Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am sa merg azi la o plimbare pana la Giurgiu cel mai probabil. Daca e frumos si maine mai organizam una.........

As merge si eu pe undeva Duminica dar acu la 7.20 dimineata e o vreme ;) :D ca nu am mai iesit cu moto de 2 sapt. :blbl: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

domle..nush cum am facut da' eu abia acum am dat de topicul asta cu intruderu'. foarte fain si foarte util in acelasi timp. am si eu unu de 1.5.

 

asfalt uscat!...ca e nevoie.

 

post-16157-1193553334_thumb.jpgpost-16157-1193553411_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge si eu pe undeva Duminica dar acu la 7.20 dimineata e o vreme :D :blbl: ca nu am mai iesit cu moto de 2 sapt. :D :eek:

 

* eu am fost ieri la Giurgiu, cu 4 baieti :lol: (nici unul cu Intruder, ..deh!). Am oprit la Dunare (port, cred) sa halim ceva peste, dar restaurantul era inchis/inchiriat. Asa ca am ajuns in down-town int-o pizerie unde o clasa de liceu serba nu-stiu-ce eveniment. Muzica de "baieti" (am ascultat manele prima oara in viata mea :lol: ), dar cum ne era foame si nu aveam alta sansa decat sa mancam ciorba de burta asezonata cu muzica aia, ...am ramas. Ma uitam la copiii aia si ma intrebam: astia sunt viitorul tarii?... ei bine, da, cand voi fi eu la pensie, unii din astia ne vor conduce tara, iar copilul meu va fi un "out-law" in cazul asta ;)

 

Anyway, drumul a fost f misto, la intoarcere am luat-o prin Oltenita, drumul e ocolit (cam 135 km pana in Bucuresti) si f. tare! cu serpentine, urcusuri si coborasuri destul de abrupte, sate, paduri, lacuri, ...peste tot asfaltul f. bun. Singurul inconvenient: intunericul si marcaje destul de putine pe drum. Avantaje: drumul aproape pustiu, ....mai trecea cate-o masina din cand in cand, dar mai mut Dacii si tractoare + camioane, deci fara dificultati la depasit :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am fost ieri la Giurgiu, cu 4 baieti :eek: (nici unul cu Intruder, ..deh!). Am oprit la Dunare (port, cred) sa halim ceva peste, dar restaurantul era inchis/inchiriat. Asa ca am ajuns in down-town int-o pizerie unde o clasa de liceu serba nu-stiu-ce eveniment. Muzica de "baieti" (am ascultat manele prima oara in viata mea :lol: ), dar cum ne era foame si nu aveam alta sansa decat sa mancam ciorba de burta asezonata cu muzica aia, ...am ramas. Ma uitam la copiii aia si ma intrebam: astia sunt viitorul tarii?... ei bine, da, cand voi fi eu la pensie, unii din astia ne vor conduce tara, iar copilul meu va fi un "out-law" in cazul asta ;)

 

Anyway, drumul a fost f misto, la intoarcere am luat-o prin Oltenita, drumul e ocolit (cam 135 km pana in Bucuresti) si f. tare! cu serpentine, urcusuri si coborasuri destul de abrupte, sate, paduri, lacuri, ...peste tot asfaltul f. bun. Singurul inconvenient: intunericul si marcaje destul de putine pe drum. Avantaje: drumul aproape pustiu, ....mai trecea cate-o masina din cand in cand, dar mai mut Dacii si tractoare + camioane, deci fara dificultati la depasit :lol:

:D Sa ai parte de asa ceva cand tre sa manci........eu unu sigur nu a-si sta, pai pe ritmurile ale imi vine sa dau afara fara sa mananc!!!! :D :blbl: .......oricum cam in 90% din RO asa se intampla.....doua genuri de muzica ma omoara manelele(lalelele-poate jignesc florile) si muzica drum and base.....alta muzica de 2 euro centi!!!Oricum suna interesant calatoria!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pow: Sa ai parte de asa ceva cand tre sa manci........eu unu sigur nu a-si sta, pai pe ritmurile ale imi vine sa dau afara fara sa mananc!!!! :ok: ;) .......oricum cam in 90% din RO asa se intampla.....doua genuri de muzica ma omoara manelele(lalelele-poate jignesc florile) si muzica drum and base.....alta muzica de 2 euro centi!!!Oricum suna interesant calatoria!!!

