Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am scos filtrele din tobe si am pus un sistem simplu de inchidere/deschidere a orificiului ramas

 

Salut,

poti te rog sa imi dai ceva detalii despre cum ai scos filtrele din tobe? (eventual poze, daca ai, sau vreo schema... ca nu prea inteleg unde se gasesc filtrele astea, si ce orificii raman...)

 

multumesc! :(

 

Pe cartea de identitate este este un cod la "varianta" V552A sau VSS2A . Nu am reusit sa aflu din ce categorie face parte motorul meu

 

E vorba de cod VS 52 A:

 

V (Vehicle Category) = V-type engine, street (V2, V4)

S (Piston Displacement) = 750—849cc

5 (Engine Type) = 4-stroke, twin

2 (Design Sequence) = This digit tells the model version. The first version uses 1, the second 2 and so on.

Letters A, B, C... are used after the 9 is used.

A (Model Variation) = Generally an A is used for the base model with non-restricted (full) power output. Different letters can be used for new or special editions of the same model.

 

http://www.suzukicycles.org

Editat de chesterfield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

poti te rog sa imi dai ceva detalii despre cum ai scos filtrele din tobe? (eventual poze, daca ai, sau vreo schema... ca nu prea inteleg unde se gasesc filtrele astea, si ce orificii raman...)

 

multumesc! :(

 

 

cum sa nu, doar ca nu sunt sigur ca face bine motorului

si nu stiu daca sunt la fel la VS800

e un fel de "subar" manual cum era la sobele vechi

 

asa arata sistemul ala (in poza resp. nu sunt nituri, nu stiu de ce), e simplu, o sa fac niste poze si la tobele mele,o sa caut si instructiunile in germana, sper sa le mai am, au si o schita

 

http://cgi.ebay.de/Suzuki-VS-1400-800-750-...1QQcmdZViewItem

 

filtrele sunt in tobe si au cam 15-20 cm lungime

trebuie sa dai jos niturile si trebuie facuta un fel de "stanga" din ceva fie beton (nu foarte gros, de 1-2 cm) la vreo 50cm-70cm cu un cioc (de max. 2 cm si la unghi de 90 grade e ok) intr-o parte si altul in cealalta parte (de 5-10 cm, la 90 grade)

 

introduci stanga aia cu grija (cu ciocu'mic) prin gaura aia din mijloc care se vede (la vs1400 a avut aprox. 15 cm) pana simti ca ai dat in ceva - repet, trebuie sa o introduci usor ( :ok: ) sa nu strici ce mai e pe acolo, apoi misti stanga inspre peretele interior al gaurii aleia si stragi pana simti ca agata - atunci o tii asa, iei un ciocan mai sanatos si dai usor si cu grija in ciocul ala mai mare pana iese filtrul - dupa cateva lovituri iese (filtrul e lipit inauntru cu ceva ca si cositorul, asa arata)

 

dupa asta iei capacele alea noi (ebay.de sau home-made) si le prinzi cu nituri

apoi deschizi/ inchizi "orificiile" ramase dupa cum vrei, de inchis nu se inchid 100%, ramane loc si pt. gaze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Mihai, de vreo 3 ani merg pe un C 800, motocicleta pe care nu am sa o vand niciodata, chiar daca imi mai voi lua si altceva :burnout:

 

 

Duracell50.jpg

 

DSC01184.jpg

Editat de duracell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Mihai, de vreo 3 ani merg pe un C 800, motocicleta pe care nu am sa o vand niciodata, chiar daca imi mai voi lua si altceva :cheers:

Duracell50.jpg

 

DSC01184.jpg

Ahoi!

Faina bijuterie sa fiti sanatosi amandoi!

La cat ajunge C800 asta? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Faina bijuterie sa fiti sanatosi amandoi!

La cat ajunge C800 asta? :cheers:

 

 

Thanks IceLord, acum pretul se invarte in jurul a 7000 Euro cu tot cu tva, daca nu ma insel.

 

Eu cand am cumparat-o, in 2005, cand nu eram in UE, am dat pe ea noua cam 12.000 Euro, de imi vine acum sa imi dau cu tesla, cand vad intruderul de 1800 la 11.000 Euro :burnout:

 

Dar nu regret nici o secunda ca am luat-o..e un motor extraordinar..am oscilat mult intre M 800, C 800, Dragstar, VN, Shadow insa acum imi pare bine ca am luat C-ul, chestie de gusturi! Sincer, nu aveam ce sa reprosez Shadow-ului, doar lookul a contat aici..

