Sari la conținut

Postări Recomandate

la plecare pe ambele flancuri si centru ,acum mi-am dat seama cand am revenit am dat ...nu stiu pe unde pt ca nu am tinut cont,am scapat din vedere aspectul asta :(sunt panarama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Denis_sbz, on 18 Jul 2014 - 16:57, said:

Astea la 5000 incep sa se lase, intre 10 si 15 de mii incep sa functioneze in parametrii :)

Sa ai gura aurita :)

 

Dilema dilematica acum... producatorul specifica o presiune de 2.8

Pe bascula am stikeru' ala de la Aprilia si ei recomanda tot 2.8

 

Dar.. pe persoana fizica cum s'ar zice ... am emotii sa'l fac in halul ala de tun.

Merge careva dintre voi cu presiuni d'astea ... ?

PS: tinand cont ca p'aici pe unde sunt acum, avem +30 de grade la umbra.. aproape toata ziua

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat, eu am o retinere pe dreapta, pe stanga merge uns...

 

Asa am fost si eu pana sa cad [pe stanga ].De atunci, pe dreapta merge mult mai bine .Pe stanga doar ..normal :)

Am mai observat ceva :cand am incredere in gume si sunt pe circuit inchis ,n-am nicio retinere nici pe stanga nici pe dreapta

post-19031-0-95512300-1405752812_thumb.jpg

post-19031-0-42153300-1405752907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parerea ai legat de aderenta oferita de Angel gt? :)

Eu am deja 5000 Km facuti si nu se vede uzura mai deloc pe ele.

Am fost azi la plimbare.

De fapt ...cred ca mai corect este sa spun ca am fost la inot. M'a plouat de m'a facut franjuri. Rupere de nori am prins pe o distanta de 120 km. Ploua atat de intens incat apa baltea pe asfalt .. a fost dezastru dezastru.

Cauciucurile astea sunt incredibile. Eu unul nu credeam ca este posibil ca un cauciuc sa'ti ofere atata aderenta pe ploaie si atata incredere/feedback.

Cred ca am fost super incosntient sau ceva...dar i'am dat blana prin ploaie . Viteza prin lacul ala care fusese odata autostrada >170km/h .. cauciucul s'a comportat IMPECABIL ... sunt UIMIT si ULUIT de performanele oferite intr'o exploatare super-sport turing daca ma pot exprima asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intrebare : cauciucurile pirelli diablo roso II sunt de dat pe curbe sau nu? Nu in sensul ca ma dau eu prea tare :) o sa fac un drum bv si ma interesa daca am baza in ele cat de cat. Cine a mai folosit poate stie mai bine. Din ce am mers asa sigur nu sunt cauciucuri moi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe aceeasi linie cu Pilot Road, deci taricele-touring. Poti sa te dai pe curbe linistit ca sunt 2compound, dar nu pro-level

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot face sa nu mai pierd presiune la anvelopa fata? Daca ii bag 2.5, in 2 sapt scade la 1. Precizez ca a fost data pe circuit :)

 

E posibil sa ai ceva micro-fisuri in cauciuc si in timp se dezumfla; sau e posibil sa-ti scape pe la valva, iar in cazuri si mai rare daca ai ceva geanta f usor deformata. Pt micro-fisuri ai putea incerca cu un spray de-ala de pana, dar oricum in principiu ar trebui sa-ti iei un alt cauciuc in viitorul apropiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

E posibil sa ai ceva micro-fisuri in cauciuc si in timp se dezumfla; sau e posibil sa-ti scape pe la valva, iar in cazuri si mai rare daca ai ceva geanta f usor deformata. Pt micro-fisuri ai putea incerca cu un spray de-ala de pana, dar oricum in principiu ar trebui sa-ti iei un alt cauciuc in viitorul apropiat.

 

Mai bine elucideaza misterul inainte sa arunce cu bani...

 

poate-i de la janta, poate-i valva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are ceva dacă pun cauciuc de 170/60/17 in loc de 160/60/17 pe un sv650s din 1999. Știu ca talonul vă fi mai mic cu vreo 6 mm, dar ma interesează dacă influențează negativ ciclistica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi poate da un sfat?

am un supermoto incaltat cu Dunlop Roadsmart fata 120/70/17 si spate 160/60/ 17...problema este ca nu prea le pot inclina ( nu sunt Rosi :D ) dar am ajuns la limita cu ele.

Ce merge pe supermoto sa aiba ‟balonaj cat mai mare„. sa aiba durabilitate medie (nu vreau sa ma tina doar un sezon) si sa fie aderente pe curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi poate da un sfat?

am un supermoto incaltat cu Dunlop Roadsmart fata 120/70/17 si spate 160/60/ 17...problema este ca nu prea le pot inclina ( nu sunt Rosi :D ) dar am ajuns la limita cu ele.

Ce merge pe supermoto sa aiba ‟balonaj cat mai mare„. sa aiba durabilitate medie (nu vreau sa ma tina doar un sezon) si sa fie aderente pe curbe.

 

 

O fata care e frumoasa si devreme acasa... :P

Daca ai ajuns la limita, da-i asa tot inainte!

vreau mai mult .e foarte putin... parca as avea cauciucuri de dacie.. si cu ele te inclini mai mult :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca stiu? Am trecut si eu prin asta, e o buba a acestui model. Nu se etanseaza perfect de geanta. In principiu trebuie curatata buza care se lipeste de janta, cu un spalator de cratite, ceva usor rugos. Dupa ce=l umfli la 3 atm, ii pui un incalzitor sil=l tii 1 ora cel putin, poate se etanseaza. Destul de greu, e destul de des intilnit defectul asta la vechile D211, in special la cauciucul fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten a avut aceeasi problema, s-a dus la vulcanizare, au facut exact ce ai zis tu dar nu l-a tinut in incalzitor, si tot pierde presiune. O sa ii fac mai des presiunea si aia e. Oricum trebuie schimbat la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...