 

* mai, daca am trai intr-o lume perfecta, am fi toti zane si zmei, ne-am da de 2-3 ori peste cap si ne-am preface (sau i-am preface pe altii) in ce vrem noi. In lumea ASTA nu avem puteri supranaturale, dar avem o putere care ne face sa mergem inainte: motivatia. Uneori ne vine din necesitate, alteori dintr-o dorinta foarte mare, dar atunci cand vrem (avem nevoie) de ceva, nu mai conteaza decat "ceva"-ul ala, ...la restul te adaptezi, cand nu poti schimba.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am fost ieri la Giurgiu, cu 4 baieti :) (nici unul cu Intruder, ..deh!). Am oprit la Dunare (port, cred) sa halim ceva peste, dar restaurantul era inchis/inchiriat. Asa ca am ajuns in down-town int-o pizerie unde o clasa de liceu serba nu-stiu-ce eveniment. Muzica de "baieti" (am ascultat manele prima oara in viata mea :D ), dar cum ne era foame si nu aveam alta sansa decat sa mancam ciorba de burta asezonata cu muzica aia, ...am ramas. Ma uitam la copiii aia si ma intrebam: astia sunt viitorul tarii?... ei bine, da, cand voi fi eu la pensie, unii din astia ne vor conduce tara, iar copilul meu va fi un "out-law" in cazul asta :ok:

 

Anyway, drumul a fost f misto, la intoarcere am luat-o prin Oltenita, drumul e ocolit (cam 135 km pana in Bucuresti) si f. tare! cu serpentine, urcusuri si coborasuri destul de abrupte, sate, paduri, lacuri, ...peste tot asfaltul f. bun. Singurul inconvenient: intunericul si marcaje destul de putine pe drum. Avantaje: drumul aproape pustiu, ....mai trecea cate-o masina din cand in cand, dar mai mut Dacii si tractoare + camioane, deci fara dificultati la depasit ;)

 

Se pare ca a mai fost un Intruder :pow: .......e adevarat ca nu in grupul vostru, dar pe acelasi traseu.

Ne-am intalnit pe malul dunarii si dupa aia in locul "laudat" ;)

Poate data viitoare reusim o sincronizare ceva mai buna..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate data viitoare reusim o sincronizare ceva mai buna..........

 

* pai n-ar fi rau, ...grekule :ok:

Eu d-aia am scris aici, ca sa adunam mai multe Intrudere. Aveam de gand sa plec la Calarasi sambata dimineata, dar ...pana s-au "gatit" baieitii, ...pe la 3 abia am iesit din Bucuresti.

 

La locul laudat am mai mers o data, in vara, am stat pe terasa, iar pe vremea aceea era pizzar Lorenzo, a fost delicioasa pizza aia, dar sa mergi la Giurgiu si sa halesti pizza..., hm!

 

Sper sa mai fie we. cu soare si sa putem face cate un traseu lejer si de acum incolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mai, daca am trai intr-o lume perfecta, am fi toti zane si zmei, ne-am da de 2-3 ori peste cap si ne-am preface (sau i-am preface pe altii) in ce vrem noi. In lumea ASTA nu avem puteri supranaturale, dar avem o putere care ne face sa mergem inainte: motivatia. Uneori ne vine din necesitate, alteori dintr-o dorinta foarte mare, dar atunci cand vrem (avem nevoie) de ceva, nu mai conteaza decat "ceva"-ul ala, ...la restul te adaptezi, cand nu poti schimba.

:pow:

Sunt de acord in dezacord!!! :ok: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa cauti sa mananci nu-stiu-pe-unde si cu vreo companie "selecta "care sa mai vina la masa sa intrebe"cu cat fuge,motoru? :ok: eu zic ca am putea face ceva gen picnic,oprind la un supermarket,facem cheta si gata.

E putin mai complicat dar zic ca sa merita !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, Frati INTRUDER-ISTI...am o mare intrebare...dat fiind ca am trecut dela un DRAGSTAR650cc (O SA ATASEZ POZA) la un INTRUDER 800cc (O SA ATASEZ POZA),ce roata mai larga ,adica ce dimensiuni as putea sa pun la roata posterioara,fara sa fac cine stie ce modificari la prindere si la cardan.Ador sa i-mi fac motorul altfel decat iese din fabrica, am eu un fix cu ,,MOIDELUL DE SERIE,, accesibil oricui

 

N.B. FOCSANI

post-8864-1193658596_thumb.jpg

post-8864-1193658618_thumb.jpg

post-8864-1193658637_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa cauti sa mananci nu-stiu-pe-unde si cu vreo companie "selecta "care sa mai vina la masa sa intrebe"cu cat fuge,motoru? ;) eu zic ca am putea face ceva gen picnic,oprind la un supermarket,facem cheta si gata.

E putin mai complicat dar zic ca sa merita !!!

 

 

Si eu merg oricand pe principiul picnic, chiar si iarna!... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legatura cu Artur din Timisoara, a postat si pe aici si o sa vezi ce modificari a facut el.