 

Intruderul asta e de efect, chit ca seamana cam mult cu harley, intoarce privirile e clar, cu tot stopul lui din spate ca un borcan de jeleu :hug:

 

DSC01186.jpg

 

bestia1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks IceLord, acum pretul se invarte in jurul a 7000 Euro cu tot cu tva, daca nu ma insel.

 

Eu cand am cumparat-o, in 2005, cand nu eram in UE, am dat pe ea noua cam 12.000 Euro, de imi vine acum sa imi dau cu tesla, cand vad intruderul de 1800 la 11.000 Euro :burnout:

 

Dar nu regret nici o secunda ca am luat-o..e un motor extraordinar..am oscilat mult intre M 800, C 800, Dragstar, VN, Shadow insa acum imi pare bine ca am luat C-ul, chestie de gusturi! Sincer, nu aveam ce sa reprosez Shadow-ului, doar lookul a contat aici..

 

Intruderul asta e de efect, chit ca seamana cam mult cu harley, intoarce privirile e clar, cu tot stopul lui din spate ca un borcan de jeleu :(

 

DSC01186.jpg

 

bestia1.jpg

Arata foarte bine!

Mie cel mai mult imi place tobele care sunt duale!

Oricum dupa modelele mai vechi nu prea ma omor dar asta chiar arata bine! :P

Oricum eu daca a-si avea vreo 10000 de euro mi a-si lua doua drag star-uri de 650 second si unu la-si face custom si unu crusier s nu mi-ar trebui alt motor! :hug:

Dar cand altceva arata foarte bine nu pot sa zic decat "JOS PALARIA" e frumos intruderul tau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum pretul se invarte in jurul a 7000 Euro cu tot cu tva, daca nu ma insel.

Acu e 7700,am vrut eu sa-mi iau,

Cati km ai in 3 ani si daca ai avut ceva probleme in acest timp ????

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ave intruder! :burnout:

 

sunt si eu viitoare "intruderista" , undeva prin toamna sau primavara anul viitor o sa fiu una de-a voastra. m-am tot uitat la diverse cruisere de capacitate mica sa vad care imi place, care mi s-ar potrivi..si pana la urma am ramas pe un intruder de 250.nu am un buget foarte mare , caut unul pe la 1000 - pana in 2500 euro.dar asta este alta poveste....

 

voi ce parere aveti? ce ar trebui sa am in vedere cand il cumpar? ma refer la partile tehnice..

stiu ca este foarte mic in comaparatie cu ale voastre :hug: dar eu sunt mica pitica si subtirica..(164m,52kg) asa ca no comment la partea cu "buburuze" :cheers:

 

 

uite doua faine, e posibil ca la banii aia sa gasesti ceva asemanator, mai ales prin iarna

vs400 sau vs600 sunt motociclete (mai) serioase (decat aia de 125), bine, si cu vreo 50-60 kg in plus

dar daca e numai chestie de gust, nu se discuta

 

http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1492262

http://moto.it/usato/usato03.asp?EID=1537705

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! Ma bag si eu ca musculitza lipita de viziera... Radu (Renegade)...cui ai vandut opera mea de suflet? Vreau sa stiu daca mai e in Bucuresti si daca da, sa-i transmit cumparatorului felicitarile mele si sa-l sfatuiesc sa n-o zgarie, ca-mi place mult cum a iesit. Daca mai intri pe topicul asta da-mi un semnal. Mersi. Ca veni vorba, parca pictez mai cu placere genul asta de biciclete decat altele... parca sunt mai ...personale. Toate bune tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* primul drum de anul asta la mare (8-9 martie) :cheers: ...ne-a batut un pic vantul la intoarcere, pe autostrada, ca era intuneric deja, ...dar eram cu bateriile incarcate din ziua precedenta cand am lancezit la soare si la briza :burnout:

post-17655-1207681451_thumb.jpg

post-17655-1207681612_thumb.jpg

post-17655-1207682272_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* primul drum de anul asta la mare (8-9 martie) :( ...ne-a batut un pic vantul la intoarcere, pe autostrada, ca era intuneric deja, ...dar eram cu bateriile incarcate din ziua precedenta cand am lancezit la soare si la briza :hug:

 

Frumoasa plimbare. :burnout:

Pe cand urmatoarea? :P Si ca sa te zgandar putin maine trebuie sa fac un drum pana la targoviste. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si pe baiatu ?

 

Hello everybody here!!!

