Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt Heidenau K73 Super Rain (nu Super Run) .

http://www.heidenau.ro/cauciucuri-heidenau/406-strada/k73

Cum le arata si numele, sunt cauciucuri pt drumuri ude. Daca mergi linistit, nu te vor incurca cu nimic, poate doar ca imagine, fiindca nu prea se "asorteaza" la un SV. Daca vrei sa mergi cu genunchiul in pamant, nu sunt pt asa ceva. Depinde ce vrei tu sa faci cu SV-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt Super RUN ci Super Rain. Nu stiu cum stau cu indicele de greutate si cel de viteza, dar cu aderenta stau foarte bine.

Sunt destinate supermoto.



Daca vrei sa mergi cu genunchiul in pamant, nu sunt pt asa ceva.

 

Ha? de unde ai scos-o si pe asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,
Ca tot trebuie sa plec pe 1 din Bucuresti cu motorul, am facut pana pe fata... Unde gasesc maine o camera (pe 21") si o vulcanizare (preferabil in zonele Stefan cel Mare - Pipera)? E prima data cand fac pana, deci nu stiu unde sa ma duc...
Multumesc,
Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la baietii de la kawa motors, parca, cu ditamai gaura in cauciucul spate, si a trecut un an, si cate mii bune de kilometrii de cand ma tine petecul pus de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou pe acest forum si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia.

am cumparat 2 pneuri pt o yamaha fj 1200 pirreli si la cel de pe spate a aparut o taietura pe suprafata de rulare.am vb cu importatorul si am trimis pneul la fabrica pt expertiza.concluzia fabricii a fost ca taietura a fost facuta de o persoana rau intentionata.mi-au oferit contra cost un pneu nou .am montat pneul si dupa aproximativ 400 km apare aceiasi taietura de data aceasta pe amandoua pneurile.ati mai intalnit asa ceva? atasez cateva poze ca sa vedeti despre ce este vb.am ajuns sa platesc pt pneuri 500 de euro si nu stiu ce sa mai fac in cazul de fata.astept sa va dati cu parerea eventual ceva sfaturi.

ps.sunt in portugalia.

 

In penultima poza atasata de tine se vad foarte bine canturile/floarea anvelopei si in interiorul canturilor se vad niste fisuri micute caracteristice unui cauciuc foarte vechi, imbatranit. parerea mea este ca anvelopa, desi cumparata de noua, are o data de fabricatie foarte veche si ruptura aia transversala a aparut in locul de imbinare al cauciucului din cauza varstei inaintate. data de fabricatie, DOT-ul este stantat pe lateralul cauciucului cel mai des intr-un oval/cerc si arata ceva de genul (1208) unde 12 este saptamana din an si 08 este anul. eu personal nu as cumpara pneuri noi cu DOT mai mare de 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou pe acest forum si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia.

am cumparat 2 pneuri pt o yamaha fj 1200 pirreli si la cel de pe spate a aparut o taietura pe suprafata de rulare.am vb cu importatorul si am trimis pneul la fabrica pt expertiza.concluzia fabricii a fost ca taietura a fost facuta de o persoana rau intentionata.mi-au oferit contra cost un pneu nou .am montat pneul si dupa aproximativ 400 km apare aceiasi taietura de data aceasta pe amandoua pneurile.ati mai intalnit asa ceva? atasez cateva poze ca sa vedeti despre ce este vb.am ajuns sa platesc pt pneuri 500 de euro si nu stiu ce sa mai fac in cazul de fata.astept sa va dati cu parerea eventual ceva sfaturi.

ps.sunt in portugalia.

Tăieturile alea sunt de la linii de tramvai, defapt de la niște componente care vin între ele. Am reușit să fac același tip de tăietură cu vreo 3 cauciucuri. Un prieten care stătea la mine în cartier avea și el lafel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt excluse taieturile facute de la trecerea peste liniile de tranvai sau poduri pentru ca in zona in care circul nu exista asa ceva.o sa ma uit sa vad data lor de fabricatie.



sunt excluse taieturile facute de la trecerea peste liniile de tranvai sau poduri pentru ca in zona in care circul nu exista asa ceva.o sa ma uit sa vad data lor de fabricatie.

cel de pe fata este 2010 iar spatele 2012

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu sunt foarte multumit de pilot power 3 de la michelin.

performante excelente pe uscat, foarte ok pe ud. se incalzesc foarte repede, cauciucul fata rezista la franari violente fara nici cea mai mica urma de derapaj, iar urmele de uzura sunt minime/foarte greu de observat dupa 2000 km parcursi cu ei.

cu siguranta un pilot mai experimentat le-ar putea duce la limita aderentei, insa eu nu le-am gasit aceasta limita. pentru mine sunt excelente. michelin le recomanda 85% strada, 15% pista cu presiuni la rece de 2.1 fata si 1.9 spatele pentru pista si 'cat recomanda producatorul' pe strada

 

daca as fi sa iau din nou pneuri, as opta tot pentru astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nico asta nu e qualifier e Q3 inaintea lui a fost Q2 produs pt SUA super cauciucuri mult imbunatatite fata de qualifier 2 produse pt Europa



sper sa scoata si o varianta cu 60 pt cele de 180 !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

Am ceva crapaturi la cauciucul din spate care arata cam asa : http://farm7.static.flickr.com/6160/6156802515_1ef40d6b65.jpg. Sunt pe ambele parti. Cat este de sigur sa ublu cu el? As vrea sa fac 180 km pana imi vine cauciucul nou.
Am umplut crapaturile cu un fel de prelandez de lipit ghete (http://7kilometr.com/images/article/120910/165940_b80f296131.jpg). Este bine ce am facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Cred ca mai bine umpleai caucicul cu spuma de poliuretan :)))

 

Frate, lipitura aia ce ai facut tu cu prenadez ... e degeaba. Presiunea e inauntru, si tensiunile din cauciuc sunt disnpre interior spre exterior, adica se vor deschide, oricum nu vor reusi sa tina presiunea.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...