Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu intreb serios, ca nu stiu si nu inteleg logica... ok, moale pe centru sa fie superaderenta. Dar tare pe laterale? Adica fix unde ai nevoie de aderenta maxima pe curba?

Si asta e o anvelopa de strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au influentat imaginile si unele review uri proaste de pe youtube, dungile rosii sunt grip mai mare nu compozitie mai tare.

 

http://www.sportrider.com/motorcycle-racing-sport-tires-bridgestone-battlax-hypersport-S21#page-4

http://www.cyclenews.com/2016/03/article/tire-test-bridgestone-s21/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au influentat imaginile si unele review uri proaste de pe youtube, dungile rosii sunt grip mai mare nu compozitie mai tare.

 

http://www.sportrider.com/motorcycle-racing-sport-tires-bridgestone-battlax-hypersport-S21#page-4

http://www.cyclenews.com/2016/03/article/tire-test-bridgestone-s21/

 

ca sa vezi minune...

 

 

adica n-ai inteles imaginile si ai citit reviewuri platite de dunlop sau pirelli :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mai zis de multe ori, mergi mai huligan ia sportsmart 3 , mergi destul de tare dar te mai prinde ploaia ... s20 .

 

bridgestone au declarat o imbunatatire a aderentei de ~30 pe asfalt uscat ... probabil ca s21 sunt peste Sportsmart 2 , pe 3 n-am mers.

 

daca banii nu conteaza supercorsa sc 0-1

 

acum singura intrebare de aici e cat de repede cred altii ca mergi tu ... ca poate esti ok cu t30..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum 2 ani am folosit doar gume mult mai moi, supercorsa e ce trebuie doar ca nu tin km si sunt fff scumpe, am pus m5 zici ca aveam un tractor de motor pana m-am obisnuit cu ele, nici acum nu le-am dus pana in capat a mai ramas un deget, nu imi ofera siguranta mai deloc in unghiuri de inclinare mai mare dar este din obisnuinta folosirii gumele mult mai moi/aderente in trecut.

Nu prea merg pe drumuri drepte si vreau totusi un compromis de guma care sa si tina dar sa fie si aderenta.

Dunlop in trecut m-au dezamagit atat la masina cat si la motor, poate acum sunt ok dar tot nu mai incanta aceasta firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mersul 100% pe strada in conditii reale (adica exista si posibilitatea destul de mare sa te prinda ploaia) n-am inteles niciodata de ce ti-ai lua altceva decat orice cauciuc sport-touring modern: metzeler roadtec 01, michelin pr3/4 sau echivalent. Asta valabil pentru marea majoritate a motociclistilor de pe strazi.

Probabil unii au o impresie foarte buna despre talentul lor ori cred prea mult din brosurile de marketing (ori reviewurile de pe youtube cu jurnalisti plimbati pe la Abu Dhabi pentru o lansare de gume).

 

Lucru la fel de valabil si la cei cu adventure touring si gume cramponate, dar care nu vad pamantul decat in alveolele de parcare de pe marginea DN1A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s21 sunt numarul 1 la ora actuala pentru strada pe un supersport/superbike. fata da incredere imensa pe intrari viraje si franari in orice conditii (cald/frig, compozitie asfalt, etc), spatele tine mult mai multi km fata de s20, aderenta foarte buna in toate conditiile. pe ploaie la un mers decent insa nu de melc nicio emotie. eu le am din martie, 5000km, ma declar multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. vad ca ai pus metzeler pe fazer. roadtec01 sau M7? cum sunt fata de S20?

nu,nu, nu

 

nu merg eu cu asa ceva, am pus pentru un client :)

 

acum am s20 , pentru mine sunt super ok , cred ca la anu o sa pun s21

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica s20 evo sint mai bune ca 21

in acelasi fel in care "nu se mai face motociclete ca pe vremuri" ??

 

 

cred ca numai michelin a atins aceasta culme a progresului de a scoate un produs nou mai prost decat unul vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...