 

 

 

--- Mesaj completat în 08 Apr 2008 23:41 -------------
Moto meu ::: Intruder 1800 R2

 

 

I JUST LOVE EVERY BOLT OF IT :burnout:

post-816-1207687148_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare. :burnout:

Pe cand urmatoarea? :P Si ca sa te zgandar putin maine trebuie sa fac un drum pana la targoviste. :hug:

 

 

* aaah! ...lasa ca ma fac eu bine, te prind din urma :cheers:

 

uite! sa nu uit, inca o poza de la mare din martie, care mi-e foarte draga :(

post-17655-1207687947_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto meu ::: Intruder 1800 R2

 

 

I JUST LOVE EVERY BOLT OF IT :cheers:

 

--- Mesaj completat în 09 Apr 2008 00:06 -------------
nu prea merg pozele aici :burnout:

post-816-1207688588_thumb.jpg

post-816-1207688809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* dealien, nu se vad pozele tale, ...e din cauza site-ului, stiu, face figuri in ultima vreme la downloaduri... Dar poti sa le faci un pic mai mici, asa intra :burnout: Si eu le-am pus cam la jumatate ca sa se poata vedea.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai le-am facut mici...erau 3500x2880...si le-am scos mai putin de 800cu600

 

 

Nu face nimeni nimic in privinta pozelor??? toata lumea se plange!!

 

See YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in love!

Nu, nu e vorba de Cria (sau nu vreau sa recunosc aici si acum).

M-am dat ieri cu in Intruder de 1400. Fratilor, asta da motocicleta! felicitari posesorilor, va invidiez in cel mai bun sens al cuvantului.

Intruder 1400 rocks! Dar nici cu Vulcanashul meu nu mi-e rusine.

 

 

* eeeei, e de-ntzeles :angryfire:

si eu sunt indragostita ..de mine :angryfire: Iar de Intruderul meu, nu mai zic...!

ce mai faci, bey? te-au halit aia la "papa-repede" de tot? ia treci la vorbitor! :angryfire:

 

si eu zic ca Vulcanul e al doilea cel mai bun chopper japonez (dupa Intruder) :angryfire: Sa-ti traiasca! cand il scoti in lume...?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a ispitit azi Circel cu Intruderul sau M1800 si, Doamne iarta-ma, m-am spurcat chiar acum in post. Nu i-am dat decat maxim a doua (eram totusi pe alee in Herastrau) dar a fost suficient. Inaintea lui testasem un VN 900, sa vad si eu diferenta de 18 Nm fata de VN800. Nu prea se vede. Asa ca, daca va fi, viitoarea mea va fi peste 1300 cmc. Dar daca ma hotarasc la 1800, nu va fi M1800, ci C1800, ca e mai a chopper. Si ca sa-i fac in ciuda lui Circel, ca m-a ispitit in Postul Pastelui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a ispitit azi Circel cu Intruderul sau M1800 si, Doamne iarta-ma, m-am spurcat chiar acum in post. Nu i-am dat decat maxim a doua (eram totusi pe alee in Herastrau) dar a fost suficient. Inaintea lui testasem un VN 900, sa vad si eu diferenta de 18 Nm fata de VN800. Nu prea se vede. Asa ca, daca va fi, viitoarea mea va fi peste 1300 cmc. Dar daca ma hotarasc la 1800, nu va fi M1800, ci C1800, ca e mai a chopper. Si ca sa-i fac in ciuda lui Circel, ca m-a ispitit in Postul Pastelui.

 

Deci tu testai mot lu' carcel...Am vazut vaca dar...nu vedeam si posesorul(totusi nu semanati :angryfire: )

 

Apropo: vn 900 se aude nasol cu tobe stock...Compenseaza in schimb prin aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a ispitit azi Circel cu Intruderul sau M1800 si, Doamne iarta-ma, m-am spurcat chiar acum in post. Nu i-am dat decat maxim a doua (eram totusi pe alee in Herastrau) dar a fost suficient. Inaintea lui testasem un VN 900, sa vad si eu diferenta de 18 Nm fata de VN800. Nu prea se vede. Asa ca, daca va fi, viitoarea mea va fi peste 1300 cmc. Dar daca ma hotarasc la 1800, nu va fi M1800, ci C1800, ca e mai a chopper. Si ca sa-i fac in ciuda lui Circel, ca m-a ispitit in Postul Pastelui.

Esti iertat !! AMIN :angryfire:

 

PS:misto rau C-ul 1500,si pe mine ma batea un gand da e mare rau ca si gabarit daca mai mergi prin Buc.

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca ma hotarasc la 1800, nu va fi M1800, ci C1800, ca e mai a chopper. Si ca sa-i fac in ciuda lui Circel, ca m-a ispitit in Postul Pastelui.

 

* corect!

eu nu te-as vedea pe o vaka...., adica C-ul cred ca te prinde mai bine.

hai ca daca intri in gasca de intruderisti, facem o defilare pe Cheia in primul we. mai calduros de acum incolo. Te duc in Brasov sa vezi un Intruder chopparit, ...AWD-ul stie :angryfire:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...