "importatori" e deja exagerat... ma fac si eu maine daca e... e ff simplu. Exista si altii care aduc si din alte surse nu doar exclusiv louis - gen romi.

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am dat comanda pe net

in aceeasi zi am si fost sunat

 

comanda de 190 euro

sosita la timp fara prob asa cum mi au spus

am primit sms

m am dus platit si ridicat produsul

 

deci sistemul functioneaza ok din pct meu

 

ps pacat ca sunt fetele alea in magazin care unele dintre ele mai bine ar vinde in piata zarzavat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kronau nu e importator Louis... NU exista asa ceva... E maxim un reseller si cam atat... Nu reprezinta louis... basca, din punctul de vedere al pietei, e cam cel mai ciudat magazin posibil... in nici un caz nu vand mai ieftin decat louis la final, singurul avantaj e ca nu mai platesti transportul... dar in rest daca comanzi direct de pe louis, o sa-ti vina fain frumos acasa si mai repede dar cu vreo 15E transport...

 

Nu am nimic de obiectat la ei... fac ce zic ca fac.. dar sa-i numesti "importatori" e deja exagerat... ma fac si eu maine daca e... e ff simplu. Exista si altii care aduc si din alte surse nu doar exclusiv louis - gen romi.

 

Ciudat?!?! :o Este ca un chiosc de la care poti cumpara brichete si tigari. Macar in aceste timpuri sunt printre putinii care investesc in motoretism si la care daca ai nevoie urgenta de un spray sau semnalizator, acolo vei gasi.

 

Cand spun 'importator' ma refer la acel om de afaceri ( :D ) care importa marfa din alta tara si o vinde in Romania. Momentan din ce stiu, kronaumoto nu produce nimic, doar vinde..de aceea il consider importator ca si pe romimotors.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buni-nebuni, am nevoie de o scula de pe louis.de si vreau sa dau la ei o comanda sa vad cum se descurca. Cum procedeaza, confirma si cer le platesti in cont, sau direct la curier? Nu am timp zilele astea sa plec in timp util de la munca ca sa prind deschis la banca si nu as vrea sa incurc oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buni-nebuni, am nevoie de o scula de pe louis.de si vreau sa dau la ei o comanda sa vad cum se descurca. Cum procedeaza, confirma si cer le platesti in cont, sau direct la curier? Nu am timp zilele astea sa plec in timp util de la munca ca sa prind deschis la banca si nu as vrea sa incurc oamenii.

plaseaza comanda fara probleme,platesti ramburs..eu lucrez cu ei de cativa ani si n am avut probleme niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc frumos!



LE 21.05: Mi-am comandat o chestie de departat pistoanele la etrieri de pe louis prin ei, 115 ron. Atat a fost pretul la inceput, mi-au trimis confirmarea pe e-mail, am fost sunat ieri si mi-au zis ca a ajuns in Ro si o am astazi. Deocamdata pot sa spun ca am fost placut impresionat, mai ales ca m-a sunat cu 1 zi inainte si mi-au zis ca o trimit (termenul initial a fost de 23 mai). Daca e vorba de alte lucruri si mistocarii din astea mici, cred ca o sa apelez tot la ei. Unde nu sunt sigur de marimi la echipamente sau altele, nu cred, cam asta e concluzia trasa de pe forum.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Daca magazinul nu ar fi in Bucuresti, ar muri de foame in cateva luni.

Sunt niste carnati, de acum voi comanda de la Romi, chit ca dau 20 lei pe transport.

Macar el nu jongleaza cu preturile in functie de conditiile meteo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Eu as comanda ... dar nu reusesc sa-mi fac cont :) E naspa ca la kronau trebuie sa astepti cu zilele ... eu de exemplu am dat o comanda vineri parca .. si abia pe 12 ajunge

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum înțeleg de ce se inmulțesc siteurle de tip intermedietariat. 21 de milioane de romani are toata tara, 3 sunt copii, 5 mosi si babe, vreo 3 plecati pe afara la capsuni... mai raman 10 miloane se romani in tara. 1 mil au cont pe louis iar restul de 9 nu stiu sa si-l faca rofl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multe probleme in a comanda direct de afara:

Posta vrea buletin in zona oficiului la care primesti coletul

Curierul - vine cand vrea el - trebuie sa te certi sa vina cand vrei tu.....

Daca marimea nu e ok trebuie sa faci retur - pe cand la oamenii astia - o poti lasa in magazin si eventual comanzi alta marime, tot asa

Din ce am vazut respecta mereu ce scrie pe site ca data de venire a comenzii - mi se pare ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca marimea nu e ok trebuie sa faci retur - pe cand la oamenii astia - o poti lasa in magazin si eventual comanzi alta marime, tot asa

Discutabila asta. Am luat (in trecut, pt ca am renuntat la serviciile lor) prin ei vreo 5-6 perechi de manusi de pe Louis.

Pana am luat o pereche de manusi de iarna vanucci care erau mai ciudatele la marime. Am cerut o marime mai mica si, dupa nitel strambat din nas, le-au schimbat. Si s-au dovedit a fi prea mici. Asa ca am optat pt alt model.

Iar cand am mai dat comanda apoi comanda la ei pt o noua pereche (la vreo 2 luni dupa faza cu manusile de iarna), mi-au zis ca ei nu mai imi aduc manusi...

 

Stafful louis te poate ajuta in legatura cu marimea si orice alte probleme, iti poate da marimile exacte in cm ale produsului, trebuie doar sa vrei sa iei legatura cu ei.

Adevarat, mi-au raspuns mereu la orice intrebare maxim de pe o zi pe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Nu stiu cum sunt altii insa eu cand intru intr-un magazin ma astept sa fiu respectat intrucat platesc pentru ce primesc. Fatucile alea , pe langa faptul ca sufera de plictiseala cronica acuta, mai fac si economie la cuvinte cand le pui intrebari si nici macar la salut nu-ti raspund. De cele mai multe ori cand am fost, vorbeau intre ele de mancare si despre cat de infometate sunt. :)) Ba mai mult, intr-o iarna am surprins-o pe una cu caltabosul in gura spoita de zeama toata. : :crack:

 

Ce sa le faci, pofta-i mare! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"Colaborez" cu ei din 2008, 90% din echipament l-am achizitionat prin ei, m-au ajutat intotdeauna cand am avut probleme. Nu intru bine in magazin si una din fete se duce in spate dupa comanda. Incercati sa NU va duceti sa va ridicati comanda lunea, cand vin comenzile, cand vin toti sa le ridice. Daca mai si zambiti un pic vi se va raspunde cu un zambet si atitudinea se schimba. Treaba asta nu se poate cumpara/plati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am numai cuvinte de lauda pt echipa Kronau...am zis :)

Mai...si eu. Am mai avut vreo 2-3 comenzi, una deabia depasea 100 ron si baietii au fost la fel de amabili... Cu alta ocazie chiar mi-au redus pretul al o pereche de manusi, zicandu-mi ca le au de fapt la oferta. Acum imi caut o casca si daca gasesc ceva ok pe louis, tot prin ei o iau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...