Sari la conținut

Postări Recomandate

Am avut eu Dragon Supercorsa PRO SC2 si e lipici pe vreme calda si uscata. Pe asfalt umed aluneca destul de tare. SC2 e ceva mai tare decat SC1. Oricare compozitie ar fi, e un cauciuc foarte aderent. Daca nu e foarte vechi si mai are "carne" eu zic ca merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"baieti, imi puteti da si mie ceva detalii despre Pirelli Dragon Supercorsa?"

 

 

daca nu e uscat, imbatrinit , ai sanse sa intri si tu in lumea buna (pe usa din dos deoarece ai facut-o neintentionat) a cauciucurilor. Incet, incet, progresezi.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms. Deci sa fie de bine.nu stiu inca ce dot are, dar sper sa fie bun. Carne are. Neamţu zicea ceva de cateva ieşiri pe pistă.

 

care-i diferenta intre SC1 de SC2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel. Qualifier simplu am avut 2 seturi si imi fugea fundul pe acceleratie si se mai ducea si taras la frane puternice.

 

:o :O Nu-mi spune ca franezi cu spatele!!

Nu-mi zi ca ti se ducea taras fata ca ar fi prea gogonata. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat sambata un set.

Astept si eu pareri.

Probabil niste cauciucuri decente pentru strada.

Decupajul este destul de consistent, deci nu sunt foarte performante pe uscat, probabil mai prietenoase pe ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu de sambata pneurile astea pe motor. Sambata dimineata era ud/mazga pe jos dar nu am avut nici un fel de problema, nici cu ele reci. Se incalzisera deja cat de cat cand am ajuns acasa (6 km de mers super-prudent. Duminica am facut vreo 300 de km cu ele. sunt foarte moi (inclusiv partea centrala din spate) si mi se pare ca se incalzesc f repede in regim de mers normal, nu forja. La cat de moi sunt sa vedem cat o sa tina... Ce mai pot sa spun e ca are un grip foarte bun pe curbe, in sensul ca e foarte liniara aplecarea, fata de alte gume patratite

 

 

E diferenta imensa fata de ce aveam inainte, Conti Sportattack dot 2008

 

 


Am montat sambata un set.

Astept si eu pareri.

Probabil niste cauciucuri decente pentru strada.

Decupajul este destul de consistent, deci nu sunt foarte performante pe uscat, probabil mai prietenoase pe ud.

 

pe mijloc si ultimii 2 cm lateral din pneu sunt slick

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A testat cineva noile pilot power 3 ?

 

Am incaltat si eu pe mai multi cu astfel de anvelope, feedback-urile abia acum ar trebuie sa apara...de testat, le-am testat duminica vreo 150 km pe strada, pe un Kawa ZX10R si ce pot sa spun e ca, se comporta mult mai bine decat 2CT, de altfel, acestea tin sa inlocuiasca modelul Power PURE...sunt mai aderente, mai manevrabile si am observat o usurinta in schimbarea inclinatiei de pe o parte pe alta, se face mai rapid, probabil datorita formei...acum sigur, parerile sunt subiective...

 

post-41821-0-02000700-1364816876_thumb.jpg

 

 

daca te intereseaza sa cumperi...am seturi la promotie : http://www.motoemotion.ro/anvelope-moto-la-promotie/

 

120/70-17 (58W) cu 180/55-17 (73W)- pret/ set 1196 lei

120/70-17 (58W) cu 190/50-17 (73W)- pret/ set 1225 lei

Transport inclus !

Si cei de la revzilla au un filmulet cu o prezentare:

Editat de emypavel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu a cerut pareri nu preturi.

Tu doar nu te-ai putut abtine ;)

Decret!

D211 incomparabil mai smecher decat p3, pt o diferenta f mica in plus fata de astea :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu a cerut pareri nu preturi.

Tu doar nu te-ai putut abtine ;)

D211 incomparabil mai smecher decat p3, pt o diferenta f mica in plus fata de astea.

 

ai tu vreo problema cu ce i-am oferit eu ?, ca nu inteleg de unde atata ranchiuna !!!...

 

...si astept si eu o oferta din partea ta pentru un D211 cu acea diferenta mica...imi trebuie set cu 190 spate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baross, cred ca n-ai inteles ideea: colegu yoz a cerut pareri, nu preturi, oferte, etc.

Taraba e in alta parte, de ce nu te rezumi doar la aspectele tehnice.

 

D211 nu e cauciuc de oameni cuminti, spatele 190 vine doar pe 55 ;)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot respectul, cred ca PP3 nu sunt in aceiasi clasa cu D211. Poate cu Sportsmart, Diablo Rosso Corsa sau chiar Qualifier II. Michelin-ul mai are si Pilot Power Supersport. E cauciuc de strada, in primul rand

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca PP3 nu sunt in aceiasi clasa cu D211.

 

Nu este. E mai putin performant si sint sigur ca e proiectat sa functioneze la temperaturi mai scazute. In consecinta aderenta maxima e mai mica decat la D211 sau Supercorsa (care sunt cam pe la acelasi nivel, ambele anvelope de strada). Asta nu inseamna ca nu e un cauciuc bun, ti-am zis, eu n-am mers. Sigur sunt foarte bune mai ales cand sunt noi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o :o Nu-mi spune ca franezi cu spatele!!

Nu-mi zi ca ti se ducea taras fata ca ar fi prea gogonata. :crack:

Vezi,vezi?Cum nu sunt atent si nu scriu 100% clar si citet cum se gaseste cate un detectiv din asta de forum sa caute omisiuni. Da, fata se ducea taras, dar pe vremea aia franam cu tot ce aveam. Abia apoi am descoperit cauciucurile mai aderente si placutele de frana mai eficiente, mi-am intarit si suspensia fata si astfel am franat cu incredere cu fata mult mai eficient decat franam inainte cu fata+spate!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu asta pot sa iti dau dreptate si eu. din cauza ca (la mobra mea) suspensia fata era prea moale roata tindea sa topaie in loc sa se infiga cauciucul si sa adere pe franare, iar in lipsa abs-ului se poate bloca si duce taras. asta am patit eu... Dupa servisarea furcii si reglajele corespunzatoare, cu aceleasi pneuri, aveam cu totul alta frana fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...