 

La mine in service s-a facut modificarea la intruderul lui Artur[e nepotul meu],asa ca pot sa-ti spun ce s-a modificat:s-a schimbat bascula,axul cardanic,s-a mai adaugat o cruce cardanica si s-a schimbat janta;s-a modificat aripa de spate,suportii de telescoape spate+restul de modificari ce tin de estetic;una peste alta,vorbim de vreo 4-5000 euro,fara manopera[intra la nepotism manopera-pentru el am alt tarif].atasez niste fotografii,sa-ti dai seama despre ce vorbim.

post-14640-1193660235_thumb.jpg

post-14640-1193660368_thumb.jpg

post-14640-1193660387_thumb.jpg

post-14640-1193660404_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in service s-a facut modificarea la intruderul lui Artur[e nepotul meu],asa ca pot sa-ti spun ce s-a modificat:s-a schimbat bascula,axul cardanic,s-a mai adaugat o cruce cardanica si s-a schimbat janta;s-a modificat aripa de spate,suportii de telescoape spate+restul de modificari ce tin de estetic;una peste alta,vorbim de vreo 4-5000 euro,fara manopera[intra la nepotism manopera-pentru el am alt tarif].atasez niste fotografii,sa-ti dai seama despre ce vorbim.

frate, sunt pe cale sa imi iau o honda black widow cu transmisie pe lant

teoretic, oare imi pot pune guma mai mare(in cayul transmisiei pe lant)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o precizare,pentru ca m-au intrebat foarte multi:la intruderul lui Arthur numai janta spate+cauciuc a fost 3000 euro;pentru ca a luat-o din Germania,de la reprezentanta Suzuki,omologata,ca sa o poata trece in cartea de identitate;toate modificarile sunt trecute in carte pentru ca sunt toate omologate;de asta e asa scump;probabil ca,daca nu vrei sa treci pe la RAR,iese mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

frati intruderisti am nevoie de AJUTOR. Am un intruder de 1500 din 98 si am nevoie urgenta de 2 flanse. una mi-e fisurata si trage aer fals si va dati seama cam ce iese...i-am dat gaz mai mult si acuma nu mi mai face arderea toata in cilindru si imi incinge intr-un hal una din tobe ca se face rosie plus rateurile de rigoare.

 

Astea fiind zise...va rog indrumati-ma ...de unde imi iau 2 flanse pt vl 1500. in catalog la louis m-am uitat si nu era decat pt vs 1400. fac o cinste :ok: ;)

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta aici:

 

http://alpha-sports.com/suzuki_parts.htm

 

gasesti absolut orice si ajunge in aproximativ o saptamana. Cat de scumpe sunt, nu stiu!

 

 

mersi fremos...cred ca am gasit ezac ce-mi trebuia:)...numai sa vad cu e cu livrarea si cu plata...macar am de unde incepe. mersi inca o data. Raman dator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat ceva la ei. Am platit cu cardul, mi-au trimis in 2 zile confirmarea si intr-o saptamana ma astepta coletul la posta. Mi s-a parut super ok.

 

Ma bucur ca ti-a fost de folos.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

frati intruderisti am nevoie de AJUTOR. Am un intruder de 1500 din 98 si am nevoie urgenta de 2 flanse. una mi-e fisurata si trage aer fals si va dati seama cam ce iese...i-am dat gaz mai mult si acuma nu mi mai face arderea toata in cilindru si imi incinge intr-un hal una din tobe ca se face rosie plus rateurile de rigoare.

 

Astea fiind zise...va rog indrumati-ma ...de unde imi iau 2 flanse pt vl 1500. in catalog la louis m-am uitat si nu era decat pt vs 1400. fac o cinste :ok: ;)

Multumesc anticipat.

 

 

 

baaaa. ti-ai luat intruder???? si dragstarul, cu dragstraul ce-ai facut? :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat ceva la ei. Am platit cu cardul, mi-au trimis in 2 zile confirmarea si intr-o saptamana ma astepta coletul la posta. Mi s-a parut super ok.

 

 

 

adeea - da-mi te rog detalii:

 

preturile sunt in dolari. Vin din state? sau au sistem paypal? cum ai facut cu vama? nu sunt alte costuri (shipping?

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adeea - da-mi te rog detalii:

 

preturile sunt in dolari. Vin din state? sau au sistem paypal? cum ai facut cu vama? nu sunt alte costuri (shipping?

 

merci

 

 

eu am vorbit si cu astia de la B&S motors din Bucuresti si se poate comanda si de la ei cu plata ramburs.

B&S Motors - Mihnea 0730017465. Nu au piesele pe stoc...sau cel putin nu au avut ce aveam eu nevoie dar se poate face comanda si ajung in cel mult 2 saptamani. eu am preferat varianta asta datorita modalitatii de plata.

 

oricum mersi mult deea macar mi am facut o idee de preturi.

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 10:42 -------------

baaaa. ti-ai luat intruder???? si dragstarul, cu dragstraul ce-ai facut? :ok:

 

 

l-am maritat...inca imi pare rau dupe el...da asta e...cu ala am avut noroc..am mers 8000 de km vara asta fara sa-i bag decat gaz..cu asta vad ca am niscaiva probleme...da' nimic ced nu se poate rezolva...chestii minore...numai bine cat sa treaca ploile astea:)

 

a si felicitari pentru decizia pe care ai luat-o! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...