Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauciucurile stradale 100% , daca se incalzesc prea mult, un 60-70grd, vor aluneca. Rar se intimpla, dar e bine sa tineti cont de asta, mai ales cei ce mergeti la circuite incaltati cu anv de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R10, se lipeste de asfalt si la 5grd afara, fara sa-l incalzesti, conditia e sa fie nu mai vechi de 1 an de la prima utilizare. E unul dintre cele mai safe cauciucuri pt mersul pe strada. BT 002 sa fie din seria "Type (1 2 3 4)", cel soft spre mediu Type 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi , sa inteleg ca le-ai avut incaltate ? Am auzit numai lucruri bune de r10 care ar fii net superior la ce folosesc eu (supercorsa) ruleaza putin mai bine pe umed/ud si ar tine mai mult decat Pirelli.Stiu ca, Bridgestone erau buni pentru longevitatea anvelopelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R10, se lipeste de asfalt si la 5grd afara, fara sa-l incalzesti, conditia e sa fie nu mai vechi de 1 an de la prima utilizare. E unul dintre cele mai safe cauciucuri pt mersul pe strada. BT 002 sa fie din seria "Type (1 2 3 4)", cel soft spre mediu Type 3.

Informatie utila..este de retinut ! Ma gandesc sa fac o achizitie in toamna am vazut oferte bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am pe mobra bt 012 iar spatele sa cam uzat si as vrea sa-l schimb, cu ce as putea sa combin fata in afara de bt 012, care sa aiba aceleiasi caracteristici.

Editat de DIU 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut! detin o honda cbr 500 f si cauciucul pe spate este cel ca de fabrica 130/80/17 este dot 2013 si este ca nou , insa am o nelamurire care ma macina tare ...cand am achizitionat-o unii prieteni imi spuneau " woooow da ce cauciuc ingust ai pe o asemenea motocicleta...o sa derapeze imediat in curbe" si sincer m-au cam speriat eu fiind incepator nu stiu ce sa cred...o sa am probleme in curbe daca este atat de ingust cauciucul? o sa fie mai mica suprafata de cauciuc care vine pe asfalt nu? astept niste raspunsuri serioase si nu la misto , daca se poate , toti ati fost asa ca mine...la inceput si mi se pare normal sa intreb , multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e dimensiunea care o da producatorul in carte? Daca da, tu crezi ca aia au pus cauciucu de 13 pe spate doar asa ca li s-a trezit lor proiectantu pe o parte intr-o zi? Esti incepator, tu ai impresia ca o sa te dai cu mobra aia la maxim in umatorul an? Tati relax, date linistit si nu mai asculta la tot ce zice gura oricarui "motociclist" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man... daca Honda zice ca aia-i guma care trebuie, atunci crede-ma ca fabrica stie mai bine si e gandit sa fie bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 3 cai schiopi cat are motoreta aia eu zic sa pui un 200 minim...

te-ai bagat ca musca in ...abtine-te te rog , stim cu totii ca esti doar un bot nu trebuie sa ne demonstrezi asta de fiecare data ;)

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:27

Aia e dimensiunea care o da producatorul in carte? Daca da, tu crezi ca aia au pus cauciucu de 13 pe spate doar asa ca li s-a trezit lor proiectantu pe o parte intr-o zi? Esti incepator, tu ai impresia ca o sa te dai cu mobra aia la maxim in umatorul an? Tati relax, date linistit si nu mai asculta la tot ce zice gura oricarui "motociclist" .

da dimensiunea aceasta este in carte , multumesc si celorlalti pentru raspunsurile la subiect , Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai bagat ca musca in ...abtine-te te rog , stim cu totii ca esti doar un bot nu trebuie sa ne demonstrezi asta de fiecare data ;)

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:27

da dimensiunea aceasta este in carte , multumesc si celorlalti pentru raspunsurile la subiect , Stima!

 

Taticule, nu te mai tot scuza ca esti incepator, de cel putin un an intrebi niste tampenii pe aici de ne doare mintea, mai ales ca sunt, toate, in repetare. Ti e lene sa cauti, asta e adevarul, ca s a mai discutat de zeci de ori aspectul cauciucului lat sau ingust. Dar de ce sa ti pierzi tu din pretiosul timp sa citesti putin, doar sunt destui fraieri care sa sara sa ti raspunda?

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:35

/index.php?/topic/672081-aderenta-cauciuc-lat/

» Post actualizat in 04 Nov 2014 12:36

/index.php?/topic/51933-latime-cauciuc-vs-viteza/?hl=%2Blatime+%2Bcauciuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu utilizarea cauciucurilor cu crampoane in sezonul rece ? Nu se incalzesc ?

 

Ma gandesc serios sa pun acum pe V Strom DL650 o pereche de MCE Karoo 2 , sa le scot in Aprilie si pana atunci sa merg normal , poate 70/30 on si soft off .

 

Chiar se vor transforma in patine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu utilizarea cauciucurilor cu crampoane in sezonul rece ? Nu se incalzesc ?

 

Ma gandesc serios sa pun acum pe V Strom DL650 o pereche de MCE Karoo 2 , sa le scot in Aprilie si pana atunci sa merg normal , poate 70/30 on si soft off .

 

Chiar se vor transforma in patine ?

Karoo2 are cauciuc M+S ,daca il montezi vei fi satisfacut sigur de KarooT... am avut si TKC60 si E09 . Pretul KarooT 140 este cat TKC80 130 si chiar merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma mir....dar 2 cauciucuri noi, sa coste 1500 RON? (banuiesc ca sunt si mai scumpe) Stiu, sportul costa, nu ma leg de asta. Zic doar....cum justifica pretul? Alta tehnologie decat cauciucul de masina? Ok, asta inteleg.

Altceva?

La masina cam tot pe atat costa, dar sunt 4. Aici 2...ceva nu se leaga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma mir....dar 2 cauciucuri noi, sa coste 1500 RON? (banuiesc ca sunt si mai scumpe) Stiu, sportul costa, nu ma leg de asta. Zic doar....cum justifica pretul? Alta tehnologie decat cauciucul de masina? Ok, asta inteleg.

Altceva?

La masina cam tot pe atat costa, dar sunt 4. Aici 2...ceva nu se leaga :)

poate cu adaos 50% si montaj inclus

 

pt rf 600 gasesti gume noi incepand cu 160E

 

la masina e irelevant , nici un cauciuc de masina nu are tehnologia si costurile unui cauciuc moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cu adaos 50% si montaj inclus

 

pt rf 600 gasesti gume noi incepand cu 160E

 

la masina e irelevant , nici un cauciuc de masina nu are tehnologia si costurile unui cauciuc moto

pai 160*4,5 = 720

fix cat am gasit pe net. deci 1500 ron 2 cauciucuri. Ce calcul ai facut tu? :):)

» Post actualizat in 08 Nov 2014 16:55

In cele din urma am gasit ce vroiam. Pret final 1025 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul se referea la 160 euro/set.

Sau poate vrei sa iti pui slickuri de curse cine stie?

 

La masina te rog sa gasesti 4 cauciucuri pe 17 cu 1500 ron

Eu nu stiu sa merg bine drept si tu-mi zici de slickuri? :) :)

Daca pretul e pe set, iar nu inteleg de ce e atat de ieftin atunci. Da, stiu, nu sunt multumit nici ca e scump, nici ca e ieftin. Iar legat de masina, intr-adevar daca comparam dimensiunea clar nu mai avem acelasi echilibru. Ma refeream la alea normale, de 14. Sanatate oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...